Rumunia 2009

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Rumunia 2009

Post autor: Mroq »

planuję wyjazd do rumunii w końcu czerwca, początku lipca, będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tras, noclegów itp. co trzeba zobaczyć koniecznie, a co można odpuścić., czas - 2 tyg. trasa wro -słowacja - węgry-rumunia, powrót przez ukrainę ,całość ok 4500km,
szczególnie interesuję mnie przejścia graniczne do rumunii z węgier i ukrainy koło satu mare i jak najlepiej ( z której strony) jechać do sighetui marmatei, w rumunii było kupę luda, niestety z żadnej relacji nie wyciągnąłem ani mapki ani wielu potrzebnych mi info, stąd prośba
AT RD 07a
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Rumunia 2009

Post autor: Marek »

Polecam Bukowinę w Rumunii i wielką gościnność zamieszkujących tam Polaków. Co nie jest przepustką do chlania na krzywy ryj. http://pl.wikipedia.org/wiki/Bukowina_(kraina)
Nie wolno jechać tam bez prezentów. Na starym forum jest film Bestii (raczej Pięknej bo Ona filmowała) z wypadu w tamte strony. Bardzo pouczający.
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Mroq »

Marek, przewodnik mam, potrzebuję konktetów !!!!
AT RD 07a
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: MISIEK »

W Rumunii konkretna to jest RAKIJA :grin:
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Rumunia 2009

Post autor: Marek »

Po Miśku nie mam co dodawać. Objaśnił wszystko.
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

W tym roku byłem dwa razy w RO ale nie w bliskiej okolicy Sighetu Marmatiei. Jechałem z Urzuceni na Satu Mare - Baia Mare E58 później drogą E578 do Gheorgheni i dalej w kierunku Marea Neagra. Odcinek w/w w dużej części jest remontowany. Jechał ze mną kolega Buell em miał dość po 50 km. Przez cały dzień z małymi przerwami zrobiliśmy 250 km. Na mapie drogi są znaczone jednym kolorem ale różnice w nawierzchni są duże. Na pewno warto skoczyć na drogę 67C (od wysokości Petrosani kierując się na południe) i 7C, wąwóz Bicaz git majonez. W dużych miastach i tych małych ale o charakterze turystycznym ( np. Sighisoara, Baile Herculane, Calimasesti)bez problemu znajdzie się nocleg.Nie wiem co tam Ci jeszcze napisac :niewiem:
Z takim atlasem jeżdzde.
http://www.bezdroza.com/mapy/Rumunia,936
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
jacenty
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 15.06.2008, 11:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kłonna k/Odrzywół

Re: Rumunia 2009

Post autor: jacenty »

W tym roku byłem z Marysiem i Rumunem i moje rady sa następujące:
Granice z Rumunia przejedz niedaleko Miasta ORADEA. Pozniej kieruj się trasa 76 do DEVA. Ok. 15 km od DEVA na południe jest miasto HUNEDOARA, jest tam zamek HUNDERDOR (znajdziesz go na fotkach z naszej wyprawy). Ciezko go wypatrzeć z drogi i slabo jest oznaczony dojazd. Nastepnie jedz na południe do PETROSANI trasa 66 i na wschod trasa 7a do BREZOL. W BREZOL skrec w lewo na polnoc w droge nr7 (godna przejechania super widoki i trudna do jazdy). Jak dojedziesz do trasy 1 skrec w prawo na wschod i dojedziesz jedynka do trasy 7c (transfogaranska) skrec w prawo i podziwiaj widoki. 7c najlepiej zaatakowac od polnocnej strony ponieważ wszystkie drogi po polnocnej stronie gor sa zimniejsze i czesciej tam pada deszcz, a od poludnia na odwrot. Wjeżdżając w 7c pniesz się caly czas w gore zapewne będzie zimno, wilgotno i mglisto. Na szczycie może być ok. 0 st. Celsjusza i duza wilgoc. Zjezdzajac będzie coraz cieplej i na dole można się wysuszyc oraz ogrzac. Na dole będzie widokowa tama, a ok. 2 km za nia po prawej stronie slabo oznakowany są org. Ruiny zamku Drakuli, a komercyjny zamek Drakuli jest w BRAM. Gdybys leciał nad może to uwazaj bo na autostradzie od BUKARESZTU do CONSTANTA nie ma zadnej stacji paliw, a odległość chyba ponad 300km ale na ok 60 kilometrze tej autostrady jest zjazd na jakies tam zadupie i można zjechac w odległości ok. 2km jest stacja i można placic karta.
Najlepiej za paliwo calej podrozy i jakies przekaski kupione na stacji jest placic karta (wychodzi najtaniej). Nie polecam placic euro bo orzna na stojąco, Kase najlepiej mieć rumunska z kantoru lub z bankomatu.
Za pokoj licza sobie ok. 25-30 zl i warunki sa przyzwoite. Raz nawet w tej kwocie spalismy w hotelu 3 gwiazdkowym i sniadanie nam dali warunki super
Pokoje to cazare. w 9 dni wydalem ok 1800zl i przejechalem 4200km
Mój TRAMPECZEK to cukiereczek :)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rumunia 2009

Post autor: maju »

Mroq pisze: ... niestety z żadnej relacji nie wyciągnąłem ani mapki ...
w sumie to u mnie zawsze są mapki w każdej relacji, często nawet w dwóch wersjach: mapa + widok satelitarny.
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Mroq »

stary jestem to i ślepy, maju daj linka do tych mapek
AT RD 07a
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rumunia 2009

Post autor: maju »

W moim profilu jest adres strony, a tam -> wyprawy -> rumunia -> relacja.
Pod opisem każdego dnia jest link do mapki.
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rumunia 2009

Post autor: Mroq »

dzięki, na to nie wpadłem, bo we wspomnieniach w archiwum, nie ma...
AT RD 07a
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

Transfogaraską przelecisz ale proponuje przejechać przez tunel i zrobić nawrotkę.Później są dziury.W tym roku jechałem bmką r1100r kolega na Buellu i przeżyliśmy to i wy se poradzicie.
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

Jest różnie ale generalnie do przeżycia nawet na buell_u.Kolega miał silną wolę :grin: ale po całym dniu padał jak kłoda i nawet nie chciał :drinking: .
- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Re: Rumunia 2009

Post autor: dudi »

Piotras pisze:W przyszłym sezonie planujemy lecieć do Bułgarii przez Rumunię i ciekawi mnie jak z drogami w tych krajach?

Czy nadają się na maszyny typowo szosowe (VFR)?
Spoko majonez... Z palcem w d... Zapytaj Ola z Klubu VFR...
http://www.vfr-oc.pl/
Przejechaliśmy Rumunię do Bułgarii (i Transfogarska była po drodze) 4 lata temu...!!!
http://picasaweb.google.com/trapi650/Wa ... directlink (wtedy jechał na ZZR-1100!!)
A od tego czasu Rumuni poszli o wiele dalej z drogami niż my... :mad:
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Rumunia 2009

Post autor: MARCIN »

Mroq pisze:planuję wyjazd do rumunii w końcu czerwca, początku lipca, będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat tras, noclegów itp. co trzeba zobaczyć koniecznie, a co można odpuścić., czas - 2 tyg. trasa wro -słowacja - węgry-rumunia, powrót przez ukrainę ,całość ok 4500km,
szczególnie interesuję mnie przejścia graniczne do rumunii z węgier i ukrainy koło satu mare i jak najlepiej ( z której strony) jechać do sighetui marmatei, w rumunii było kupę luda, niestety z żadnej relacji nie wyciągnąłem ani mapki ani wielu potrzebnych mi info, stąd prośba
witam
wybierasz się tam sam czy liczysz na jakieś towarzystwo? i czy termin jest juz sztywny?

bo Rumunia też mi po głowie chodzi a mi termin w którym chciałbym pojechać to druga połowa czerwca od 15go
tedem
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 09.02.2009, 11:17

Re: Rumunia 2009

Post autor: tedem »

Cześć my tj dwa sprzęty wybieramy się również w tamtą stronę. czekamy na wstępny zprecyzowany termin to może się dołączymy.
pozdr
Awatar użytkownika
maniek
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 26.06.2008, 18:39

Re: Rumunia 2009

Post autor: maniek »

Ja tam jak zwykle polecam transkarpacką 67c, z całej Rumunii tylko to utkwiło mi w pamięci. Tylko że to raczej bez pasażera i dla lubiących enduro. Polecam zaatakować trasę od południa..kto pojedzie nie bedzie żałował. :thumbsup:
tu jest troche o tym
http://www.breinride.home.pl/moto/index ... &Itemid=54
dupa w kapuscie
junkers>wieprz>ema>vfr>pd06>rd10>lc4adv
http://pl.youtube.com/watch?v=aM-P_9LIC9w
Awatar użytkownika
slavo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 91
Rejestracja: 24.08.2008, 22:11
Lokalizacja: Brzozów

Re: Rumunia 2009

Post autor: slavo »

- Patrz tata Translapt przyjechoł
- besto wielko maszina !
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Rumunia 2009

Post autor: bajrasz »

pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Awatar użytkownika
rumun
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 13.06.2008, 12:53
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: warszawa

Re: Rumunia 2009

Post autor: rumun »

http://www.youtube.com/watch?v=NSSrhJPf ... re=related
mam pytanko czy Varadero da rade w takie górki - bo bym chętnie tam poleciał
nie mam już nic
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości