Tramp 700 -> Wiadro

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bartek D.
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 27.10.2008, 16:55
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: Bartek D. »

Witam.

Drapię się w głowę. Po 3 sezonach na 700-tce zaczyna mnie nosić w temacie zmiany motocykla. Celuję w coś szybszego, większego, no… ogólnie takiego „bardziej” :smile:

Stoi przede mną potencjalna możliwość wymiany trampa na Viadro. Varadero z 2008 (jak mój tramp), przebieg 30.000 km (jak mój tramp), z salonu (tak samo), ABS, kufry, grzałki i inne takie (jak u mnie :grin: ). Po wymianach eksploatacyjnych itd., itp., Z fakturami, książką (toże)
Mogę go wziąć pozostawiając w rozliczeniu trampa z dopłatą w rozsądnych granicach.

I nie wiem, czy to ma sens.

Jeżdżę głównie po Warszawie. Trasy to jakieś 25% przebiegu (głownie z powodu niżej opisanych wad). W teren się rzadko zapuszczam i jeśli to bardziej szutry i twarde dukty niż błoto i piach.

W trampie przeszkadza mi:
- moc, a raczej jej brak :smile:
- niska ładowność,
- praktyczna jednosobowość,
- dość wysokie spalanie przy dynamicznej jeździe – trzeba nadganiać przepustnicą brak pojemności skokowej,
- brak 6-tki,
- dysproporcja pomiędzy moimi gabarytami a gabarytami motocykla. Zaczyna mi to doskwierać :lol:

I co wycieczka na to :egh: Przesiadać się na Viadro, czy poszukać czegoś mniej kolumbryniastego – np. tiger 1050…
:niewiem:
Bartek
XL700VA D.C.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: Andrzej77 »

VIADRO!!! Jednogłośnie...
A do miasta skuter!
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: wojtekk »

Mi cześć twoich pytań rownież chodziła po głowie. I wybrałem super Tenere 750 (xtz). Na czesc z bolączek odpowie. Na kilka nie. Inna konstrukcja (pozycja bliższa trampkowi niż varadero)ale z inna charatketrystyka silnika i wagi.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: graphia »

Bierz tak jak Andrzej podpowiada. Viadro na Europę i Polskę a do miasta jakiś skuter 125 cm3. Sam bym tak chciał gdybym miał siano a nie tylko słomę :)
Awatar użytkownika
Bartek D.
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 27.10.2008, 16:55
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: Bartek D. »

graphia pisze:Bierz tak jak Andrzej podpowiada. Viadro na Europę i Polskę a do miasta jakiś skuter 125 cm3. Sam bym tak chciał gdybym miał siano a nie tylko słomę :)
Nie wchodzi w rachubę.
Na kibel nie wsiądę. :grin: Jeździłem parę razy i nie... ja tego nie kupię :grin:

Motocykl musi być :ok:
Bartek
XL700VA D.C.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: Jaro-Ino »

Honda VFR 1200. Problem mocy i ładowności zniknie, bezobsługowy wał, lżejsze od Wiadra, a skoro w teren i tak nie jeździsz (Wiadrem tym bardziej nie pojedziesz) to takie coś jest bajeczka :smile:
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: teo »

Jaro-Ino pisze:Honda VFR 1200. Problem mocy i ładowności zniknie, bezobsługowy wał, lżejsze od Wiadra, a skoro w teren i tak nie jeździsz (Wiadrem tym bardziej nie pojedziesz) to takie coś jest bajeczka :smile:
No nie wiem, czy nie pojedzie. Na zlocie w Serpelicach kolega na wiaderku pokazał klasę w terenie
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: Jaro-Ino »

Wiem. Zawsze się da. Ale mając 300kg, 19" z przodu jazda w teren to proszenie się o glebe. Trzeba naprawde ogarniać żeby dać rade. Poza tym teren to błota i potężne piachy czy szutrówki po której pojadą ścigi i chopery? :smile: Kolega napisał, że potrzebny mu turystyk i moto do miasta, bo w teren nie jeździ. :smile:
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Tramp 700 -> Wiadro

Post autor: graphia »

Wiadro to też inna pozycja za kierownicą. Niektórym po prostu fajniej się jeździ na siedząco a nie na leżąco :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości