Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: falco »

Po dzisiejszym deszczu (zlało mnie do gaci), jazdę na mokro zaliczam jednak na spooory minus, bo niestety było b. ślisko (!!!). :egh:
Zalecam baaardzo ostrożnie wchodzić w zakręty i równie delikatnie operować gazem, bo okazało się, że tylna o(po)na tańczy (nie) dla mnie... :thumbsdown:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Nadol »

Poczytaj o:
Michelin Pilot Road 4 Trail
Pirelli Scorpion Trail II
Może bardziej podpasują.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: falco »

Dzięki nadol, ale ja nie zmieniam, chce je zjeździć do końca, aby mieć pełen obraz, obiecałem, że będę wrzucał moje wrażenia i nimi się dzielę.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
kewis
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 09.10.2010, 23:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Topolin

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: kewis »

Falco,
wczoraj było cholernie ślisko. Tył nieźle mi tańcował.
A mam Sirac z przodu i z tyłu.
Każdą podróż pokonuje się głową a nie mięśniami
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: falco »

Ja byłem niesamowicie zaskoczony, bo przecież jeździłem już w deszczu w PL, UA czy RU gdzie miałem nawet hamowanie do zera przed szalonym pieszym i takich akcji nie było. Tak czy siak na mokrym trzeba być znaaacznie bardziej wyczulonym, bo o ile na suchym idzie pięknie, to na mokrym jest loteria... :wacko:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Kowal666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16.04.2015, 23:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ozimek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Kowal666 »

Ja kupiłem na wiosnę K60 Scout. Ostatnio wracałem w k...rewskim deszczu z Prudnika do Opola. Asfalt to w zasadzie rzeka była. Utrzymywałem prędkość około 90 km/h i opona zero uślizgów. Brat jechał na drugim trampku na takim samym zestawie. Też nie narzekał na problemy z przyczepnością. Dzień wcześniej jeździliśmy w terenie w okolicach złotego pociągu pod Wałbrzychem. Kamienie, żwir, trawa, błoto i piach. Uślizgi były tylko na mokrej trawie, ale kontrolowane. Odczucie było takie jakby pół atmosfery było w kole. Generalnie zaskoczony jestem zachowaniem w lekkim terenie i na mokrym asfalcie, oczywiście na plus. Ostatnio targam po lasach w okolicach Ozimka i jest naprawdę fajnie. Oczywiście nie tak jak na pełnej kostce ale jako uniwersalna opona wyprawową polecam. Przejechane mam 2 tyś. kilometrów i nie widzę oznak zużycia. Pozdrawiam.
PS. To mój pierwszy post :D
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel1980 »

Mój przedni scout po 6,5 tysiach mocno się wyząbkował i nie wiem dlaczego jest ba4dziej zjechany z lewej strony... Właśnie zachowanie na piachu, trawie i innych podobnych nawierzchniach skierowało mnie w stronę Pirelli MT21...
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel1980 »

MotoZ Tractionator Adventure - ktoś coś?
Awatar użytkownika
Kowal666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 16.04.2015, 23:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ozimek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Kowal666 »

Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: ArturS »

Motoz, o ile w ogóle będzie dostępny w PL (nikt się nie kwapi do dystrybucji), to będzie swoje kosztował. No i póki co żaden motoz nie posiadał homologacji na poruszanie się po europejskich drogach.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Pawel1980 »

U Nena była lc4 z motozem tractionator na kołach i fajnie to robiło. Mnie zainteresowała wersja adv bo "spokojniejsza", ale tył występuje tylko w rozmiarze 150 na felgę 17" więc na chwilę obecną kończę zainteresowanie...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: tomekpe »

Po dodatkowych kilometrach w deszczu muszę zaktualizować informacje nt. TKC70. Nie jest tak źle jak było na początku, opona jest dość przewidywalna, może nie jest super, ale na solidnym deszczu i umytym asfalcie jeździ się dobrze. Tył przy przyspieszaniu i dohamowaniach lubi się niestety lekko uśliznąć, to jest raczej przewidywalne.

W moim odczuciu zmiana na plus. Na pewno teraz jest lepiej niż miałem na Tourance.
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: miksol »

Poczytalem troche i juz sam jestem glupi :-) Chce opone na przod. Fundusz do ok 200zl. Mam dostep do w miare tanich opon. I wytypowalem E09... ale poczytalem i mam mieszane uczucia. Chcialbym zeby byla w miare w terenia, i bezpieczna na asfalcie.

Mam w tej kasie E09 (145,28zl), albo MT60 tyle ze lezak z 2011 (186,96), albo DURO (ok 136zl).

Sam juz nie wiem... E09 piszecie sliska, ale lepsza niz DURO. Jak przy tym wypada starszy (magazynowany zgodnie z ISO) MT60?...

Przed chwila trafilem jeszcze na Metzeler Sahare 3 z 2013 za 180.

Z tylu mam taka opone... moze zrobic komplet?

A moze zaproponujecie cos jeszcze innego...

Moto jeżdżę sporadycznie, 75% teren, ale na szosie daje w palnik... Latam z bratem ktory ma sm610ie i chcialbym bezpiecznie za nim nadążyć...
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: wilq.bb »

Napisano Ci w poprzednim temacie - kupuj jak najświeższe.

Ciekawe co to znaczy, że leżakowała wg iso :grin: guma też starzeje sie wg iso.

Chcesz tanio i przywozicie bierz E09 na tył - jak jeździsz sam i z głową, a do tego chcesz zażyć trochę błota to będzie conajmniej dobrze.

Jak chcesz dobrą gumę - dokup drugą saharę (komplet na TA miałem) i tj dobra guma - przy czym cena wysoka - na asfalcie robi dobrze, na mokrym raz miałem ratowanie jak jakiś idiota w czerwonym punciaku skręcił bez kierunków - lekko tył pojechał, ale w tych warunkach miał prawo.
Na węgierskich szutrach niczego jej nie brakowało - na polskich też dawała radę - w błocie nie jeździłem wtedy jeszcze (trochę wstyd się tu do takich rzeczy przyznawać).
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: miksol »

Temat zamkniety. Zamowilem Sahare 3ke. Raz, ze komplet bede mial. Dwa, ze w super cenie trafilem od kolegi z forum :-)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: wilq.bb »

miksol pisze:Temat zamkniety. Zamowilem Sahare 3ke. Raz, ze komplet bede mial. Dwa, ze w super cenie trafilem od kolegi z forum :-)
Będzie Pan zadowolony :ok:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: Piter!!! »

FALCO, pochwal się jakie masz wrażenia z Tkc70 po sezonie? Też chcę takie kupić, intryguje mnie tylko ten środkowy pas na tylnej oponie bez bieżnika. Nie robi to problemu na mokrym, czy poza czarnym?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: falco »

Piter!!! pisze:FALCO, pochwal się jakie masz wrażenia z Tkc70 po sezonie? Też chcę takie kupić, intryguje mnie tylko ten środkowy pas na tylnej oponie bez bieżnika. Nie robi to problemu na mokrym, czy poza czarnym?
Co prawda strasznie nie lubię "oceniać" czegokolwiek, czego do końca nie przetestowałem, bo od czerwca do listopada zrobiłem raptem 11kkm, ale wywołany do tablicy skrobnę, to co przez ten czas poznałem organoleptycznie.

Na twardych drogach jeżdżę szybko i dynamicznie, gdy pada jeżdżę baaardzo zachowawczo, w teren w ogóle się nie zapuszczam, choć czasem na lubianych szutrach zdarzają się niespodzianki, wtedy toczę się jak ślimak, albo... zawracam, więc o możliwościach w błocie/głębokim piachu/itp. ode mnie nie usłyszysz.

Zaznaczam, że ocena jest niepełna i jak zawsze u mnie mocno subiektywna!

TKC70 P/T, Dezerter z ABS-em, jazda solo, w trasie z mocno załadowaną kanapą/centralką i/lub 3 kuframi, 11kkm, drogi przede wszystkim twarde, trochę szutrów, zero ciężkiego terenu, czyli bez błota/głębokiego piachu, choć dosłownie parę razy zdarzyły się krótkie odcinki po kamieniach czy piasku przy plaży.

Zdecydowane zalety:
Suche, twarde drogi - opony genialnie zachowują się w zakrętach, "kładąc" i "podnosząc" motocykl. Dla mnie bajka i jak na razie największa zaleta TKC70!
Przez czas, który testuję nie zdarzył się choćby najmniejszy uślizg czy to przy gwałtownym ruszaniu czy mocnym, awaryjnym hamowaniu, choć nie bez znaczenia jest ABS.
Przy przebiegu 11kkm tył ma 5-5.5mm (mierzony na środku), przód (widać ząbkowanie) 4.5-5.5mm, co sugeruje dobrą żywotność.
Nie zauważyłem pęknięć czy odrywającego się bieżnika.

Jak wspomniałem nie jeżdżę w teren, bo nie umiem a do tego Trampek to kloc, ale jestem na 99% pewny, że kilka razy gdy miałem sytuacje bliskie "W" właśnie opony utrzymały mnie w pionie, choć byłem pewny, że zaraz wyglebię. Np. przejazdy przez kamieniste "skróty" w tym zjazdy/podjazdy (DL się wieszał) czy w lekkim piasku gdzie już leciałem od lewej do prawej i na odwrót, mimo wszystko bez gleby.

Umiarkowane zalety:
Mokre, twarde drogi - nadal nie wiem czy to "kładzenie" się w zakrętach powodowało moją panikę, że na mokrym nie dam rady jechać tak bezpiecznie jak na suchym czy faktycznie na mokrych zakrętach tył mi uciekał? Nie umiem na 100% ocenić +czy-. Na pewno nie mam pewności o której słyszałem podczas jazdy po mokrym na Annakach II. Podczas gwałtownych (do zera z prędkości kilkudziesięciu km/h) hamowań, motocykl ani razu nie uciekł, nie ślizgał się, więc tu wzorowo, ale przypominam, że mam ABS.
Cena do przełknięcia, choć w rozmiarze XL700 nie było TT tylko TL oraz inny (niższy) niż zalecany fabrycznie indeks prędkości.

Wady:
Przy najmniejszym ruchu na twardych drogach (oprócz jazdy na wprost) hałasują, co zwłaszcza podczas jazdy bez muzyki jest irytujące i wkurzające.

Zdecydowane wady:
Na początku przy szybkich przelotach po autostradach (ok. 130km/h) motocykl dostawał straszliwej szimy!!! Z czasem próg przesunął się na 140, obecnie pojawia się lub nie (?) przy 150-160, ale i tak powyżej 140 nie mam pewności, której bym oczekiwał po dobrych oponach.

Reasumując:
Czy wróciłbym do Touranców o których złego słowa nie powiem i na których T.Apaczem zrobiłem ok. 70kkm? Nie.
Czy kupiłbym ponownie TKC70? Tak, jeśli... nie byłoby podobnej alternatywy (cena/jakość), czyli pewnej jazdy na twardej, zwłaszcza mokrej drodze i minimalnych zdolnościach na szutrach wybaczających karygodne błędy kierownika.

P.S. Jeśli coś jeszcze mi się przypomni lub pojawi konkretne pytanie, to postaram się odpisać.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: KrzysieG »

Mam tę oponę z tyłu (tkc70) z przodu jakąś metzelerkę, nie pamiętam jaką. Co do szimy przy 130-140 to się zgodzę z przedmówcą, ale jeszcze sam nie jestem pewien, czy to opona czy kufer. natomiast w teren, piach, chocby niewielki to tragedia dla mnie. No ja wprawy żadnej nie mam, za krótki jestem żeby się do tyłu cofnąć bo do kierownicy nie dostanę, ale w teren to ona się nadaję do przejechania a nie do jeżdżenia. O twardym się nie wypowiem, bo nie mam porównania i jeżdżę dość zachowawczo. W deszczu jechałem 90 i było spoko.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Szukam uniwersalnej opony

Post autor: HarryLey4x4 »

Szukam info , czy ktoś jeździł może na Pirelli Scorpion Trail II w motocyklu bez ABS. Interesuje mnie głównie zachowanie na mokrym asfalcie. Mam w planie wyjazd tylko asflatowy na wiosnę i szukam czegoś co nie będzie kusić do zjazdu z asflatu, a na asflacie będzie się super zachowywać w każdych warunkach. Bez kompromisu. Do terenu za to mam inny komplet na inne wyjazdy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość