Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Domel »

chankrymski pisze:Co oznacza index prędkości "H" lub "S" przy opisie opony, i nośności "65". Takie mają Tjuransy. Jakie są różnice. Niech ktoś się wypowie.

Hej, masz założony temat o tym bezpośrednio w Hamulcach, kołach i oponach czyli piętro wyżej :)
Jest tam kilka pomocnych linków.

Pozdro
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: robii23 »

konbit pisze:Tak dla sprostowania Anakee (1) nie jest już produkowana :smile:
Fakt nie jest już produkowana, ale jest jeszcze w sprzedaży więc chyba warto w nie zainwestować póki są.
michal77
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 14.08.2010, 11:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin - Obora

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: michal77 »

Witam, zakupilem komplet oponek metzellera tourance wraz z detkami i opaskami i wzielem sie za przekaldke i przy zakladaniu nowej oponki zaniechalem dalszych czynności opona jest bardzo twarda i cieżko zalożyć wiec kolo zawiozlem do gumiarza, ktory tez mial problem z zalożeniem może przez te mrozy ale udalo sie. przy nowej dędce na wętylu byly dwie nakrętki, gumiarz nakręcil jedną na wętyl i wsadzil w felgę a drugą nakrętka dokręcil do felgi (nakrędka wewnątrz opony) . Czy tak zalożony wętyl jest poprawnie?
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Domel »

Witam, nareszcie mogę się w pełni wypowiedzieć na temat omawianych w tym temacie oponek, gdyż miałem i mam oba typy :) Wczoraj założyłem nowe Anakee 2, od oponiarza wracałem 25km w sporej ulewie. Sprawa jest tutaj prosta, Anakee 2 mają zdecydowanie lepszą przyczepność niż Metzeler Tourance, wjeżdżając w średniej wielkości kałużę, miałem stresa jednak po przejechaniu przez nią mogę napisać, że nie odczułem żadnego szarpnięcia, zwolnienia moto ani żadnych podobnych. Jak w masło. Jeżdząć na Tourance kilkakrotnie zarzucało mi w deszczu tył, w ostrzejszy zakręt wchodziłem ze stresem ale sama jazda po czarnym oczywiście była ok. Na pewno z tych 2 typów na szuter i nazwijmy to lekki teren, bardziej nadadzą się Tourance, jeśli jednak planuje się zakup opon do jazdy po asfalcie, to moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypada Michelin. Kwestia kto gdzie chce jeździć.
Ja wybieram się w trasę tylko po asfaltach i w moim przypadku wiem, że się nie zawiodę. Pozdrawiam
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: mmax »

no tak. tylko w temacie porównuje się Tourace Explorer z Anakami a Ty miałeś na motocyklu zwykłe Tourance. Poza tym już nie najświeższe. Co nie zmienia faktu że Anakee są również moim zdaniem lepsze.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: marecki999 »

Ja polecam - michelin sirac nie Anakee czy Tourance
maciej117
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 275
Rejestracja: 09.01.2011, 11:02
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szamocin

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: maciej117 »

A jak sirac ma się w terenie??
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Bolek »

maciej117 pisze:A jak sirac ma się w terenie??
To też jest opona na asfalt,trochę tylko dzielniejsza od Anaka w terenie
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Domel »

mmax pisze:no tak. tylko w temacie porównuje się Tourace Explorer z Anakami a Ty miałeś na motocyklu zwykłe Tourance. Poza tym już nie najświeższe. Co nie zmienia faktu że Anakee są również moim zdaniem lepsze.

Masz racje Mmax ale mi chodziło głownie o typ opony, wiesz 2 składniki itp. Grunt ze jestem zadowolony bo o to chodzi :)
Dodatkowo w tym temacie jak prześledzisz go od początku to wątek schodzi zarówno na Tourance i dla tego tu napisałem :)
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Fresh »

Ja tam jeżdżę na Mitasach e-08 juz trzeci rok i w deszczu, mrozie i rozgrzanym asfalcie i nie wiem o czym wy tutaj gadacie :lol: jakichś dwuch składnikach, braku przyczepności itd. Nigdy nie miałem problemu z trakcją i jakimiś tam uślizgami, bryzgami i innymi cudami. Opona to opona jest do tego skonstruowana żeby na niej jeździć. Wiadomo na szosówce nie będe jeździł po piachu bo :pob: i odwrotnie.Jeśli pisze nie w temacie to sorki :ok:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Awatar użytkownika
komar112
romeciarz
romeciarz
Posty: 33
Rejestracja: 30.06.2010, 09:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Grodków

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: komar112 »

Witam.
Fresh masz racje ja tak samo śmigam na mitasach e-80 i jestem z nich zadowolony :thumbsup: a jeśli ktoś nie wie jakie oponki uniwersalne wybrać
to proponuje 2 komplety kół na jednych oponki szosowe na drugich oponki w teren :grin:
Awatar użytkownika
el_Cordobes
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.10.2009, 18:48
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Skawina

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: el_Cordobes »

marecki999 pisze:Ja polecam - michelin sirac nie Anakee czy Tourance
Sirac - super opona, latam głównie asfaltowo ale szutry, mokra ubita ziemia, delikatne błoto opona też daje radę chociaż nie jestem mistrzem off'u.
Jednak jak dla mnie główna wada to że dosłownie znika w oczach, szczególnie gorący asfalt. Nawet specjalnie kupiłem sobie ciśnieniomierz, bo nie wiedziałem co się dzieje. W zeszłym sezonie na siracu 9kkm i już widać koniec. Właśnie zamówiłem na oponeo Anakee 2, zobaczymy co tym razem będzie.

Pozdr,
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: krzysimirn »

komar112 pisze:Witam.
Fresh masz racje ja tak samo śmigam na mitasach e-80 i jestem z nich zadowolony :thumbsup: a jeśli ktoś nie wie jakie oponki uniwersalne wybrać
to proponuje 2 komplety kół na jednych oponki szosowe na drugich oponki w teren :grin:
Chyba E-08 - ja też je mam i także nie narzekam. Jak ktoś przegnie na mokrym to i michelin nie pomoże.
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: ryben »

krzysimirn pisze:
komar112 pisze:Witam.
Fresh masz racje ja tak samo śmigam na mitasach e-80 i jestem z nich zadowolony :thumbsup: a jeśli ktoś nie wie jakie oponki uniwersalne wybrać
to proponuje 2 komplety kół na jednych oponki szosowe na drugich oponki w teren :grin:
Chyba E-08 - ja też je mam i także nie narzekam. Jak ktoś przegnie na mokrym to i michelin nie pomoże.
jeździłem na mitasie E-08 z tyłu (jakieś 1,5 tys. km ) - na suchym OK ale na mokrym dupa uciekała jak chciała i miałem stresa , ale innym może pasować ; leży praktycznie nowa i czeka na zmianę właściciela
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Paczo3 »

ja wybrałem Anake !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: ryben »

Paczo3 pisze:ja wybrałem Anake !
i jak na tym wyszedłeś ??
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Domel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 562
Rejestracja: 19.10.2010, 21:19
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Trzebież, Oxford
Kontakt:

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Domel »

Ja jestem zadowolony, i to bardzo :ok:
Mieszkam w otoczeniu lasów i linii brzegowej Zalewu Szczecińskiego. Powiem w ten sposób, zarówno na piachu jak i szutrze daje sobie rade doskonale. Owszem im więcej nasypane tym trudniej ale za to zabawniej :smile6: . Jeśli ktoś chce przedzierać się moczarami, bagnami albo świrować po plaży to nic z tego. Zalepiają się szybko i koniec. Jazdy po asfaltach rewelacyjne, zarówno w ulewie jak i w większych kałużach. Ja jestem zadowolony ze swojego wyboru ale podkreślam nie planowałem taplać się w błocie czy sprawdzać zanurzenia w Zalewie :)
Dla porównania brat ma oba koła odziane w Mitasy E-09 i nie ma dla tej opony w terenie rzeczy niemożliwej, jednak na asfalcie pływa, i dość głośne są. Brat mówi, że kwestia przyzwyczajenia. Jeśli zdecydowanie więcej jeździsz po "cywilizowanych" trasach to Anakee 2 to bardzo dobry wybór moim skromnym zdaniem. Jeśli jednak szukasz wrażeń w trudniejszym terenie to niestety nie zdadzą egzaminu.
Transalp - Impossible is nothing...
Awatar użytkownika
Paczo3
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 402
Rejestracja: 25.09.2008, 13:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Potok

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: Paczo3 »

jak na tym wyszedłem ! już ci mówię mam Varadero i w błoto nie pojadę na asfalt lepszej nie widzę a w delikatny szuter wjadę więc chyba oki !
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać !
Awatar użytkownika
tomekc
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 22.03.2011, 19:36
Mój motocykl: XL600V

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: tomekc »

A ja na tyl zapodalem Continental trail attack w rozmiarze 130/80 - wyglada na smiesznie waska w porownaniu do avona distanzy, jest duzo cichsza i nie ma wibracji na czarnym. Tyle poki co
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Michelin Anakee czy Metzeler Tourance Exp?

Post autor: darius »

Czesc,

Od początku wątku trochę czasu minęło i znowu jestem przed zmiana ogumienia. Znowu wybrałem Anakee 2, już są w drodze :-)

Po około 30tys na Anakee (również 2) moje spostrzeżenia są następujące:
- na czarnym nigdy nie pozwoliły mi zwątpić w przyczepność,
- jeden przód przypada na dwie zmiany tylnych opon,
- tył wytrzymuje u mnie jakieś 14tys, przód pod 30tys,
- w suchy teren spokojnie dają rade, na błoto się nie nadają,
- najlepsze opony "na mokre" na jakich jeździłem.

Pozdrowienia,
D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość