spalanie trampka - w mieście

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

spalanie trampka - w mieście

Post autor: bartekk »

Hejka, wiem że poniekąd dubluję temat spalania trampka, ale jestem ciekaw ile palą Wasze trampiszony w mieście - praktycznie wszystkie wcześniejsze porównania dotyczą spalania w trasie poza terenem zabudowanym.
U mnie - miasto, korki, przeciskanie między samochodami, 10km, bez dzidowania - 7,5-8 l/100km ( mam wrażenie że trochę za dużo)
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: wilq.bb »

U mnie lekko ponad 5,5 :grin: i jak dla mnie to było lekko niepokojące bo normalnie to 4,5 Hance wystarczało.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: Krzych BBI »

bartekk pisze: U mnie - miasto, korki, przeciskanie między samochodami, 10km, bez dzidowania - 7,5-8 l/100km ( mam wrażenie że trochę za dużo)
Tylko zamontować duży zbiornik paliwa... :grin: A tak poważnie, to bardzo dużo...U mnie spalanie w mieście nie przekracza 6,0l/100km, sprawdzałem kilkakrotnie, tylko my tu w Bielsku Podlaskim nie mamy takich korków jak w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu :smile:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: falco »

bartekk - powinieneś doprecyzować pytanie: "W jakim mieście?". :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: Adampio »

Od 6 do 6,5 litra.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: grad74 »

wilq.bb pisze:U mnie lekko ponad 5,5 :grin: i jak dla mnie to było lekko niepokojące bo normalnie to 4,5 Hance wystarczało.
wilq - bartekk pisał "W MIEŚCIE" :tongue: :lol: Ale fakt , przy naszych Wrocławskich korkach moj też potrafi łyknąć między 7 a 8. Ale piszę tu o kooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooorkach i samym tylko mieście gdzie nie wrzucisz nawet trójki a czasem nawet dwójki :wacko: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: tomekpe »

bartekk pisze:Hejka, wiem że poniekąd dubluję temat spalania trampka, ale jestem ciekaw ile palą Wasze trampiszony w mieście - praktycznie wszystkie wcześniejsze porównania dotyczą spalania w trasie poza terenem zabudowanym.
U mnie - miasto, korki, przeciskanie między samochodami, 10km, bez dzidowania - 7,5-8 l/100km ( mam wrażenie że trochę za dużo)

Za dużo. Warszawa - korki + normalnie 6,5, ostrzej 7 i to wszystko. Nie chcę Cię martwić, ale Przeszczepowi tak Trampek właśnie dużo palił. I teraz ma nowy silnik. O szczegóły zapytaj osobiście na PW, ja tylko roznoszę plotki.
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: E.T »

Mój Trampi palił tak jak go kręciłem . Jak spokojnie to koło 5 (raz mi się zdarzyło ) a zazwyczaj koło 8 czasami nawet 10, a w trasie max to 10,5 łykną .
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: uosiu »

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/69195
Mi wychodzi około 8-8.5 w mieście (gaz na 3/4, przeciskanie się w korkach, prędkości powyżej przepisowych), w trasie 5-5.6 na spokojnie i około 6.2 zwykłym tempem.
Podobno mam zaworek podciśnienia uwalony bo silnik sadzi marchewy na dohamowaniach do świateł.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: wilq.bb »

grad74 pisze:
wilq.bb pisze:U mnie lekko ponad 5,5 :grin: i jak dla mnie to było lekko niepokojące bo normalnie to 4,5 Hance wystarczało.
wilq - bartekk pisał "W MIEŚCIE" :tongue: :lol: Ale fakt , przy naszych Wrocławskich korkach moj też potrafi łyknąć między 7 a 8. Ale piszę tu o kooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooorkach i samym tylko mieście gdzie nie wrzucisz nawet trójki a czasem nawet dwójki :wacko: .
Z tego co mi wiadomo to Krakoofff ma prawa miejskie i korki też ma :pob:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: falco »

U mnie spalanie spadło o... złotówkę na litrze :lol: ,oby spadało dalej im bliżej wakacji... :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
piotreksdz
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 105
Rejestracja: 26.01.2014, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Charłupia Mała

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: piotreksdz »

Teraz aż miło puszka i moto podjezdzac po dystrybutor :) oby tak dalej to poniżej czwórki będziemy lać :D
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: jedras »

bartekk pisze:Hejka, wiem że poniekąd dubluję temat spalania trampka, ale jestem ciekaw ile palą Wasze trampiszony w mieście - praktycznie wszystkie wcześniejsze porównania dotyczą spalania w trasie poza terenem zabudowanym.
U mnie - miasto, korki, przeciskanie między samochodami, 10km, bez dzidowania - 7,5-8 l/100km ( mam wrażenie że trochę za dużo)
Hmm chyba powinieneś zmienić na wiadro, bo mocy trochę więcej a w mieście 7l/100km nie przekrocza :)

Tak na serio, to chyba masz coś nie tak z moto. Za mojej kadencji Trampi nie spalił nigdy więcej niż 6,5l/100km po Warszawie, a przeważnie mieścił się w 6. Styl jazdy całkiem dynamiczny.
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: andy237 »

To ja podepnę się pod temat, mianowicie o ile wzrasta spalanie w trasie po założeniu bocznych kufrów aluminiowych, jadąc do 120 km/h, i czy bardzo wzrasta bujanie motocyklem.
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: mallory »

100% miasto (Poznań) od marca do grudnia jeżdżone prawie codziennie - Afryka rd04 - 5,8 - 6,2 litra spalanie (w korkach nie stoję - zawsze jadę na początek kolejki:)))
Awatar użytkownika
sawmen
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 202
Rejestracja: 10.11.2013, 10:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzepin

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: sawmen »

andy247 Co do kufrów i spalania powiem ze wzrosło nieznacznie. Wypad nad morze z bocznymi (skrzynki amunicyjne stalowe więc i cięższe), na kufry z góry przypięta karimata, na drugim śpiwór, spalanie wychodziło na normalnym poziomie, lekko może 0.5l wzrosło nad morzem ale tam wiatr prosto w oczy wiał. Czy buja? do 140 dla mnie bez jakiejś szczególnej różnicy.
ni mototsikla ni devochki bez pol litra ne razberesh :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: Adampio »

andy237 pisze:To ja podepnę się pod temat, mianowicie o ile wzrasta spalanie w trasie po założeniu bocznych kufrów aluminiowych, jadąc do 120 km/h, i czy bardzo wzrasta bujanie motocyklem.
Moim zdaniem największy wpływ na bujanie ma duży kufer centralny, przez co używam go (44l) tylko w mieście a na trase biore jedną lub obie sakwy (kufrów bocznych nie mam)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: falco »

Swoją drogą gdyby mój Trampek palił w mieście więcej niż 6 litrów, (jak czytam o 7, 8 czy 10, to dla mnie kosmos), to... wolałbym jeździć... tramwajem. :dupa:
Rozumiem, jednak ból tych, którzy... nie mają w swoich miastach... tramwajów... :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: andy237 »

sawmen pisze:andy247 Co do kufrów i spalania powiem ze wzrosło nieznacznie. Wypad nad morze z bocznymi (skrzynki amunicyjne stalowe więc i cięższe), na kufry z góry przypięta karimata, na drugim śpiwór, spalanie wychodziło na normalnym poziomie, lekko może 0.5l wzrosło nad morzem ale tam wiatr prosto w oczy wiał. Czy buja? do 140 dla mnie bez jakiejś szczególnej różnicy.
Więc nie ma się co stresować 0.5 l na setkę jest do przyjęcia :smile:
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: spalanie trampka - w mieście

Post autor: bartekk »

jedras pisze: Hmm chyba powinieneś zmienić na wiadro,
nie zmienię, lubię mojego trampka :tongue: ... na wiosnę zrobię przegląd, regulacje, wymiany materiałów w eksploatacyjnych ( jak zawsze na wyrost bo nigdy nie zbliżam się do przebiegów wymagających wymian) i zobaczymy..
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość