Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: ateneus »

W sobote pierdyknela mi linka sprzegla, na szczescie niedaleko juz od domu... :)

W kazdym badz razie pekla nie przy klamce, tylko na dole, przy skrzyni - mniej wiecej w miejscu gdzie konczy sie pancerz (wraz z beczka urwalo sie ok. 4 cm linki).

2 tygodnie temu Andrzej z Pit Stopu podciagnal mi ja, bo mialem duzy luz.

I teraz pytanko do bardziej doswiadczonych - czy to jest jakis jeden z klasycznych scenariuszy pekniec, czy moze to cos "nienormalnego" - za mocno naciagnieta linka, brak smaru, czy moze kwestia skrzywienia mocowan koncowki linki (mialem mala glebe na prawo, ale raczej tam nie doszlo, no chyba ze moj but).

Zamowie nowa z salonu, kumpel pracuje w Honda Plaza - natomiast zanim zaloze chcialbym sie upewnic w miare mozliwosci co bylo przyczyna pekniecia starej.

I drugie pytanie - zeby zmienic linke co trzeba odkrecic? Wystarczy lewa owiewka przednia? Chyba tez chlodnica, z tego co patrzylem...
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: Soltys »

Nie wiem jak w xl650 ale w xl600 nic nie demontujesz ... :omg:

Odkręcasz całkowicie śruby przy silniku i rozłączasz linkę przy klamce sprzęgła. Kawałkiem druta lub taśmą Mc Givera łączysz początek nowej linki z końcem starej (nowa od str klamki, stara od str silnika), po czym przeciągasz nową przy pomocy starej ciągnąc delikatnie za koniec od str. kierownicy. Trzeba trochę pomóc wkładając łapę pod owiewki. Nowa linka ląduje dokładnie w miejscu starej. Rozłączasz linki i skręcasz wszystko do kupy.
Robota na 15 -20 min.

Moja oryginalna linka uległa uszkodzeniu w tym samym miejscu - przy silniku, po przebiegu 55 tyś km. Wprawdzie się nie urwała (miałem szczęście) ale w trakcie rutynowych :grin: oględzin stwierdziłem, że wisi na dwóch "włoskach". Nowa w teflonie 37zł.
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: ateneus »

Myslalem ze nie da sie do tej sruby dobrac bez demontazu owiewki. No i nie pomyslalem o patencie z przeciagnieciem. Mam nadzieje ze w 650-tce tego nie utrudnili... Bede musial luknac dokladnie.

Dzieki za super podpowiedz. Spinki tez odetchnely z ulga, bo juz mialy wizje polamania przy wyciaganiu. :) :)
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: ateneus »

Wczoraj wymienilem, oczywiscie klasycznie polaczenie linek peklo, na szczescie jak juz koniec nowej mialem przed chlodnica - jakos wyciagnalem.

Pytanie - bo mam juz schize, ze zaraz nowa peknie. Zauwazylem, ze linka z pancerza na dole nie wychodzi rowno z pancerza, tzn. trzymanie tej metalowej koncowki ustawia "wylot" linki jakby troche na bok wzledem ramienia w ktore wsadza sie koncowke linki. Powoduje to ze "na oczach" linka ociera sie o koniec pancerza (nie wychodzi po linii metalowej koncowki pancerza). Czy to normalne? Normalnie slysze jak sie ociera i zostaje osad na lince metaliczny.

Pierwsze co mi przyszlo na mysl, to zeby nastawnym to mocowanie troche odgiac, ale w zasadzie nie widze zeby sie odchylilo, czy zgielo... Wiec moze paranoje mam juz jakies i tak ma byc po prostu... I ze w efekcie tego kiedys tam sie wytrze, ale nie za tydzien...
Awatar użytkownika
domic
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 60
Rejestracja: 19.06.2008, 18:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: domic »

często lubi przekrzywić się ten uchwyt prowadzący przy silniku ,wówczas linka trze po pancerzu co w konsekwencji prowadzi do przetarcia właśnie w tym miejscu ,jak dorabiacie linkę to pamiętajcie że oryginał wykonany jest ze stali nierdzewnej . :crossy:
domic
Awatar użytkownika
Salus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 187
Rejestracja: 28.03.2010, 18:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Rumia

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: Salus »

Dobry,
może ktoś bardzo proszę szczelić fotkę mocowanie linki sprzęgła w okolicy kolektora przedniego gara.
Jakoś tego nie mogę poskładać do kupy :/ albo leży na rurce gorącej albo nie starcza linki :/
A może w moim speszyl edyszyn egzemlarzu czegoś brakuje ??
Trampek 650 '03
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Wymana linki sprzęgła Transalp 650V

Post autor: miroslaw123 »

Odkopując temat...
Czy ktoś może podać długość linki do 650?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość