weekend w Lidlu

motocyklowo
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Qter »

Hej,

Ja tez odwiedziłem Lidla w sobotę chwile po 7AM - akurat po drodze miałem i nabyłem TankBag - wyglada dość przyzwoicie i nie wydaje się mały. Mam zamar wozić go okazjonalnie więc mam nadzieję, że chwile posłuży. Aha z jednej strony jest taka tasiemka która pozwala na jego przypiecie do kierownicy "w razie jak by co" bo te magnesy faktycznie malutkie są...

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Skorpionka
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 715
Rejestracja: 09.01.2011, 14:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Skorpionka »

Zakupiłam lidlowe skarpetki, testuję od wczoraj (dwie różne pary, żeby nie było ;) ) i muszę powiedzieć, że zarówno te z niebieskimi wstawkami, jak i te z szarymi całkiem nieźle zdają egzamin :thumbsup:

Inne rzeczy nie wyglądały specjalnie zachęcająco (nie wiem jak kask i tankbag - oglądanie tego pierwszego sobie odpuściłam, a to drugie już mam), ale kiedy wzięłam do ręki rękawice to facet obok stwierdził, żebym broń boże nie brała, bo ręce po nich śmierdzą :) Nie wiem, ile w tym prawdy, ale tegoczne rękawice fajtycznie wyglądały średnio.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: weekend w Lidlu

Post autor: wilczek »

Czy ktoś używa kasku i może podzielić się wrażeniami i porównać do użytkowanych wcześniej ?
Oglądałem, wykonanie ,jak na cenę, wydaje się solidne. Suwak blendy jakiś taki sprawiający wrażenie zacinającego się i raczej trudnego do obsługi w rękawicach.
Ciekawe jak z wentylacją i wyciszeniem tego kasku...
Awatar użytkownika
Chili
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1649
Rejestracja: 12.10.2010, 18:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Chili »

I czy skorupa wytrzymała... Po czym to poznać? (oprócz testów typu walenie łbem w krawężnik ;) )
T.A.Suka rządzi! (cyt.falco)

jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce... to można ;)
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: przeszczep »

Chili pisze:I czy skorupa wytrzymała... Po czym to poznać? (oprócz testów typu walenie łbem w krawężnik ;) )
Skorupa, raczej właśnie ma się rozpaść w wyniku zderzenia...
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: weekend w Lidlu

Post autor: wilczek »

wilczek pisze:Czy ktoś używa kasku i może podzielić się wrażeniami i porównać do użytkowanych wcześniej ?
Oglądałem, wykonanie ,jak na cenę, wydaje się solidne. Suwak blendy jakiś taki sprawiający wrażenie zacinającego się i raczej trudnego do obsługi w rękawicach.
Ciekawe jak z wentylacją i wyciszeniem tego kasku...
:smile:
PS. Skoro ma atesty, znaczy się minimum musi spełniać. Mnie bardziej interesuja opinie i porównania osób , które w praktyce ulicznej to używają a nie tylko teoretycznie :tongue: :wink:
krzysiu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 06.03.2012, 19:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko

Re: weekend w Lidlu

Post autor: krzysiu »

co do kasku: nabyłem więc parę słów napiszę

kupiłem go raczej dla żonki, ale ponieważ mamy taki sam rozmiar (M - żeby nie było :grin: ) to też chwilę w nim pojechałem, nie mogę go z podobnym porównać, mogę natomiast powiedzieć co mi w nim leży a co nie
jeśli chodzi o mnie
- ponieważ mam dość szeroką szczękę to przy zamykaniu kasku (zapinaniu szczęki :niewiem: ) trzeba troszkę pokombinować żeby ładnie weszło :stop: tylko bez skojarzeń proszę :lol:
- jeśli chodzi o wentylację to wydaje mi się nie najgorsza - no ale upału nie było więc ten parametr musi poczekać :thumbsdown: , ale szybka nie zaparowała ani rano ani wieczorem choć było chłodno
-suwak blendy faktycznie mógłby być chyba nieco lepiej wykonany
-wykonanie faktycznie niezłe jak za tę kasę + dodatki
- kask wygodny, a w porównania do trekkera w którym jeżdżę dużo cichszy i szczelniejszy

żonka natomiast jest bardzo zadowolona - i ta opinia mi w zupełności wystarczy :yaho:

a co do skarpet to hmm wyżej się wymądrzałem, że krótkie, ale ja zastałem tylko szare jednego typu i nawet nie wiedziałem, że były też inne :dupa:
••••/---/-•/-••/•-//-/•-•/•-/-•/•••/•-/•-••/•--•//-••-/•-••//-••••/-----/-----/•••-//
exuser87

Re: weekend w Lidlu

Post autor: exuser87 »

Ja nie wiedziałem, że są inne i wziąłem te niebieskie :swieczki: Nawet, nawet... Mi w Sidi Adv w nich się bardzo fajnie latało. Dla mnie są wystarczająco długie, tym bardziej, że jeżdżę w bieliźnie termoaktywnej.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: weekend w Lidlu

Post autor: MADRAFi »

niby czym maja sie roznic te skarpety ? wydaje mi sie ze to tylko kolorek inny tak dla pan :)
dotykalem wszystkich i w dotyku takie same byly.
Awatar użytkownika
Skorpionka
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 715
Rejestracja: 09.01.2011, 14:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Skorpionka »

Ale sie zamieszanie skarpetkowe zrobilo :) Nie roznia sie absolutnie niczym oprocz koloru, to byl zarcik-kosmonaucik :D Sadzilam, ze dosc jawny :) Ale w sumie sporo osob mi mowi, ze moje zarty sa czasami niewykrywalne :lol:
Tak wiec skarpety niebieskie i szare sa identyczne, jesli chodzi o wlasciwosci :)
exuser87

Re: weekend w Lidlu

Post autor: exuser87 »

Przecież nikt nie pisze, że się różnią poza kolorem. Mi się nawet niebieskie podobają, ale jak się dowiedziałem, że miałem wybór a nie wiedziałem.... :lol:
krzysiu
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 06.03.2012, 19:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko

Re: weekend w Lidlu

Post autor: krzysiu »

:ok: :lol:
••••/---/-•/-••/•-//-/•-•/•-/-•/•••/•-/•-••/•--•//-••-/•-••//-••••/-----/-----/•••-//
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: weekend w Lidlu

Post autor: MADRAFi »

LOL, skoropinka to ci sie udalo :)
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Remi »

wilczek pisze:Czy ktoś używa kasku i może podzielić się wrażeniami i porównać do użytkowanych wcześniej ?
Oglądałem, wykonanie ,jak na cenę, wydaje się solidne. Suwak blendy jakiś taki sprawiający wrażenie zacinającego się i raczej trudnego do obsługi w rękawicach.
Ciekawe jak z wentylacją i wyciszeniem tego kasku...
Pewnie już po czasie ale może na przyszłość.
Szybki test kasku zrobilem wczoraj.
Pogoda: temp.+7 i bardzo silny porywisty wiatr.
Kask bardzo dobrze leży mi na glowie i ma dobrą aerodynamike bo nawet przy silnych porywach wiatru nie czulem szarpania głową, tak samo przy mijaniu się z tirem.
Obsługa zamknięcia szczęki i blendy przeciwslonecznej nie sprawia problemu w rękawicach (też z lidla :tongue: )
Pomimo silnego wiatru nie czulem denerwujących przedmuchów na twarzy, które od zawsze mam w swoim cabergu. Czuć jakiś lekki przewiew ale nie bezpośrednio na twarz.
Na minus hałas w kasku, możliwe że byl spowodowany bardzo silnym bocznym wiatrem, momentami z trudnością utrzymywałem się na swoim pasie. Możliwe też że odzwyczailem się od szumu wiatru bo zimą jeździlem znacznie wolniej i też od niedawna mam niską szybę. W każdym razie wydał mi się dosyć głośny.
Czy jest bezpieczny...nie chcę sprawdzić ale myślę że przy silnym uderzeniu głową prędzej puści kręgosłup niż skorupa kasku...
i nie jestem pracownikiem lidla :tongue:
aaa
przetestowałem też przy okazji torbę na zbiornik i jest oki, mała i dosyć wąska w porównaniu do tej co mialem ale to dla mnie ma być tylko na podręczne rzeczy czyli telefon, aparat i chusteczki do nosa.
Magnesiki wydają się bardzo słabe ale nie zdmuchneło mi jej więc chyba wystarczaja.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: weekend w Lidlu

Post autor: bartekk »

czytam Wasze posty i wrażenie z zakupów w Lidlu jest pozytywne, jesteście zadowoleni!.
Ja również. Dlaczego?
Próba otworzenia kluczykiem ( nieudana) 1h - oczywiście kluczyk oryginalny. Czas przecięcia brzeszczotem z leclerca za 5.99 zł 3 min :). Czas skrócony przez mega wqrwienie, potęgowane przygrzewającym słońcem, spowolniony troską o to aby nie uszkodzić rafki i tarczy. I nie mogę znaleźć paragonu na chiński szajs przecięty ( na szczęście w krótkim czasie ) chińskim brzeszczotem firmy Topex ( wypasiony wziąłem za 5.99pln/szt - były też pakowane po 12 szt za 4.99pln/paczka)
Obrazek
Wracam do patentu naszych babci! łańcuch i kłódka :ok: A posiadacze tego zapięcia powinni poszukać w kufrze miejsce na brzeszczot. Bo nie tylko mi się przycina....ła ta blokada :haha:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Thorgal77 »

Spodziewales sie jakosci xeny za tą cene ? :thumbsup: CCC - cena czyni cuda
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: weekend w Lidlu

Post autor: bartekk »

to może lepiej nie brać xeny bo jak się s*li to trzeba będzie brzeszczot za 8.99 kupić a i piłowanie potrwa dłużej :swieczki:
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: weekend w Lidlu

Post autor: robii23 »

bartek tu masz test co mniej więcej jest dobre, a co omijać:
http://www.motocykl-online.pl/artykuly/ ... ocyklowych
z drugiej strony skurwysyństwem jest fakt że jeszcze kilka miesięcy temu test wyglądał na kompletny, a teraz jest ocenzurowany.
Jeszcze youtube był obszerny test "na żywo" z prób włamu około 15 różnych blokad i łańcuchów. Poszukaj.
Ja wybrałem oxforda, dość dobry wynik i przyzwoita cena. Chciałem oczywiście kupić zwycięzcę testu, ale cena po zwycięstwie poszła "odrobinę" w górę.
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: weekend w Lidlu

Post autor: bartekk »

Robii dzięki za link do artykułu. Ani alarm, ani blokada lecz łańcuch, więc wracam do starego sprzęta. Mam solidny łańcuch. Grzmot ciężki. Nie pamiętam w tej chwili jakiej firmy. W artykule napisali że nikt nie zwrócił uwagi na wyjący alarm. Nikt również nie zwrócił uwagi że najpierw majstruję i szarpię się przy blokadzie a potem bezczelnie ją masakruję brzeszczotem - kupionym na szybko w markecie spożywczym. Dłużej stałem przy kasie, niż przecinałem blokadę. Śmiać mi się chciało bo jak wychodziłem z marketu, to na parkingu mijałem parę z kaskami w rękach. Odchodzili od motonga z zapięciem z ... Lilda :lol:
Kumpela która trzyma u mnie swojego motonga też ma to zapięcie z lidla. powiedziała że w przyszłym tygodniu ,kupuje xenę
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Zbysz.
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 154
Rejestracja: 03.04.2011, 23:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Re: weekend w Lidlu

Post autor: Zbysz. »

Wczoraj testowałem lidlowe ciuszki termoaktywne we wczorajszej gorącej pogodzie. Jechałem jakieś 7-8 godzin i wróciłem do domu suchy - a więc spełniły swoją funkcję :smile:
dawniej Gorzymot
XL600V-K
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości