Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: marcinfmx »

Honda długo zwlekała z odświeżeniem gamy modeli Adventure, być może celowo, aby konkurencja zdążyła się "wystrzelać" i teraz zaatakuje ze zdwojoną mocą i "z impetem wgłąb".
Dla Hondy w grupie adventure zawsze ważniejsze było Varadero i nie zamierza odpuszczać tego segmentu rynku. Legenda powróci już w przyszłym roku z nową nazwą, nowym silnikiem i napędem wałem.

Mesdames et Messieurs, Meine Damen und Meine Herren, Ladies and Gentlemen... przed wami Crosstourer 2012.

Obrazek

Zdjęcie z zeszłorocznego EICMA, na tegorocznym Honda ma pokazać model produkcyjny.

W zamyśle model nie ma konkurować z Super Tenere ani z 1200 GS, ma je zmieść z powierzchni Ziemii... Dlaczego? Bo będzie to taka Multistrada (że też mi to słowo przeszło przez klawiaturę) ale jeszcze lepsza, bo:

- będzie wał kardana,
- będzie potężny V4 1200 ccm jak w VFR z mocą około 150 KM o dwóch naturach - spokojnej V-ki w dolnych rejestrach obrotów i wściekłej rzędówki w górnych
- będzie japońska (Baranku, wybacz...)

A teraz... lećcie napadać staruszki, rozbijać dzieciom skarbonki albo obrabiać kioski, bo tanio to na pewno nie będzie :resp:
Ostatnio zmieniony 29.09.2011, 20:05 przez marcinfmx, łącznie zmieniany 1 raz.
Real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: graphia »

kurna aż chyba pojadę do Mediolanu no... ;)
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: graphia »

Jedzie ktoś? Można by się złożyć na paliwo i pojechać. Ewentualnie kto pojedzie ze mną dzieląc koszta paliwa??? Hm????
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Andrzej77 »

Jak sobie pomyślę, że już w 2022 r będę się przymierzał do rocznika 2012, to już mi się morda cieszy :grin:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: graphia »

Ojojojoj !!! Dobre :)
Awatar użytkownika
Genek
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 05.01.2010, 00:14
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Opalenica

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Genek »

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
Ja, dwa koła i buzia wesoła :) o'#o ....
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: kko »

Ma zbyt błyszczące rury wydechowe :lol:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Remi »

zakochałem się od pierwszego wejrzenia :)
będzie sie fajnie prezentował na kościach :grin:
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Thorin »

A jak tam bym wolał nowego Trampka na dobrych sterydach czyli: silnik min 800 cm3, zawieszenie USD, powrót do koła 21 z przodu i waga poniżej 190 kg. Coś prostego, co skutecznie konkurowałoby z GS 800 czy Tigerem.
Niestety, możemy sobie pewnie tylko pomarzyć. Moda teraz taka, że jak nie ma 1200 cm3, kardana i masy koło 250 kg to nie może być prawdziwy "avdenture". BMW ze swoim marketingiem i wybitną zdolnością kreowania pewnych trendów zrobiło dużą krzywdę całej grupie sprzętów pt.: "Turystyczne enduro", ale to już temat na inny wątek.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: wojtekk »

Genek pisze::wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:
Cos nie chce chodzić ten link
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: marcinfmx »

Thorin pisze:A jak tam bym wolał nowego Trampka na dobrych sterydach czyli: silnik min 800 cm3, zawieszenie USD, powrót do koła 21 z przodu i waga poniżej 190 kg. Coś prostego, co skutecznie konkurowałoby z GS 800 czy Tigerem.
Niestety, możemy sobie pewnie tylko pomarzyć. Moda teraz taka, że jak nie ma 1200 cm3, kardana i masy koło 250 kg to nie może być prawdziwy "avdenture". BMW ze swoim marketingiem i wybitną zdolnością kreowania pewnych trendów zrobiło dużą krzywdę całej grupie sprzętów pt.: "Turystyczne enduro", ale to już temat na inny wątek.
Nowy "Transalp" też będzie - z rzędowym silnikiem 700ccm, pewnie około 75KM i ze skrzynią 6-biegową, oby zmienił się też design, bo moda na krągłości mineła, ale patrząc na obecne modele Hondy, będzie raczej agresywny - pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=17&t=8154
Real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Baran »

Thorin pisze:A jak tam bym wolał nowego Trampka na dobrych sterydach czyli: silnik min 800 cm3, zawieszenie USD, powrót do koła 21 z przodu i waga poniżej 190 kg. Coś prostego, co skutecznie konkurowałoby z GS 800 czy Tigerem.
Ale Tiger 800XC jest prosty - to zwykły motocykl z silnikiem na wtrysku (chyba nie tęsknisz za gaźnikami?),
elektrykę ma klasyczną (CAN Bus obsługuje tylko wskaźniki, a nie wszystko jak w BMW), zalany waży 215 kg przy mocy 95 KM, koło 21" z przodu, zajebisty zawias.
Do tego bebechy ma na wierzchu więc w przypadku grzebania nie trzeba odkręcać masy plastików. Transalp idealny.
Jeżeli Honda zrobi motocykl o takich parametrach i przez przypadek będzie kosztował tyle, co XL700V, to ja to kupuję i wychwalał będę po wsze czasy. :)
Niestety, możemy sobie pewnie tylko pomarzyć. Moda teraz taka, że jak nie ma 1200 cm3, kardana i masy koło 250 kg to nie może być prawdziwy "avdenture". BMW ze swoim marketingiem i wybitną zdolnością kreowania pewnych trendów zrobiło dużą krzywdę całej grupie sprzętów pt.: "Turystyczne enduro", ale to już temat na inny wątek.
Ale to jest inny segment wagowy. BMW nie zrobiło nikomu krzywdy, mają wszak też w ofercie lekkie GS'y. Zrobili ją sobie sami Japończycy i ich marketingowi spece od przewidywania trendów, którzy ubili Afrykę i zaniedbali TA. Niszę po prostu wypełniły pojazdy innych producentów...
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: marcinfmx »

baransky pisze: Ale Tiger 800XC jest prosty - to zwykły motocykl z silnikiem na wtrysku (chyba nie tęsknisz za gaźnikami?),
elektrykę ma klasyczną (CAN Bus obsługuje tylko wskaźniki, a nie wszystko jak w BMW), zalany waży 215 kg przy mocy 95 KM, koło 21" z przodu, zajebisty zawias.
Do tego bebechy ma na wierzchu więc w przypadku grzebania nie trzeba odkręcać masy plastików. Transalp idealny.
Jeżeli Honda zrobi motocykl o takich parametrach i przez przypadek będzie kosztował tyle, co XL700V, to ja to kupuję i wychwalał będę po wsze czasy. :)
Mało lakierowanych plastików = tania naprawa jak się wyglebisz :-)
Zawiechy Showa USD (szacun) ale z jedną wadą - bez regulacji - tylko z tyłu możesz sobie pokręcić "preload". Może się czepiam ale w KTM gałek przy zawiechach bez liku.
Ale to jest inny segment wagowy. BMW nie zrobiło nikomu krzywdy, mają wszak też w ofercie lekkie GS'y. Zrobili ją sobie sami Japończycy i ich marketingowi spece od przewidywania trendów, którzy ubili Afrykę i zaniedbali TA. Niszę po prostu wypełniły pojazdy innych producentów...
Teraz jest szansa powalczyć o rynek - może zaskoczą nas nie tylko Crosstourerem, ale też CrossAdventurerem (CA zamiast TA)? Konkurenci właśnie wytoczyli armaty, Honda jeszcze może coś poprawić.
Real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: kko »

Marcin - jak z ochroną przed wiatrem na tym sprzęcie ?
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: marcinfmx »

kko pisze:Marcin - jak z ochroną przed wiatrem na tym sprzęcie ?
Dobre pytanie - ale odpowiedź nadejdzie jak Crosstourer wjedzie do salonów :-)
A jak już wjedzie to za ile będzie można nim wyjechać? Obstawiam około 70 tysiaków.
Real men don't eat honey, they chew bees
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: falco »

Siema,
tak jak nie podobają mi się Tigery, KTM-y, czy inne BMW (zaznaczam, że mówię o subiektywnych odczuciach wizualnych), to przedstawiony model jest dla mnie piękny!! W sferze marzeń pozostanie kupno, ale jest na czym oko zawiesić, i wcale nie chodzi, że Honda, ot naprawdę piękny motocykl... :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: Scyzoryk »

marcinfmx pisze: Dobre pytanie - ale odpowiedź nadejdzie jak Crosstourer wjedzie do salonów :-)
A jak już wjedzie to za ile będzie można nim wyjechać? Obstawiam około 70 tysiaków.
Motocykl zapowiada się rewelacyjny ale nie sądzę żeby Honda mogła sobie pozwolić na taką odskocznię cenową od konkurencji. Duży GS czy Tenera 1200 kosztują w granicach 55-60tys a są to i tak drogie motocykle które nie sprzedają się w ogromnych ilościach. Spodziewam się że z ceną w okolicy 70tys motocykl motocykl sprzedawał by się bardzo słabo, na pewno w PL.

To będzie petarda na rynku jeżeli uda im się zachować cenę jaką miała Varadero czyli poniżej 50kzł.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: TROJAN »

Nie możliwe ze 50 tys , moim zdaniem bedzie to cacko kosztowało ok 60 tys a nawet i w górę :sad:

Widziałem ten sprzet na sieci w kolorze bordo metalicznym , w takim samym jak nowy VFR .....jak dla mnie to po prostu ślicznota... :blush:

Mam nadzieję , że jak już będzie w salonach to wszystkim szczęka opadnie .

Wszyscy już pokazali co mają a teraz przyszedł czas na markę HONDA :thumbsup:

I będzie się działo ...... :thumbsup:
Awatar użytkownika
marcinfmx
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 01.08.2011, 00:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: marcinfmx »

VFR kosztuje 63500, Crosstourer tańszy raczej nie będzie. Honda mierzy raczej w Multistradę niż w GS-a i Super Tenerę, a ceny Ducati są z przedziału 63 - 80 kPLN. Tak wyrafinowany silnik jak 1200 VR z VTEC nie będzie niestety tani.
Tak samo w przypadku następcy Transalpa sądzę, że cena będzie oscylować w okolicy 40 kPLN. Transalp w ostatnich chwilach "salonowego" życia kosztował około 33 000, nie sądzę, żeby Honda sprzedawała nowy model blisko tej ceny.
Real men don't eat honey, they chew bees
darius
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 09.07.2008, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Honda Crosstourer 2012 - będzie się działo

Post autor: darius »

Juz nawet testuja to cacko :-)

Obrazek


Pozdrowienia,
D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości