Mocowanie etui GPS

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Mocowanie etui GPS

Post autor: Gregorius »

Witam. Kupiłem niedawno etui do nawigacji http://moto.allegro.pl/motocyklowe-wodo ... 54653.html
Wygląda naprawdę porządnie, jak z wodoszczelnością to nie wiem nie miałem okazji przetestować ale bez problem można obsługiwać nawigację przez wizjer nie trzeba do tego wyjmować czy otwierać etui.
Mocowanie też wygląda solidnie ale nie sprawdza się w przypadku transalpa z poprzeczką w kierownicy. A przecież nie przykręcę nawigacji do poprzeczki (drut chyba fi 10 ) nie ma szans żeby pewnie się trzymała na poprzeczce, a do tego bardzo by odstawała. więc postanowiłem sam zrobić mocowanie pewne i solidne.
Może się komuś przyda albo zainspiruje do własnych koncepcji.
Całość jest wykonana z blachy o grubości ok 4mm

blaszka od wewnętrznej strony - gróbość 2mm
Obrazek
Obrazek

Mocowanie to które jest przykręcone do etui zrobiłem z trzech pasków aluminium skręconych ze sobą śrubami m3. Środkowy pasek ma wycięcie w które wsuwa się uchwyt przykręcony do kierownicy
Obrazek
Obrazek

No i zapięcie, odciągam dzyndzel i wysuwam etui.
Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Mocowanie etui GPS

Post autor: JanuszCh. »

Ciekawe rozwiązanie, jak, bądź z czego zrobiłeś to zapięcie. Chodzi mi o sam jak nazwałeś " dzyndzel" :smile:
Awatar użytkownika
Antol
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 344
Rejestracja: 22.03.2011, 14:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraków

Re: Mocowanie etui GPS

Post autor: Antol »

:thumbsup: Zajebiste! :thumbsup:
Proste, funkcjonalne i w dodatku niebrzydkie! bardzo fajny pomysł z tym trzpieniem ustalającym :thumbsup: Zgaduję że pasowania bazy z nakładką eliminują luzy?
Chyba muszę też nad czymś pomyśleć, bo widzę że zakładanie gumy na navi przestaje być modne :haha: :haha:
:resp:
Gregorius
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 29.10.2011, 00:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łuków

Re: Mocowanie etui GPS

Post autor: Gregorius »

JanuszCh. pisze:Ciekawe rozwiązanie, jak, bądź z czego zrobiłeś to zapięcie. Chodzi mi o sam jak nazwałeś " dzyndzel" :smile:

Wytoczyłem na tokarce z sześciokątnego pręta,nie jest to może i dopracowane albo za bardzo ładne ale w garażu było zimno i nie chciało mi się z tym pieścić :smile: Można prościej i szybciej przestrzelić to śrubą np. M6 i żeby wyjąć etui po prostu ją wykręcić
Narysowałem rysunek w paint-cie :grin: jak to mniej więcej wygląda
Obrazek
Obrazek
Sworzeń zrobiłem z gwoździa, kawałek sprężynki od długopisu
Antol pisze: Zgaduję że pasowania bazy z nakładką eliminują luzy?
Tak. Ta środkowa blacha z wycięciem w które wchodzi element przykręcony do kierownicy są wykonane a tego samego materiału (blacha tej samej grubości). wchodzi dość ciasno nawet musiałem trochę podpiłować z płaszczyzny bo było za ciasno
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Mocowanie etui GPS

Post autor: JanuszCh. »

No sprytne :thumbsup: , ale tokarnię trzeba mieć :wink:
JeZZoo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 06.11.2011, 15:41
Mój motocykl: XL600V

Re: Mocowanie etui GPS

Post autor: JeZZoo »

Dostałem podobne etui przy zakupie moto. Poprzedni właściciel załatwił temat zbyt wąskiej poprzeczki w kierownicy dając na długości mocowania opaski zaciskowe, tzw trytytki dość mocno zaciśnięte i poobcinane i przede wszystkim nie najmniejsze, które zwiększyły grubość poprzeczki do wystarczającej. Na to już standardowy zacisk uchwytu.
Jeszcze nie miałem okazji testować bo zakup moto był robiony na sam koniec sezonu, ale wedle autora rozwiązanie sprawdza się całkiem dobrze.
A learning experience is one of those things that say, "You know that thing you just did? Don't do that." [DA]

JeZZoo
http://rejch.pl

XL600V->F800GS :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość