Kurs Prawa Jazdy na CD

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: marcinfmx »

Twoje Prawo Jazdy

Plik ISO do pobrania z Rapidszera ~ 500 MB
Real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Arty1 »

Od lutego poważne zmiany w egzaminach na prawo jazdy, będzie 3000 utajnionych pytań. Także kto nie zrobił papieru niech się pospieszy.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: girgi »

Jak ktoś reflektuje to mogę wysłać płytkę z aktualnymi (jeszcze) pytaniami egzaminacyjnymi na kat A.
Zostało mi po kursie.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: przeszczep »

Arty1 pisze:Od lutego poważne zmiany w egzaminach na prawo jazdy, będzie 3000 utajnionych pytań. Także kto nie zrobił papieru niech się pospieszy.
źródło proszę, bo z tego co słyszałem to zmiany ruszają od 2013 roku...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Kristobal »

No nie wesoło ma być. Robię teraz C i instruktor mówił o lutym. Ale przy prędkości naszego rządu to termin mało prawdopodobny bo nie ma nadal żadnych szczegółów, rozporządzeń. Pytań ma być sporo więcej niż teraz (600 ponad na B), mają być sytuacyjne, typu filmik- stopklatka i pytanie, play, pausa i pytanie. Wrócić nie można.
W ciągu ośmiu miesięcy od odebrania plastiku trzeba będzie przejść dwa kursy doszkalające , oczywiście w kochanych WORDach za kochane PLNy. Okres kasowania punktów karnych może być wydłużony nawet do 5u lat. Te i parę innych sympatycznych zmian jednym uchem wyłapałem więc nie jestem pewien, tak jak sam instruktor.
No i oczywiście ma być drożej.
Ale głowa do góry panowie, bo ZGODA BUDUJE ! :smile6:

marcinfmx - czy to samo prawko jest dołączone razem z Kodeksem drogowym do Świata Motocykli ? Bo za 7 złociszy można je mieć z gazetą.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Kristobal »

http://kodeksdrogowy2011.pl/Testy2012/quiz.html przykład nowego testu na prawko.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: wojtekk »

Kristobal - wiesz co? Większość z tych zmian mi się podoba. Oczywiście sprawa subiektywna i nie zamierzam Ciebie przekonyać, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa, umiejętności ludzi i niechęci do dalszego uczenia się (bo mają wrażenie, że są mistrzami do końca życia) - popieram. Ostatnio wyciągałem chłopaka tuż po wypadku. Miał prawko dwa tygodnie. Jego wina i brak umiejętności.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Kristobal »

Wcale nie neguje pytań ale coraz to postępujące utrudnienie i podrożenie zdobycia uprawnień kierowania. Np żeby jeździć przysłowiowym TIRem trzeba poświęcić jakiś rok życia i 10tys. zł. Sam na kursie zdałem sobie sprawę jak wiele zapomniałem, dlatego korzystam z okazji i magluję co się da, nawet Kodeks drogowy :tongue:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Reindeer »

A ja bym proponował wstrzymać się z dalszą dyskusją na temat celowości zmian, dopóki dokładnie nie wyjaśni się jak będą wyglądały- i od kiedy pojawią się nowe zasady.
exuser87

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: exuser87 »

wojtekk pisze:Kristobal - wiesz co? Większość z tych zmian mi się podoba. Oczywiście sprawa subiektywna i nie zamierzam Ciebie przekonyać, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa, umiejętności ludzi i niechęci do dalszego uczenia się (bo mają wrażenie, że są mistrzami do końca życia) - popieram. Ostatnio wyciągałem chłopaka tuż po wypadku. Miał prawko dwa tygodnie. Jego wina i brak umiejętności.
Tobie się podobają bo masz już prawko :tongue: Zawsze zmiany wzbudzają niechęć, czy to w szkole czy na drogach, ludzie jak się do czegoś przyzwyczają to nie chcą zmian. Wcześniej jak wprowadzali parkowania na mieście a nie na placu to też narzekali itp. Jałowa dyskusja :smile:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: wojtekk »

Mazi87 pisze: Tobie się podobają bo masz już prawko :tongue:
Rozgryzłeś mnie. :)

A na poważnie - ja uważam, że cały czas trzeba się szkolić, dokształcać. teoretycznie i praktycznie. Bo od tego zależy Twoje i moje bezpieczeństwo. A jak skłonić ludzi by odnawiali uprawnienia?

Czy jałowa dyskusja? Na pewno robi się niepotrzebny offtop.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
polar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 22.11.2011, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lodz

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: polar »

Witam a na powaznie tak bedzie caly czas mam kontakt z instruktorem bo go lubie wpozo gosc lata dragstarem tak bedzie zmiany od lutego na stale jedna odpowiedz poprawna czas 10s na reaakcje jak za kolkiem prawda pany prawda dlatedo zrobilem prawko za pierwszym razem w lodzi
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: wojtekk »

polar pisze:Witam a na powaznie tak bedzie caly czas mam kontakt z instruktorem bo go lubie wpozo gosc lata dragstarem tak bedzie zmiany od lutego na stale jedna odpowiedz poprawna czas 10s na reaakcje jak za kolkiem prawda pany prawda dlatedo zrobilem prawko za pierwszym razem w lodzi
Hej Polar :ec:

Czy chodziło Tobie o to?:
"Witam! Mówiąc poważnie, to będzie tak cały czas. Mam kontakt z instruktorem (którego lubię; jeździ on dragstarem) i mówi, że tak będzie jak piszecie. Zmiany będą od lutego. Polegać będą na tym, że będzie jedna poprawna odpowiedź, 10 sekund na odpowiedź (...)*. Dlatego zrobiłem prawko za pierwszym razem, by nie wpaść na tamte rafy. A zdawałem w Łodzi"

*(...) nie domyślam się o co chodzi.

Jeżeli tak, to może stosuj polskie znaki, znaki przystankowe etc? I daj znać o co Tobie chodziło w tej wypowiedzi. Że masz informacje z pierwszej ręki? Że masz kolegę, którego lubisz i dzielisz się tym na czym jeździ. Że łatwiej jest zdać w Łodzi? Czyli może pisz wprost, bo tak prości ludzie jak ja nie łapią o co chodzi.

P.S. Mam nadzieję, że Ciebie nie uraziłem. To jedynie prośba by łatwiej nam było się dogadać
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: falco »

wojtekk pisze: Jeżeli tak, to może stosuj polskie znaki, znaki przystankowe etc?

P.S. Mam nadzieję, że Ciebie nie uraziłem. To jedynie prośba by łatwiej nam było się dogadać
Podpisuję się pod prośbą (do wszystkich), żeby pisać nie tylko po polsku, ale tak, żeby każdy mógł zrozumieć o co chodzi. Również bez urazy, ale to co się dzieje w sieci z językiem, to katastrofa...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
polar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 22.11.2011, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lodz

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: polar »

Tak bede pisal wyrazniej ok dotarlo! Mowie ze pomiedzy moim wolnym czasem a siedzeniem przy kompie jest wielka przestrzen. Dlatego pisze z telefonu ktory nie posiada polskich znakow.i ich nie bedzie. Jezeli tylko bede siedzial przy stacjonarnym napewno wypowiedzi beda poprawne. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: falco »

Teraz wiadomo czemu nie dawałeś polskich znaków, ale najbardziej się cieszę, że chcesz pisać normalnie, bo to się chwali!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Luiso
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 26.07.2011, 20:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kozienice

Re: Kurs Prawa Jazdy na CD

Post autor: Luiso »

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.
A więc tak ustawa o kierujących wchodzi w życie 11 lutego 2012r. Jeżeli chodzi o egzaminy na prawo jazdy to duże zmiany w egz teoretycznym (i dobrze)
egzamin praktyczny kat B 99% bez zmian ale o tym będzie wiadomo jak wejdzie w życie rozporządenie. Duże zmiany szykuje się dla kat A diametralnie ma się zmienić egz na placu będzie się więcej wymagać. Pytania będą zmuszały kandydata do zapoznania sie z UPORD(ustawa prawo o ruchu drogowym) i dobrze, a nie kucie pytań na blache.
Nowy kierowca będzie też w okresie próbnym, zielony listek, szkolenia, ograniczenia prędkości, itd.
Wszyskie zmiany mają na celu poprawe bezpieczeństwa na naszych drogach tak mówią autorzy
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości