Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

Jest na 4um ktoś kto się na tym zna? Szukam sposobu na doposażenie warsztatu. Może ktoś korzystał z powodzeniem i może kogoś polecić.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: pałeł »

jestem także zainteresowany :D
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: JANUSZ »

Też by mnie to interesowało, :smile:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3968
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: ostry »

Słyszałem tylko o dotacjach dla osób , które jeszcze nie rozpoczęły a chcą założyć działalność gosp., pierwszą działalność. Ale gdyby się okazało ,że jest inaczej lub coś się zmieniło też chętnie się dowiem :grin:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: graphia »

Jest jeszcze dotacja z UP na doposazenie nowego miejsca pracy. Trza przez dwa lata zatrudniać kogoś (najlepiej znajomego ;-) )
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

Nie obraźcie się ale takie informacje to nie wiele mi dają. Też słyszałem róóóóżne "podobno", a ja chcę konkretnie ruszyć z miejsca.
Więc, konkrety proszę.
JANUSZ pisze:Też by mnie to interesowało,
pałeł pisze:jestem także zainteresowany
to ruszcie dupy i składajcie wnioski. A jak się uda to podzielcie się wiedzą :tongue:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: hiszpan »

witam mój szwagier otrzymał taką dotację na firmę coś około 18 tys. nie znam za bardzo szczegółów ale wiem że potrzebował do tego chyba 3 poręczycieli . Jest to pożyczka bezzwrotna z tego co wiem trzeba prowadzić działalność gospodarczą co najmniej 2 lata, i wcześniej przedstawić biznesplan w którym trzeba wskazać dokładnie na co te pieniądze i zakres działania firmy następnie już po wypłacie kaski przedstawiał jakieś rachunki na zakup narzędzi jakie kupił....w tym przypadku była to firma budowlana....A całe formalności załatwiane były w biurze pracy ..Jeżeli będzie potrzeba to mogę wgryźć się w szczegóły....
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: pałeł »

właśnie jestem w trakcie tej bezzwrotnej z UP ale unia to co innego
mam przyznana za parę dni podpisuje umowę :)
jeśli chcesz dzwon to ci opowiem bo pisania duzo i mogę coś pominąć
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Wujek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 282
Rejestracja: 19.06.2008, 20:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: Wujek »

Wujek.
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

Z tym UP to chyba nie wyjdzie. Ja już prowadzę własną działalność a wartość inwestycji to 70-80 tysi. Pałeł, a jaka wartość tej pożyczki (jeśli nie tu, to PW)? Bo nie wiem jakie kwoty wchodzą w grę przez UP
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3968
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: ostry »

hiszpan pisze:mój szwagier otrzymał taką dotację na firmę coś około 18 tys.
Wszystko się zgadza ale warunkiem jest bycie przez jakiś okres zarejestrowanym jako bezrobotny. Nie wiem jak długo i czy to zależne od regionu ale to jeden z bezwzględnych warunków, tak jak np poręczyciele , biznesplan i widzimisie pani krysi i innych za przeproszeniem pierdzistołków. Swego czasu miałem już wypełniony wniosek, poręczycieli itp ale latanie od pokoju do pokoju i poczucie że robią ci łaskę (nie laskę :grin: ) rozmawiając z tobą skutecznie mnie zniechęciło, tak jak okres oczekiwania na decyzję, na którą to nie ma żadnej gwarancji czy rozpatrzą ją pozytywnie czy też nie. Stwierdziłem ,że mam to w :dupa: i otworzyłem biznes za swoje (m.in. mój Trampi musiał się spieniężyć :swieczki: ) . Jakies 2 miesiące temu trafiłem przypadkowo na Allegro na firmę (jest ich sporo) , która zajmuje się pisaniem wniosków i pozyskiwaniem dotacji, mieli 100% skuteczności ale z korespondencji z nimi wyniknęło ,że dla działającej juz firmy nie ma możliwości w tamtym okresie pozyskania czagokolwiek (może to też kwestia branży w jakiej firma funkcjonuje, nie wiem).
pałeł pisze:właśnie jestem w trakcie tej bezzwrotnej z UP ale unia to co innego
pałeł, rozumiem że to będzie twoja pierwsza działalność i możesz ją zarejestrować dopiero po otrzymaniu środków z UP? Bo jesli jest inaczej, to żyję w jakiejś nieświadomości prawnej :pob:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

No właśnie. Ja nie jestem bezrobotnym. Właściwie to szukam dotacji dla działającej firmy żony(która mnie zatrudnia) :mouthshut: .
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

ok
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
oleszka
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 21.10.2009, 15:56

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: oleszka »

Dla tych którzy pierwszy raz otwierają działalność: musisz być zarejestrowany jako bezrobotny. Nawet na drugi dzień od rejestracji możesz już składać wniosek. Faktycznie trochę się czeka na przyznanie kasy ale w moim przypadku był to miesiąc. Wiem że niektórzy czekają nawet po pół roku. Maksymalna stawka pożyczki zależy od regionu w którym mieszkasz u mnie jest 18 tysięcy. Musisz przedstawić szczegułowy biznes plan, który dostajesz z wnioskiem (tylko go wypełniasz), potem się z niego rozliczasz przedstawiając w urzędzie faktury.Ważne żeby już wcześniej dowiedzieć się czy chcesz być w zusie czy krusie (różnica jest znaczna) jeśli chcesz być na krusie i płacić grosze :smile: to musisz być przynajmniej 3 lata w stecz zarejestrowany jako rolnik lub dzierżawca i mieć minimum 1,5 hektara przeliczeniowego ziemi (lasy się nie zaliczają). Jak juz przejdziesz to wszystko musisz się liczyć z tym że będziesz miał kontrole. Co do żyrantów to musisz mieć dwuch z dochodami bodaj nie mniejszymi niż 1600 brutto.(ale to trzeba sprawdzić) no i nie zapomnij zabrać ich do urzędu wraz z małżonkami, którzy też muszą wyrazić zgodę na piśmie i osobiście. Działalność taką nie można zawiesić przed upłynięciem roku. Chyba można wyrwać kasę na stworzenie miejsca pracy bezrobotnemu, (często małożonkowi) trzeba go zatrudniać przez rok. Najlepiej udać się do urzędu z jakąś czekoladą i poprosić o wyjaśnienie wszystkich opcji. To wcale nie takie :wacko: jak się wydaje. Powodzenia
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: torak »

Dzięki oleszka za wyjaśnienia, ale jak pisałem wcześniej, ja nie jestem bezrobotny a do tego niedawno prowadziłem własną działalność. To dość ogranicza moje szanse na dotacje a tej str. Raczej myślę o dofinansowaniu istniejącej działalności mej żony.
Ciekawe czy z ochrony środowiska czegoś by się nie dało pozyskać, na np. wymianę taboru na nowszy - spełniający ostrzejsze wymogi co do emisji spalin.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
oleszka
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 21.10.2009, 15:56

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: oleszka »

Czapie, może chociaż komuś innemu przydadzą się te informacje. Powodzonka
Awatar użytkownika
specnaz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 50
Rejestracja: 24.08.2009, 22:03
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: specnaz »

mam takom osobe co pisze takie wnioski ,wiem jedno zakladajac nowom firme dostajesz dotacje z urzedu pracy.a raz wroku na istniejaca dzialalnosc dostajesz dotacje piszac projekt do urzedu marszalkoskiego ale trza pilnowac terminu co i kiedy ,warto sumy sa durze :omg:
Awatar użytkownika
specnaz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 50
Rejestracja: 24.08.2009, 22:03
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Dotacje z UE dla prowadzących działalność gosp.

Post autor: specnaz »

Z powodu maili na skrzynkę prywatną aby się nie powtarzać to odpowiadam na forum tyle co wiem. W ciągu każdego kalendarzowego roku w Biuletynie Informacji Urzędu Miasta np w Gorzowie Wlkp. organizuje się konkursy różnego typu na środki z UE np http://www.bip.gorzow.pl/index.php?k=115 na tej stronie teraz są tylko dwa ogłoszenia ale ostatnio w sierpniu były dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw np na środki trwałe -samochód lub maszyny na wszystko co nie można sprzedać w firmie. Jeżeli nie ma się osoby, która śledzi kiedy pojawi się taki konkurs to można to przegapić. Ciężko jest także te wszystkie wnioski, dokumenty wypełnić. Nawet karton z dokumentacją musi mieć odpowiednie rozmiary, czcionka także a nawet kolor gwiazdek UE. Samemu tego nie przeskoczysz. Ja zrezygnowałem z po 30 minutach szkolenia na którym byłem z Urzędu bo u nas takie coś zorganizowano. Są firmy które to zrobią za ciebie , tylko dostarczasz dokumenty. Zrobię tak za rok :) Są to różne konkursy i trzeba dopasować je do swoich wymagań. Ostatnio był taki, że można za ich pieniądze wystawić swoja firmę na targach w Poznaniu czyli reklama.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość