Rumunia 2009

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Rumunia 2009

Post autor: kamikazemario »

To chyba właściciel Varadero powinien wiedzieć najlepiej :wink: Wszystko się da, zależy to tylko od determinacji :ok:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
rumun
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 13.06.2008, 12:53
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Rumunia 2009

Post autor: rumun »

kamikazemario pisze:To chyba właściciel Varadero powinien wiedzieć najlepiej :wink: Wszystko się da, zależy to tylko od determinacji :ok:
niby tak ale jeszcze trzeba wagę motunga doliczyć do radochy , no i czy turansy EXP dadzą rade ?
nie mam już nic
Wiciu
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 30.11.2008, 22:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Wiciu »

A w sumie od kiedy Transfogaraska jest przejezdna i nie ryzykujemy ice speedwaya, że się tak wtrącę?
Awatar użytkownika
rumun
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 13.06.2008, 12:53
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Rumunia 2009

Post autor: rumun »

od 20 czerwca jest otwarta
nie mam już nic
Wiciu
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 30.11.2008, 22:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Wiciu »

Jesteś pewien tej daty? Wczoraj troche szperałem i gdzieś piszą że 15.05, gdzieś że 15.06, jeszcze gdzieś że to zależy i czasem od połowy maja a czasem od połowy czerwca jest otwarta (niby od czego jak nie od pogody?)... :egh: Wybieram się na dłużej na Bałkany na wiosnę, ale 20 czerwca już chciałbym być w domu. Z drugiej strony odpuścić transfogaraską... nie ma bata! I komu tu wierzyć.
Awatar użytkownika
rumun
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 13.06.2008, 12:53
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Rumunia 2009

Post autor: rumun »

chłopaki byli na weekend majowy i dojechali na 1500 metrów i po jezdzie było - my bylismy z Jacentym w lipcu i jeszcze gdzie niegdzie był snieg i na szczycie około zera- jak dobrze kojaze to jest tabliczka że od 20 czerwca
nie mam już nic
Mazy
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 26.01.2009, 20:23

Re: Rumunia 2009

Post autor: Mazy »

Witam - w Rumunii byłem kilka razy. Pierwszy wyjazd był majowy http://www.africatwin.strefa.pl/solonec.html wtedy transfogarska absolutnie odpada,śnieg masz prawie pewny - na ten termin polecam Poskie wioski na Bukowinie, następny wyjazd był wrzesniowy - wtedy snieg może się już pojawić, ale powinno być lux kilka fotek tu -http://picasaweb.google.pl/mROZIK750/Rumunia# również odpowiedz czy Wiadro da rade - tak da rade. W ubiegłym roku powtórka przełom sierpnia-wrzesnia i znów bez grama deszczu. Jeśli chodzi o noclegi nigdy nic nie planowaliśmy wcześniej - wiele pensjonatów i odpowiedników agroturystyki 8 - 15 Eurotalarów/noc. Rumunia to pięknota - WARTO.
Pozdrawiam
Mazy
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

Zeszłego roku na początku października było bez śniegu.
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
B43XTM
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 14.03.2009, 13:27

Re: Rumunia 2009

Post autor: B43XTM »

I suggest you visit our forum http://www.transalp.ro/forum/ and post your questions there. (there is a special topic dedicated to foreign transalp riders, towards the bottom of the page). People here are more than happy to help you, and even ride with you/show you some nice routes.

Unfortunately I'm from Bucharest and I'm not that familiar with the western part of my country. I can only give you some advice regarding the people, currency, and other 'general' stuff.
Awatar użytkownika
rumun
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 13.06.2008, 12:53
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Rumunia 2009

Post autor: rumun »

Mazy pisze:Witam - w Rumunii byłem kilka razy. Pierwszy wyjazd był majowy http://www.africatwin.strefa.pl/solonec.html wtedy transfogarska absolutnie odpada,śnieg masz prawie pewny - na ten termin polecam Poskie wioski na Bukowinie, następny wyjazd był wrzesniowy - wtedy snieg może się już pojawić, ale powinno być lux kilka fotek tu -http://picasaweb.google.pl/mROZIK750/Rumunia# również odpowiedz czy Wiadro da rade - tak da rade. W ubiegłym roku powtórka przełom sierpnia-wrzesnia i znów bez grama deszczu. Jeśli chodzi o noclegi nigdy nic nie planowaliśmy wcześniej - wiele pensjonatów i odpowiedników agroturystyki 8 - 15 Eurotalarów/noc. Rumunia to pięknota - WARTO.
Pozdrawiam
Mazy
Mazy ale czy da rade Varadero+polecaczek+zestawik kuferków na maxa wypchany no i nie na 7 c ba tam juz byłem i da rade tylko Transalpine 67c bo tam nie byłem z braku czasu a byc chce ?
nie mam już nic
Scypion
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 07.12.2008, 22:14

Re: Rumunia 2009

Post autor: Scypion »

Rumun, byłem na tej drodze (67c pomiędzy Sebes a Novaci) w 2007 roku w pierwszym tygodniu września (jeszcze na DR 650).Było naprawdę znakomicie. Oto kilka zdjęć z trasy, sam oceń czy dasz radę.
Scypion
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 07.12.2008, 22:14

Re: Rumunia 2009

Post autor: Scypion »

Niestety, nie umiem wklejać zdjęć :shock:
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Rumunia 2009

Post autor: Thorgal77 »

Rumun -weź sie nie wygłupiaj...choppery dały rade a viadro nie da...ech... wiecej optymizmu.
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Mazy
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 26.01.2009, 20:23

Re: Rumunia 2009

Post autor: Mazy »

Witam. Rumun dasz radę. 67C jechałem 2 razy i 2 razy trafiłem na lux pogodę (w takim przypadku sama radość jazdy). Obydwa przejazdy na mitasach E08 i nie było niepokoju. Moja rada - jechać traskę z północy na południe, np. zaplanować sobie nocleg w Voineasa - kilka prywatnych kwater o różnym standarcie ( i cenach) i pózniej pojechać do Novaci, w takim układzie najtrudniejszy i najładniejszy fragment masz pod górę a to chyba łatwiej i więcej czasu możesz poświęcić na oglądanie. Fragment od skrzyzowania 7A do Sebes to żadna rewelacja i może być mocno błotnisty (częste zrywki drewna z lasu). W 2007 na szczycie transalpiny spotkaliśmy Niemców na 3 GS100 i duży V-strom, jechali z południa na północ i jeden z NIch prosił asfaltu (ten na V-stromie) - chyba troszkę zabrakło umiejętności a pozatym gdzieniegdzie były łaty śniegu. W 2008 roku spotkaliśmy parę Holendrów na mocno obładowanym KTM oraz parę Niemców na GS-ach Drobna Dziewczyna na 800 a Gość na 1200- wszyscy z bananami na twarzach czyli będzie LUX.
Życzę super pogody.
Mazy
B43XTM
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 14.03.2009, 13:27

Re: Rumunia 2009

Post autor: B43XTM »

Some info (useful I hope, and not redundant)

the Transfagarasan road is asphalt all the way (very good in the northern part, poor and lots of holes in the southern part). They usually announce it open a few weeks after it is actually usable, to limit the traffic. Last year, on 1st of May I drove the whole road, and it is also usable until the first snow (2 years ago I crossed it in late November)

67C, also called Transalpina is not so accessible, but it's beauty is gorgeous. It's covered with small and larger rocks, one 'lane' only and goes around the peaks in the area. Since nobody cares about this road, nobody takes off the snow, at any time. You may even find spots of snow in June-July in the middle of the road. The road is closed to cars, but nobody will stop you to try and cross it. Guys with off-road vehicles are frequently seen in the summer on this road, and also some AROs (Romanian off-road car) of the shepherds in the area. It's a paradise for Honda Transalp ;)
Awatar użytkownika
tom64
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 19.06.2008, 13:46
Lokalizacja: zaraz miasto! wieś Słubica

Re: Rumunia 2009

Post autor: tom64 »

Thanks B43XTM
It's another useful info from you. I hope we will meet in Romanian roads :crossy: to talk face to face with you & little beer of course :impreza:
Alexandru, what about visiting Poland? What do Romanians think about Poland and Polish trips?
Prowadź motocykl tak, jak byś chciał żeby to robiły Twoje dzieci
Awatar użytkownika
Lungo1
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 313
Rejestracja: 15.06.2008, 21:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Lungo1 »

A ja trafiłem na taką stronkę http://www.romaniatourism.com/maps.html
Awatar użytkownika
kons
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 204
Rejestracja: 31.03.2009, 12:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Morąg

Re: Rumunia 2009

Post autor: kons »

Ja również wybieram sie do Rumunii jakoś na początku lipca (dokładny termin jeszcze nie ustalony - zależy od urlopów) wraz z trzema osobami: Sławek na TDM800 i Mateusz na V-maxie wraz z Agnieszką. Ciekawe czy będzie chciał przejechać transalpinę :cool: jak tak to czuję że będą dobre zdjęcia.
Nie planujemy jechać przez ukrainę bo sie boimy o nasze i tak wątłe portfele.
W zaszłym roku byliśmy w Chorwacji i spodobało nam sie ciepłe i słone morze, dlatego teraz pociśniemy też do samego morza i planujemy tam jakieś 2-3 dni zostać aby się nacieszyć. A potem znowu przez jakieś gorki do polski.

Startujemy z Morąga między Olsztynem a Elblągiem i praktycznie będziemy ciągnąć przez całą Polskę na południe. Więc jeśli ktoś chciałby sie z nami zabrać to zapraszamy do gangu :grin:
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

all in all I think that the best of the off-road romanian cars is DACIA :ok:. We have seen this car everywhere, even on the most extreme roads. Driving toyota hilux on DN67C we were overtaken by dacia 1310 :omg: :resp: We greet all Romanians, especially dacia-and-transalp-drivers :zabawa:
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Rumunia 2009

Post autor: JanuszCh. »

Ja również mam w planie wyjazd do Rumunii, na przełomie czerwca i lipca, dokładny termin jeszcze nie ustalony. Ponieważ kończy mi się ważność paszportu zastanawiam się czy wystarczy dowód osobisty..??
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości