Żywotność łańcucha

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Żywotność łańcucha

Post autor: bartekk »

Hejka. Mam pytanko o żywotność Waszych łańcuchów.
Pytam, bo wczoraj poskładałem tylny wahacz i w pozycji "nowy łańcuch" skończyłem proces naciągania łańcucha. Niby nic dziwnego, ale łańcuch i zębatka ma ok 11000 nalotu. Jedyne co zmieniłem to zębatkę zdawczą SUNSTAR na JT+ ZZZ Thorgala( btw - mam wrażenie że jest luźniejsza od poprzedniej). Wahacz założyłem prawidłowo, kości kiwaczki również.
Kto ze mną jeździł - ten wie jak jeżdżę - emerycko - zbieram z drogi rozjechane wiewiórki i jeże. I oczywiście mam olejarkę.
A może "da się" żle poskładać wahacz?
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Żywotność łańcucha

Post autor: Solidworks »

U mnie jest prawie 13 000 i jest jeszcze w porządku cały zestaw napędowy. Zębatki sunstar, łańcuch zwykły VX DID. Olejarka dosłownie od niedawna no może 2 tyg. :smile: Zębatek nie zmieniałem i lubię przyspieszać :mouthshut:
PS. Może u Ciebie to kwestia zębatki ?!
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Żywotność łańcucha

Post autor: jedras »

Ja bym obstawiał trwałość napędu na poziomie 20-40kkm. Przy rozważnej jeździe z olejarką po asfalcie powinieneś się zbliżyć do tej większej wartości.
Co do zużycia napędu to z moich wiadrowych doświadczeń wynika, że wzrasta wykładniczo. Pierwsze podciągniecie miałem po 10kkm, następne po 5kkm, potem kilka razy 3kkm, na jednym po trasie Wrocław-Warszawa kończąc :)
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Żywotność łańcucha

Post autor: mirekm71 »

Jak poprzednik. 30-40tys, naciaganie sporadycznie i przewaznie wynika ze zuzycia zdawczej. Zdawcza co 10, po 15 sa kolce z zebow ;-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Żywotność łańcucha

Post autor: LUDOJA »

Moj Transalp ma 36 tyś najechane i ma wciąż oryginalny fabryczny napęd raz naciągany......
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość