Wibracje motocykla

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
Zaix
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 11.10.2010, 20:06
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Bydgoszcz/Poznań

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Zaix »

bałbym się jeździć na oponie w której było 6 atmosfer ;f
mi wulkanizator zakładał siraci i wpompował tyle a ja nie zauważyłem(powiedział że wpompuje 'troszkę więcej").
Po powrocie do domu ze starszym szczeki nam opadły jak spuszczaliśmy powietrze. Na brzegach opony było takie zagłębienia jakby coś wewnątrz się rozjechało.
Można wpompować więcej aby opona sie ułożyła ale nie 2 (jak nie więcej było) razy więcej niż jest podane maks na oponie.

Ja nie mam nerwów żeby ryzykować rozwalenia się opony przy większej prędkości. Może się mylę ale strzeżonego Pan Bóg strzeże :D
Awatar użytkownika
Norton_Bob
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 06.01.2011, 20:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chocznia

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Norton_Bob »

Oczywiście nie mówimy tu o jeździe z takim ciśnieniem w kołach. Uszczegółowię moją sytuację: koło zdjąłem (z podejrzeniem uszkodzonej opony), odkleiłem oponę od felgi, posmarowałem wodą z mydłem. Następnie pompowanie w granicach rozsądku. Przy 3,5 atmosfery widać było, jak opona wskoczyła. W czasie pierwszej próby na "sucho" przy tym samym ciśnieniu nie było efektu. Potem standardowo uderzyć parę razy o podłoże i powrót do prawidłowego ciśnienia plus oczywiście montaż koła.
All you need is love. And motorcycles.
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Sprawdzałem też oponę czy dobrze siedzi, ale na oko :wink: i teoretycznie jest chyba ok. Pogoda dopisała wyjechałem sprawdzić czy jest poprawa po zmianie oleju w lagach i niestety lipa :swieczki: dalej to samo. Wymienię jeszcze łożyska bo koszt nie jest wielki i jak znajdę czas to pojadę wyważyć koła...
Zaix pisze:bałbym się jeździć na oponie w której było 6 atmosfer ;f
mi wulkanizator zakładał siraci i wpompował tyle a ja nie zauważyłem(powiedział że wpompuje 'troszkę więcej").
Po powrocie do domu ze starszym szczeki nam opadły jak spuszczaliśmy powietrze. Na brzegach opony było takie zagłębienia jakby coś wewnątrz się rozjechało.
Można wpompować więcej aby opona sie ułożyła ale nie 2 (jak nie więcej było) razy więcej niż jest podane maks na oponie.

Ja nie mam nerwów żeby ryzykować rozwalenia się opony przy większej prędkości. Może się mylę ale strzeżonego Pan Bóg strzeże :D
Zaix może ten wulkanizator u którego byłeś ma takie samo pojęcie jak ten u którego ja byłem :grin: a może on za dużo troszkę w tę strone :drinking: i cyferki mu się sklejały dlatego tyle Ci zapodał ciśnienia aż coś puściło, a wtedy to fakt nie ma co ryzykować bidy sobie i komuś można szybko narobić.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

Komar, a nie masz czasem bijącej felgi albo nierówno zużytej lub wyząbkowanej opony? Pare razy zdarzyło mi się też, że odcinek, na którym sprawdzałem wibracje okazał się niewidzialną tarką ;) Może to też warto wziąć pod uwage.
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Jaro sprawdzałem na gładkim nowo zrobionym asfalcie, kręciłem kołem "na sucho" i niby ok nie skacze góra dół ani na boki czyli centra ok? wszystko co mogłem sam zrobić i sprawdzić to tak też uczyniłem, jedynie wyważenie i ewentualnie wycentrowanie zostanie... Ale to zrobię chyba dopiero w przyszłym tygodniu bo niestety muszę z kołami jechać w Polskę bo u siebie nie mam nikogo z takim sprzętem.
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Witam
Byłem dzisiaj wyważyć koła i niestety Jaro miałeś racje przód jak i tył maja lekkie bicie, koleś mówił że ktoś ( poprzedni właściciel ) musiał alko w krawężnik zadzwonić albo miał niezły skok...
Na maszynie widać jak zakręcił kołem że lekko zrobiło się jajo a na sucho jak kręciłem nie było tego widać :swieczki: koszt naprawy 100-250 w zależności co będzie robione :ysz: tak że trzeba zbierać kasę i naprawić.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

No niestety. Każdy z nas wie, że trampki nie jeżdżą tylko i wyłącznie po prostych gładkich autostradach amerykańskich. Ale Hondy z lat 90 i tak mają pancerne felgi w porównaniu do np. KTM-a LC8, w którym przy jeździe po kamieniach i dziurach koła robią się ponoć kwadratowe :omg: W sumie takie koło szprychowane jak bije to wystarczyłoby je wycentrować. Skoro i tak masz zamiar oddać to do robienia to może warto samemu spróbować podciągnąć je tu i ówdzie :) A nuż zrobisz to tak jak trzeba i kasa zostanie w kieszeni ;)

http://bikeboard.pl/index.php?art=428&d=porady&g=34

do boju! :ok:
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Wibracje motocykla

Post autor: komar112 »

Jaro jeśli by to było w rowerze to pewnie bym coś kombinował bo kiedyś próbowałem ale tu wole swoich paluszków nie pchać żeby jeszcze bardziej tego nie naprawić bo potem pewnie najlepszy majster by po mnie nie doszedł do ładu :grin: tak że popytam jeszcze może gdzieś w okolicy ktoś się zajmuje i może będzie taniej... A tym czasem trzeba coś :drinking: heh.
Wszystkim dzięki wielkie za pomoc :thanks: pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Cenio »

Driverd i jak z tymi wibracjami doszedłeś czy to od silnika czy nie?

Panowie mam właśnie problem wibracji motocykla. W zasadzie tak od 3,5 - 4 tyś obrotów w zasadzie silnik (nie motocykl) wpada w dziwne wibracje. Zwłaszcza jak jest ostro pod górkę lub zjeżdzam z górki. Najpierw myślałem że to od napędu, że coś nie tak z łańcuchem, że może ślizg się wytarł itd..(ale napęd ma dopiero 4 tyś. km). Te wibrace czuć też na nóżkach - trzęsie nogami. Jak jadę wolno do 6-80 jest spoko, ale potem już jest coraz gorzej. To samo jak wejdzie na obroty od 4 tyś. Dodam że opony prawidłowo wyważone, a ponadto jak wcisnę sprzęgło to tego efektu nie ma. To nie motorkiem trzęsie ale jakby silnikiem. Czy ma ktoś jakieś takie dziwne objawy i czym to może być spowodowane?

Niestety przyczyny podane w poprzednich postach nijak się mają do moich objawów.
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Driverd2 »

Nie znalazłem i nawet powiem więcej, przestałem szukać, irytujące po dłuższej jeździe o ile lata się ponad 110 bo to chyba jakoś tak od tych 110 zaczynają się wibracje, ale skoro kilka osób powiedziało że jest wszystko ok to olałem sprawę, nawet zenek się nim przejechał i też powiedział że wszystko z nim dobrze, więc wygląda na to że ten typ tak ma.
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Cenio »

No dzieki, no już sam nie wiem czy to taki urok czy nie. Chyba bede kogoś musiał poprosić żeby się nim przejechał i ocenił. Problem w tym że to nie jest tak od początku tylko od jakiś 500km tak mi się zaczęło dziać, albo dopiero teraz zwróciłem na to uwagę (a od 2 lat mam to moto). A czy taki efekt może być jak gaziory i zawory są rozregulowane??
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Wibracje motocykla

Post autor: Jaro-Ino »

A nie wyząbkowały Ci się opony czasem? Trampki ogólnie generują wibracje i niewiele się z tym da zrobić. Po to są gumy w górnej półce trzymające kiere i gumy na podnóżkach :smile:
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Wibracje motocykla

Post autor: math1982 »

A zakładałeś może niedawno gmole? Ja tak, te od Ostrego, wszystko było ok, aż od pewnego czasu czułem właśnie drgania przy 80-90 km/h najbardziej. Okazało się, że trzeba podokręcać śruby mocujące gmole, zwłaszcza te przednie od silnika :grin: Teraz jest znowu :thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości