Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: maju »

Normalnie temat okazał się chyba najaktywniejszym na przestrzeni czasu.
Napisany pod koniec 2008 roku a do teraz ludzie się tutaj tłuką :boks:
Może autor dostanie jaka nagrodę za poczytność... albo karę za generowanie dużego ruchu na serwerze...

Aby nie było wątpliwości.
Gdybym otrzymywał linki z podobnymi przypadkami innych marek to też bym to wkleił.
A ponieważ nie pierwszy raz dotarły do mnie smutne wieści o tej marce to w końcu wkleiłem.
Jeśli coś się zdarzy raz, to człowiek tego tak nie zanotuje jak w przypadku większej ilości zdarzeń.
Na tej właśnie zasadzie bazuje moja opinia również o innym modelu motocykla...
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: mmax »

Obrazek
temat nr.1 jak i tu jak i na Afrykańskim. Z czegoś to się bierze. Jak dla mnie BMW to tylko LANS pełna gębą. Motocykle jak i auta.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wojtekk »

mmax pisze: Jak dla mnie BMW to tylko LANS pełna gębą. Motocykle jak i auta.
A ja nie oceniam po tym co kto ma / lub nie. Jak lubi motocykle - super. A to na czym jeździ - jego sprawa. Oceniać ludzi po tym na czym jeźdzą, to zakładanie, że wszyscy są tacy sami. Tak samo przeciwnicy motocykli mówią, że wszyscy motocykliści to debile i samobójcy.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: prosperus »

Święta racja.... :thumbsup: :thumbsup:
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Daniel 87 »

mmax pisze:Obrazek
temat nr.1 jak i tu jak i na Afrykańskim. Z czegoś to się bierze. Jak dla mnie BMW to tylko LANS pełna gębą. Motocykle jak i auta.


mmaxiu mógł byś zostać kabareciarzem hahahahaahahhahaa


powiedzcie dlaczego większość z motocyklistów wypowiada się o motocyklach którymi nie jeździli bądź przejechali parę km.

Mmaxiu , nie jeżdzileś nie oceniaj :) ja szukałem motocykla jak najbardziej pasującego do mojego ideału. Odkąd zrobiłem prawo jazdy miałem 6 moto każde średnio po pól sezonu, prócz afryki. BMW jeżdżę dopiero pół sezonu i wiem ze kolejne też będzie bmw. Fakt Lansik jest bo są śmiegiełka. Ale karnesz sie kiedyś bmką to docenisz jej niesamowite walory trakcyjne.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: mmax »

Ja nie neguje nic in plus BMW! Jest wiele dobrego w tym co robi bawaria, (jest i wiele złego, [sam przyznasz]). Ale niestety, u wielu panuje opinia że BMW to lans i wielu idąc tym tropem kupuje właśnie BMW! Tylko po to by połechtać tym tych innych. Jest takich naprawdę wielu!. I mnie tez to trochę tyczy bo pewnie kupił bym sobie taki motocykl - jeśli było by mnie stać - oczywiście jako drugi... Ale nie wybrał bym się nim do Kirgistanu! Pomijając już awaryjność i bezradność uwczas. Ale głupio było by mi wjechać takim cackiem do wsi na wschodzie, gdzie bida piszczy a cały dobytek życia jednego mieszkańca nie starczył by na klocki do takiego cacka. (Oczywiście pisze tutaj o 1200 bardziej niż 1100).
Bardzo chętnie przejadę się Twoim BMW.
Mam wielu znajomych którzy kupili auto BMW i co chwilę słyszę jak to się licytują kto ile wydał więcej na cześć itp. Ja kupiłem ostatnio wycieraczki do (nudnego, jak juz ktoś napisał) Golfa. i tyle...
wiem że to wszystko farmazony, pojawiające się już w tym temacie nie pierwszy raz. I że to tak naprawdę zazdrość... no ale z czegoś to się bierze!
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: tomas3h »

Odnosząc się do tematu,ja chcę to BMW:
http://www.youtube.com/watch?v=IU796Cnm ... re=related
XL600V
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: torak »

tomas3h pisze:Odnosząc się do tematu,ja chcę to BMW:
http://www.youtube.com/watch?v=IU796Cnm ... re=related
Sznurek mnie trochę powalił :omg: :haha:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Fresh »

Ja jeżdżę TA rocznik 90' bo jest zajefajny i mnie nie stać na innego konia. Mam w :dupa: czy ktoś jeździ BMW czy innym wynalazkiem. Mam znajomych co jeżdżą wypasionymi motorkami ale nie potrafią cieszyć się z jazdy. Nawet nie chcieli by wsiąść na takiego staruszka bo to nie ich progi. Pewnie bym sobie coś takiego kupił bo walory nówek są idealne.Jak na razie cieszę się tym co mam. Jest takie powiedzenie: Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :crossy:
Lubię jazdę na motorze i to co mi ona daje.Nie ważne co mamy pod dupą, ważne jak się bawimy :crossy:
Pozdrawiam :ok:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Cynciu »

Fresh pisze:Ja jeżdżę TA rocznik 90' bo jest zajefajny i mnie nie stać na innego konia. Mam w :dupa: czy ktoś jeździ BMW czy innym wynalazkiem. Mam znajomych co jeżdżą wypasionymi motorkami ale nie potrafią cieszyć się z jazdy. Nawet nie chcieli by wsiąść na takiego staruszka bo to nie ich progi. Pewnie bym sobie coś takiego kupił bo walory nówek są idealne.Jak na razie cieszę się tym co mam. Jest takie powiedzenie: Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :crossy:
Lubię jazdę na motorze i to co mi ona daje.Nie ważne co mamy pod dupą, ważne jak się bawimy :crossy:
Pozdrawiam :ok:
Ogólnie wątek jest stworzony do bicia piany ale wypowiedź fresh'a fajnie podsumowuje chyba całość. :ok:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wojtekk »

Fresh pisze: J
Lubię jazdę na motorze i to co mi ona daje.Nie ważne co mamy pod dupą, ważne jak się bawimy :crossy:
Pozdrawiam :ok:
Absolutnie się zgadzam! I proszę o niepodsumowywanie właścicieli tym na czym jeżdżą, ale cieszenie się, że łączy nas to, że jeździmy na dwóch kółkach, a m-dzy nimi większy silnik :thumbsup:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Thorin »

Tak dla urozmaicenia dyskusji: BWM S1000RR w Top Gear
http://www.motocykle.v10.pl/Top,Gear,BM ... 55079.html
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: TROJAN »

To jest dobre ......

TAK WYGLADA GS PO GLEBIE NA PUSTYNI :niewiem:

http://www.youtube.com/watch?v=4yDtCWJ4 ... r_embedded

polecam :crossy:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: maju »

Ktoś tutaj zapodał linka z wyjazdu na Pamir, oczywiście na BMW.

Dwa cytaty z relacji:
Wczesnym wieczorem, zmęczeni dojeżdżamy do Wołgadońska. I tu niespodzianka:
- Padła skrzynia... Zgrzyt przecudny, dosłownie i w przenośni.
Motocykl do całkowitego rozebrania i naprawianie skrzyni w warunkach polowych.
wypadam z zakrętu, zarzuca mnie na kamieniach i ląduję w rowie... Pęknięta pokrywka zaworów - leje się olej
Czyli rozszczelniony silnik.

Nie ma to to jak dobry motocykl wyprawowy.
Bez umiejętności naprawiania skrzyni ani rusz, a po wywrotce rozwala silnik...

Nie abym był cięty na markę/model, ale dla mnie tego typu motocykle powinny być przede wszystkim niezawodne, a jeśli już coś się sypnie to nieistotna pierdoła. Dla mnie remont czy uszkodzenie silnika to nie jest pierdoła...
exuser

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: exuser »

Maju, jeśli już przytaczasz relację PAMIR, to przeczytaj uważnie jeszcze raz i bądź obiektywny w dowalaniu BMW :lol:
Znajdziesz tam również relację jak Młody ( ten co naprawiał BMW), ratował :dupa: Polakowi, któremu rozleciała się maszynownia w... Afri :smile: . Też trzeba było reanimować a niby takie pewne, japońskie cudo :lol: .
Wszystko co zrobił człowiek, się psuje. Nie ma bezawaryjnych sprzętów.
Masz jakąś fobię na punkcie BMW? Czy tylko prozaicznie.....
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: TROJAN »

To ja zamieściłem relacje Pamir :tongue: ale nie w celu wyśmiewczym tylko po to bo jest fajnie napisana i warto poczytać a że gosciowi się gs posypał , ...mówi się trudno , to że Afri padła pech .....no ale jak by pojechali na TA to prawdopodobnie by takich przygód nie mieli ..... :cool: :wink:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: maju »

WOLF pisze:Masz jakąś fobię na punkcie BMW? Czy tylko prozaicznie.....
Przeczytaj ze zrozumieniem moje ostatnie zdanie.

Co to za motocykl na wyprawy skoro wywrotka powoduje uszkodzenie silnika?
Dlaczego jak czytam relacje z wypraw, w gazetach, internecie itp to ciągle widzę jak to BMW czy Afri się popsuła?
Ludzie mają przed sobą kilkanaście tyś km i w trasie sypie się pompa, regler, skrzynia i silnik!! ?
Sorry ale dla mnie to nie jest wymarzona wyprawa na wakacje.
Wszystkie te relacje piszą właściciele sprzętów więc nikt mi nie powie, że to mistyfikacja.

Tak, mam "fobię" na punkcie praktycznych rzeczy bez względu na to jak się nazywają.
Dla mnie rzecz praktyczna przede wszystkim DZIAŁA.
Jeśli dla kogoś to zbyt wymagające kryterium to już jego problem.
Awatar użytkownika
wind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 18.05.2010, 20:14
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wind »

Z checia moge sie dolaczyc do dyskusji ad BMW. Moja przygoda z podroznymi enduro (tj wczesniej jedynie scigalki i czopery, ten drugi dalej, scigala poszla) zaczela sie od kupna transalpa 700 od kolegi SUMa. Idac za ciosem ogromnie napalilem sie na bmw (long way round/down, jak male dziecko itp). Ogolnie poswiecilem sporo czasu rozwazaniom, odbylem pare kilkugodzinnych jazd testowych, i na szosie i po terenach beskidu slaskiego (takich jak w mojej galerii). Jesli kogos to interesuje to z checia moge sie podzielic spostrzezeniami ad 1200 gs, adv, 800gs. Jezdzilem rowniez super tenere 1200 ale tylko godzine (moze az godzine?)
Ostatecznie zostaje ze swoim TA700 z powodow wielu: praktycznosci, kosztow utrzymaniu, w ogole samej wartosci motocykla, oczekiwanej niezawodnosci.
Generalnie w transalpie brakuje mi bardziej kozackiego przodu (lampy) oraz wiekszego przeswitu przez przeklety katalizator i otaczajace go centralke (dzieki ktorej nie urywam katalizatora przy kazdej przejazdzce off). Moc kwestia gustu, zadne enduro to nie rakieta poza gs 800, ew super tenere 1200. gs 1200 wcale ale to wcale nie ma jakiegos odejscia super. Oczywiscie ze 60km to najbiedniej z w/w. Najwazniejsze ze 5 calkiem dlugich biegow w trampie jest calkiem ok.
Najpierw kalkulowalem to jako ogromna wade transalpa.
BMW GS 1200 kreci 5 tys obr przy 140km/h na 6 biegu a transalp 6 tys obr na 5 biegu. Biorac pod uwage ze i tak jazda powyzej 140 km/h jest uciazliwa i nie wskazana przy calodziennym przelocie oraz smiesznie niskie koszty eksploatacji TA wobec bmw czy innych duzych maszyn to ogolnie brak 6 biegu nie ma praktycznie zadnego znaczenia. W ogole mozliwe ze nawet gdyby dorzucic 6 bieg do TA to mogloby brakowac mocy jesli bylby dlugi.

CD jesli kogos to zainteresuje bo moglbym pisac o tym 2 godziny.
P.S. Podzielam zdanie przedmowcy ad mozliwych problemow bmw po glebie (boxerow), magistrali CAN w niezadaszonym pojezdzie, ktorym napalency i tak beda jezdzic po rzekach, jeziorach czy nawet udowadniac sobie ze to niezawodna lodz podwodna :tongue:
Ostatnio zmieniony 16.05.2011, 11:02 przez wind, łącznie zmieniany 1 raz.
pośród morza fal pieniących
pośród drzew jestem szumiących
https://picasaweb.google.com/wisniewski.maciek
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wojtekk »

wind pisze:
CD jesli kogos to zainteresuje bo moglbym pisac o tym 2 godziny.

Pisz! Porównałeś, jeździłeś - jesteś jednym z nielicznych, którzy mieli te różne modele "w ręcach"
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 18.05.2010, 20:14
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wind »

Ok, zrealizuje niebawem konkretny obiektywny post. W najgorszym razie po powrocie z wyprawy tj w czerwcu.
pośród morza fal pieniących
pośród drzew jestem szumiących
https://picasaweb.google.com/wisniewski.maciek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości