Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Witam, czy macie może doświadczenia z tanimi odbiornikami gps?
Czego szukam:
- duży ekran (myślałem o min 6")
- koniecznie możliwość wgrania Automapy
- gwarancja (bo takie odbiorniki to trochę loteria)

Przeglądając Allegro widzę sporo "firm krzaków", czy któreś z nich są godne polecenia, tudzież inne mam wykluczyć z poszukiwań ?
Na ten przykład:
Blow
GoClever
Lark
Manta
Modecom
Navroad
Vordon

i inne...

Budżet ok 400- 450 zł
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Terrorr »

Ja od początku roku korzystam z MIO Spirit 670 (płaciłem coś ok 330zł.) i jestem z niej bardzo zadowolony. Co prawda 5' ale uważam że tyle starczy (mieści się idealnie w podłokietniku). Biegałem z nią po lasach, górach (opencaching), bateria spokojnie 2h trzyma i generalnie nie mam się do czego doczepić. Z oprogramowania nawigacyjnego jak i do map rastowych to wszystko odpaliłem prócz Garmina XT (Mio ma WinCE6).

P.S. Trochę czytałem o nawi przed wyborem, zależało mi na chipsecie SiRF III. Fixa łapie od razu i trzyma nawet w gęstych lasach i wąwozach.
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Driverd2 »

zwracaj także uwagę na ilość pamięci RAM urządzenia, bo nowa auto mapa ma trochę większe wymagania niż wersja np 6.5. Ale w tym budżecie już chyba powinny być lepsze nawi, poszukaj na afrykańskim forum, opisali tam jakiegoś Larka, chyba tego jednego z tańszych lepszych. Larkiem się bawiłem i tam jest fajny bajer że sam podajesz ścieżkę do programu nawigacyjnego i robisz to bez użycia kompa czy jakiegoś odblokowywania itp, po prostu po włączeniu w ustawieniach zmieniasz ścieżkę do pliku który odpowiada za start programu nawigacyjnego :) W mio już trzeba się bawić w odblokowanie i tutaj dobrze jest poczytać o danym modelu czy już taka możliwość jest, lub czy wogóle da się to zrobić.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Thorin »

Wolo, ale szukasz telewizora do auta czy nawigacji? :tongue: Po co Ci 6 cali?
Co do producentów to Navroad i GoClever można uznać za raczej sprawdzone odbiorniki. Mante kumpel męczy trzeci rok i też nie chce paść, choć opinie w sieci są różne.Jeżeli chodzi o instalacje Automapy to nie miałem żadnych problemów instalacją na WIN CE 5.0 niezależnie od producenta navi. Markowe sprzęty (za wyjątkiem Garmina, TomToma i być może coś jeszcze) dają się w prosty sposób "przekonać" do odblokowania systemu, noname'y mają zwykle systemy odblokowane więc problem nie występuje. Osobiście użytkuję Mio z AM, ale następna nawigacja będzie zdecydowanie mniej markowa, być może Lark, albo może jakaś Manta. Szkoda kasy, wszystko i tak robione wiadomo gdzie, poza tym postęp techniczny jest tak ogromny, że za 2 lata i tak ją będziesz chciał wymienić :smile:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Thorin »

Driverd2 pisze:zwracaj także uwagę na ilość pamięci RAM urządzenia, bo nowa auto mapa ma trochę większe wymagania niż wersja np 6.5. Ale w tym budżecie już chyba powinny być lepsze nawi, poszukaj na afrykańskim forum, opisali tam jakiegoś Larka, chyba tego jednego z tańszych lepszych. Larkiem się bawiłem i tam jest fajny bajer że sam podajesz ścieżkę do programu nawigacyjnego i robisz to bez użycia kompa czy jakiegoś odblokowywania itp, po prostu po włączeniu w ustawieniach zmieniasz ścieżkę do pliku który odpowiada za start programu nawigacyjnego :) W mio już trzeba się bawić w odblokowanie i tutaj dobrze jest poczytać o danym modelu czy już taka możliwość jest, lub czy wogóle da się to zrobić.
Lark 35 AT, opinie różne, z resztą Wolo czyta forum czarnuchów więc wie :grin: Poza tym to ta navi ma ekran 3,5''
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Thorin pisze:Lark 35 AT, opinie różne, z resztą Wolo czyta forum czarnuchów więc wie :grin: Poza tym to ta navi ma ekran 3,5''
Dzięki chłopaki za porady, owszem temat 35 AT śledzę na bieżąco, jednak potrzebuję czegoś większego, jako, że nawigacja ma być dla ojca, który jest posunięty w latach i wzrok już nie ten, co kiedyś...

Przyjrzę się polecanym przez Was markom.


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Terrorr »

Driverd2 pisze: W mio już trzeba się bawić w odblokowanie i tutaj dobrze jest poczytać o danym modelu czy już taka możliwość jest, lub czy wogóle da się to zrobić.
Tu się zgodzę z przedmówcą. Chcąc zrobić coś więcej na/z MIO trzeba się pogimnastykować jednak pełno tego w sieci (od najprostszych odblokowiań gdzie mamy ikonke MioMap i Automapę do bardziej złożonych jak MIOPocket - ten jednak trochę się ładuje).

Warto dodać że odblokowanie znajduje się na karcie zewnętrznej, po jej wyciągnięciu nawi jest oryginalna i nie da się tam wyszukać niczego pirackiego ;-) Z racji że mi w przeszłości dwa razy sprawdzali oryginalność oprogramowania :stop: uznaję ten bajer za bardzo dobry, jak widzę że zbliża się do kontroli to jednym ruchem karta robi pyk, suwak na OFF...i mogą teraz szukać i szukać :cool:
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: jedras »

Terrorr pisze:
Driverd2 pisze: W mio już trzeba się bawić w odblokowanie i tutaj dobrze jest poczytać o danym modelu czy już taka możliwość jest, lub czy wogóle da się to zrobić.
Tu się zgodzę z przedmówcą. Chcąc zrobić coś więcej na/z MIO trzeba się pogimnastykować jednak pełno tego w sieci (od najprostszych odblokowiań gdzie mamy ikonke MioMap i Automapę do bardziej złożonych jak MIOPocket - ten jednak trochę się ładuje).

Warto dodać że odblokowanie znajduje się na karcie zewnętrznej, po jej wyciągnięciu nawi jest oryginalna i nie da się tam wyszukać niczego pirackiego ;-) Z racji że mi w przeszłości dwa razy sprawdzali oryginalność oprogramowania :stop: uznaję ten bajer za bardzo dobry, jak widzę że zbliża się do kontroli to jednym ruchem karta robi pyk, suwak na OFF...i mogą teraz szukać i szukać :cool:
Sory za off :]
Możesz powiedzieć na czym polega taka kontrola legalności?
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Paweł »

ostatnio słyszałem, że to sprawdzanie legalności jest nielegalne bo to podchodzi pod rewizję a na to musza mieć nakaz. :tongue:
żałosny debilizm polskiego prawa, raz tak raz srak i ciągle robią co chcą :mad:
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Terrorr »

jedras pisze: Sory za off :]
Możesz powiedzieć na czym polega taka kontrola legalności?
Miałem dwie kontrole, raz grubo po północy sprawdzili mi wszystko ...od stanu %, poprzez gaśnice, trójkąty, lampy, komórkę i nawi. W nawi poszukiwał jakiegoś innego oprogramowania (miałem wtedy jakieś stare Mio niegmerane). Nie wiem czy miał prawo do tego czy nie, ale po tych ich wszystkich sprawdzania i moim zmęczeniu po trasie nie miałem sił się kłócić.
Drugim razem to miałem inną nawi z oryginalną Automapą, jak sprawdzał papiery to tak się przyjrzał w ekranik i poznał że to automapa...bystrzak. Poprosił czy bym mu nie pokazał okienka z licencją (w automapie "o programie" to się zwie), pewny swego nawet to z chęcią zrobiłem. Nie wiem jak chciał sprawdzić legalność, ale z własnego doświadczenia wiem że najczęściej piraty są opisane jako "OEM Automapa" - może właśnie tego szukał.

Ktoś się w ogóle orientuje czy oni mają prawo to robić ? Jakiś rok temu pamiętam na wirtualnej się ogłaszali że będą to kontrolować bardzo często. Druga strona medalu to jak oni chcą to zrobić, bazy do danych producenta nie mają i jedynie musieliby zabrać za pokwitowaniem jeśli by padło podejrzenia zpiracenia.
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Thorin »

Terrorr pisze:
Driverd2 pisze: W mio już trzeba się bawić w odblokowanie i tutaj dobrze jest poczytać o danym modelu czy już taka możliwość jest, lub czy wogóle da się to zrobić.
Tu się zgodzę z przedmówcą. Chcąc zrobić coś więcej na/z MIO trzeba się pogimnastykować jednak pełno tego w sieci (od najprostszych odblokowiań gdzie mamy ikonke MioMap i Automapę do bardziej złożonych jak MIOPocket - ten jednak trochę się ładuje).
Tu się nie zgodzę z przedmówcą :grin: Mio ładuje jakieś wykastrowane Windowsy i niestety nie wszystko tam można odpalić, czasem jest kwestia brakujących bibliotek, a czasem nie pomaga nic. Dla przykładu oryginalne NaviGo 9i (kupione z gazetą), za żadne skarby nie poszło, wsparcie techniczne Navigo też nie dało rady...
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: gwardia »

Wolo, zajrzyj na te stronę np: http://www.my-navia.pl/, od tego zaczynałem, byłem zielony z nawigacji, a po wieczornej lekturze miałem odblokowaną nawigację z automapą itd. Wybór nawigacji zacznij od tego, jak można ją odblokować. I tak wszystkie są z Chin :smile:. Fajne są w Biedronce, za około 200, z automapą, jedyny minus, że kończy się aktualizacja i jeśli chcesz mieć uaktualnienia to musisz zrobic upgrade.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Wybór zawęziłem do kilku modeli, pomożecie wyłonić zwycięzcę?

NAWIGACJA GPS NAVROAD VIVO 6 CALI

7 CALI GOCLEVER NAVIO 700 V PLUS HD 4GB +MP3 +ODB

LARK 70.0 Nawigacja GPS 7" większa 50.3 ODBL!

NAWIGACJA GPS VORDON 7 CALI MAPY EU+PL GWARANCJA

Kolejność wskazuje preferencje, najbardziej skłaniam się ku Navroadowi (najszybszy), ale może lepszy będzie inny wymieniony?

W sumie, doliczając to, że to Navroada trzeba dokupić kartę, Navroad wypada kilkadziesiąt zł drożej...warto?

A może lepiej rozważyć wybór między GoClever a Larkiem?
Lark ma 64 mb pamięci, GoClever 128..., procek też szybszy w tym drugim...

Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: gwardia »

Ale ta pierwsza ma tylko 6", a pozostałe parametry zbliżone, ja bym wybrał...jeszcze chwile muszę :smile: popatrzeć.
Ja bym wziął GoClever. I dodam, że nie kierowałem się ceną.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Terrorr
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 690
Rejestracja: 10.07.2011, 14:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Terrorr »

Osobiście wybrałbym GEOCLEVER
- największa pamięc wewnętrzna 4GB (Navroad ma chyba 2GB, )
- 7' a 1 cal to zawsze 1 cal więcej, więc będzie czytelniej ;-)
- ma BT choć nie wiem na ile to przydatne

Chipsety wszystkie mają te same chińskie. Vordon z pewnością nie ma SiRF III jak go opisują.
Procesory wszystkie pracują z podonymi MHz, nie sądzę żeby tą różnice dało się zobaczyć podczas użytkowania.
Stajnia gościła: XL600V + DRZ400E + NX250
Stajnia gości: KTM 640 ADV
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Idąc za Waszą radą zamówiłem GoClever.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Ale fajnie, godzinę temu otrzymałem przesyłkę, a w tej chwili skrobię maila z reklamacją :) A miał być prezent na czas...
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Thorin »

Co się stało?
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
DOMI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 430
Rejestracja: 17.03.2010, 14:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B.B /Bydgoszcz. Hovden i Setesdal. Norge

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: DOMI »

oddam Beckera o takiego za 350 PLN
http://www.google.pl/imgres?q=becker+79 ... 29,r:4,s:0 :smile:
Trampuś wiadomo...
Suzuki Jimny "kurczak"
Ford Focus "foczka"

Wiatr we włosach,w oczach łzy a na blacie cztery trzy
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawigacja GPS do auta 400-450 zł

Post autor: Wolo »

Thorin pisze:Co się stało?
A klikam w "Nawigacja" ładuje się mapa, po czym wraca do ekranu startowego. I tak w kółko.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości