[Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

[Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Hej,

kolejna prośba o poradę do Braci Trampkowej... Przymierzam się (korzystając z okazji) do zakupu boxu na dach. Prośba raczej ogólna - jakiej formy UNIKAĆ? Bo najciekawsze oczywiście np. norauto i nie wiem, czy najtańsze bo szajs,. czy brak elegamnckiego napisu?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Stirlitz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 28.12.2011, 20:43
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: Stirlitz »

Polecam firmę Jost. Mam kilka lat i chwalę.
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: jakmor »

Nie będę oryginalny... ja mam Thule i jest bardzo OK. Nie najtańszy ale służy mi już wiele lat w różnych warunkach i działa.
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: kamilltee »

Mam z Norauto Krono 480 L czyli 390 litrów za 499 yl
zamykane na 2 zamki, 198 cm długosci
http://www.norauto.pl/box-dachowy-krono ... 66710.html
(na tym zdjeciu ma jeden zamek nie wiem dlaczego)
jest opływowy, przy 140 kmh nawet nie śwista za bardzo
2 tyg intensywnego (4 x dziennie wyjmowanie ciézkiego wózka) ... można powiedzieć że załadowany i wyładowany ponad 40 razy ... i działa :)
ja zdejmuję go razem z belkamiz dachu sam, więc to że jest lekki to dla mnie plus


ja tam od zawsze olewam elenanckie napisy :)
markowe kosztowały chyba 1200 zl
a i są takie Thule po 1950 zł, może nieco sztywniejsze, może otwierane na obie strony, może zabezpieczone przed szybkim nieautoryzowanym odpięciem ,..... ale na litość ... mój kosztował 25% tej ceny :omg:
http://www.norauto.pl/box-dachowy-thule ... 55621.html


ps

z tym Krono 320 L to uważaj bo on ma 240 litrów ... (nie wiem po co go tak nawali, chyba by przyciągać takim trikiem chetnych do sklepu...)
http://www.norauto.pl/box-dachowy-krono ... 66709.html
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Czy ktoś się orientuje, czy boks może być dłuższy niż długość dachu? Zastanawiam się nad kupieniem nieco dłuższego (i wystawałby nad przednią szybę, i nieco z tyłu auta). W sklepie delikatnie odradzają, ale sami nie wiedzą dlaczego, więc szukam dalej informacji :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: Roland »

Nie wiem jakiego typu masz samochód (kombi, sedan, itp.) - ja mam hatchbacka i box długości bodajże 190cm więc siłą rzeczy wystaje zarówno z przodu jak i z tyłu.
Nie bardzo widzę powód odradzania takiego rozwiązania - gdybym miał się trzymać takiej zasady to musiałbym pewnie kupić box max. 140cm.
Jedyne co to trzeba sprawdzić na ile przy wystawaniu z tyłu da się otworzyć bagażnik.
Miałem ten box na kombiaku i tam niby nie wystawał z tyłu ale klapa szła mocno do góry i nie dawało się jej całkowicie otworzyć - opierała się o box od dołu.

Co do firm - ja mam Inter Pack Zenith i bardzo sobie chwalę. Box tańszy niż Thule o porównywalnej sztywności/wadze.

Z doświadczenia - mi cholernie pasuje otwieranie na dwie strony. Dzięki temu o wiele prościej się go pakuje a w razie konieczności dostaje do rzeczy, które zazwyczaj są nie z tej strony co próbujemy się dostać :-)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Ostro pogrzebałem z rynku i może będę miał możliwość dojścia do (legalnego) alternatywnego źródła boksów dość dobrej firmy (nowe ok 700 - 1200 PLN). Za ok 50% ceny - jest haczyk, ale za wiele by pisać na ogólnym. Wolę telefonicznie z ew. zainteresowanymi. Kupione od dilera.

Będę kupował dla siebie. Gdyby ktoś chciał się dołączyć - zapraszam (zielonych. Nic z tego nie mam - daję znać, bo sam wiele na forum korzystam).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Zakupy nadal trwają. Czy ktoś się spotkał (osobiście) z boksami Jetbag? Wyczytałem w sieci, że to tak naprawdę Thule pod inną marką. Prawda to?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Dzięki za wszystkie rady!

Odyseja zakończona. Wniosek dla potomnych: lepiej kupić używkę poza sezonem. W cenie no-name-podstawoej-i-gorzej-wykonanej-nówki i belek kupimy wypasione używki (belki + boks). Cena ta sama jakość nieporównywalna. Np. kluczowa jest nośność. Zamiast belek do 60 kg kupimy do 100 kg. Zamiast boksu do 50kg można trafić taki do 80 kg. Moim zdaniem najbardziej perspektywiczny jest długi a wąski (wożenie na boku rowerów, dodatkowej pary nart, a w samym boksie dłuższych nart), ale nie na tyle długi by klapy z tyłu nie dało się otworzyć (jeżeli to combi). Raz, że wtedy jest kiepski dostęp do bagaży, a dwa, że możemy wieźć rowery na klapie z tyłu. Tyle, dziękuję.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: kamilltee »

zależy jaką nośność ma dach, czy ma relingi czy gniazda :)
pochwal się za ile kupiłeś


ps. ja kupowałem na fakturę, więc 1/3 ceny i tak zdejmuję z nówki bo jest faktura
faktycznie w sezonie ceny używek nie były atrakcyjne


dodam też, że miałem szaloną myśl zrobienia ze starego boxa experymentalnego "namiotu dachowego" poprzez poszerzenie ... ale mi przeszło :)
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: Adampio »

Wojtku, kiedy jest poza sezonem i gdzie się szuka używek?
Bo jak starczy srodkow to planuje daleki nienarciarski wypad zimowy w 4 osoby czyli bedzie malo miejsca na bagaż.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5563
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Porada] Boxy na dach - jakiej firmy?

Post autor: wojtekk »

Jest teraz sezon na zakupy. Jeszcze max 14 dni. Bo potem to ludzie zaczną się przymierzać do wyjazdów na święta i sylwestra. Spadnie w marcu. Szukałem na allegro i tablica.pl Kilka fajnych sztuk mi uciekło, bo nie miałem czasu na jeżdżenie. Generalnie trzeba szukać w swojej okolicy. Dobrze jest wcześniej boks zobaczyć - czy stan odpowiada opisowi. Np. pordzewiałe nity etc. Unikałbym ofert "bez kluczyka". Podejrzewam, że część takich okazji to kradzione boksy (ale to jedynie domysły).

Chyba fajną opcją to Jet Bag. Bdb jakość, nieco stary design (mi to zupełnie wisiało).

Box kupiłem (Carver, Hapro, Interpack, 8.2) za 550 PLN. Noty taki kosztował 1600 PLN. Belki (stalowe) oryginalne toyoty za 50 PLN (z przesyłką :) ).

Oczywiście jak pisze Kamil -co do nośności to każdy niech liczy jak u niego to wychodzi :) Ja montowałem do relingów.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości