jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Post autor: dareckihdi »

Jeżdżę rocznie około 15 tyś,także but ma dla mnie znaczenie,a że bardziej śmigam po czarnym polecam coś takiego
https://allegro.pl/oferta/buty-motocykl ... 1028337798 :zabawa:
Darecki
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Post autor: Pawel »

marcopolo pisze: 02.11.2021, 09:52Moim skromnym zdaniem Goretex nie jest przereklamowany i niestety nie ma tutaj zamienników.
Potwierdzam taką opinię.

Porządne buty to podstawa i odkąd mam buty motocyklowe z Gore-Tex'em nie istnieją już dla mnie inne buty motocyklowe, które nie miałyby tego wynalazku. Faktem jest, że markowe buty z "Gore" są 2x droższe niż podobny model tej samej marki bez "Gore", ale moim zdaniem warto dopłacić i być w pełni zadowolonym.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Post autor: Sylwek »

Ależ, szanowny marcopolo, ja to wiem. Dlatego też: " :cool:" umieściłem na końcu zdania :cool: .

Użytkuję SIDI Adv już trochę, łażę w nich po "obiektach wodnych bez znaczenia strategicznego".
Ostatnio, kilka razy, "z rozpędu" zwiedzałem w nich różne, mniejsze i większe, zbiorowiska kamieni w Grecji. Dostały solidnie deszczu, nieraz moknąc całą noc ( a miały wtedy schnąć) zamontowane na lusterkach Transalpa. Po takiej ilości wilgoci, w środku znośnie. Otarły mi nieco łydkę od zewnętrznej, ale to mój błąd- za krótkie skarpety.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Post autor: tomekpe »

:thumbsup:

Dokładnie. Gore-Tex i długo, długo nic.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: jakie buty na długie trasy, nadające się do chodzenia?

Post autor: Hawk1985 »

Skrobnę swoje trzy grosze, choć jeżdżę bardzo mało

Jako butów stricte motocyklowych używam Forma Adventure, lata temu przewijały się tutaj jako polecane, i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Latem jest w nich w miarę w porządku, w chłodniejsze dni nie jest w nich zimno.

Jako buty cywilno motocyklowe przebarwiałem 3 różne:
- Haix Bundes model 2005
- Buty Haix Black Eagle Tactical 2.0 GTX mid
- Protektor Celt

Zacznę od Haixów, kupiłem drugiego gatunku i prawdopodobnie miały uszkodzoną membranę, bo kilka razy mi przemokły :swieczki:
Lekkie wygodne, jednak dosyć chłodne buty w zimniejsze dni. Jakość wykonania wyśmienita :thanks:

Protektor Celt, Polskie buty liczyłem że będzie to następca/zastępca Haixów.
Póki co mi nie przemokły :pob: na dzień dobry wrzuciłem w nie wkładki żelowe, są dosyć wygodne. Jednak nie są to buty na lato, powyżej 15* jest w nich gorąco :(

W Haix Black Eagle zimno w chłodniejsze dni, w Protektor Celt gorąco w ciepłe.
Natomiast buty z Bundeswhery model 2005 pod względem temperatur były genialne! Pamiętam że przy -10* w cienkiej skarpetce było mi ciepło, a przy +30* nie było dramatu.
Jedyny ich minus to była waga, w porównaniu do opisywanej powyżej dwójki były dosyć ciężkie.
Pluje sobie w brodę że kupując Formy się ich pozbyłem :swieczki:

Forma Adventure bardzo fajne, jednak do jazdy miejskiej i na krótkich odcinkach wolałbym coś krótszego, taka mnie naszła rozkmina :roll:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości