Rozdzielczość zdjęć

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Neno »

Małe pytanie do Adminów Forum : czy dużym problemem/kosztem było by podniesienie minimalnej rozdzielczości zdjęć wysyłanych na forum ? Bo pamietam , że rok temu ciężko mi było zebrać się i specjalnie dla FTA przygotować znaczki pocztowe :) wbrew pozorom zajmuje mi to nie minuty tylko godziny bo .... nie idę na łatwiznę. Stąd postulat by zwiększyć to, chociaż dla tych co płaca składki do poziomu rozdzielczości typowego monitora - nie wiem 1024 czy już idealnie 1200 na dłuższym boku, nie mówiąc nawet o 1366 czy 1600 :) .
Co Wy na to ?
Co na to Forumowicze ?
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Fresh »

Nooooo Ja jestem za :grin:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Neno »

Oczywiście by to miało sens waga też musi być podniesiona.
Nie wiem jak tam zasoby serwerowe ale ja proponuję .... a co tam zaszaleję - 700kB :D
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: maju »

Neno pisze:Mczy dużym problemem/kosztem było by podniesienie minimalnej rozdzielczości zdjęć wysyłanych na forum ? ... Stąd postulat by zwiększyć to, chociaż dla tych co płaca składki do poziomu rozdzielczości typowego monitora - nie wiem 1024 czy już idealnie 1200 na dłuższym boku, nie mówiąc nawet o 1366 czy 1600 :)
Już tłumaczę dlaczego jest jak jest.
Zakładam, że minimalna rozdzielczość ekranu jaką obecnie forumowicze stosują to 1024 pix szerokości. Jak wiadomo część szerokości postów jest zużywana na lewy panel z awatarem itd. To miejsce co zostaje po prawej wystarcza właśnie na zdjęcie o szerokości 800pix.
Dlatego właśnie tak rozdzielczość - 800pix pozwala na wyświetlenie całego zdjęcia bez sztucznego rozciągania strony.

W przypadku galerii dołączonej do forum limit to 100kB i szerokość 1000pix - można więc umieszczać na niej większe zdjęcia.

Muszę myśleć przyszłościowo - nie sztuka dać możliwość wklejania "ciężkich" zdjęć a potem się martwić o brak miejsca na nie.
Pamiętajmy, że jest nas dużo i nawet nieznaczne zwiększenie przydziału jest mnożone razy dużą ilość użytkowników.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie tego problemu o którym akurat Neno wiesz.
Wklejać większe zdjęcia można w przypadku pisania relacji na stronie głównej. Masz możliwość napisania tam relacji i wklejania zdjęć.
Ma tam dostęp mniej ludzi, stąd większe limity.
Z tego co pamiętam jest tam obecnie limit 150kB. Przypomnę, że przy 100kB można wkleić zdjęcia o szerokości 1000pix - przykładem są moje zdjęcia w galerii na forum. Na stronie można więc wklejać zdjęcia większe niż 100pix szerokości.

Podsumowując:
- na forum (załączniki) limit 80kB, szerokość 800pix,
- galeria na forum ma limit 100kB, szerokość 1000pix,
- strona główna (relacje) to limit 150kB, brak limitu wielkości.

Możliwości więc są, trzeba tylko korzystać z odpowiednich miejsc.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Neno »

maju pisze: Zakładam, że minimalna rozdzielczość ekranu jaką obecnie forumowicze stosują to 1024 pix szerokości. Jak wiadomo część szerokości postów jest zużywana na lewy panel z awatarem itd. To miejsce co zostaje po prawej wystarcza właśnie na zdjęcie o szerokości 800pix.
A może zróbmy ankietę ( nie wiem jak :) ) i wyjdzie mniej więcej kto jakiej rozdzielczości używa .
Chyba, że to naprawdę gra nie warta świeczki.
W sumie waga mnie mało interesuje bo i tak wstawiam z zewnętrznego serwera.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: maju »

Neno pisze:A może zróbmy ankietę i wyjdzie mniej więcej kto jakiej rozdzielczości używa .
Ankieta była jakiś czas temu. Jaki by nie był wynik to i tak trzeba brać pod uwagę tych o mniejszej rozdzielczości.
Oni też powinni mieć całość szerokości forum na ekranie, a nie przewijać paskiem aby zobaczyć całe.
Neno pisze:W sumie waga mnie mało interesuje bo i tak wstawiam z zewnętrznego serwera.
Skoro wklejasz na zewnętrzny to tym bardziej powinieneś myśleć o tym, czy wklejone zdjęcie będzie się dobrze komponowało na forum.
Nie sztuka wkleić ogromne zdjęcie które rozjedzie tabele forum.
Obecnie maksymalna szerokość obrazu na post jest ustawiona na 1000 px - nie mylić z wielkością załącznika.
Życie pokaże czy ta szerokość nie powoduje złego wyświetlania.

Generalnie ograniczenia dotyczą grafik umieszczanych na naszym serwerze, głównie waga zdjęć i w mniejszym stopniu rozmiaru który jest dostosowywany do szerokości forum lub www.
A podczas umieszczania relacji na forum lub www pewniejsze jest umieszczenie zdjęć na naszym serwerze.
Umieszczone na zewnątrz za jakiś czas zapewne zginą...
Na forum jest do tego celu Galeria, na www odpowiedni katalog do dyspozycji autora.
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Fresh »

:niewiem: dogadajacie sie z NASA mają dobre serwery to i każdy rozmiar sie zmieści :grin:
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Next22 »

Pamiętajcie też o takich co to neta maja tylko w "komórce".
Bo w domu do już dzieci żądzą kompem . :smile:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Rozdzielczość zdjęć

Post autor: Neno »

maju pisze:
Neno pisze:A może zróbmy ankietę i wyjdzie mniej więcej kto jakiej rozdzielczości używa .
Ankieta była jakiś czas temu. Jaki by nie był wynik to i tak trzeba brać pod uwagę tych o mniejszej rozdzielczości.
Oni też powinni mieć całość szerokości forum na ekranie.
Nie no, jak najbardziej ale żeby 2000 osób musiało oglądać fotki w formacie "znaczka pocztowego" by 3 osoby nie musiały przewijać to chyba ... zresztą, nie odzywa,m się bo zaraz wyjdę na totalnego samoluba :)
maju pisze:
Neno pisze: Obecnie maksymalna szerokość obrazu na post jest ustawiona na 1000 px - nie mylić z wielkością załącznika.
Życie pokaże czy ta szerokość nie powoduje złego wyświetlania.
Czyli coś drgnęło :) Nie aż tak jak chciałem ale to i tak skok aż o 25% !
Ukłony ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości