Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: math1982 »

Trąbka w moim trampku 650 wydaje jęk taki przytłumiony, w zasadzie w ogóle go nie słychać. Jakaż to może być przyczyna? Robi jęk jęk jęk tak cichutko.... :swieczki: A tyle już razy miałem ochotę go użyć, żeby kogoś przywołać do porządku!
Awatar użytkownika
sq8crx
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 20.07.2010, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Narew

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: sq8crx »

Można próbować reanimować (jeżeli to wina samego klakosna) za pomocą takiej małej śrubki. Znaczy się pokręcić i próbować. Powinien się zmieniać ton dzwięku. Przyczyną mogą być również podśniedziałe wtyki. U mnie było to samo i zainwestowałem w nowy klakson samochodowy od żuka :grin: za całe 10zł.
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: math1982 »

Wystarczyło wyregulować śrubką, dzięki :impreza:
Awatar użytkownika
lomiarz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 21.04.2010, 11:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Radomsko

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: lomiarz »

u mnie też wystarczyła regulacja:) ale długo jeździłem z "cichym" klaksonem, zanim wpadłem na pomysł, że to może być taka pierdoła, a jakoś nie przyszło mi do głowy zapytać na forum
liwan83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 04.03.2012, 17:05
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: liwan83 »

Witam,
nie chcąc tworzyć nowego tematu postanowiłem podłączyć się pod istniejący. Mam problem z klaksonem. W mojej 600 '98 nie działa on wogóle, żadnej reakcji na przycisk. Mam zamiar zabrać się za to w niedzielę, ale do tego czasu prosiłbym o wskazówki, co mam sprawdzić i gdzie zajrzeć. Problem z opóźnionymi kierunkami u mnie też występuje, więc manetkę do czyszczenia i tak rozbiorę, ale może problem leży gdzie indziej. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: piotreklodz »

Sprawdź czy w ogóle prąd dochodzi do samego klaksonu, jeśli nie szukaj problemu w włączniku, jeśli tak - w samym klaksonie. To nie jest skomplikowane urządzenie.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: leslaw »

Czasami pomaga delikatne pokręcenie w tą i z powrotem śrubką, służącą do regulacji wysokości dźwięku ( na tylnej ściance sygnału).
liwan83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 04.03.2012, 17:05
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klakson prawie nie wydaje dźwięku

Post autor: liwan83 »

Klakson już działa. Nic prostszego nie mogło się stać. Poprzedni właściciel chyba wogóle go nie używał. Wystarczyło zdjąć osłonę, rozruszać ten element z przodu, który odpowiada za wydawanie dźwięku i już. Pierwsza samodzielna naprawa przeprowadzona. A jaka satysfakcja.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość