Dział "Mój motocykl"

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Dział "Mój motocykl"

Post autor: wojtekk »

Tak sobie dumam - może powołać nowy dział? Jak w tytule. Czemu on może służyć. Np. kto chce może wstawić sobie kolejne zdjęcia, opisać przeróbki, serwisy, wymiany porażki i sukcesy. Pomaga to przy sprzedaży, ale przede wszystkim (mi) jako archiwizacja kiedy co było robione, w jakim stanie były dane części. Taki notatnik do wglądu przez postronnych. Dzięki temu mogę śledzić jak dane przeróbki przebeigfają u kogoś i skopiiować całość przeróbek, a nie rozbite na wielu wątkach.

Oczywiście dobrowolnych i dla chętnyc. A czy takowi będą - nie wiem :niewiem:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: MADRAFi »

Mi bardzo brakuje takiego usystematyzowania dzialow w TCP jak jest w africatwin, latam tutaj po dzialach szukajac jakiegos tematu jak opetany, w africatwin jakos jest to usystematyzowane i bardzo ladnie podzielone. Moze zaczac od rozpisania dobrek struktury drzewka od ogolu do szczegolu a potem porozrzucaniu postow po dzialach (trzeba tez pilnowac i wydzielac info na dany temat do nowych watkow bo czesto ciekawa dyskusja na jakis temat toczy ssie jako offtop do zsupelnie niezwiazanego tematu :)
Awatar użytkownika
maras67
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 937
Rejestracja: 24.03.2010, 12:55
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: maras67 »

No jest już cuś takiego:
viewtopic.php?f=68&t=5764
Jazda motocyklem to najprzyjemniejsza rzecz jaką się robi w ubraniu... :)
http://forum.transalpclub.pl/gallery/im ... ge_id=2026
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Wolo »

MADRAFi pisze:Mi bardzo brakuje takiego usystematyzowania dzialow w TCP jak jest w africatwin, latam tutaj po dzialach szukajac jakiegos tematu jak opetany, w africatwin jakos jest to usystematyzowane i bardzo ladnie podzielone. Moze zaczac od rozpisania dobrek struktury drzewka od ogolu do szczegolu a potem porozrzucaniu postow po dzialach (trzeba tez pilnowac i wydzielac info na dany temat do nowych watkow bo czesto ciekawa dyskusja na jakis temat toczy ssie jako offtop do zsupelnie niezwiazanego tematu :)
Co konkretnie masz na myśli?
Jakich działów brakuje, co byś dodał? Forum ewoluuje w miarę potrzeb, zatem wszystkie ciekawe pomysły są mile widziane. Jest nawet ku temu stworzony dział "skargi propozycje".
Ja osobiście widzę, że na forum AT chyba lepiej rozwiązany jest dział podróże.


@ Maras- zamysł Wojtka jest cokolwiek inny, chodzi o prowadzenie swego rodzaju blogu- czyli każdy może założyć temat i w nim opisywać wyłącznie swój motocykl, nie jak to teraz ma miejsce w podanym przez Ciebie linku.

Co do samej koncepcji... godna rozważenia Wojtku, pomyślimy.


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: MADRAFi »

1. po pierwsze dzial podrozy czyli relacje z wypraw, umawianie sie na nowe podroze, dzial wycieczek lokalnych itd
teraz warszawiacy swoje wycieczki opisuja w kolejnych stronach lokalnie watku, krakowiacy zupelnie inaczej

2. Czesc z kategorii jest dosyc szeroka i ogolna przez co wszystko wrzucane jest to 1 worka ergo ciezko znalesc cos na konkretny temat

Przyklad dzial GPS u nas i na forum afryki tam sa poddzialy dotyczace hardware, map

takie rozdrobnienie pomaga w pozniejszym przeszukaniu i dostaniu sie do konkretnej informacji.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Wolo »

Dział GPS już dostępny: viewforum.php?f=164

Podróże to grubsza sprawa, wymagająca wielu godzin pracy, a także dyskusji nad nowym kształtem działu.


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: MADRAFi »

Wolo, GPS podalem jako przyklad
Ja osobiscie przeorganizowalbym wszystko pod Akcesoria, dodal wiecej pod dzialow
Wzorcowy jest Warsztat (bo jest podpatrzony z AT)
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Wolo »

MADRAFi pisze:Wolo, GPS podalem jako przyklad
Ja osobiscie przeorganizowalbym wszystko pod Akcesoria, dodal wiecej pod dzialow
Wzorcowy jest Warsztat (bo jest podpatrzony z AT)
Dział GPS chciałem już dawno założyć, ale jakoś nigdy się nie spiąłem :) Pomogłeś mi się zmobilizować. :thumbsup:

O wypraszam sobie- dział Warsztat zbudowałem w oparciu o Hayesa, nie forum AT.
No dobra, od nich brałem opisy ;)
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: MADRAFi »

Wojtekk, sorki za porwanie watku,

wklejam swoja propozycje na temat dzialow:


Podroze
Relacje
Polska
Europa
Reszta

Propozycje wyjazdow
Trasy

1-dno dniowe
Weekendowe
Dluzsze

Przygotowania

Wyposazenie
Dla Motocykla
Akcesoria
Bagaz
Usprawnienia
Narzedzia

Dla Motocyklisty
Kaski
Kurtki
Spodnie
Buty
Rekawiczki
Inne

Sprzet turystyczny
Awatar użytkownika
emdi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 64
Rejestracja: 04.01.2012, 16:58
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: emdi »

Jeśli można, to chciałbym poprzeć propozycję MADRAFiego :thumbsup:
Dział Podróże czytam chyba najczęściej i jego nieprzejrzystość trochę dokucza. Byłoby dobrze dodać kategorie i podkategorie dotyczące najczęściej wybieranych kierunków wypraw np. Europa - Norwegia, Bałkany itp. W ten sposób szykując się do wyprawy np. do Norwegii nie musiałbym przeszukiwać wielu stron postów. Zgadzam się że na forum AT informacje znajduje się łatwiej. A przecież nie chcemy ciągle musieć udawać się do "konkurencji" :wink: , jak chcemy znaleźć jakieś konkrety nie? :grin:
To tylko przykład, widzę pozytywne możliwości zastosowań również w przypadku pozostałych kategorii. Tyle moich trzech groszy :wink:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Jaro-Ino »

Ja w podrózach wolałby widzieć tylko Polska i Gdzieś dalej. A do konkretnej relacji można szybko dotrzeć dzięki szukajce. Jeszcze troche i froum TA to będzie połączenie for AT i XTZ :grin:
Awatar użytkownika
Ziemek
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 85
Rejestracja: 13.01.2012, 16:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jastrzębia Góra/Gdańsk

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Ziemek »

Też chciałbym dorzucić poparcie dla pomysłu MADRAFIego i emdiego. Jak zaczynałem czytać forum, to przeczytałem prawie wszystko w podróżach i takie porządki byłyby bardzo pomocne, a nie ma tego mało i będzie jeszcze więcej, także bardziej szczegółowy podział na rejony to świetny pomysł :smile:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Wolo »

wojtekk pisze:Tak sobie dumam - może powołać nowy dział? Jak w tytule. Czemu on może służyć. Np. kto chce może wstawić sobie kolejne zdjęcia, opisać przeróbki, serwisy, wymiany porażki i sukcesy. Pomaga to przy sprzedaży, ale przede wszystkim (mi) jako archiwizacja kiedy co było robione, w jakim stanie były dane części. Taki notatnik do wglądu przez postronnych. Dzięki temu mogę śledzić jak dane przeróbki przebeigfają u kogoś i skopiiować całość przeróbek, a nie rozbite na wielu wątkach.

Oczywiście dobrowolnych i dla chętnych. A czy takowi będą - nie wiem :niewiem:

Coś jak tutaj: http://www.xtzclub.pl/forums/35-Moje-moto

Mnie się pomysł podoba.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: TAXL600V »

Również czegoś takiego mi brakuje. Czy jest jakaś przeszkoda, żeby taki dział powstał? Ważne myślę... aby ta konkretna część forum nie była dostępna dla niezalogowanych.

Łatwiej można przypisać konkretną twarz do danego motocykla, przy zakupie danej sztuki można nieraz trafić na ciekawe informacje, zebrane w "kupie".
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Korzen »

Mogłoby być

Mój Trampek (a pod spodem)
-TA 600
-TA 650
-TA 700
Inne Honda
Inne motocykle

Fajny pomysł!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: pat13 »

Doszliśmy do momentu, w którym TCP zrzesza różnych ludzi o trampkowych korzeniach, jednak niekoniecznie stricte trampkarzy. I pojawia się pytanie czy ma być to forum wyłącznie Hondy Transalp czy ludzi, którzy się dobrze czują w swoim gronie - bez względu na to czym endurowatym pomykają, choć kiedyś otarli się o trampka. Czyli - czy forum jest dla ludzi czy dla motocykli.
Z czasem wszyscy zmieniamy motki. Niektórzy na nowsze trampki, inni na inne marki. Czy jeśli zmieniam moto na nie-trampka to już nie jestem trampkarzem? Czy jeśli inny trampkarz będzie chciał zmienić moto na takie, jak moje obecne to na tym forum nie ma szansy uzyskać mojej pomocy?
Proponuję, aby w tematach techniczno-warsztatowych utworzyć subfora tematyczne dla konkretnych enduro-modeli nie tylko trampkowych. Nie będzie ich tak dużo, bo prawdziwych enduro zbliżonych do trampka nie jest wiele. Stworzy to możliwość zapoznania się z innymi motkami dla tych, którzy zastanawiają się nad zmianą, a tym którzy zmienią - na czynne pozostanie w trampkowej społeczności.

PS. Zmieniłem XL600V na F800GS i do trampka nie wrócę. Ale trampkarzy i zlotów trampkowych nie odpuszczę. :smile:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Jaro-Ino »

Pat13, w mojej ocenie dział techniczny powinien pozostać niezmieniony. I tak nie utworzymy tu wielkiego forum motocyklowego, a pytanie dotyczące czegoś związanego z innym motocyklem można zadać w "Inne tematy" lub w "ogólne" w technicznym. Podzielenie tego na więcej części to więcej bałaganu i problemy z wyszukaniem. Jesteśmy trampkarzami choć mamy inne motocykle, ale chyba lepiej mając inny motocykl być zalogowanym na forum swojego motocykla również, żeby tam czerpać wiedze techniczną.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Dział "Mój motocykl"

Post autor: Wolo »

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: O czym ten dział?

Post autor: airwolf »

a moze jakis system nazywania tematow?

model rok produkcji kolor VIN czy cos? zeby ewentualnie latwo bylo mozna namierzyc na forum motka?
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: O czym ten dział?

Post autor: Wolo »

Myślałem o tym, ale nie sądzę abyśmy zostali zaskoczeni lawiną tematów w tym dziale.

Tak to wygląda na forum XTZ: http://www.xtzclub.pl/forums/35-Moje-moto

Może jedynie model + rocznik warto byłoby wpisać?

Ale ok- kwestia dyskusji- przenoszę te posty do odpowiedniego działu i czekam na Wasze opinie :)


Np. "XL 600, 1989 by Wolo"

?


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości