ROADBOOK własnej roboty:-)

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

:drinking: Potrzebny był mi swego czasu na gwałt :lanie: :lanie: roadbook . (Do sprawdzania trasy rajdu pałuk moim trampkiem). Chwila namysłu. "Nie dam za allegrowego 300 zł". :pob: Zejście go garażu- przerzucenie gratów w celu przysposobienia klamotów na "szybkiego roadbooka". Patrze? JEST !! Pudełko po apteczce samochodowej nada się w sam raz. W plastiku fajnie się wycina- szybkie pomiary - styknie. Wycięty otwór. Z pleksy docięta "szyba" (dzięki Kogut :ok: ) 4 śrubki... gra maszyna:-). Z czego zrobić "ośki z pokrętełkami"? Chodzę po domu...myśle.. :egh: Żona pyta czy może być z drewna ośka i podaje mi "kopystke" "kwirlołek".... różnie na to mówią. Cholera !!! Patrze , przymierzam... ja pierdole... jak od tego !! :ok: :ok: Piwko :drinking: - wiertarka - 4 otwory - 4 pierścienie osadcze zewnętrzne - piwko -- gra ! Przetknięte zamocowane. Kręci się. Późniejsze próby na motocyklu dają dobre efekty. Nawet w rękawicy motocyklowej da się łatwo kręcić :crossy: :crossy: .Do tego gumka z dętki aby grało lepiej i jeeest ! Szary papier ( de facto więcej czasu zajęło mi przepisywanie trasy na papier niż zbudowanie roadbooka hehehe) długopis 2 kolory i heja ! Przepisane zamocowane do "kopystek" ( nawet jak to pisze to banan na gębie )i w trase ! Uchwyt do "apteczki" zamocowany do kiery na środku ( zdjęcie niedługo) Przykręcone na 2 śrubki - gra i buczy. :ok: :ok:
Zalety- b. lekka konstrukcja, b. dobrze się "zczytuje dane" w trakcie jazdy, szybki montaż i demontaż zarówno całego ustrojstwa do kierownicy jak i "taśmy roadbookowej", konstrukcja własna - sto procent satysfakcji z wykonania :-) Całkowity koszt? 0 zł ! Wszystkie graty wyciągnięte z garażu :-) :smile6:
Wady ? Na pewno jakieś są ...ale na razie ich nie widze hahahahah ! :thanks: :thanks:
PS; W najbliższym czasie podłączę do mojego roadbooka oświetlenie ledowe zegarek kompas zapalniczkę długopis ect ....))) Najważniejsze dla mnie jest to że zrobione samemu i DZIAŁA !!
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

Ludzie ???? Dlaczego nie mogę dodać zdjęć ???
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

Niech ktoś mi podpowie dlaczego nie można dodać zdjęć? Czy coś się zmieniło? Trzeba mieć jakieś "uprawnienia" czy cuś? Przyznaje że dawno na forum nie dodawałem żadnych fotek.... :sad:
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: pałeł »

co prawda w temacie ale ja zrobiłem tak
Obrazek

Obrazek

skrzynke z alu i dopasowany do tego polweglan oddam za 120 zl
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: Wolo »

Kwachu, zdjęcia nie przechodzą, bo mają zbyt duży rozmiar. Max akceptowany przez forum to 900 pikseli.

Piękna robota, po ciężkim dniu zmagań z nawigowaniem można odpocząć przy ognisku, zatrzepać żurku czy ukręcić lukier...
ja to mam biednie- pudełko po kanapkach :)

Ps. Nie masz problemu z luzowaniem się taśmy spowodowanym wibracjami?


Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: bartekk »

Parę dni temu oglądałem atlas samochodowy - takie papierowe coś - odsyłam "najmłodszych " do wikipedii :grin: . Widząc to moja czteroletnia córka pobiegła z krzykiem do mamy: mamo, mamo - a tato ogląda nawigację".
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: Andrzej77 »

Kwachu, na moje oko, to się chłopie niczym innym nie będziesz w stanie zająć, jak tylko przewijaniem mapy (przy takim zamontowaniu rolki, jakie zaprezentowałeś). Popatrz na zdjęcia Pałeła, wrzuć poprzeczki, które rozciągną mapę na całą długość "wynalazku" i będzie naprawdę git.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
DOMI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 430
Rejestracja: 17.03.2010, 14:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B.B /Bydgoszcz. Hovden i Setesdal. Norge

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: DOMI »

Jak Twa żonka się dopatrzy, że brak ubijaków specjalnych w kuchni to... :boks:
Dobra robota :thumbsup:
Trampuś wiadomo...
Suzuki Jimny "kurczak"
Ford Focus "foczka"

Wiatr we włosach,w oczach łzy a na blacie cztery trzy
Awatar użytkownika
KWACHU
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 08.11.2009, 16:08

Re: ROADBOOK własnej roboty:-)

Post autor: KWACHU »

Żona sama podsunęła mi ten pomysł.... :-)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość