Lark Freebird 35 AT Moto

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
Skippy
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 27.02.2011, 21:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Skippy »

Nie szkoda mi. NIkt tu chyba nie używa jej tak ekstremalnie, że jak zawiedzie to pewna śmierć. A jak sobie pomyślę, że miałbym zapłacić te 1000 zł za nieco większą pewność, że kiedyś tam nie będę musiał użyć mapy, to wręcz dobrze się czuję, że ją kupiłem. No i jeszcze mnie nie zawiodła. Nie musiałem też kombinować, szukać uchwytów i sposobów zasilania palmtopa.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

zimny, probowalem isc po kosztach ale zaden pokrowiec nie przewidywal zmieszczenia palmtopa razem z wtyczka + problem obsluga ekranu po zmknieciu - wiecej problemow niz korzysci
wydalem 350 bo nie byl 10 wspomniany wlasnie tysiac i na razie daje rade. Jak umze i bede musial kupic cos nowego to sie bede zastanawial. Myslalem o przesiadce na garmina ale jednak mozliwosc uzycia roznych map jest nie do przecenienia.
np mape gruzji mozna miec za darmo tak samo kazdego innego kraju, tam gdzie garmin nawet powie dawaj duzo kasy albo mapy niet :)
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: jakmor »

Tak jest teraz u Szparaga na warsztatach też pojawił się ten problem. Wprawdzie szparag narzekał strasznie na Larka ale przyznał że można było do niego wgrać wszytko... Jechał bodajże do Kirgizji i zajechał, choć nie bez przygód :grin:
Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: przeszczep »

Jeżdżę na larku od nie pamiętam dokładnie kiedy... początek roku? koniec zeszłego? no nie ważne...
Nie wymieniałem ani razu na gwarancji, lark z wgraną automapą przejechał ze mną całą Libuchorę (jeździłem z nim dzień w dzień - mam nawet ślady zapisane z każdego dnia jakby ktoś nie wierzył ;) )
Dodatkowo kilka razy wypadał mi z uchwytu na asfalt (czasem nie chciało mi się śrubki dokręcać ;) ). Jeździł w deszczu, w burzy, w słońcu, w zimne i ciepłe dni i noce.
Jedyne co się nie sprawdziło, to odkręcające się śrubki w uchwycie motocyklowym - wymieniłem i zakleiłem gwinty - działają tak do tej pory.
Nie mam problemów z ładowaniem z uchwytu, z włącznikiem, nie mam też problemu z łamiącym się mocowaniem uchwytu do kierownicy.

Jak za 300zł nie znalazłbym lepszej nawigacji chyba nigdzie. Ba, z tego co tu czytam, patrząc na sprawnie działający serwis, nie bałbym się kupić tego sprzętu jeszcze raz. Skoro wymieniają części lub całe urządzenia bez większych problemów, znaczy że to dobry serwis ;)

Jeszcze jeden mankament mi się przypomniał - w rękawicach kiepsko wciska się przyciski w rogach ;)

PS.
Nie, nie jestem miłośnikiem żadnej marki, firmy, czy modelu nawigacji - ba nie jestem nawet miłośnikiem samego urządzenia o nazwie nawigacja - wolę papier :D
A w związku z tym, że wolę papier, nie chciałem również wydawać na navi jakiejś dużej sumy :)

HOWGH :)
Podpisano
Jeden z niewielu użytkowników, którzy zastrzeżeń do larka nie mają :P
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

zimny pisze:Panowie..czytam i nie mogę się nadziwić. mnie szkoda Wam wydawać kasy na sprzęt tak zawodny a którego podstawową cechą powinna być właśnie niezawodność w neznanym terenie?
:ok: :ok: :ok:

Ja tam lubie mojego larka używam już 2 lata
Był utopiony w jeziorze
odfrunoł z motka do lasu -znalazłem
mam dwa mocowania+ dwie ładowarki
połamałem JA sam obejme na kiere dopasowałem od mocowania lusterka
mam ig8 ,AM i
Lark MAP super się sprawdziła w Bieszczadach ma naniesione scieszki rowerowe

Nikomu nie polecam Larka wygląda guwniano
Ale mi pasuje i 0 awarii :grin:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: zimny »

Chłopaki, żeby nie było z mojej wypowiedzi jakiegos kolejnego pasztetu. Ja wiem że wielu jest zadowolonych, tyle tylko że to straszna loteria z tymi larkami. To że serwis działa to dobrze choć byłoby lepiej gdyby polowy tych sprzętów nie bylo trzeba tam odsyłać.

Nie neguję, tylko mam inne podejście do tematu, szczególnie że nawigacją jako taką interesuję sie od dawna.
Miałem kiedyś dvd firmy manta i woziłem je chyba 3 razy właśnie na ten koniec świata - na matuszewską. Ostatecznie i tak się spsuło. Od tamtego czasu powiedziałem sobie że nigdy więcej tego typu sprzętu nie kupię.

Ale wszystkim użytkownikom szczerze życzę bazawaryjności i zadowolenia ze sprzetu :thumbsup:

Jedyne z czym bym otwarcie polemizował to mapy. Map wlasnie na garmina jest mnóstwo i do tego darmowych. Chyba że macie na mysli dowolnośc w instalacji map routowalnych i ekosystemów - jak iGo, AM itp.?

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: krzysimirn »

przeszczep pisze: .... ba nie jestem nawet miłośnikiem samego urządzenia o nazwie nawigacja - wolę papier :D
A w związku z tym, że wolę papier, nie chciałem również wydawać na navi jakiejś dużej sumy :)

Ja też wole papier, niektórzy twierdzą, że lark jest do dupy ale jednak jak się przetestuje to w lesie to papier jest bardziej do dupy........ ;-) lark się tak nie układa na dupie jak papier :ok: :ok:
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

zimny,
zgoda tania chinska elektronika jest do dupy

ale za przetestowane i sprawdzone rozwiazania placi sie slona kase
dlatego lark jest tani ze uzyto tanich rozwiazan + zapewne nie maja wysokiej kontroli jakosci

co do map

pokaz mi mape gruzji bo jakos na stronach garmina nie znalazlem.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: zimny »

Mapa gruzji? Proszę:

http://downloads.cloudmade.com/asia/wes ... readcrumbs
http://susanin.ucoz.org/news/garmin_kar ... -01-16-120
http://splav-with-gps.ru/karti-dlya-gar ... nslit.html

Oczywiście mówimy o darmowych, opensource'owych mapach, nie o firmowych garmina.

Od zawsze byłem przekonany że garmin, choć czasem urządzenia ma niedopracowane na 100% to ma największą dostępność darmowych map całego świata i to jest jego największa zaleta, tylko trzeba dobrze poszukać :smile:

Garmin też czasem jest wkurzający, ma swoje wady i problemy więc nie zamierzam nikogo nakłaniać, każdy używa tego co mu pasuje :thumbsup: Kończę, bo się offtopic robi - może założę wątek dotyczący gremlinów :smile:

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

wiem ze jakies tam sa, dogooglalem. Ale oficjalnie nie ma.
A masz pelna nawigacje po drogach na nich czy tylko ci pokazuje pozycje ?
Wylicza ci trasy ?


Bo na Larku darmowa mapa jest i wylicza i POI ma :)
Nie mowiac ze jak ci nie pasuje do wrzucasz inny produkt i juz.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: falco »

MADRAFi pisze: Nie mowiac ze jak ci nie pasuje do wrzucasz inny produkt i juz.
To jest niezaprzeczalny plus wszelkich urządzeń, które mogą na raz obsługiwać kilka niezależnych map.
Sam miałem (nie)przyjemność jazdy z 2 kumplami (osobne przypadki), którzy używali Garmina i urządzenia nagle się zawieszały lub pokazywały drogę której nie ma. :wink:
To oczywiście zdarzyć się może na każdym sprzęcie czy mapie, sam miałem doskonały przykład gdy Auto Mapa "kazała" mi jechać prosto przez Wisłę upierając się, że widzi... most/prom, którego nie było... :lol:
Sam miałem też (nie)przyjemność wieszania się programów, ale wtedy szybkie przełączenie i już po chwili mogłem jechać dalej korzystając z wgranej alternatywnej mapy.

Wszystko ma swoje plusy i minusy i oczywiście cenę, dlatego świetnie, że jest tak olbrzymi wybór, by każda maruda (ze mną włącznie) mogła wybrać, to co pasuje najbardziej. :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Remi »

a ja moge miec na larka "darmowe"mapy kazdego regionu. Aktualnie dostalem mapy calej Europy i Afryki Zachodniej :) i juz mi kolega, ktory ma bzika na tym punkcie zapowiedzial ze ma juz dla mnie cala Rosje i wiekszosc Azji :D
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

Remi kazdy moze, opisalem to w odpowiednim temacie na forum. :)
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Remi »

Ja teraz bardzo pobieznie przegladam forum ;) i trooche chcialem sie pochwalic :p
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: zimny »

Panowie, ja Was naprawdę nie chcę przekonywać że Garmin lepszy, fajniejszy czy coś :smile: Każdy używa to co lubi, ja tam zdania nie zmieniłem :cool:
Grunt to zadowolenie ze sprzętu :wink:

W dyskusje do czego mapy są lepsze, łatwiej dostępne czy bardziej dokładne nie dam się wciągnąć :tongue:

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: MADRAFi »

:impreza:
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: marek79 »

Nie ładuje mi z uchwytu motocyklowego i zasilacza zapalniczki.
Ktoś z was miał taki problem?
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Next22 »

sprawdź na innej bateri
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: Fryzjer »

dostałem nowy odbiornik+całą resztę :smile: i tu dodam, że zdecydowanie lepiej działa włączanie/wyłączanie. Czuć klik pod palcem w końcu normalnie :smile:

Co do dokręcania srubki to potwierdzam, bez niej czasem nie styka co ma stykać i tradycyjnie :dupa:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
kinsol
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 13.05.2009, 13:00
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lark Freebird 35 AT Moto

Post autor: kinsol »

Panowie po wyjęciu nawigacji zauważyłem, że strasznie brzęczy śrubka mocująca. Czy macie jakiś patent na tę dolegliwość?
TT 800 XC
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości