Kaski

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaski

Post autor: mazi »

Schubercik jest super :smile:
Teraz wyszla nowa wersja szczekowca. C3 nie wyglada juz jak kask Gagarina. Jak ktos chcialby kupic jakis kask Schubertha to niech da znac. Ja kupowalem na ebayu z jednego sklepu w Niemczech i jestem zadowolony. Ceny przystepne, z reguly 500zl taniej niz w Polsce.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaski

Post autor: mr bulwa »

Też mam SHOEI-a ale integrala - model Raid 1. Hałas umiarkowany, parowanie szybki w normie (dość dobry nawiew), ciężar 1450 g, dobre materiały. Dla osób w okularach (jak ja) zakładanie integrala jest problematyczne bo najpierw trzeba zdjąć binokle, potem wsadzić kask na łeb, a potem umiejscowić z powrotem okulary co nie jest już takie hop-siup przy założonym ping-pongu. Ale z odrobiną wprawy da się to zrobić :) Chyba, że ktoś ma jakiś lepszy sposób...?
Tak więc SHOEI-a polecam z czystym sumieniem.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Kaski

Post autor: Remi »

Jedno jest pewne... nie kupujcie Caberga. Kiedyś nie mając za wielkiego wyboru i żadnej orientacji w jakości kaskow kupilem Caberga :banghead: w salonie motocyklowym bo wydawał mi sie najlepszy i chyba był nawet najdroższy. Najgorsze badziewie jakie może być. Szumi w nim bardziej niż bez niego. Przewiewy ma takie że potrafi czasami w oko dmuchnąć. Jedyna zaleta to że szyba nie paruje nawet w zime ale to w sumie już standard.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Kaski

Post autor: mr bulwa »

...taaaa, też brałem pod uwagę kiedyś Caberga szczękowca, nawet pojechałem przymierzyć do sklepu. Robił nie najgorsze wrażenie ale skoro piszesz, że dmucha w oko to ja dziękuję za takie atrakcje ;)
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Jaca
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 17.07.2008, 17:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żory

Re: Kaski

Post autor: Jaca »

Ja jeżdżę w Shoei Multitec i jak dla mnie kask jest rewelacyjny. Posiada naprawdę świetną wentylację, nawet przy największych upałach można jeździć w tym kasku komfortowo.
Kask jest rewelacyjnie wykonany, wszystkie mechanizmy działają bardzo precyzyjnie, posiada bardzo dużą liczbę dodatkowych akcesoriów.
Ogólnie polecam.
Awatar użytkownika
Boner
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 18.09.2008, 19:02
Lokalizacja: Pietrzykowice Żywieckie

Kask opinie i nie tylko

Post autor: Boner »

Witam wszystkich trampkarzy i nie tylko :grin:
Poszukuję kasku z otwieraną szczęką . Może ktoś coś doradzi jaka firma czy się opłaca kupować drogie czy lepiej nie przepłacać.Może macie już wypróbowane sprzęty, jakie są plusy minusy takiego kasku .Bo na rynku jest niesamowity wybór i człowiek świruje :wacko:
Proszę o doradzenie i jakieś opinie. Dzięki :grin:
Yamaha XT 600 1991r
Honda Transalp XL 600v 1994r
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Kask opinie i nie tylko

Post autor: bajrasz »

Polecam ten, i jeszcze jest chyba po starej cenie:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19033
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
paterson
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 06.02.2009, 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kask opinie i nie tylko

Post autor: paterson »

zależy ile chcesz wydać na kask bo za 30 zeta też można jakiś kupić :tongue:

tutaj był już poruszany temat kasków:

http://www.transalpclub.pl/forum/viewto ... =28&t=1283

ja mam właśnie AGV i za taką kaske jest naprawdę spoko

no a ten
bajrasz pisze:Polecam ten, i jeszcze jest chyba po starej cenie:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19033
taniutki :wink:
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Kask opinie i nie tylko

Post autor: Thorin »

Caberg Justissimo GT, o niebo cichszy od AGV Longway'a (na podstawie własnych testów porównawczych :tongue: ), ale prawie dwa razy droższy... :egh:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
lesiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 23.02.2009, 14:23
Lokalizacja: Milanówek

Re: Kaski

Post autor: lesiak »

Mój budżet wystarczy tylko na AIROHA SV55-S lub MATHISSE RS SPORT , agv longway odpada bo zle lezy na mojej dynce (mierzyłem wszystkie 3). Który z tych dwóch polecacie i czm tak naprawde się różnią, no i błysk czy mat ? Słyszałem że mat cięzko doczycić z owadów.
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaski

Post autor: Mistruś »

a wiecie cos może o Marushin m401
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaski

Post autor: Mistruś »

ooo widzę że nikt nic nie wie, to złe wieści :ohmy: , ale już trudno, kupiłem i jakoś będzie, okaże się pewnie po jakimś czasie co jest wart.
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
Harnaś111
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 19.03.2009, 16:28
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kaski

Post autor: Harnaś111 »

ja mam Nolana N103.
Wybierałem między nim a Shoei Multiteckiem.
Cena tego drugiegi była jednak za wysoka.

Nolan trochę głośny - jak każdy szczękowiec, ale do wytrzymania.
Blenda super rozwiązanie i w moim przypadku akuratnie takiej wielkości jak być powinna.
Kask solidnie wykonany z fajnym kołnierzem pod szczęką, który dodatkowo wycisza.
Jeden minus to podwójna szybka - niestety jedna rusuje drugą, na całe szczęście nie w polu widzenia, ale za to nieestetycznie wygląda.
Zauważyliście jadąc autostradą , że wszyscy, którzy jadą wolniej od nas to cioty, a ci co jadą szybciej to skończone debile?


SUZUKI DRZ 400 S
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

kask -jaki sprzet polecacie?

Post autor: sqmir »

witam,

jako żem nowy i doświadczenie brak to postanowiłem zapytać. oczywiście przed zadaniem pytana poszukałem i znalazłem to:
]Następujące słowa w twoim zapytaniu zostały zignorowane, ponieważ są zbyt popularne: kask.
tak więc, kontynuując, idąc na kurs kat "A" najlepiej abym miał swój własny. dlatego chcę kupić w miarę szybko.
innego pomysłu na wyszukiwarkę nie ma dlategoż proszę o ewentualne odnośniki lub odpowiedź na pytania jakie mam:

-na jakie marki zwracać uwagę a na jakie nie, może jakieś kryterium cenowe(poniżej xxx nie warto, powyżej już można myśleć)
-czy kask z ruchomą szczęką (nie znam fachowej nazwy) zdaje egzamin?
-na co zwracać uwagę? dodam, że planuje trochę jazdy w terenie wliczając w to polne drogi i polskie drogi III kategorii.
-kwota jaka planuje przeznaczyć <= 999 PLN

za wszelkie rady mocno wdzięczny będę.

pozdrawiam,
slawek
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: kask -jaki sprzet polecacie?

Post autor: jaro5000 »

cześć,
no jeśli chodzi o garnki szczękowe (taka ich fachowa nazwa ponoć) to w tej cenie raczej tylko Airoh, ale jest ciężki i dość głośny.
Ja osobiście jeżdźę w integralu HJC- mała kasa a kask dość porządnie wykonany, coś ok 350zł. dobra wentylacja i cicho. Widziałem fajne szczękowce HJC w cenach ok 600-800 (z blendą przeciwsłoneczną).
a tak w ogóle to tu jest o tym co nie co:
http://www.transalpclub.pl/forum/viewto ... ?f=28&t=80
http://www.transalpclub.pl/forum/viewto ... =28&t=1283

powodzenia
xl600v
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: kask -jaki sprzet polecacie?

Post autor: Scyzoryk »

W tej cenie to: Lazer, Airoch, AGV, Nolan, HJC lub Caberg. Czy integral czy szczękowiec to już sam sobie musisz ospowiedzieć. Możesz kupić taniego szczękowca albo bardzo sensownego integrala. Jako ostatni swój kask kupiłem integralnego Lazera i do dziś spisuje się super. Kupisz spokojnie fajny model w okolicy 500zł. Jeśli koniecznie chcesz wydać 1000 to kupuj AGV. Może coś Ci to podpowie, ale na następny kask kupię szczękowca. Moje propozycje poniżej.

Kilka propozycji z alledrogo:

enduro
http://allegro.pl/item610279577_kask_ai ... t_r_m.html


szczęka
http://allegro.pl/item610091737_shark_k ... roz_l.html
http://allegro.pl/item607160923_szczeko ... v_ego.html
http://allegro.pl/item603122538_kask_la ... rabka.html
http://allegro.pl/item616770579_agv_kas ... roz_l.html
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
ryben
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 477
Rejestracja: 19.10.2008, 17:17
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: wrocław

Re: kask -jaki sprzet polecacie?

Post autor: ryben »

sqmir pisze:witam,

jako żem nowy i doświadczenie brak to postanowiłem zapytać. oczywiście przed zadaniem pytana poszukałem i znalazłem to:
]Następujące słowa w twoim zapytaniu zostały zignorowane, ponieważ są zbyt popularne: kask.
tak więc, kontynuując, idąc na kurs kat "A" najlepiej abym miał swój własny. dlatego chcę kupić w miarę szybko.
innego pomysłu na wyszukiwarkę nie ma dlategoż proszę o ewentualne odnośniki lub odpowiedź na pytania jakie mam:

-na jakie marki zwracać uwagę a na jakie nie, może jakieś kryterium cenowe(poniżej xxx nie warto, powyżej już można myśleć)
-czy kask z ruchomą szczęką (nie znam fachowej nazwy) zdaje egzamin?
-na co zwracać uwagę? dodam, że planuje trochę jazdy w terenie wliczając w to polne drogi i polskie drogi III kategorii.
-kwota jaka planuje przeznaczyć <= 999 PLN

za wszelkie rady mocno wdzięczny będę.

pozdrawiam,

slawek
kupuj tylko na przecenach jeśli chcesz coś b.dobrego na dłużej - b.dobre marki w cenie średnich lub taniej , ale to dość żmudne przedsiewzięcie - ceny regularne są wyższe od 40% wzwyż od tych przecenionych, ja kupiłem w cenie regularnej nie szukając a kumpel poszperał i kupił o 50% taniej /450zł/ to samo ... wystrzegaj sie tzw. chińszczyzny za 150 zł z groszami bo to dobre na ... działkę a nie na motor
czas ucieka ... wieczność czeka ...
Archeea
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 09.10.2008, 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaski

Post autor: Archeea »

Podłączę się pod temat, gdyż szukam kasku dla mojej narzeczonej.
Rozważam zakup Nolana n103, po lekturze internetu wyeliminowałem Caberga Rhyno.
Ale mam pytanie o markę MARUSHIN - czy ktoś z Was ma doświadczenie?

Pozdrawiam,
Hubert
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Kaski

Post autor: sqmir »

Ryben, Scyzoryk dzięki wielkie. duuuży beer się należy :impreza:

ten http://allegro.pl/item612257365_najnows ... v_ego.htmlairoh przypadł mi mocno do gustu.
ale są dwa modele:
AIROH MIRO SPORT i AIROH MIRO (juz nie SPORT) ceny odpowiednio 719 i 899.

chyba pojadę i obejrzę a w międzyczasie poszukam najkorzystniejszej oferty.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
maks
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 07.01.2009, 22:41
Mój motocykl: XL600V

Re: kask -jaki sprzet polecacie?

Post autor: maks »

sqmir pisze:witam,
-czy kask z ruchomą szczęką (nie znam fachowej nazwy) zdaje egzamin?
-na co zwracać uwagę? dodam, że planuje trochę jazdy w terenie wliczając w to polne drogi i polskie drogi III kategorii.
-kwota jaka planuje przeznaczyć <= 999 PLN
Podziele się moimi spostrzeżeniami podczas mojego szukania kasku szczekowego.

Co do kasków szczękowych HJC (chyba model 55cl) to miałem kiedyś okazje mieć to na głowie i jak za cenę ok 500 zł to zrobił na mnie niezłe wrażenie, dość dobrze się trzymał na głowie w miarę lekki i miał blendę ale niestety nie było mi dane w nim jeździć. Słyszałem że jest to firma dość mocno uważana w USA większość osób tam jeździ w tych kaskach tylko czy można im ufać?

Kaski Caberga to dla mnie totalny niewypał (jest moja subiektywna opinia), źle się je zakłada na głowę, trzeszczy jak cholera i mocno uwiera (ale jak wiadomo każdy ma inna głowę). Najgorsze wrażenie zrobił ten droższy model jusstisimo czy jakoś tak lepszy wydawał się ten model Rhyno ale i tak bym go nie polecił.

Znalazłem jakiś szczękowy model chyba firmy NITRO F346, to tylko jak go wziąłem do ręki to od razu odpadł z powodu strasznie słabego wykonania, szczęka wyginała się pod lekkim naciskiem jak flaga na wietrze.

Co do kasku AGV LONG WAY to mogę powiedzie że jak za tą cene to wydaje się być całkiem niezłym kaskiem. Dość dobrze spasowany tylko troszke ciężko się go zakłada ale myślę że warto go przymierzyć i się nad nim zastanowić.

Za namową kolegi mazi-ego brałem też pod uwagę Schubertha C-3, opinie o nim wydają się być na wielki +, ale niestety ta cena za bardzo mnie powaliła.

Mój wybór padł na Shoei Multitec którego kupiłem za 1068zł a mój brat wyrwał Shoei Hornet DS za 950zł :omg: wszystko na angielskim Ebay-u.
Takie sztuki się czasmi trafiają, zazwyczaj sprzedają to ludzie którzy nigdy wcześniej takiego kasku nie mierzli i okazuje się po przyjściu, że jest za mały bądź za duży i potem sprzedają, często mają jeszcze wszystkie naklejki na szybce itp. tylko jest jeden problem, w polsce nie realizują napraw gwarancyjnych i serwisowych kasków zakupionych w innych krajach.

Generalnie Multitec jest zawalistym kaskiem, jak na szczękowca to jest bardzo lekki, cichy, ma dobrze działające nawiewy, świetnie działający pinlock, a na głowie leży tak jak trzeba.
Przydałaby się w nim blenda, choć słyszałem od delera shoei że oni nie chcą montować bled w swoich kaskach z tego powodu ze się szybko rysują ale w zamian za to dostaje się gratisową przyciemnianą szybkę (tylko komu sie chce wozić ze sobą drugą szybkę).
Podsumowując to Shoei jest 1 klasa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości