Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: zimny »

Po skończonych przygodach z układem powietrznym w moim Trampku zauważyłem kolejny temat zapewne do zrobienia. Otóż zimą silnik przeszedł poważniejsze roboty (wymiana uszczelniaczy zaworowych, dotarcie zaworów, wymiana wszystkich uszczelek silnika itp.) Po tych pracach po około 1000km bardzo głośno było słychać zawór w tylnym garze. Tak więc poszło do regulacji - kolega mechanik uzasadnił to tym że po takich pracach czasem elementy muszą się ułozyć. I faktycznie - po regulacji wszystko było cacy. Niestety po kolejnych 2500km znów słyszę ten zawór (na rozgrzanym silniku)...To chyba zdecydowanie za szybko. I nie wiem czy jeździć tak dalej czy coś z tym robić? Dodam że po docieraniu przylgnie zaworowe miały wymiar minimalnie przekraczający limity serwisowe.

Kolega mechanik zna się na rzeczy, długo siedzi w temacie, wszystko robi z serwisówką w ręku, nie sądzę aby była to jakakolwiek jego wina.

Jakieś pomysły, porady?

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: Jaro-Ino »

Pierwsza rzecz to pytanie co to znaczy, że hałasuje? Wali metalicznie, klepie, cyka? Mi w przednim garze cyka wydechowy i się tym nie przejmuje. Gorzej jakby nie cykał i był podparty :wink:
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: zimny »

Otóż cyka... :egh: tak jakby się poluzował - czyżby za słaby moment dokręcenia nakrętki kontrującej? Zastanawia mnie dlaczego takie rzeczy dzieją się 2kkm po regulacji?
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: Jaro-Ino »

A czy to przypadkiem nie jest tak, że zawór ma prawo sobie cykać/klepać jeśli jest ustawiony odpowiedni luz? Bo na moje wszystko jest ok. Nagraj filmik z tym dźwiękiem, łatwiej będzie ocenić czy wszystko ok.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: zimny »

Może i właśnie tak jest jak mówisz :smile: Z tym że świeżo po regulacji wszystko było OK, była cisza, było tylko słychać cichą pracę wszystkich zaworów. Ale możliwe że tak ma być - nagram filmik. A w międzyczasie będę jeździł, i jak nic się nie będzie pogarszało to zostawię jak jest. Lub nauczę się regulować zawory, instrukcja jest już na forum :grin:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: Daniel 87 »

wymień śrubę od regulacji zaworów koszt kilkunastu zł.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: CUinHell »

W tylnym tak czasem jest, jak ustawisz większą przerwę, nawet wg normy serwisowej to po krótkim czasie zaczyna cykać. Trzeba ustawiać ciaśniej. Spotkałem się z tym tylko w tylnym garze na wydechowym zaworze ???
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: zimny »

OK, dzięki :smile: Wymienię tą śrubę przy najbliższej regulacji. I faktycznie dzieje się to tylko w tylnym garze na wydechowym zaworze. Wnioskuję że jest to w takim razie typowa przypadłość. Dodatkowo domyślam się że po docieraniu zaworów może jeszcze coś się tam układa, dopasowuje...
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
PiotrK
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 27.10.2015, 04:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: vienna

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: PiotrK »

Kupilem trampka 89 w tamtym roku i podobno byl w serwisie ustawiany, przejechalem nim juz ok 5 tys i caly czas tam samo slychac czy zimny czy cieply niema roznicy. oleju nie ubywalo tak by trzeba bylo dolewac. zbliza sie 90 tys. co trzeba zrobic po takim przebiegu?
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: Next22 »

Aleś wykopał :smile: :smile: Już myślałem że Zimny następnego trampka kupił :smile:
Skoro słyszysz zawory to dla świętego spokoju zdejmij zbiornik odkręć okienka i sprawdź , robota miła łatwa i przyjemna
A ogulnie to trzeba jeździć jeździć niczym się nie martwić stare trampki są wieczne bez mała bezobsługowe pozdrawiam .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Hałasujący zawór - po raz kolejny.. ???

Post autor: zimny »

Hehehe...trampka na razie nie planuje :grin:

Dodam tylko że to z tego wątku to była zbędna panika z mojej strony. Zawory były ustawione prawidłowo a cykanie niosło się po kolektorze wydechowym i tyle...maszyna jeździ do dziś z tego co wiem bez problemów.

Pozdrawiam
Zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość