Nowy napęd a "terkotanie"

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: Paweł »

:lol: :lol: :lol:
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: tomson »

Jaro-Ino pisze:Istotne jest to jaki masz napęd. DID + Sunstar/JT, czy jakiś shit pod tytułem Regina itp?
Napęd to DID ten złoty, a zębatki są od JT.
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: CUinHell »

U mnie złoty DID + JT, nie wymagał naciągania po 10k km, smarowany motooilerem. Więc coś lipa u Ciebie z tym łańcuchem, może nie osiowo ustawione tylne koło?
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: tomson »

Mierzyłem odległości napinaczy od osi koła i po obu stronach jest tak samo, rozmawiałem z Wojsem i ponoć to może być wina przedniej zębatki. Trochę mi lata na boki, nie wiem czy ten luz jest dopuszczalny czy może coś tam jest nie tak. Musiałby to obejrzeć ktoś kto się na tym zna bo ja z moto napędzanym łańcuchem mam kontakt pierwszy raz :sad: Czy jakiś trampkarz z wawy miałby chwilkę na małe oględziny tej zębatki ??
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: gibon »

terefere terkotanie na zamienniku. W warsztacie wymienili mi calusieńki napęd zdejmując prawie nową zębatkę zdawczą i zakładając jakiś zamiennik bez gumy. Wożę teraz fajną oryginalną zębatkę w zapasie, a słyszę tylko plaskanie komarów o przednią szybę.
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: tomson »

byłem u kumpla i trochę się wyjaśniło. Nie założyli mi napędu DID tylko jakiś JBN. Przednia zębatka trochę lata, na szczęście ten wał na który sie ją nakłada zniszczony nie jest wcale. Wniosek, na nowy sezon wymieniam cały napęd. Mechanik twierdzi że warto wymienić samą tą nakładkę która trzyma przednią zębatkę. Podobno to trochę zniweluje to latanie jej.
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: math1982 »

Ona ma latać :wink:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: Jaro-Ino »

math1982 pisze:Ona ma latać :wink:
Przegapiłem coś i mamy 1 kwietnia?
Zębatka nie ma prawa latać, jeśli tak jest to jest wyklepane zabezpieczenie i prawdopodobnie zębatka o ile wałek jest dobry. I należy to wymienić, żeby wałek przeżył jeszcze troche. Zębatka może mieć delikatny luz osiowy na wałku. Ponadto wyklepywanie wałka jest skutkiem używania luźniej pasowanych zamienników przedniej zębatki. Dlatego też zaleca się wymiane zabezpieczenia co 2-3 zębatki przednie, a samą zębatke co 10-15 tys w zależności od zużycia.
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: tomson »

u mnie ta zębatka w ogóle była założona odwrotnie, tzn. tym wybrzuszeniem do silnika, możliwe że przez to też jakoś bardziej lata. Już zamówiłem nową w ASO plus zabezpieczenie. Może to coś pomoże , żeby tego wieloklinu nie niszczyć.
Awatar użytkownika
ARQ
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 30.01.2011, 12:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: ARQ »

ojacie :egh:

Kółko przednie łańcuchowe zakładamy zawsze wypustkiem (kołnierzem) na zewnątrz silnika. Czy trampek, czy afryka - zawsze tak samo. Inaczej będzie terkotać i spieprzy cały napęd.
no mud - no fun
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: tomson »

hehe teraz to ja to wiem, ale nowy napęd mi zakładali w "salonie motocyklowym" gdzie kupowałem trampka. Ciekawe czy inne moto też tak serwisują..... :grin:
jarek-tr69
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 26.02.2011, 12:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: 05-822 Milanówek

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: jarek-tr69 »

danny pisze:Witam,

Odebrałem dziś moto z serwisu Hondy - przegląd i wymiana napędu na nowy. Wyjeżdżam na ulicę i ...słyszę dziwny odgłos podczas dodawania gazu, którego nigdy wcześniej nie było. Z początku pomyślałem, że coś nie tak z gaźnikami, bo w serwisie mieli sprawdzić i ew. wyregulować, ale po chwili doszedłem do wniosku, że ten dźwięk nie ma większego związku z obrotami silnika. Określiłbym to jako "terkotanie". Co ciekawe występuje cały czas podczas przyspieszania, a przy schodzeniu z obrotów terkotanie zanika. Postawiłem motocykl na stopce centralnej i doszedłem do wniosku, że dźwięk dochodzi najprawdopodobniej z zębatki napędowej... Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy to może normalny objaw na nowym napędzie?
U mnie było to samo i okazało się że lańcuch zamocno naciągnięty .Ustawiałem luz łańcucha na bocznej stopce 35-40mm luz a jak wsiadałem luzu prawie nie było ,niemiałem z kim tego sprawdzić dopiero nawiedził mnie szwagier i z nim ustawiłem .Jest cicho .A propo zębatki zdawczej też mam zamiennik i wogóla jej nie słyszę.Jeszcze jedno czy zwruciłeś uwagę że jak dajesz gazu dupa siada i to mocno jeszcze zwiękrzając naciąg.
kristofer
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 25.06.2010, 21:41
Lokalizacja: skierniewice

Re: Nowy napęd a "terkotanie"

Post autor: kristofer »

A propo terkotania w czasie jazdy(przy dodawania gazu bardziej slyszalne),jezeli z przodu jest zalozona wieksza chociazby o jeden zab zebatka(zalezy jeszcze od rocznika),to obciera ona o plastikowa oslonke zebatki,w takim przypadku nalezy troszeczke katoweczka w odpowiednim miejscu podciac i jest GIT!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość