Samochód dla początkującego kierowcy ;)

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Radekk
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 63
Rejestracja: 01.01.2011, 21:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm/Warszawa

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: Radekk »

tomson pisze:oo ten swift całkiem fajne auto. muszę się temu bliżej przyjrzeć. O tej Xsanti słyszałem że fajna ale że właśnie z częściami już gorzej i jak coś padnie to chyba tak jak z BMW - będziesz miał wydatki. Duże auto wole chyba też dlatego że to ma jakby więcej blachy z przodu i tyłu więc jest czym walić jakby co, a to początkującym może się zdarzyć. Dzisiaj jechałem na kursie jako pasażer, prowadziła starsza babka, włączaliśmy się do ruchu a z naszej lewej drogą jechała jakaś baba z prawym kierunkowskazem. Myśleliśmy że skręca w prawo więc instruktor mówi, no jedziemy!!!! Kursantka trochę spanikowała i zgasł jej samochód. I dobrze bo tamta pojechała prosto. Paplała sobie przez telefon i pewnie zapomniała wyłączyć kierunka. A jechała tym Nissanem Navara. Jak my byśmy prawidłowo wjechali to przy nas zmiotła z drogi bo nasz reno clio II to maleństwo przy navarze. Wniosek - chce duży samochód :)
Astra wcale nie jest taka mała szczególnie w kombi;). Polecam stronę autocentrum.pl - dużo opinii użytkowników samochodów - można sobie wyrobić jako taką opinie na temat interesujących nas autek.
A co do wyjeżdżania jeśli widzimy, że ktoś ma włączony kierunek - ja się tego oduczyłem. Parę razy miałem taką sytuację, że ktoś jechał z włączonym kierunkiem, mimo tego, nie skręcił. Dobrze, że stosuję zasadę ograniczonego zaufania, więc obyło się bez problemów:).

Mimo wszystko weź po uwagę, że większy samochód to zazwyczaj większe wydatki. Jeździsz motocyklem, więc powinieneś być bardziej przewidujący na drodze;).
pozdrawiam:)
Radek, ta600 90r
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: tomson »

ja jestem przewidujący, napisałem że wtedy nie prowadziłem tylko siedziałem z tyłu. Nie wątpię że Xsantia to fajne auto i mi się ono też podoba, tylko ja się obawiam że za 5-6 tyś zł nie kupie jej w dobrym stanie.
Awatar użytkownika
Docent
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 365
Rejestracja: 20.06.2010, 08:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: Docent »

ja sie jakis czas temu rozgladalem za jakims fajnym małym autkiem dla poczatkującej kierowczyni ( moja podchodzi do egzaminu po raz ... po dochodzi i dobrze :P ) ... i myslalem jej Suzuki Jimny kupic ... gaz + benzynka lub diesla ... pali co nic, w miescie ideał, w razie drobnego dzwona nie problem ... rama duzo ułatwia, napęd na 4 pozwoli mi sie czasem w off pobawic, do tego reduktor :D ... no i zimą nie trzeba odśnieżać podjazdu ... tylko zapinamy 4 koła i jechana :D
Problem w tym ze za niezły stan trzeba dać 10k a za cos z kilmą i w miare nowe 15 jak nic ... jednak autek jest niewiele a popyt dość spory na nie ...
Wg mnie bardzo fajne autko bo ma dwie opcje wudowane - małe miejskie wozidełko i zabawka w teren ... i to nie koniecznie teren w rozumieniu dzisiejszych SUVów...
"MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY" - lektura obowiązkowa przed wyjechaniem na drogę ...
W życiu pewne są tylko śmierć i podatki ...
Transalp '99 600V
Awatar użytkownika
jacenty
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 15.06.2008, 11:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kłonna k/Odrzywół

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: jacenty »

Jeżeli nadal szukasz auta to mam na sprzedanie Vw Golfa 1,4 benzyna z 95r, alufelgi, szyberdach, wspomaganie kier, 5 drzwi i uwaga przebieg 125tys orginał cena 5300zl . Auto sprowadzone z niemiec gotowe do rejestracji ( opłacone) . Dostajesz fakture (zwolniony z opłaty skarbowej) i idziesz prosto do wydziału komunikacji.
Mój TRAMPECZEK to cukiereczek :)
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: tomson »

jakbyś mógł podesłać jakieś foty to byłbym wdzięczny
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: tomson »

może nie pośrednio związane z tematem ale muszę się pochwalić że dzisiaj zdałem prawko na puszkę za 1 podejściem, na arkuszu egzaminacyjnym błędów było zero :zabawa:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: Wolo »

Natrafiłem na taki artykuł:

TOP 10 Auto dla studenta
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
fiodor
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 139
Rejestracja: 16.11.2010, 12:54
Mój motocykl: XL600V

Re: Samochód dla początkującego kierowcy ;)

Post autor: fiodor »

Yarecki napisał:
felicja - ze wskazaniem na skode . odpuscił bym diesle , japończyki i wszystko co nietypowe . Na otomoto jest sporo felicji od 1 własciciela , kapelusz dodaja gratis ;-)
Moim skromnym i osobistym zdaniem - to jest to.
Sprzedałem moją 14-letnią Skodę (Felicię) i kupiłem coś mniejszego (na miasto). OK, nie jest źle, ale jednak żal. Nigdy mnie nie zawiodła, jest uniwersalna, niedroga, ful części. Następna będzie Skoda.
"Тише едешь, дальше будешь"
Najdalsza podróż zaczyna się od jednego kroku.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości