Lark Freebird 35 AT Moto

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Nadol »

Może ja mam jakąś "lepszą" wersję. Jeżdżę z włączoną nawi zawsze, nawet tam gdzie nie jest ona mi potrzebna. Wszystko w ramach testu długodystansowego. Na razie (odpukać) nie miałem poważniejszych problemów.
Obstawiam właśnie problemy mechaniczne (połączenie baterii, połączenie zasilania(uchwyt, USB)) o ile urządzenie nie jest już na gwarancji to można to prosto naprawić (przynajmniej dla mnie nie ma problemu - śrubokręt i lutownica).
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: bartekk »

Mój Lark zaczął pod koniec "dnia pracy" wyłączać się - objawy jak przy braku ładowania. Rozbebeszyłem pół motka żeby dostać się do kabli ( przekaźnika ), gdzie podłączone jest zasilanie. Niepotrzebnie. Jak się okazało do :dupa: jest skręcana wtyczka. Kto ma Larka wie o którą wtyczkę mi chodzi.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
pezet
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 22.08.2011, 23:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: pezet »

A ma ktoś z was pomysł co mogło się stać w moim Larku, że nagle utraciłem sygnał GPS i od dwóch dni urządzenie nie może go złapać? Jechałem już ok. 2 h i wszystko z gps było ok. W pewnym momencie pojawił się komunikat, że trwa wyszukiwanie sygnału gps. I ten sam komunikat mam od dwóch dni, mimo, że przejechałem pół Polski więc nie jest to kwestia braku zasięgu.

Czy to oznacza, że navi po prostu padła czy może coś się popsuło w ustawieniach (przypadkowo lub samo z siebie) i jest nadzieja? Miał ktoś taki przypadek?

Dzięki!
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cynciu »

pezet pisze:A ma ktoś z was pomysł co mogło się stać w moim Larku, że nagle utraciłem sygnał GPS i od dwóch dni urządzenie nie może go złapać? Jechałem już ok. 2 h i wszystko z gps było ok. W pewnym momencie pojawił się komunikat, że trwa wyszukiwanie sygnału gps. I ten sam komunikat mam od dwóch dni, mimo, że przejechałem pół Polski więc nie jest to kwestia braku zasięgu.

Czy to oznacza, że navi po prostu padła czy może coś się popsuło w ustawieniach (przypadkowo lub samo z siebie) i jest nadzieja? Miał ktoś taki przypadek?

Dzięki!
Rozwiązanie opisywałem tu: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 54#p204754
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
pezet
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 22.08.2011, 23:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: pezet »

Dzięki, zrobiłem jak radziłeś. Jutro testy, ale wygląda na to, że restart pomógł.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Cynciu »

Restart można robić także w trakcie jazdy. Może to trwać i z 15 minut. W prawym górnym rogu masz licznik kończysz jak wartość na nim przestanie rosnąć (u mnie to jakieś 103 satki, czasem 130), a słupki w białym kolorze są w miare stabilne. Musi pomóc.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Fausto
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 71
Rejestracja: 03.05.2013, 22:32
Mój motocykl: XL700V
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Fausto »

bartekk pisze:Mój Lark zaczął pod koniec "dnia pracy" wyłączać się - objawy jak przy braku ładowania. Rozbebeszyłem pół motka żeby dostać się do kabli ( przekaźnika ), gdzie podłączone jest zasilanie. Niepotrzebnie. Jak się okazało do :dupa: jest skręcana wtyczka. Kto ma Larka wie o którą wtyczkę mi chodzi.
A udało Ci się coś zrobić z tą wtyczką? Bo ja mam właśnie dokładnie ten sam problem. A nie mogę odżałować automapy w larku...
Awatar użytkownika
Bercik
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 16.07.2013, 16:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Bercik »

Mam pytanie odnośnie uchwytu na kierownice. Czy uchwyt spokojnie można zamontować na poprzeczkę czy będzie latać i będzie trzeba jakieś cuda pchać aby nie latała ?
Zielona strzała - XL600 '99

...Życie bez przygód byłoby strasznie głupie...
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: poss'ter »

Bercik pisze:Mam pytanie odnośnie uchwytu na kierownice. Czy uchwyt spokojnie można zamontować na poprzeczkę czy będzie latać i będzie trzeba jakieś cuda pchać aby nie latała ?
Jeżeli nie będzie padało oblookasz u mnie jutro na Orlenie w Żukowie.
CU
poss
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
Awatar użytkownika
Dłubacz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 08.11.2009, 18:33
Mój motocykl: XL600V
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Dłubacz »

Bercik pisze:Mam pytanie odnośnie uchwytu na kierownice. Czy uchwyt spokojnie można zamontować na poprzeczkę czy będzie latać i będzie trzeba jakieś cuda pchać aby nie latała ?
Można. Na poprzeczce mam nawinięty pasek twardej gumy i na niego przykręcony uchwyt. Minęły prawie trzy lata i nic nie lata :smile: .
Awatar użytkownika
dawidr
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 03.10.2012, 22:02
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: dawidr »

Jak Chuck Norris przeszukałem cały internet :grin: i nie znalazłem nigdzie kabelka do podłączenia do akumulatora :sad: (tego co jest między akumulatorem a kablem wychodzącym z uchwytu motocyklowego).
Czy ktoś z Was zaopatrywał się w coś takiego i może podać namiar?
„Świat to księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę”
NO 8330
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: ArturS »

http://allegro.pl/lark-uchwyt-motocyklo ... 09854.html

albo po prostu kup byle jakąś ładowarkę samochodową i przełóż ją do tego pudełka
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
dawidr
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 03.10.2012, 22:02
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: dawidr »

ArturS pisze:http://allegro.pl/lark-uchwyt-motocyklo ... 09854.html

albo po prostu kup byle jakąś ładowarkę samochodową i przełóż ją do tego pudełka
Cały uchwyt motocyklowy znalazłem i nawet kontaktowałem się z tym sprzedającym czy ma sam przewód zasilający o który mi chodzi ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Powiadasz że przełożenie "bebechów" z ładowarki samochodowej do tej "beczułki" na kablu zasilającym powinno załatwić sprawę? Hmm nie znam się za bardzo na prądach i wolałbym kupić oryginał ale jak się nie uda to będę musiał coś wykombinować :wink:
„Świat to księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę”
NO 8330
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Nadol »

dawidr pisze: Cały uchwyt motocyklowy znalazłem i nawet kontaktowałem się z tym sprzedającym czy ma sam przewód zasilający o który mi chodzi ale nie uzyskałem odpowiedzi.
Powiadasz że przełożenie "bebechów" z ładowarki samochodowej do tej "beczułki" na kablu zasilającym powinno załatwić sprawę? Hmm nie znam się za bardzo na prądach i wolałbym kupić oryginał ale jak się nie uda to będę musiał coś wykombinować :wink:
Jak będzie ładować bezpośrednio, przez miniUSB to można ciąć i podmieniać "beczułkę".
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
dawidr
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 03.10.2012, 22:02
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: dawidr »

nadol pisze:
Jak będzie ładować bezpośrednio, przez miniUSB to można ciąć i podmieniać "beczułkę".
Przez USB z kompa i zapalniczki ładuje ok. Tylko przez ten przewód zasilający uchwyt motocyklowy nie :sad:
Łopatologicznie (jak się mylę to proszę poprawcie) kupuję ładowarkę samochodową, rozkręcam i wyciągam "bebeszki" a nastepnie przekładam je do "beczulki" na kablu do uchwytu motocyklowego?
Bo na kablu z ładowarki zapalniczkowej i komputerowej nie ma żadnej "beczułki".
„Świat to księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę”
NO 8330
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

dawidr pisze:
nadol pisze:
Jak będzie ładować bezpośrednio, przez miniUSB to można ciąć i podmieniać "beczułkę".
Przez USB z kompa i zapalniczki ładuje ok. Tylko przez ten przewód zasilający uchwyt motocyklowy nie :sad:
Łopatologicznie (jak się mylę to proszę poprawcie) kupuję ładowarkę samochodową, rozkręcam i wyciągam "bebeszki" a nastepnie przekładam je do "beczulki" na kablu do uchwytu motocyklowego?
Bo na kablu z ładowarki zapalniczkowej i komputerowej nie ma żadnej "beczułki".
Tak
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: ArturS »

Ładowarki larkowskie często się palą, szczególnie przy sprawnej instalacji w motocyklu, czyli ładowaniu powyżej 14V. U mnie jest padlina i rzadko przekracza 13.5V, więc od lat wszystko działa jak należy. Podobno rozwiązaniem jest dorzucenie do ładowarki stabilizatora napięcia 12V http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... rch_scope= Temat przewijał się chyba na FAT.

... właśnie, to może zamontuję i u siebie :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Krzyho »

Dawidr - o to ci chodziło? http://allegro.pl/ladowarka-motocyklowa ... 41517.html ja swoją ładowarkę do larka spaliłem w tamtym roku przypadkiem źle podłaczając bieguny. Zmuszony byłem kupić może link ci się przyda
Awatar użytkownika
dawidr
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 03.10.2012, 22:02
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: dawidr »

Krzyho pisze:Dawidr - o to ci chodziło? http://allegro.pl/ladowarka-motocyklowa ... 41517.html ja swoją ładowarkę do larka spaliłem w tamtym roku przypadkiem źle podłaczając bieguny. Zmuszony byłem kupić może link ci się przyda
To właśnie to! :ok:
Korespondowałem z tym sprzedającym ale nie dał znaku że wystawił, więc wielkie dzięki dla Ciebie za cynk :resp:
Zakupione, działa i komplet już jest!
„Świat to księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę”
NO 8330
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: poss'ter »

Ja już też mam pomału dosyć tego Larka.
Jak działa to działa, ale zdarza mu się w najmniej odpowiednim momencie nie chcieć się włączyć. Dioda ładowania się świeci. Kilka miesięcy może być ok, żeby później przez dwa tygodnie za diabła nie chciał zatrybić (np. był sobie padł na ostatnim zlocie :thumbsdown: po zlocie dwa dni hulał, teraz znowu padaka). Wyjmowanie baterii, reset nic nie daje.
Jakieś podpowiedzi?

Ewentualnie może jakieś podpowiedzi jaki zamiennik kupić do używania moto/auto. W aucie ma za granicą czytać POI lpg. Do tej pory używałem AutoMapy ale mogę się przestawić.
poss
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości