Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Wolo »

Daniel, nie załamuj się jeszcze, koledzy z forum BMW w trymiga podniosą Cię na duchu i przypomną dogmat, że ujeżdżasz wszakże motoryzacyjne arcydzieło. :thumbsup:
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Daniel 87 »

nie muszą, wydaje się ze to tylko kawal metali i tworzyw ktore ze soba wspolpracują. Predzej czy pozniej padna. Nie wazne czy caponord, v strom ,gs, ta czy at. Trudno i tak chce gs'a
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

a, kolegów, którzy na zlocie z wyrazem nieukrywanej radości na twarzach (jak dokumentują zdjęcia) przyglądali się zaciekom na silniku informuję, że winny jest oryginalny tankbag bmw. jako podstawę ma bowiem gąbkę, która po kilkunastu latach użytkowania zaczęła się kruszyć i zatkała odpowietrzenie zbiornika - zanim się zorientowałem, to przez (źle puszczoną przez mojego byłego mechanika, bo na bok silnika zamiast pod spód) rurkę przelewową po każdym tankowaniu sobie coś tam skapnęło i zaschło w taki paskudny sposób. nie chce mi się czyścić, bo w jeżdżeniu nie przeszkadza. do wyglądania to miałem choppera 10 lat temu... :tongue:


a propos całej dyskusji: jak już kiedyś zauważyłem, na forum bmw nie ma tematu "dlaczego nie lubię hondy", jakoś na forum xtz też nie widać na co dzień ludzi skupiających się na wyszukiwaniu w sieci np. płonących afryk (tak akurat nawiążę, bo się ostatnio fotki takiego wypadku pojawiły). odnoszę wrażenie, że ktoś tu leczy sobie jakieś dziwne kompleksy :thumbsdown:
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Jaro-Ino »

jeszua, wot djemokracja :D

Ale na forach XTZ czy BMW mogą napisać, że Honda zła bo: pompa, regler, moduł. Tylko, że to wrzucasz do plecaka i sobie ewentualnie naprawisz w Azji na zadupiu, a kardana raczej do plecaka nie schowasz. Wiem, że w sumie to niewiele takich awarii się zdarza, ale Hondy do eksploatacji terenowej chyba lepiej się od BMW nadają, bo w tych warunkach pokazują swoje zalety i chyba mimo wszystko nie są tak awaryjne. W każdym sprzęcie może się sypnąć skrzynia, napęd, silnik, elektryka zawiecha.... słowem wszystko. Ale statystycznie Hondy są mniej awaryjne. Nie wiem ilu leczy cokolwiek, ja BMW nie chciałbym, bo nasłuchałem się o pewnych awariach, a do szczęścia nie brakuje mi śmigła na baku tylko paliwa w moim :D Poza tym u nas ta rzekoma nagonka na BMW jest traktowana raczej humorystycznie. Przynajmniej dla mnie :tongue: Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

Jaro-Ino pisze:Ale statystycznie Hondy są mniej awaryjne.
na podstawie jakich statystyk tak uważasz? może wskaż jakieś konkrety, bo opinie posiadaczy hond xrv i xlv, nawet powtarzane setki razy, statystyką nie są. ba, do dnia dzisiejszego nie spotkałem się w ogóle z realnymi statystykami awaryjności motocykli jako takich (coś jak adac robi dla puszek), więc opinie na temat poszczególnych modeli są w zasadzie wypadkową rzeczywistej awaryjności, plotek i stosunku je powtarzających do treści. zdrowy rozsądek nakazuje zwrócić na nie uwagę, ale potraktować raczej z dystansem

a propos "lepszości" afryki czy trampka w terenie: po prostu inna konstrukcja, i nikt tego nie neguje. na asfalcie dowolny plastik jest lepszy od dowolnego modelu dual-sporta - tylko niczego to nie dowodzi, prawda? ani napęd wałem, ani rozmiary opon, ani masa (chociaż wcale nie jakoś wiele wyższa od xrv) nie predysponują modeli r-gs do jazdy w terenie jako takim - więc takie porównania są pozbawione podstaw, a argument wrzucony na siłę

BTW do rzeczy typu pompa w temacie xrv można by dorzucić ramę, o czym powinieneś wiedzieć podejmując dyskusję w tym tonie; też nie weźmiesz do plecaka. potwierdza się wyżej znajdujące się spostrzeżenie: każde urządzenie mechaniczne ma swoje wady, każde podlega też w określony sposób zużyciu
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: TROJAN »

[quote="jeszua"]a, kolegów, którzy na zlocie z wyrazem nieukrywanej radości na twarzach (jak dokumentują zdjęcia) przyglądali się zaciekom na silniku informuję, że winny jest oryginalny tankbag bmw. jako podstawę ma bowiem gąbkę, która po kilkunastu latach użytkowania zaczęła się kruszyć i zatkała odpowietrzenie zbiornika - zanim się zorientowałem, to przez (źle puszczoną przez mojego byłego mechanika, bo na bok silnika zamiast pod spód) rurkę przelewową po każdym tankowaniu sobie coś tam skapnęło i zaschło w taki paskudny sposób. nie chce mi się czyścić, bo w jeżdżeniu nie przeszkadza. do wyglądania to miałem choppera 10 lat temu... :tongue:


jeszua wyluzuj , nikt z nas nie śmiał sie z Twojej BM-ki ....
Każdy jezdzi tym czym ma i jest OK
A stojąc tam obok Twojej "KANAPY" faktycznie zastanawialismy sie co to jest takie żółte na silniku...?
I wtedy będąc na lekkim :drinking: gazie zażartowałem że to moze mocz :lol: i stąd ten nasz diabelski śmiech :haha:
Ale potem z czystej ciekawości zapytałem co to i wytłumaczyłeś nam :thumbsup:

pozdro
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

po prostu wolałem rozwiać wątpliwości, bo na zdjęciach widać, że niektórzy niemal na kolana padli, aby uwiecznić na foto "zepsute" bmw :cool:
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: miroslaw123 »

jeszua, a widzisz jak łatwo sprawić ludziskom radość :haha: mała fotka a tak cieszy :lol:
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: mazi »

Jeszua, a moze wstawimy jeszcze jakies fotki? Beda miec radoche :grin:
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

zupełnie humorystycznie traktując sprawę mogę wstawić fotki połowy motura: z racji braku ramy w rs-ce operacja wymiany sprzęgła wygląda intrygująco :grin:
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Baran »

Ja nie chcę, bo... wolę Tiger'a 955i :)

Po porównaniu obydwu sprzętów stojących obok siebie, zdecydowanie Tiger 955i. :thumbsup:
Lżejszy (i poręczny jak Transalp) i przy tym mocniejszy, pozycja również a'la Transalp (choć nieco bardziej przykurczone nogi na podnóżkach), i fajnie chodzi ta rzędowa trójka. Do tego prosty wtrysk, normalny dwuramienny wahacz i mniej elektroniki niż w BMW. BMW przy tym wygląda jak czołg (niemiecki Panzer, hehe). Wielki, ciężki kloc i mówię to po przysiadkach do zarówno R1200GS, R1200GSA i R1150GS (ten ostatni wypada najlepiej z tej trójki).

Co innego F800GS, siedziałem na tym i jest całkiem całkiem, mogę kupić za parę lat jak wylezą błędy wieku dziecięcego, pojawią się patenty na samodzielny serwis w trasie... i jakieś customowe kanapy bo fabryczna pije w d... .
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Wolo »

Witka
Pytanie do jeżdżących na bmw, który to model/ rocznik GSa? Bo z tego, co kojarzę 650 przechodziła pewne przemiany, i jedne były bardziej, inne mniej udane?

Obrazek
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

żaden. to jest f650st (96-99), sądząc po owiewce późniejsza wersja
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: maju »

Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Jakim cudem to się stało..?

Post autor: tomas3h »

XL600V
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakim cudem to się stało..?

Post autor: Wolo »

Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: miroslaw123 »

Sonda do artykułu: Czy to możliwe, żeby w motocyklu złamał się wahacz?
-Tak, jak widać na załączonym obrazku
-Nie, to jest jakiś fotomontaż, nie wierzę, że w motocyklu BMW coś takiego mogło się stać
-Ciężka sprawa, BMW powinno wyjaśnić tę usterkę
:lol: :grin:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: ostry »

Pewnie wystąpił delikatny błąd w obliczeniach projektowych :lol: .
Polecam ten artykuł : http://vwszrot.pl/index.php/archives/53
Można by się pokusić o stwierdzenie a propos tego BMW ,że ewentualny koszt naprawy człowieka (lub śmierci) po takim wypadku i tak jest opłacalny w stosunku do kosztów zaoszczędzonych na materiałach itp lub kosztów serwisowania .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Thorin »

Mogła to też być jakaś jednostkowa wada odlewnicza. Oszczędności oszczędnościami, ale myślę, że nawet BMW nie może sobie pozwolić na takie wtopy.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: jeszua »

poszukajcie na advrider, znajdzie się i złamany wahacz w ktmie... pęknięta rama w afryce (na przetłoczeniu pod pompę hamulca). dowodzi to czegoś?
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości