Wybór nawi/nawigacja na podst. zdj. oznacz. znacz. geograf.

Czyli co zrobić, żeby działało?
magyar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 384
Rejestracja: 15.12.2009, 20:26
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wybór nawi/nawigacja na podst. zdj. oznacz. znacz. geograf.

Post autor: magyar »

Co oznacza nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi)?, taka informacje znalazłem, porównując urządzenia nawigacyjne na stronie garmina.
(Chyba) zdecydowałem się na garmina, bo ponoć najłatwiej o mapy. Chodzi mi głownie o mapy topograficzne abym mógł się odnaleźć, poza asfaltami, spojrzeć na wyświetlaną mapę i stojąc na rozdrożu ścieżek, wybrać odpowiedni kierunek dalszej drogi. Do tej pory korzystałem tylko z map papierowych i nawet nie używałem nawigacji jeżdżąc samochodem, dlatego nie bardzo wiem czego szukać i na co zwracać uwagę.
Z tego co do tej pory poczytałem, dobrze wybrać urządzenie ze slotem kart, aby na nich "wkładać" mapy :wink: , takie rzeczy jak wielkość ekranu lub dotykowy czy na przyciski, są jasne i każdy wybierze co lubi. Na co jeszcze zwracać uwagę?

Zastanawiam się nad Garmin eTrex 20, z porównywarki Garmina wynika, że w niczym nie odbiega dobrze ocenianemu GPSMAP 62s, a jest dużo tańszy.
Ostatnio zmieniony 29.02.2012, 21:09 przez magyar, łącznie zmieniany 1 raz.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Wybór nawi/nawigacja na podst. zdj. oznacz. znacz. geogr

Post autor: Next22 »

Co oznacza nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi)?, taka informacje znalazłem, porównując urządzenia nawigacyjne na stronie garmina.
Są aparaty i lub telefony z gps-em
Robi się zdjęcie z geo-tagiem (w pliku .jpg jest zapisana pozycja geograficzna gdzie zostało zrobione zdjęcie )

W telefonie np. HTC jak dostaniesz taką fotke MMS-em wybierasz prowadż do i telefon już robi sam reszte .
W nawi bez opsługi funkcij "prowadż do zdjęcia " trzeba odczytać dane gps ze zdjęcia w programie np.picassa i ręcznie wbić w urządzenie i też działa


Ot i całe nawigowanie dla mnie zabawka i już
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wybór nawi/nawigacja na podst. zdj. oznacz. znacz. geogr

Post autor: Thorin »

Hej Dominik
większość nowych smartfonów, a także niektóre nowe nawigacje wyposażone w aparaty, pozwalają na dodanie do zrobionego zdjęcia współrzędnych geograficznych. Zdjęcie + współrzędne = zdjęcie geotagowane. Takie zdjęcia można też pobierać z google maps, panoramio i innych.
Jeżeli takie zdjęcie wrzucić do pamięci navi, to możesz użyć funkcji nawiguj do zdjęcia. jednak tak naprawdę jest to równoznaczne z nawigacją do określonych współrzędnych geograficznych, więc nie wnosi to jakieś nowej, przełomowej funkcjonalności. Ot zamiast wpisywać cyferki, wybierasz obrazem. Dla amerykanów w sam raz :wink:

Gdybyś chciał się pobawić Oregonem to daj znać - w przyszłym tygodniu będę w Tarnowie. 62'kę też Ci mogę przywieźć.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wybór nawi/nawigacja na podst. zdj. oznacz. znacz. geogr

Post autor: Thorin »

Next byłeś szybszy o 0, 0001 s :lol:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości