Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze/ kamery w lesie

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: tomekpe »

Wolo pisze:
...

wszystko fajnie, ale chyba nie do konca o tym jest ten wątek. Moim zdaniem dyskusja jest o tym, że komuś może przeszkadzać zap*****nie po lasach motorem. I tego zanegować się raczej nie da? Są różne punkty widzenia i fajnie widzieć dalej niż czubek własnego nosa.

Mam troszkę dosc sytuacji, gdzie ludzie nad ogolne regulacje przedkladaja "wlasny rozum" i normy zastepuja wlasnym osądem. Tak, to mnie też dotyczy, tez powinienem podlegać normom, tak samo "świętoszkowatość" nie jest dobra. Ale normy dotyczą wszystkich, także posiadaczy quadów, crossów i wszelkiej maści hałasujących cudów (także szlifierek).

Niestety, żyjemy w jednym kraju. I co mam zrobić, jak mi to przeszkadza? Zamknać się i patrzeć bezsilnie, bo "każdy ma własny rozum"? To niestety nie rozwiązuje problemu ludzi, którym się wydaje, że robią OK.
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: kko »

Jeszcze taka ciekawa sytuacja - jedzie sobie koleś po drodze gruntowej w lesie i zatrzymuje go straż leśna. Oczywiście mandat to pierwsze słowa zamiast "dzień dobry". Koleś na to, że gps tak go pokierował do pewnej wsi (na gps-ie droga faktycznie oznaczona jako zwykła - na skróty). W żadnym miejscu w poprzednich miejscowościach nie ma zielonych znaków kierunkowych, że gdzieś tam jest inna wiocha (nawet na drodze asfaltowej). I bądź tu teraz mądry...
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: tomekpe »

Masz racje, bo sam to przerabiam z moją nawigacją. I to niechcący, jak chcę pojechać nieco mniej głównymi drogami. Wystarczy włączyć opcję krótkiej trasy i zaraz lądujesz na czymś mniej asfaltowym (pomimo wyłączenia opcji z drogami gruntowymi).

Tylko ciekawe czy to zainteresuje takiego delikwenta od mandatów :ysz:

Btw. - te drogi są gruntowe, ale są na mapach i w nawigacji. To chyba nie znaczy z automatu, że są gminne?
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Cynciu »

kko pisze:... żadnym miejscu w poprzednich miejscowościach nie ma zielonych znaków kierunkowych, że gdzieś tam jest inna wiocha (nawet na drodze asfaltowej). I bądź tu teraz mądry...
Brak znaku sygnalizuje, że nie jest to droga publiczna.
ps.
Jaki był finał spotkania zielonego?
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Yarro
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 699
Rejestracja: 27.01.2011, 16:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Yarro »

Cynciu pisze:
kko pisze:... żadnym miejscu w poprzednich miejscowościach nie ma zielonych znaków kierunkowych, że gdzieś tam jest inna wiocha (nawet na drodze asfaltowej). I bądź tu teraz mądry...
Brak znaku sygnalizuje, że nie jest to droga publiczna.
Błąd. Brak znaku POWINIEN sygnalizować, że nie jest to droga publiczna. W naszej szarej rzeczywistości przyczyn braku znaku na skrzyżowaniu może być co najmniej kilka.
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: kko »

Finał w tej chwili jest taki, że koleś ma mandat i nie wie co robić - czy iść do sądu czy pytać w gminie co to ma znaczyć i gdzie są jakieś oznaczenia (i narażać się na śmieszność - jak to sam określił...) :smile:

Znaków faktycznie nie ma tam w okolicy nawet na asfaltowej drodze.
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

kko pisze:Koleś na to, że gps tak go pokierował do pewnej wsi (na gps-ie droga faktycznie oznaczona jako zwykła - na skróty)
właśnie sobie przypomniałem jak kiedyś w TV pokazywali yntylygenta który wjechał do jeziora bo mu gps tak pokazywał :haha:
Na mapach papierowych też masz drogi gruntowe czy nawet ścieżki, oczywiście wszystko zależy od skali mapy, ale to że coś jest na mapie papierowej czy elektronicznej nie oznacza że jest ogólnodostępne!
Przeczytaj linka którego zapodałem tam opisują podobne sytuacje które nie są niczym nowym...
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Andrzej77 »

Skippy pisze:Kontrola z góry to raczej na wschodzie. Na zachodzie dostrzegam raczej różnicę w mentalności.
Nie każdy w Polsce patrzy na siebie, dlatego jest jak jest - "w sposób złośliwy sobie dopierniczają". Przecież o to był apel, aby patrzeć na siebie a nie stwierdzenie, że tak jest.
Tylko, że my właśnie, k***a, jestemy na wschodzie. Zarówno geograficznie jak i mentalnie. Tylko łby mamy zwrócone na zachód. Jak komuś dopieprzyć to "zza węgła", bo "en face" problemu nie widzimy. Chcielibyśmy mieć drogi jak na zachodzie, ale broń Boże fotoradarów. Demokrację, ale uchowaj nas Panie przed jakąkolwiek kontrolą. Zarabiać jak w Niemczech, ale pracować jak w PRL-u. Nie wiem, czy w UE jest bardziej schizofreniczny naród, niż Polacy. Gdybyśmy mieli szacunek do państwa i prawa, to nikt nie inwestowałby we wspomniane fotoradary, tylko po to, żeby robiły zdjęcia zagranicznym turystom. Prawo traktujemy wybiórczo: jeśli służy naszemu interesowi - to dobre prawo, jeśli działa przeciwko nam - to larum, że państwo policyjne i demokracja zagrożona. Tymczasem najstarsza demokracja na świecie silnymi służbami stoi. USA to najbardziej policyjne państwo świata pośród demokratycznych. Taka jest cena bezpieczeństwa wewnętrznego, a przynajmniej trzymania wszystkiego w ryzach. Ofiary błędnych decyzji policjantów wypełniłyby niejeden cmentarz, bo policjanci broń wyjmują częściej niż w Polsce notatniki. U nas pijany lump nie daje się wylegitymować i bełkocze o ochronie danych osobowych. Tak Polacy rozumieją demokrację. Więc nie mówcie mi, że kontrola z góry jest zbędna, bo tylko tędy droga do zmiany mentalności. Narody Europy wschodniej cywilizuje się poprzez trzymanie za ryj, i to względnie krótko. 22 lata demokracji a aspiracje kreowania światowych trendów...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
exuser

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: exuser »

Wolo- :wub: :wub: kocham cię :wub: :wub: .
A twoje zdanie i całą resztę wypocin twojej klawiatury traktuję należycie :haha: :haha: :haha:
Ponieważ jesteś funkcyjny, to wykasujesz, co tobie nie pasuje.
Praktyku ty nasz forumowy :haha: :haha: :haha:
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: kko »

Andrzej77 pisze:...Tymczasem najstarsza demokracja na świecie...
Chyba nie masz na myśli Usa ?!
Andrzej77 pisze: USA to najbardziej policyjne państwo świata pośród demokratycznych. Taka jest cena bezpieczeństwa wewnętrznego, a przynajmniej trzymania wszystkiego w ryzach.
Hehe. Dobre ! Tylko weź pod uwagę dostęp do broni, totalne zidiocenie obywateli oraz gęstość zaludnienia w stosunku do powierzchni miast. Można tu użyć "trzymania wszystkiego za ryj" równie dobrze jak u nas na wschodzie nie wspominając już o polityce kierowania bydłem za pomocą strachu i "terrorystów".
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Andrzej77 »

kko pisze:Hehe. Dobre ! Tylko weź pod uwagę dostęp do broni, totalne zidiocenie obywateli oraz gęstość zaludnienia w stosunku do powierzchni miast.
Co tu ma dostęp do broni? Chodzi o elementarne zasady. Plujesz na funkcjonariusza - plujesz na państwo. Lejesz na przepisy - lejesz na państwo. Idioci mieszkają na całym świecie, tylko niektóre państwa umieją sobie z nimi radzić (patrz - kibice). Po co szanować zasady, skoro nie szanując ich jest łatwiej i nic za to nie grozi.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: pałeł »

daleki bym był o osądzanie naszego moderatora o cenzurę
odkąd pamiętam żaden z moderatorów nie cenzurował niczyich postów
zdarzyły się kasowane tematy ale autor był powiadamiany o tych czynnościach i przyczynach powyższej sytuacji

pisze to jako ex-modertor

widzę sporo speców od internetowej napinki :)i pozdrawiam

ps. WOLF zakładanie pułapek jest karalne, i mam nadziej ze twoje dzieci w nie wpadną, bo wtedy może zrozumiesz
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Wolo »

WOLF pisze:Wolo- :wub: :wub: kocham cię :wub: :wub: .
A twoje zdanie i całą resztę wypocin twojej klawiatury traktuję należycie :haha: :haha: :haha:
Ponieważ jesteś funkcyjny, to wykasujesz, co tobie nie pasuje.
Praktyku ty nasz forumowy :haha: :haha: :haha:
Kochasz mnie a jednocześnie ranisz?
No wiesz, nie uwierzę, że naprawdę tak o mnie myślisz :ysz:
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

Panowie, mam do Was prośbę, przeczytajcie pierwszy post a potem swój i zastanówcie się o czym piszecie :cool:
Ps. oczywiście mój post też nadaje się do wykasowania przez moda!
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Bolek »

miroslaw123 pisze:Panowie, mam do Was prośbę, przeczytajcie pierwszy post a potem swój i zastanówcie się o czym piszecie :cool:
Ps. oczywiście mój post też nadaje się do wykasowania przez moda!
Ja proponuję utworzyć wątek pt."Kto komu inteligentniej dowali"i tam to wszystko przenieś :haha: :haha:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Andrzej77 »

Ale pocieszające jest to, że trzymamy poziom :ok:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
esoen
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 21.06.2009, 20:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: esoen »

Andrzej77 pisze:Ale pocieszające jest to, że trzymamy poziom :ok:

heh...nie sposób zaprzeczyć. Oprócz kilku "buraków" i chyba tylko jednego "chuja", pełna kulturka. No chyba że mam spaczony pogląd na temat poziomu forumowych dyskusji.

Reasumując, zgadzam się z opinią, że temat wydaje się być wyczerpany. I choć śledzę go systematycznie, zaczynamy się kręcić w kółko, a skoro kręcić się w kółko to najlepiej tak - :zabawa:

peace and love for all :wink: :grin:
"Bo gdyby nie Pan - panie Honda,
jeździlibyśmy na wielbłądach"
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Uwaga na kamery w lesie.

Post autor: Korzen »

Toć to szok. Do tej pory myślałem, że to tylko ja wjeżdżam do lasu z kamerą. A tu niespodzianka ;)
http://www.tvn24.pl/2457922,28377,0,1,1 ... wideo.html
Ciekawe ile takich miejsc jest w kraju? Jedno? Dwa?
Pewnie nie więcej.
Respect
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
konbit
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 11.05.2009, 21:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze/ kamery w lesie

Post autor: konbit »

Chyba trzeba będzie trzeba zakładać opaskę na tablicę rejestracyjną, albo porządnie ja błotem zachlapać:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości