Ciekawy Podróżnik Marek Michel

motocyklowo
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1645
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Ciekawy Podróżnik Marek Michel

Post autor: luk2asz »

Ponieważ od trzech dni przemieszczam się dziwnym pojazdem, a mianowicie full electric samochodzik, to też zdarzyło mi się, że zaczepiają mnie przypadkowi ludzie. Dzisiaj na Kazimierzu zatrzymał mnie Marek Michel. Ciekawa postać, trzy razy objechał świat dookoła. Polski, jak mi to określił milioner, mieszkający w Stanach. Obecnie chce objechać świat samochodem na sprężone powietrze ale ma problemy ze sprzętem. Dlatego jak zobaczył mojego "melexa" to mnie pogonił na Kawaski i chwile pogadaliśmy.

Neno - gościu ma 200 000 USD budżetu na ten cel - robi wrażenie.

30 lat temu podróżował na WSK

Polecam stronęhttp://www.marekmichel.yoyo.pl/
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Ciekawy Podróznik

Post autor: ostry »

A we Świdniku w Muzeum WSK mamy ten jego wehikuł :grin: . O Marku Michelu jest co nieco na forum, warto poszukać, poczytać, pooglądać. Fajne miałeś spotkanie :thumbsup: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
kainek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 11.11.2011, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Ciekawy Podróżnik Marek Michel

Post autor: kainek »

Odkopuję temat ponieważ znalazłem nowy filmik z nieżyjącym już Markiem Michelem. Jest to jego wyprawa do Mongolii w 2008 roku. Z tego co wiem, będą pojawiać się kolejne części tej wyprawy. Dlatego podsyłam link dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=CGWnobqhdKE
Janusz1
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 02.01.2016, 19:23
Mój motocykl: XL700V

Re: Ciekawy Podróżnik Marek Michel

Post autor: Janusz1 »

Znalazłem temat przypadkowo i dla informacji kolegów - Marek niestety jeździ już od pewnego czasu po niebiańskich drogach. Miałem przyjemność poznać tego przeciekawego człowieka z głową w chmurach w przeddzień Wigilii 2006 roku na południu Ziemi Ognistej w Ushuaia (Argentyna) kiedy to wespół z Wojtkiem Ilkiewiczem jechali przez obie Ameryki z północy na południe a ja stacjonowałem tam moją BONA TERRĄ. Mamy nawet na tą okoliczność fotkę z ich motocyklami przez mariną. Wtedy też oni właśnie zarazili mnie motocyklami. Marek po Mongolii bardzo ciężko zachorował i już nie wrócił do zdrowia. Na krótko przed śmiercią kontaktowaliśmy się czasem na skypie i dlatego pozwoliłem sobie udostępnić kolegom tę informację.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Ciekawy Podróżnik Marek Michel

Post autor: grad74 »

Faktycznie, niezwykły facet, choć nieco irytujący na dłuższą metę.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
dzamiks25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 30.07.2015, 13:41
Mój motocykl: XL600V

Re: Ciekawy Podróżnik Marek Michel

Post autor: dzamiks25 »

Jako że nigdy wcześniej nie słyszałem o Marku choć był z mojego miasta i gdy objeżdżał świat ja byłem zbyt młody żeby się tym interesować, to teraz tym bardziej składam hołd człowiekowi który wygrał z marzeniami :thanks: . Niektórzy z nas tylko marzą.
Obejrzałem wszystkie Jego filmy z podróży jakie udostępniono ,i choć tak bardzo amatorskie to mimo wszystko tak bardzo naturalne i rzeczywiste... Irytujący ? pewnie tak bywa po czterdziestce :wink:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość