Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: math1982 »

Pewnie skakał nią z 3 piętra :grin:
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: math1982 »

Zdaje się Szparag takie akrobacyje wyczyniał :grin:
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: konbit »

Znalazłem opis problemów z BMW f800GS Ręce mi opadają.... a tak mi się podobał ten motocykl....
http://www.advrider.com/forums/showthre ... 99&page=17
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: tomson »

wszystko co zbudował człowiek i użytkuje człowiek się psuje prędzej czy później, Afryka też się psuje i rozlatuje. Ile można o tym gadać, nie kumam radości z tego tematu. :egh:
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Jaro-Ino »

Tylko ile lat miała rama u szparaga jak ją połamał a ile to BMW. No i rów melioracyjny to co innego niż gładki szuter. Nowe motocykle BMW psują się dużo częściej niż stare Hondy. Wszystko się skończy, ale statystyki mówią same za siebie.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Wolo »

Kochani, bo o BMW można mówić jak o zmarłym- tylko dobrze!

Niech to motto wyryje się Wam w pamięci i powstrzyma od tych okrutnych wpisów stanowiących potwarz dla Najlepszych Motocykli Uniwersum.


Howgh
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: wojtekk »

tomson pisze:wszystko co zbudował człowiek i użytkuje człowiek się psuje prędzej czy później, Afryka też się psuje i rozlatuje. Ile można o tym gadać, nie kumam radości z tego tematu. :egh:
:thumbsup:

Poza tym koncetrujmy się co nas łączy (dwa koła i czasem silnik m-dzy nimi oraz pasja przemieszczania się na takim welocypedzie), a nie dzieli (udowadnianie wyższość jednej marki nad drugą).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Daniel 87 »

Jaro-Ino pisze:Tylko ile lat miała rama u szparaga jak ją połamał a ile to BMW. No i rów melioracyjny to co innego niż gładki szuter. Nowe motocykle BMW psują się dużo częściej niż stare Hondy. Wszystko się skończy, ale statystyki mówią same za siebie.


porównajcie trwałość nowej Hondy i nowego bmw wyjdzie podobnie, a pozniej trwalosc starej niewysilonej jednostki np vt/xl i silnik R bmw jeden i drugi nie do zdarcia, motocykle sie łamia w pół bo marketing i osiągi zmuszają do odelżenia (nowe slowo) motocykli oraz do wyciśnięcia z małej pojemnosci jak najwięcej mocy


taki myczek i zjadłem literkę dlatego ze nie jadłem kanapki:)
Ostatnio zmieniony 23.12.2010, 21:46 przez Daniel 87, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Driverd2 »

Czy teraz mój każdy post będzie postrzegany jako dążenie do tysiąca? (jeśli to komuś przeszkadza to sam odszukam trochę postów do wywalenia. Tytuł tematu jest "Czy aby na pewno ktoś chce BMW" więc piszę że ja bym się z posiadania enduro ze stajni BMW nie pogniewał, a swoją drogą Wolo fajne zdjęcie zamieściłeś na 6 stronie tego tematu. Co do awaryjności to każdy sprzęt użytkowany będzie prędzej czy później musiał się popsuć, lub najzwyczajniej zużyć. Znajomy ma BMW jakąś 850 nie pamiętam modelu, chwali sobie nie narzeka i robi spore wycieczki bo jeździ na Katyńskie i tym podobne rajdy, na ostatnim co prawda padło mu jakieś małe ustrojstwo które kosztowało dość dużo i przyczyniło się do ukończenia rajdu na lawecie, ale po za tym jest zadowolony, jakiś czas temu znajomy zaproponował mi BMW R1200GS za nieduże pieniądze z przebiegiem 220tyś km bo jego kolega sobie po świecie pojeździł, i kupił drugie.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: ostry »

Daniel 87 pisze: porównajcie trwałość nowej ondy i nowego bmw wyjdzie podobnie, a pozniej trwalosc starej niewysilonej jednostki np vt/xl i silnik R bmw jeden i drugi nie do zdarcia, motocykle sie łamia w pół bo marketing i osiągi zmuszają do odelżenia (nowe slowo) motocykli oraz do wyciśnięcia z małej pojemnosci jak najwięcej mocy
Daniel odłóż tą kanapkę i pisz dwoma "ręcami" . Ale zgadzam się z powyższym . Faktem jest ,że porównujemy najczęściej stare i sprawdzone modele np Hondy z nowymi wynalazkami innych firm , w tym wypadku śmigła , zamiast porównywać na równym rocznikowo poziomie , wtedy było by bardziej sprawiedliwie :smile: . Niestety rosnący w siłę gigant jakim są Chiny ,gdzie koszt wyprodukowania czegokolwiek , nieważne czy kiepskiego (jak się utarło nie bez powodu ) czy dobrego jakościowo jest relatywnie niski,powoduje że firma nawet z takimi tradycjami jak BMW musi kombinować z kosztami. Bo najwyraźniej sama marka/legenda wypracowywana przez lata nie daje gwarancji zbytu produktów w odpowiedniej do utrzymywania dobrej pozycji na rynku ilości. Poza tym serwis nabija kabzę , a jakże !
Driverd2 pisze:Czy teraz mój każdy post będzie postrzegany jako dążenie do tysiąca?
Absolutnie tak :lol: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: mmax »

Driverd2 pisze:co prawda padło mu jakieś małe ustrojstwo które kosztowało dość dużo i przyczyniło się do ukończenia rajdu na lawecie, ale po za tym jest zadowolony
hahaahhahahah!
bo to jest tak... nie wiem czy już ktoś to pisał w tym poście, nie będę czytał, sorry... Nie ważne czy są to buty, zegarek, komputer, wózek dla dziecka, auto czy motur, jak się dało bardzo dużo kasy, za cuś, i to cuś jest tematem dyskusji wielu, to trochę wstyd nam się jest przyznać że zrobiliśmy błąd, nabiliśmy się w butelkę, daliśmy się nabrać reklamie i kupiliśmy kiche. Z własnego doświadczenia to znam i większość tak ma. EGO to się nazywa chyba. Choć by się waliło, łamały się wahacze itp. będę chwalił po wieki. Taka jest moja teoria.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: vertus72 »

Jestem ciekaw czemu jest taka nagonka na to biedne BMW, większość nawet nim nie jeździła - nie mylić jechała, ale każdy coś słyszał,ktoś mu powiedział ....i w taki sposób rodzi się plotka podsycana .......zazdrością - może? Czemu nie ma tematu "czy ktoś chce Afri" przecież i tego moto nie omijają usterki, do tego cały czas te same ( ale wstyd żeby małe japońce nie wyeliminowały na przestrzeni lat takich niedomagań) - no ale to Honda starsza siostra naszych trampków, to nie wypada tak pluć po rodzinie, ale obcym to można dop******ić, nie ma strachu i tak nas nie jest stać to kupić, nie ma obawy, możemy pluć. A ja kończąc ten wywód podpisuje się pod kolegą Wojtekk - "Poza tym koncentrujmy się co nas łączy (dwa koła i czasem silnik m-dzy nimi oraz pasja przemieszczania się na takim welocypedzie), a nie dzieli (udowadnianie wyższość jednej marki nad drugą).".
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Daniel 87 »

mmax pisze:
Driverd2 pisze:co prawda padło mu jakieś małe ustrojstwo które kosztowało dość dużo i przyczyniło się do ukończenia rajdu na lawecie, ale po za tym jest zadowolony
hahaahhahahah!
bo to jest tak... nie wiem czy już ktoś to pisał w tym poście, nie będę czytał, sorry... Nie ważne czy są to buty, zegarek, komputer, wózek dla dziecka, auto czy motur, jak się dało bardzo dużo kasy, za cuś, i to cuś jest tematem dyskusji wielu, to trochę wstyd nam się jest przyznać że zrobiliśmy błąd, nabiliśmy się w butelkę, daliśmy się nabrać reklamie i kupiliśmy kiche. Z własnego doświadczenia to znam i większość tak ma. EGO to się nazywa chyba. Choć by się waliło, łamały się wahacze itp. będę chwalił po wieki. Taka jest moja teoria.

tak odezwał się ten bez EGO co niedawno zarzekał się ze nie kupi afryki...hahaahahaha
vertus72 pisze:Jestem ciekaw czemu jest taka nagonka na to biedne BMW, większość nawet nim nie jeździła - nie mylić jechała, ale każdy coś słyszał,ktoś mu powiedział ....i w taki sposób rodzi się plotka podsycana .......zazdrością - może? Czemu nie ma tematu "czy ktoś chce Afri" przecież i tego moto nie omijają usterki, do tego cały czas te same ( ale wstyd żeby małe japońce nie wyeliminowały na przestrzeni lat takich niedomagań) - no ale to Honda starsza siostra naszych trampków, to nie wypada tak pluć po rodzinie, ale obcym to można dop******ić, nie ma strachu i tak nas nie jest stać to kupić, nie ma obawy, możemy pluć. A ja kończąc ten wywód podpisuje się pod kolegą Wojtekk - "Poza tym koncentrujmy się co nas łączy (dwa koła i czasem silnik m-dzy nimi oraz pasja przemieszczania się na takim welocypedzie), a nie dzieli (udowadnianie wyższość jednej marki nad drugą).".


Vertus to trampek jest starszą siostrą afryki :) rd03 została zbudowana na bazie transalpa w 88 roku, trampek pokazał się w 87

ot taka mała ciekawostka
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: MISIEK »

vertus72 pisze:Jestem ciekaw czemu jest taka nagonka na to biedne BMW, większość nawet nim nie jeździła - nie mylić jechała, ale każdy coś słyszał,ktoś mu powiedział ....i w taki sposób rodzi się plotka podsycana .".
Lepiej bym tego nie ujął.
Niestety żeby wydać rzeczowy osąd trzeba w życiu pojeździć na nieco więcej niż dwóch - może czterech poważnych maszynach (nie licząc komarków i motorynek z dzieciństwa) by mieć jakiekolwiek pojęcie i tło do porównania. W przeciwnym razie wszystko co jest inne od znanej maszyny, do czego trzeba przywyknąć, z czym się trzeba oswoić lub po prostu nauczyć się z tego korzystać wydaje się wadą.

Miałem okazje pojeździć kilkoma nowymi BMW i w terenie (G 650 Xcountry, G 650 X Challenge, F 650 GS, F 800 GS, F 1200 GS i F 1200 GS Adventure) i po asfalcie (F 650 GS, F 800 GS, F 1200 GS) a także bujnąć się kilkoma starszymi modelami (singlem F 650 GS, R 80 GS i R 100 GS) i stwierdzam, że poza Xcountry - na którym było mi po prostu niewygodnie bo to mały sprzęcik był - pozostałe maszyny są na prawdę fajne i o wiele szybciej zdobywały moje zaufanie niż dopieszczona i oswajana przez klika miesięcy SuperTenera XTZ 750.

Dlatego nie zniechęci mnie do tej marki kilka zdjęć uszkodzonych elementów, zniechęca mnie to, co tak naprawdę zniechęca większość krytykujących te maszyny - fakt, że niestety mnie na taki motocykl nie stać. Amen
Ostatnio zmieniony 08.01.2011, 16:11 przez MISIEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Driverd2 »

A innym markom to się nie zdarzają dziwne przypadłości :) każdy motocykl ma jakieś wady, nie ma ideału, nie mam porównania bo trampek jest pierwszy ale to logiczne że wszystko się psuje, jak by każdy użytkownik trampka zaczął wymieniać co już w swoim motocyklu robił to byśmy ładną listę zrobili, a tu odnośnie wachacza ale w KTM-ie :lol:
http://advrider.com/forums/showpost.php ... count=3729
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Kisiel »

Jestem zwolennikiem Hondy ale napisze tak. W Varadero podczas jazdy zawory musnely sie z tlokami (najprawdopodobniej wada fabryczna sprezynek, tloki cale, po 2 zawory na cylinder do wymiany), w XR 3 razy urwal mi sie element od podciagania sprzegla (groszowe sprawy, no ale bez sprzegla przez las wracac ciezko), w trampku zlamal sie "troczek" element od zmiany biegow i zablokowal skrzynie na pierwszym biegu (rowniez groszowe sprawy ale roboty troche jest przy tym). Z wszystkimi tymi 3 sytuacjami nigdy sie nie spotkalem i nigdy nie wyczytalem a mnie one dotknely i nie uwazam by przez to honda byla fe, takie rzeczy sie zdarzaja. Co do bmw na poczatku bylo K75 i jedyny porblem to lozyska na jednoramiennym wahaczu i zjadanie oleju no ale te silniki tak maja, teraz jest k1200rs znowu ten sam problem lozyska na wahaczu, je olej, ale jesli chodzi o zywotnosc silnika w tych bmw to ani transalp ani africa nie sa wstanie ich przebic a jak sie dba o cegly to i wlasciciela przezyja. Uwazam ze bmw jest bardzo dobra marka GS jest tyle na drogach i tyle na swiecie ze oczywiste jest to ze czesciej bedzie sie slyszec o zepsutym gs niz afryce (ktore sa juz dziadkami, wiec wiekszosc dba onie jak o wlasne dziecko) czy trampkach. Temat moim zdaniem jest bezcelowy
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: tomson »

Kisiel pisze:Jestem zwolennikiem Hondy ale napisze tak. W Varadero podczas jazdy zawory musnely sie z tlokami (najprawdopodobniej wada fabryczna sprezynek, tloki cale, po 2 zawory na cylinder do wymiany), w XR 3 razy urwal mi sie element od podciagania sprzegla (groszowe sprawy, no ale bez sprzegla przez las wracac ciezko), w trampku zlamal sie "troczek" element od zmiany biegow i zablokowal skrzynie na pierwszym biegu (rowniez groszowe sprawy ale roboty troche jest przy tym). Z wszystkimi tymi 3 sytuacjami nigdy sie nie spotkalem i nigdy nie wyczytalem a mnie one dotknely i nie uwazam by przez to honda byla fe, takie rzeczy sie zdarzaja. Co do bmw na poczatku bylo K75 i jedyny porblem to lozyska na jednoramiennym wahaczu i zjadanie oleju no ale te silniki tak maja, teraz jest k1200rs znowu ten sam problem lozyska na wahaczu, je olej, ale jesli chodzi o zywotnosc silnika w tych bmw to ani transalp ani africa nie sa wstanie ich przebic a jak sie dba o cegly to i wlasciciela przezyja. Uwazam ze bmw jest bardzo dobra marka GS jest tyle na drogach i tyle na swiecie ze oczywiste jest to ze czesciej bedzie sie slyszec o zepsutym gs niz afryce (ktore sa juz dziadkami, wiec wiekszosc dba onie jak o wlasne dziecko) czy trampkach. Temat moim zdaniem jest bezcelowy
Zgadzam sie w 100% :thumbsup:
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: torak »

Kisiel pisze: Temat moim zdaniem jest bezcelowy
Po takim wywodzie taka opinia??? :cool:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Kisiel
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 23.08.2008, 01:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: Kisiel »

No tak bo rozstrzasanie czy warto miec bmw z powodu paru awarii wydaje mi sie bezsensowne bo jak tak bedzie sie szukac to zadna marka i zaden model nie bedzie odpowiedni :smile: zwlaszcza patrzac na to co sie teraz dzieje w technice. Kupujesz cos masz to pare lat (3-5 jak wytrzyma :tongue: ) i kupujesz nowe. Nie ma juz sprzetow mastodontow ktore mimo ze ich rdza je, kilometrow nabite tyle ze cyfry na blacie wytarte i wszsytko sie ledwo kupy trzyma ze odpalasz wsiadasz i jedziesz :smile:
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Post autor: prosperus »

To może teraz zaczniemy dyskusję na temat:

Czy aby na pewno ktoś chce Yamahę?

albo...

Czy aby na pewno ktoś chce KTM?

a może...

Czy aby na pewno ktoś chce Kawasaki?

czy też...

Czy aby na pewno ktoś chce BMW?

Upssss. to juz było... :grin:
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość