Deflektory :)

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: Soltys »

...tak uczynię .... dzięki za info Torak.
Pozdrawiam
Sołtys
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Deflektory :)

Post autor: Padre »

W temacie chciałem się pochwalić "partyzancką" jak to kolega Ostry pisze, swoją wizją tego ustrojstwa i jego garażowym wykonaniem. Więcej zdjęć pod linkiem http://picasaweb.google.pl/badsmile0/Deflektor# Jesli chodzi o wykonanie to użyłem starej szyby hondowskiej i .... (tu ogłoszę mały konkurs). Grypa lubelska nie ma prawa głosu. Wykonanie około godziny. Potrzeba gumówka, wkrętarka i kilka piwek. Jesli chodzi o sam deflektor to stosunkowo lekki, ma pełną regulację jeśli chodzi o kont nachylenia i jest demontowalny w minutę. Minusem jest to, że ogranicza widoczność bo pleksa była porysowana i wymaga wywiercenia 2 otworów w szybie moto.
Ps. do Adminów: da się tego posta przenieść do "zrób to sam"?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: Soltys »

Niezły patent Padre. Te mocowania skąd wziąłeś? Cóż to za ustrojstwo ..?
Pozdrawiam
Sołtys
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Deflektory :)

Post autor: TROJAN »

Panowie po co ten deflektor ?
Przedłuża szybe w celu .......? :smoke:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3968
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: ostry »

Padre pisze:(tu ogłoszę mały konkurs). Grypa lubelska nie ma prawa głosu.
ten konkurs to chyba właśnie w związku z tym mocowaniami, tak Padre? :grin: Czuję się dyskryminowany :mad: :lanie: jeśli chodziło Ci o "grupę lubelską", a jeśli chodzi o "grypę lubelską" to też nie wiem czy mam się już martwić?Jakaś epidemia? :wink:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

Padre pisze:W temacie chciałem się pochwalić "partyzancką"
Ja sie zawsze zastanaiwałem. Deflektor podnosi komport jazdy. Ale jak to sie ma do widoczności?
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Deflektory :)

Post autor: Pablo »

NaczelnyFilozof pisze:
Padre pisze:W temacie chciałem się pochwalić "partyzancką"
Ja sie zawsze zastanaiwałem. Deflektor podnosi komport jazdy. Ale jak to sie ma do widoczności?
No ja patrzę nad deflektorem, a nie przez niego - widać dobrze :grin:

PS. Po obejrzeniu zdjecia Padre - faktycznie moga być problemy, on ma wysoką szybą i jeszcze deflektor... :ysz:
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: luke_01 »

Naczelny, użyj mocy :punk:
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

luke_01 pisze:Naczelny, użyj mocy :punk:
Ja mam taką dziwną niefabryczną szybę. Wyższa od oryginału. Prawie pionowa :lol: Myślałem nad małym deflektorem bo mam kawałek przyciemnionej pleksy. Ale jak popatrzyłem to przez dwa przyciemnione kawałki nic nie widać.

Nie wiem czy zamiast sie bawic w deflektor do mojej szyby nie lepiej kupić płat plexy i zrobić własną szybę...
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3968
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: ostry »

Pablo pisze:PS. Po obejrzeniu zdjecia Padre - faktycznie moga być problemy, on ma wysoką szybą i jeszcze deflektor... :ysz:
Bo Padre to kawał byka jest :lol: A poza tym jak jeździ z taaakim deflektorem to nie musi się zatrzymywać co 15 min na fajkę, tylko kurzy w czasie jazdy :smoke: :lol: :wink:
NaczelnyFilozof pisze:Nie wiem czy zamiast sie bawic w deflektor do mojej szyby nie lepiej kupić płat plexy i zrobić własną szybę...
Z Twoim talentem Naczelny do wynalazków, to śmiało możesz próbować :grin: Trochę cierpliwości, 2 kawałki plexy(bo jeden zmarnujesz na nauce :wink: ) gumówka, żadną piłką plexi nie dotniesz(popęka) musi być nagrzana, a właśnie szlifierka kątowa swymi obrotami ładnie nagrzewa materiał przed cięciem, grube rękawice i kuchenka gazowa. Bierzesz plexę nad palnik i w zasadzie tylko podgrzewasz po odpowiednimi kątami( będziesz widział jak reaguje) w zasadzie sama się odgina,bo robi się miękka jak guma( taka jak np przy chlapaczu w Twojej CZ, jeśli masz :wink: ) kwestia wyczucia, dasz radę :thumbsup: . obawiam się jednak ,że szybko się taka owiewka porysuje, bo jest to jednak miękki materiał...
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
luke_01
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 18.06.2008, 18:00
Lokalizacja: Maków Podhalański
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: luke_01 »

No ciekawy jestem jaki będzie efekt końcowy, oczywiście trzymam kciuki :punk: tak, że Naczelny do dzieła :smoke:
--
Motocykl w zakręcie w przeciwieństwie do samochodu przechyla się we właściwą stronę.
Awatar użytkownika
NaczelnyFilozof
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 585
Rejestracja: 24.08.2008, 09:52
Lokalizacja: Jeleśnia - Żywiec
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: NaczelnyFilozof »

OSTRY pisze: Z Twoim talentem Naczelny do wynalazków, to śmiało możesz próbować :grin:
W latach dziewięśdziesiątych ubiegłego wieku miałem PF126p. Chciałem wsadzić rozrusznik w dziurawe wiadro. Łopatki dorobic. I prawie jak turbosprezarka/kompresor. Do dziś sie smieje z włanej głupoty :lol:

gumówka, żadną piłką plexi nie dotniesz(popęka) musi być nagrzana, a właśnie szlifierka kątowa swymi obrotami ładnie nagrzewa materiał przed cięciem, grube rękawice i kuchenka gazowa. Bierzesz plexę nad palnik i w zasadzie tylko podgrzewasz po odpowiednimi kątami( będziesz widział jak reaguje) w zasadzie sama się odgina,bo robi się miękka jak guma
Kiedys byłem w jakimś wielkim markecie budowlanym. I za kawałek plexy 50x70 wołali straszną kase, coś chyba 40 pln. Gdzie można szukać plexy? Macie jakies sugestie?

Może pierwsze wybudować w garażu tunel aerodynamiczny do testów :lol:
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Transalp 600 '91 [Puzzle Edition 2.0]
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3968
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: ostry »

Nie wiem jak jest teraz z ceną, bo mnie parę lat temu kolega załatwił arkusz i tak przekładałem z miejsca na miejsce, aż się porysowała. Też będę niebawem poszukiwał. Na Alledrogo widziałem jakieś ogłoszenia w tym temacie.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
maciejza
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 18.06.2008, 18:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Deflektory :)

Post autor: maciejza »

NaczelnyFilozof pisze:Gdzie można szukać plexy? Macie jakies sugestie?

pracownie i agencje reklamowe.
To co dla nich jest smieciami dla modelarzy jest rajem ;)
Dlaczego by i trampkarze na tym nie mieli skorzystac :)
Pozdrowienia z Warmii.
Awatar użytkownika
Padre
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 460
Rejestracja: 23.06.2008, 00:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Lublin

Re: Deflektory :)

Post autor: Padre »

Były kolejne testy :) Na trasie jest git. Garnek nie lata, można go nie zamykać. Wcześniej przy samej szybie strumień powietrza walił centralnie w pysk i mało mi chełmofona nie zdmuchneło. Aktualnie wieje tylko pod pachy czyli tam gdzie szyba jest węższa. Pokazałem wam to nie dlatego, żeby wywołać falę krytytki "po co na wysokiej szybie deflektor?" tylko po to żeby pokazać że za 30zł można zrobić deflektor na niskiej szybie (demontowalny w 10s.) i nie wydawać 100 euro za szybę akcesoryjną z deflektorem, którego nie da się zdjąć. Konkurs dalej aktualny :)
Ludzie powinni być życzliwi, a gdy jeden człowiek upadnie, to drugi powinien się przejąć.
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Deflektory :)

Post autor: Pablo »

Padre, nie chodziło o krytykę. Tylko moje lekkie zdziwienie :smile:
Raz, że kiepsko widać przez pleksę, dwa wysoka szyba z deflektorem się kładzie (przynajmniej takie spostrzeżenia czarnuchy miały jak dobrze pamiętam).
Jak Tobie pasuje takie rozwiązanie, to super. Doceniam zdolności manualne o chęć działania :crossy:
Sam myślałem o takim rozwiązaniu, ale ostatecznie zakupiłem deflektor - wiem, wiem, poszedłem na łatwiznę :tongue:
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: graphia »

właśnie dziś zamontowałem deflektor od Kuby w swoim TA 650. mimo wysokiej szyby waliło wi w czachę (186 cm robi swoje). Jeszcze nie ganiałem ale wygląda nieźle ;-)
Awatar użytkownika
Soltys
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 210
Rejestracja: 04.08.2008, 15:53
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Deflektory :)

Post autor: Soltys »

graphia pisze:właśnie dziś zamontowałem deflektor od Kuby w swoim TA 650. mimo wysokiej szyby waliło wi w czachę (186 cm robi swoje). Jeszcze nie ganiałem ale wygląda nieźle ;-)
...jak obieżdzisz ten wynalazek, to podziel się wrażeniami. Muszę też coś zrobić z moją szybą i chyba postawię na to samo rozwiązanie.
Pozdrawiam
Sołtys
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość