regulacja łańcucha

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
Karolek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 16.12.2015, 18:40
Mój motocykl: XL600V

Re: regulacja łańcucha

Post autor: Karolek1 »

Ja na obciążonym robię 40mm luzu.
Awatar użytkownika
gerard
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 695
Rejestracja: 08.03.2009, 01:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: regulacja łańcucha

Post autor: gerard »

To ja tez coś dorzucę na temat łańcucha. Uważam że czasem zbyt pochopnie oceniamy łańcuch jako nierównomiernie naciągnięty. U mnie też to się działo i dzieje. W dwóch TA. Po sprawdzaniu naciągu czasem pojawia się moment gdzie jest bardziej naciągnięty. Ten moment po zaznaczeniu na łańcuchu okazuje się w różnym miejscu. Poza tym kiedy nastąpi, po poruszaniu łańcuchem góra dół dość agresywnym, łańcuch znów ma normalny naciąg jak reszta. Trzeba brać pod uwagę fakt że tylna zębatka nie jest sztywno osadzona na kole. Sa tam te gumy w piaście. Myślę że one mają wpływ na różny naciąg łańcucha. Pojawia mi się on w różnym miejscu łańcucha i różnym miejscu zębatki. Łańcuch u mnie ma jeszcze dużo do końca żywota.( chociaż to o niczym nie świadczy). Poprawcie mnie jeśli się mylę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość