Karimata czy mata samopompująca?

Wszystko to, co nie pasuje do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: JanuszCh. »

Ja mam matę samonapełniającą z Jyska http://www.jysk.pl/165/752/4736100/a/catalog sprawdziła się na kilku wyjazdach, chociaż miejsca to trochę zajmuje, ale wygodniejsze jak karimata.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: marek79 »

Fajny jest ten materacyk z Fjorda, fajny bo mały i lekki, nie fajny bo reklamowałem go już z 3 razy, mój kumpel z 2 razy
Karimata jest też fajna bo możesz ją rozłożyć przy ognisku
Falco pokaż jak wygląda twój materac, jestem zainteresowany i ciekawy.
To co napisał Neno czyli maty ThermaRest fajna sprawa ale nie wiem ile to zajmuje miejsca i jaki jest komfort
Można tez kupić karimatę składana jak koc w kwadrat a nie zwijaną w rulon
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: falco »

Mój materac, to właśnie zwykła marketówka... ;)
Kiedyś spałem na płasko i twardo, ale się mi (z wiekiem) zmieniło i preferuję dużo i miękko... Po za tym, zawsze łatwiej zmarznięte dziewczę do namiotu na 20cm (materac) skusić niż najbardziej wydumaną karimatę... :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Wolo »

MADRAFi pisze:A co powiecie o matach o grubosci 10 cm ?
zastanawialem sie czy isc w ta strone ? Czy jednak materacyk za 30 zl z marketu.
http://cristobal.pl/product-pol-8498-Ma ... 10-cm.html
waga 3 kg- na moto dyskwalifikacja.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: magyar »

Mam maty samopompujące i karimaty. Na wyjazd zaplanowany, gdzie wiem gdzie będę spał i gdzie siedział zabieram wygodne maty samopompujące, natomiast na wyjazd na Bałkany zabrałem niezniszczalne karimaty. W każdej chwili szybko mogę rozwinąć, aby usiąść do posiłku z "konserwy" lub zasiąść przy ognisku, nie zastanawiając się czy szyszunia przebije mate.
Awatar użytkownika
Beduin
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 376
Rejestracja: 11.01.2012, 16:37
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Beduin »

Od lat wspinam się i łażę po górach. Przerobiłem już różne karimaty i maty samopompujące. Pisząc tę wiadomość siedzę na Therm a Rescie Prolite Plus :smile: Sypiam w różnych dziwnych miejscach, w rożnych temperaturach, przez cały rok :cool: Nie straszne mi są żadne warunki...najważniejsza dla mnie jest miękkość podłoża! No i na tym punkcie jestem przewrażliwiony :tongue: Stosunek wygody, do wagi i zajmowanego miejsca w plecaku (kufrze) jest wprost wproporcjonalny do ceny Prolite Plus :grin: Polecam tę opcję z pełnym przekonaniem.
Jak się zdecydujesz na tę matę, to daj znać na PW. Da się ją taniej kupić niż się wydaje :grin:

Dobrego wyboru życzę.
Pozdrawiam
Beduin

"...ponieważ droga jest celem..."

www.thebeduins.pl/
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: tomekpe »

falco pisze:Mój materac, to właśnie zwykła marketówka... ;)
Kiedyś spałem na płasko i twardo, ale się mi (z wiekiem) zmieniło i preferuję dużo i miękko... Po za tym, zawsze łatwiej zmarznięte dziewczę do namiotu na 20cm (materac) skusić niż najbardziej wydumaną karimatę... :haha:
Spałem na takim materacu - nie u Falco w namiocie :) Jak porównać ceny z matami, to ciężko to przebić. Materac 30 PLN + pompka drugie tyle. Jest bardzo komfortowo.

Dla weekendowych biwakowiczów naprawdę fajna opcja! Dodatkowa zaleta to wielkość po złożeniu - tanie maty samopompujące nie składają się na pół,a 60 cm ciężko zmieścić do kufra.

Na poważniej czy gdzieś dalej - już niekoniecznie.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: falco »

tomekpe pisze: Spałem na takim materacu (...) u Falco w namiocie :) Jest bardzo komfortowo.

Dla weekendowych biwakowiczów naprawdę fajna opcja! Dodatkowa zaleta to wielkość (...) samopompujące 60 cm (...) ciężko zmieścić (...) gdzieś dalej...
Siła (po)ciętych słów... :haha: :haha: :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: ryben »

miałem dwa razy najwyższy i najlżejszy model maty samopompującej marki hannah (680 gr) i skończyło sie zwrotem kasy , poza tym miałem jakis wysoki i drogi model maty samopompującej fiord nansen - nie pamiętam modelu i super podobno matę z lidla - to samo co hannah - po jakimś czasie nie wiadomo dlaczego rano budziłem sie na glebie - to znaczy wiadomo skąd bo mimo że podłoża pilnowałem to powstawały jakieś mikro niewidzialne dziurki i powietrze spierd ..., lekkie i małe to produkty ale gówniane i nastąpił zwrot kasy (w przypadku Fiorda Nansena bo Lidl to hu....) ; przymierzam się do therma rest-a bo podobno tylko ta irish firma się liczy w tym segmencie i u siebie robi swoje produkty a nie w ramach outsoursingu np. w chinach czy na księżycu ; drogo jest to prawda - bo sensowny lekki mocny model oscyluje pomiędzy 350 - 400 zeta, ale działają bezproblemowo (podobno) kilka sezonów ; mam juz dosyć gównianych mat i karimat i postanowiłem sie skusić; kolega łazi po górach i od 7 lat wałkuje jeden egzemplarz therma rest, już wtedy drogo zapłacił - fakt że 7 lat temu wszystko było solidniejsze
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Neno »

Kochani - pamiętajcie, że za te 400zł dostajecie DOŻYWOTNIĄ gwarancje, której producent nie olewa- jest problem = jest nowa mata! A problemy się zdarzają, jak każdemu, dostajecie wtedy nowy, lżejszy, mniejszy , cieplejszy model. ja jak pisałem od kilku lat jestem wierny marce i reklamacji nie musiałem robić. A to , że przez tyle lat spania gdzie popadnie mata poddała się pod ciężarem pewnie 90kg wspinacza ( człowiek w sprzęcie i z plecakiem) obutego w raki - mówi chyba wiele o jakości ! Raki mają po 12 zębów, może nie każdy ma styczność z podłożem ale ten rak zrobił raptem jedną dziurkę !
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Remi »

ja mam najtanszą matę i jestem nią zachwycony, fajnie się na niej śpi i zajmuje malo miejsca...
nie ma porównania z karimatą.
Pomysł małego materaca nie jest zły pod warunkiem że chce się komuś go dmuchać a na wyprawach ceni bardziej spanie niż jechanie...
bo u mnie jest tak że jadę do momentu kiedy spanie nawet na kamieniach jest błogostanem.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Neno »

Remi pisze: bo u mnie jest tak że jadę do momentu kiedy spanie nawet na kamieniach jest błogostanem.
:ok: :thumbsup:
Weź, weź bo mnie nosi już normalnie !! :lanie:
Ehhhh dlaczego urlop jest jeden w roku ?
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: przeszczep »

Czasem do wyrwania trafiają się samopompy armii holenderskiej. Jeśli taką aukcję zobaczycie, bierzcie w ciemno - są to maty thermaresta ;) A zwykle chodzą w 4 razy niższych cenach niż normalnie ;)
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: MADRAFi »

Czy przy wzroscie 181 powinienem wziasc wersje regular (183 cm) czy large (196cm) ?
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: chankrymski »

Długi jesteś wiec chyba dłuższą... 2 cm zapasu to mało. Chyba, że śpisz na embriona :grin:
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: ryben »

MADRAFi pisze:Czy przy wzroscie 181 powinienem wziasc wersje regular (183 cm) czy large (196cm) ?
REGULAR spokojnie wystarczy na Twój wzrost, mam 184 cm i wszystkie maty miałem REGULAR, zawsze wagowo wypadały lepiej niż LARGE (co do zasady na ponad 1,90 cm wzrostu)
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: MADRAFi »

zasadniczo to ja potrzebuje bardzo szerokiego luzka oraz zdluzszego o 10 cm, wtedy czuje sie komfortowo.
Ale musze isc na kompromis zeby za duzo wachy nie spalac przez zbyt ciezki bagaz :)
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: ryben »

pamiętaj że głowę zawsze na czymś kładziesz np. na motospodniach, kurtce, plecaku etc. lub po prostu na turystycznej poduszce i to jest naturalna przedłużka - no chyba że śpisz na śniegu ale to inna bajka - do namiotu lub na beton jest OK i nie ma co szukać dziury w całym. dłuższe i większe = cięższe alei tak gra idzie tak naprawdę o półtora lub dwie tabliczki czekolady wagi :grin:
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: Neno »

Zaryzykowałem i kupiłem matę krótszą ode mnie o 1cm.
Mam zamiar ją w majowy weekend wypróbować na śniegu.
Dam znać jak to wyszło. Może przed wyjazdem spróbuję noclegu w domu na podłodze jeszcze by odwzorować warunki panujące np w schronisku górskim czy namiocie w porze letniej.

Po kilku rozmowach telefonicznych niestety dowiedziałem się, że maty Thermaresta z serii Lite nie są tak pancerne ja stare dobre produkty tej firmy.
O tym także postaram się Was poinformować.
Tak jak wcześniej pisałem - stara mata (Trail - 3,8cm) poddała się dopiero pod rakiem.
Zobaczymy co będzie można powiedzieć o nowej - ProLite Plus.
Łatki na wszelki wypadek kupiłem :)
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Karimata czy mata samopompująca?

Post autor: mishieck »

Może ktoś testował taką demobilową?
http://armyworld.pl/product-pol-518-Kar ... tiach.html

Cena kusi :grin:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości