Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Wolo »

zimny, Wojtek, należałoby rozważyć też wady takiej decyzji- jako przykład podam takie ogłoszenie (mam nadzieję, że sprzedawca nie będzie miał nic przeciwko):

viewtopic.php?f=71&t=8190- w skrócie brązowy wystawia, zielony korzysta i kupuje.

Nierzadko może się zdarzyć, że "brązowy user" ma na sprzedaż coś, czego właśnie szuka klubowicz. Dlatego też poprzednim razem nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ograniczeń.

Brązowy, jak brązowy, ale wiele ogłoszeń wrzucają też czarni, moim zdaniem zamknięcie dla nich działu sprzedam byłoby jedynie ze szkodą dla nas, klubowiczów.

Uważam, że wymiana towarów i usług na forum powinna kwitnąć, wszelkie represje i ograniczenia zwyczajnie utrudnią nam życie. Z drugiej strony jakiekolwiek odstępstwa od uczciwego,"forowego" podejścia, opartego na gwarancji, że "od forowicza kupuję w ciemno" powinny być traktowane z najwyższą surowością, aby ten dobry klimat wzajemnego zaufania zachować.



Przyszło mi do głowy takie rozwiązanie- w przeszłości kilka osób wspominało o dodaniu do działów sprzedam/kupię poddziałów sprzedam motocykl/ sprzedam akcesoria/ sprzedam inne.
Może idąc tym tropem wprowadzić ograniczenia w dziale "sprzedam motocykl", aby jedynie klubowicze mogli sprzedawać tu swoje maszyny. Pozwoli to zapobiec w większym stopniu potencjalnej wtopie przy zakupie "forowego" motocykla a i może skłoni forowych handlarzy do zapłacenia składki, którą przecież uiszczają na FAT, pomimo, że jest dużo wyższa.

Co myślicie o takim rozstrzygnięciu?


@przeszczep- kryterium ilości postów do mnie nie przemawia- zacznie się zabawa w kotka i myszkę- ludzie będą nabijać bezsensowne posty w działach technicznych itp, a my je kasować.

@Jaro- przypominasz mi Najsztuba i jego palenie...

Ps. Proszę trzymajmy się tematu- czyli nie schodźmy na płacenie/ niepłacenie składek... choć z tą opłatą zlotową to przyznaję, naprawdę niezła myśl :thumbsup:

Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: wojtekk »

@Wolo = przekonałeś mnie. Wyższą wartością jest krzewienie wymiany na forum niż ewentualne blokowanie działu sprzedam.

Dyskusję o sensowności (lub nie) płacenia składek mamy w innym dziale, więc nie wypowiadam się.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Terrorr »

Wolo pisze: Przyszła mi do głowy takie rozwiązanie- w przeszłości kilka osób wspominało o dodaniu do działów sprzedam/kupię poddziałów sprzedam motocykl/ sprzedam akcesoria/ sprzedam inne.
Może idąc tym tropem wprowadzić ograniczenia w dziale "sprzedam motocykl", aby jedynie klubowicze mogli sprzedawać tu swoje maszyny. Pozwoli to zapobiec w większym stopniu potencjalnej wtopie przy zakupie "forowego" motocykla a i może skłoni forowych handlarzy do zapłacenia składki, którą przecież uiszczają na FAT, pomimo, że jest dużo wyższa.

Co myślicie o takim rozstrzygnięciu?
Też chciałem to zaproponować jednak nie napisałem o tym. Ma to sens, bo nawet w przypadku wystawienia moto cena składki przy cenie moto jest znikoma. Dodatkowo jeśli już sprzedawca chce może wystawić w cenie np. 7020zł. a nie 7000 :wink:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: przeszczep »

Wolo - ja tylko podaję rozwiązanie, które już jest wprowadzone na innym forum i DZIAŁA... Nie ma wcale jakiejś specjalnej zabawy z forumowiczami, którzy chcą nabijać posty bezsensu, bo inni forumowicze bardzo szybko to wychwytują.
Wyraźnie napisać w przyklejonym poście w dziale sprzedam (tak jak masz w "prośba o poradę") zasady i już.
Ale wolna wola. Po za tym tu chyba bardziej chodzi właśnie o te składki, że ludzie czują się "niedowartościowani" niż o sam spam i przejrzystość forum...
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: sajmonwww »

przeszczep pisze:ale żeby zaraz próbować się wykłócać - "a mi to się należy ten dział i sam sobie będę w nim siedział bo płacę" to mi się nie podoba ;)
masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu pisanego... jakie wykłócać i jakie cytaty "..." nie pasuje Ci moja kwestia składek czy propozycja zmiany formuły działów to to powiedz... a nie jak cipka z piaskownicy będziesz bredził krytykując mnie czy kogoś innego...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: przeszczep »

Sajmon, Luzuj striny :D
"..." jest cudzysłów, a nie cytat ;)
Nie krytykuję ciebie, a nie zgadzam się z ogólnym trendem ograniczania działu sprzedam dla "czarnych"

Cudzysłów miał za zadanie wyolbrzymienia, dlatego zdanie było w "..."
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: falco »

Wolo - pomysł bardzo ciekawy, zwłaszcza, że ma na celu jeszcze bardziej podnieść poziom zaufanych zakupów wśród Forumowiczów (po raz kolejny zaznaczam, że kolor n_i_e m_a znaczenia a chodzi mi jedynie o wyeliminowanie spamu, trolli czy bzdetne reklamy). Przypadki gdzie są problemy z ogłoszeniodawcą mamy bardzo sporadyczne z szybką reakcją Modów i samych Forumowiczów, którzy mają możliwość zgłoszenia, że coś jest nie tak (znak wykrzyknika).
Ostatnio coś się przypałętało, ale reakcja również była sprawna.

Temat składek mielony jak zawsze na koniec sezonu jest prosty jak konstrukcja cepa i nie do tego wątku, więc przypominam na zakończenie, że sprawa jest d_o_b_r_o_w_o_l_n_a kto chce ten płaci, kto nie chce, jego sprawa, ale prośba, aby w_s_z_e_l_k_i_e tłumaczenia zachować również dla siebie...

Na koniec prośba, aby rozmawiać ze sobą z szacunkiem, tak samo jak by to się odbywało w 4 oczy a nie przez iluzoryczną "tarczę" z komputera, komunikacja elektroniczna jest bardzo ułomna, więc łatwo o (zbędne) nieporozumienia. Wiem, to z autopsji dlatego tak się "wymądrzam"... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
sajmonwww
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 836
Rejestracja: 19.06.2010, 10:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: sajmonwww »

przeszczep pisze:Sajmon, Luzuj striny :D
"..." jest cudzysłów, a nie cytat ;)
Nie krytykuję ciebie, a nie zgadzam się z ogólnym trendem ograniczania działu sprzedam dla "czarnych"

Cudzysłów miał za zadanie wyolbrzymienia, dlatego zdanie było w "..."
ja jestem luźny w pewnych kwestiach, ale w pewnych nie... ale Ci wielkodusznie wybaczam :grin:
co do handelków to są wg. mnie lepsze do tego miejsca... i jak ktoś czegoś szuka to tam właśnie kieruje swoje pierwsze kroki,
u nas to większość ogłoszeń to wklejki do portalu... nie licząc klubowych gadżetów czy grupowych zamówień...
jak szukam to znajdę...
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Cenio »

Jestem przeciwny ograniczaniu działu sprzedam. Myślę że jesteśmy dorośli i każdy powinien sam ocenić ryzyko kupna w sieci. To że ktoś jest zielony ŻADNEJ gwarancji nam nie daje. Jak jadę kupić moto to biorę mechanika czy też sam dokładnie sprawdzam wszystko, a nie zdaję się na to że to zielony więc biorę w ciemno. Jedyna kwestia to taka, że czasami ktoś po prostu zaśmieca dział nowym zbędnym tematem, ale jest to w miarę żadko i mi to nie przeszkadza. Z ciekawości wszedłem na ogłoszenia i na palcach jednej ręki policzyłbym trolli którzy się rejestruja żeby coś sprzedać, więc bez przesady, a modowie na szczęscie czuwają.
Pozdro i miłego :crossy:
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: zimny »

Jaro-Ino pisze:Po pierwsze nie płacze tylko czuje się poirytowany ciągłym wypominaniem "czarnym" niepłacenia składek przez "zielonych" i próbami ograniczania dostępu do pewnych działów. Wcześniej zieloni mieli mieć dostęp do technicznego jako jedyni, nie przeszło. Teraz dział sprzedam. Ciekawe co będzie za jakiś czas.... Nie chodzi tu o fakt tego, że nie chce płacić. Po prostu mnie na to nie stać. Nie zbywa mi kasy. I nie trafią do mnie argumenty, że mam motocykl to mam na składki itp. Nie widze powodu, dla którego nie mógłbym wystawić czegoś na sprzedaż. Wydaje mi się, że forum jest dla ludzi, którzy sobie ufają i są grupą, która myśli o sobie pozytywnie. Jedni dają od siebie wiedze, odpowiadają na pytania zadane przez innych, sprzedają po atrakcyjnej cenie pewne przedmioty, a inni płacą składki i forum się kręci. Może dzięki temu, że płacisz składke, a czarny może coś wystawić w dziale kup/sprzedaj możesz nabyć coś o tyle taniej, że zaoszczędzasz na składke i piwo.

Ciekawe jest też stwierdzenie, że kolor nie ma znaczenia, ale...
...ale jestem za ograniczeniami itd. Póki forum ma z czego "żyć" nie opłace składki, żeby pieniądze, których mi zawsze brakuje leżały gdzieś i czekały na czarną godzine. Jeśli zajdzie potrzeba, dołoże się w stosownym momencie. Nie oceniam nikogo po jego kolorze, ale każdy temat dotyczący składek zakładany przez zielonych jest tendencyjny, roszczeniowy i głoszący chęć ograniczenia dostępu czarnym. Nieważne, że ktoś jest forumowiczem od 2 lat i kilka razy pomógł. Zakazać w imie zasad. Tak to ma wyglądać? Wspomniałem już w poprzednim temacie, że przykre jest to,że na forum podnosi się takie sprawy, a potem na zlocie pije razem piwo jakby nigdy nic. Od razu mnie zapytano dlaczego na piwo mi nie szkoda, a na składke tak. Jeśli rzeczywiście czarni są takim problemem na forum to pozamykajcie działy. Słowa Wam nie powiem. Pytanie tylko czy na tym skorzystacie czy nie. Bo mnie takie działania nie skłoniłyby do opłacenia składki mimo wszystko. Ale to tylko moje zdanie, które i tak zostanie opatrznie zrozumiane przez część osób, które te składki płacą. Zastanawiam się tylko po co podnoszone są te tematy skoro forum nie ma problemów finansowych, o których jeśli by wystąpiły, admini od razu by informowali....

W nawiązaniu do posta Jaro... Widzę że wywołałem tu niezły pierdolnik :sad: Prawdą jest to że takie dzielenie na czarnych/zielonych na dłuższą metę nie ma sensu - np. głupio byłoby gdyby jaro nie mógł czegoś sprzedać na FTA, bo osobiście kupiłbym od niego bez wahania, poza tym pomógł mi parę razy za co jestem b.wdzięczny. Więc w tej kwestii trochę zmieniam zdanie.

Wydaje mi się że można zrobić dwa kompromisowe rozwiązania - ograniczenie działu sprzedażowego do czarnych i zielonych lub może rozwiązanie takie jak zaproponował Wolo (myślę że lepsze).

Nawet nie przypuszczałem że luźna propozycja do przemyśleń wywoła takie emocje. Chyba zupełnie niepotrzebne.

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Andrzej77 »

Panowie, jak już kiedyś zechcę być trollem, a mi zablokują jakiś dział, to napiszę w innym. Dlaczego myślicie, że ktoś zawaha się przed wystawieniem czegoś na sprzedaż np. w dziale "Skargi, wnioski, propozycje"?
I zrobi się jeszcze większy syf.
Gdyby 90% ogłoszeń ukazywało się w nieodpowiednich działach, to i tak bym o tym nie wiedział, bo nie po dziale do nich docieram, a zwyczajnie - znajduję w nowych postach.
Proponuję zacząć korzystać z opcji "Zgłoś ten post" (osobiście nigdy niczego nie zgłosiłem, choć różne pierdoły tutaj czasami znajduję) i wtedy administracja będzie wiedziała co wypieprzyć. Będzie to o tyle skuteczniejsze, że MY wszyscy będziemy czuwać nad eliminowaniem spamu.
Co prawda, mody będą miały więcej roboty z weryfikacją, ale i mniej jednocześnie, bo kandydaci do wypieprzenia zostaną im podsunięci. Finalnie wyjdą na zero. Muszą tylko być przygotowani na to, że nie tylko obelżywe zgłoszenia do nich spłyną, ale i te, w których "zarejestrowany wczoraj" wystawia pół garażu.
Sam miałem swego czasu dość typa, który narejestrował kilkunastu "słupów" i wklejał dowcipy mając w podpisie podlinkowane jakieś oferty. I co? Zablokujecie dział "sprzedam", a dalej będziemy paprać się w gównie. Zgłaszamy taki post --> mod go wywala --> znów mamy spokój i porządek.
A jeśli będzie trzeba, zwiększymy składkę, żeby móc stworzyć etat cenzora. :grin:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: kko »

Wolo pisze: Z drugiej strony jakiekolwiek odstępstwa od uczciwego,"forowego" podejścia, opartego na gwarancji, że "od forowicza kupuję w ciemno" powinny być traktowane z najwyższą surowością, aby ten dobry klimat wzajemnego zaufania zachować.
Mi się taka sytuacja przytrafiła na forum i jak założyłem o tym temat, to osobiście mi wypomniałeś, że robię niepotrzebne zamieszanie i tyle. Więc do :dupa: z takim podejściem.
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: Wolo »

hej, podaj linka, bo nie wiem, o jakiej sytuacji piszesz.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: kko »

Wolo pisze:hej, podaj linka, bo nie wiem, o jakiej sytuacji piszesz.
Linka nie podam, bo temat został zamknięty i pewnie usunięty, ale w skrócie:

Kupiłem regulator napięcia od gościa (zielonego) z forum. Regler okazał się spalony, wszelkie próby kontaktu z gościem okazały się niemożliwe - dopiero jak napisałem o tym na forum to się odezwał, zrobił z siebie ofiarę i co ciekawe jeszcze to mi się dostało, że takie rzeczy na forum wyciągam (dokładnie takimi słowami). Koleś na moje zarzuty nie odpowiedział ani z sensem, ani rzeczowo. Dla przykładu - w jaki sposób sprawdził, że regulator jest dobry (tym bardziej, że on jeździ TA700, a regler od 600 był niby zapasowy miał jak się tłumaczył), dlaczego nie odbierał żadnego z dwóch telefonów, ani nie odpisywał na pw ani maile, oraz dlaczego nie chciał w żaden sposób wysłać mi oferty (oraz swoich danych) na pw albo maila tylko dzwonił - wniosek chyba jest jasny. Niestety sprawa zrobiła się niemożliwa do udowodnienia - pomimo, że regler był u mnie zakładany przez konkretnego gościa od tych spraw, więc nie ma mowy żebym go zepsuł.
Dlatego laskę położyłem na to wszystko i na sprawiedliwość sprzedaży forumowej.
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Ograniczenie dostępności działu sprzedam?

Post autor: henry »

Sprawiedliwość ... czy jest w ogóle coś takiego ? przynajmniej w tym wymiarze ? :niewiem:
Człowiek jest uczciwy lub nie, niezależnie czy jest zielony czy jakiś czarny.
Miałbym inną uwagę do działu "Sprzedam". Wchodząc tam, spodziewam się znależć ogłoszenia dotyczące wszystkiego co wiąże się z Trampim, no może szerzej, z motorami. I tak kiedyś bywało. Pojawiające się ogłoszenia, w rodzaju " Sprzedam Bieriozke bez kineskopu " powodują (wg. mnie) spore zamieszanie, wiem, możesz tego nie czytać, ale ...
Czy nie można działu "Sprzedam" podzielić na np. "Moto" i "Pozostałe", lub coś w tym stylu ? żebym wchodząc w "Moto" nie musiał grzebać w innych badziewiach ?

Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości