Licznik przebiegu całkowitego

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Licznik przebiegu całkowitego

Post autor: ateneus »

Witam,
2 tygodnie temu kupilem trampka (650 z 2001 roku), 41860 km. :ok: Sprowadzany rok temu, u nas sezon. Podejrzewalem go o jakas delikatna glebke, ale cena byla w miare OK i ogolnie wygladal OK. Oczywiscie na starcie trzeba bylo zrobic hamulce z przodu, wyregulowac gazniki (byl wydech Leo na pokladzie wczesniej), pare innych detali itp. Robilem to w serwisie Pit Stop - mechanik powiedzial, ze generalnie mogl miec delikatnego szlifa, ale jest w calkiem dobrym stanie, rama OK, przy czym watpi zeby wskazany przebieg byl prawdziwy. To akurat zakladalem rowniez juz przy zakupie, aczkolwiek nie przejalem sie tym bardzo. W kocu to Trampek. :)

I generalnie smigam sobie, jest super. Dzisiaj zrobielm ponad stowke, patrze na licznik, wiedzac ze wczesniej od zakupu zrobilem ponad 100 km i zdziwilem sie gdyz na liczniku jest 41999, a wiec cos sie nie zgadza. I jade dalej, przygladajac sie - i generalnie stumetrowka sie kreci, ale pozostale stoja. :roll: A wiec "czarne" cyfry doszedy do pozycji 49999 i sie zatrzymaly.

Domyslam sie ze to efekt krecenia licznika na chama, tylko... Teraz pytanie. :grin: Czy wiecie czy to mozna jakos latwo naprawic? Czy ktos z Was w liczniku grzebal (oczywiscie nie zakladam ze ktos krecil szafe, ale moze cos sie dzialo). Co moze byc przyczyna (tzn. co moze byc zwalone)? Tragedii nie ma, ale nie lubie jak cos nie dziala. :)
Awatar użytkownika
domic
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 19.06.2008, 18:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Licznik przebiegu całkowitego

Post autor: domic »

Miałem ten sam problem ,po rozebraniu okazało sie ze jest zardzewiała ,zaśniedziała oska prowadząca -użyj jakiegoś odrdzewiacza może pomoże ,choc w moim przypadku skonczyło sie na wymianie licznika :sad:
:ec:
domic
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik przebiegu całkowitego

Post autor: ateneus »

Dzieki. :thumbsup: Tak tez zrobie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość