Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze/ kamery w lesie

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze/ kamery w lesie

Post autor: Mistruś »

Dostałem mandat od straży leśnej na podstawie zdjęcia które dostarczyli ornitolodzy!!!
W Województwie Śląskim podobno mają teraz jakąś akcję na Kłady, Krosy i wszystko co jeździ po lesie.
Pierwszy raz wjechałem do tego lasu odkąd mam Trampka, spotkałem w lesie może 5 osób z psami na spacerze i powolutku ich mijałem, z resztą kręciłem się bardzo powoli, bo mokro, brak w prawy i anaki. Zaczęło się od 500 zł, a skończyło na 200 zł. Szlak Człowieka trafia ile paliwa by było, i to jeszcze przed Majówką, lub 4 paczki pampersów:).
Odrobinę mi ulżyło jak się dowiedziałem że Straż Miejska też dostała mandat bo byli w tym samym miejscu co ja wcześniej i się zakopali i tez im ktoś strzelił fotę.
Nie wiem czy mają jakieś kamery w trawie czy co? zdjęcie było zrobione właśnie jak by z ziemi - pierwszy plan tylne koło rejstarcja i troche lewy bok, ale było trochę pod górke więc może zanim ktoś odpalił aparat i zrobił zuma to taki efekt jest. Moze trzeba jednak jeździć szybko to by nie zdążył fotoreporter leśny. Najgorsze że jak mnie jeszcze raz gdzieś w lesie dorwia to straszą że od razu do sądu skierowanie, bo mają już mnie teraz w swoim rejestrze.
:sad:
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: graphia »

teraz musisz "zachlapać" rejestrację :) albo nie pchać się na siłę w dzikie lasy :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: tomekpe »

Nie chce byc swinka :), ale to moze nie trzeba bylo jezdzic po lesie, lamiac zakaz wjazdu?

Sam nie jestem swiety, jezdzilem, przyznaje sie. Ale trudno sie dziwic ornitologom, szczegolnie jak widze, co robia bardziej "energiczni" uzytkownicy pojazdow spalinowych. Przestroga na przyszlosc dla nas wszystkich. Oby tylko wszystkich rowno tak traktowali, a nie tylko latwo dajacych sie zlapac (w sensie jezdzacych kulturalnie)!
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Scyzoryk »

Niestety po lasach nie wolno jeździć, ale...

jakbys jednak musiał to polecam jakiś czepek na tablicę rej. :roll: Mandat dostaniesz tylko jak cię złapią "za rękę" a to będzie tylko możliwe w przypadku straży lesnej. Ornitolog wtedy nie straszny...
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: wojtekk »

Scyzoryk pisze:Niestety po lasach nie wolno jeździć, ale...

jakbys jednak musiał to polecam jakiś czepek na tablicę rej. :roll: Mandat dostaniesz tylko jak cię złapią "za rękę" a to będzie tylko możliwe w przypadku straży lesnej. Ornitolog wtedy nie straszny...
Proponuję nie kombinować i nie pisać tego na forum... Przychylam się do głosu powyżej - zakaz to zakaz.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

Może zostałeś złapany w pułapkę fotograficzną (zamiast ptaszków....) równie dobrze może Ci zrobić fotkę osoba fizyczna i też będziesz miał kłopoty.... zakaz to zakaz :cool:
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: plebi »

Ostatnio w TV pokazywali jak zlapali goscia co smieci wysypywal do lasu - nie wiem czy jest wiecej takich akcji ale popieram.
Kamera byla zainstalowana w krzekach i automat robil zdjecia :-)
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: pałeł »

po lesie jezdic nie wolno!!!! ale w lesie drogą publiczna lub gminna to wtedy można mapa z urzędu gminy wiele wyjaśni wystarczy ze poruszałeś się po drodze gminej to mandat jest nałożony na ciebie bezprawnie
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: tomekpe »

Dokładnie tak! polecam studiowanie mapy, można wtedy legalnie i bez zniszczeń pojeździć spokojnie po lesie - wlaśnie po drogach gminnych.
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: kko »

tomekpe pisze:Dokładnie tak! polecam studiowanie mapy, można wtedy legalnie i bez zniszczeń pojeździć spokojnie po lesie - wlaśnie po drogach gminnych.
Tyle, że u mnie nawet jak taka droga bez asfaltu przez las biegnie to "leśniczy się zawsze przypierniczy" :lol:
Nie oram w lesie, nie robię hałasu (więcej robią często biwakujący ludzie i goście z różnymi piłami spalinowymi), a spokojnie przejechać się nie wolno...
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: wojtekk »

MNiej więcej w temacie:

http://www.stopquadom.pl/
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Next22 »

Pewnie że nie wolno, tylko nie ma co robić takiej nagonki na jednego motura .
Wiadomo na kogo wypadnie na tego bęc :lol: i trzeba MKK zapłacić .
Ale ja tam czasem wpadnę do lasu tak emerycko puki mi jeszcze całego nie wycieli

A tak wygląda las po przejściu maszyny do zrębu https://picasaweb.google.com/Pawelnext22/LAS# tego trampkiem się nie zrobi .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: wojtekk »

Next22 pisze:Pewnie że nie wolno, tylko nie ma co robić takiej nagonki na jednego motura .
Wiadomo na kogo wypadnie na tego bęc :lol: i trzeba MKK zapłacić .
Ale ja tam czasem wpadnę do lasu tak emerycko puki mi jeszcze całego nie wycieli

A tak wygląda las po przejściu maszyny do zrębu https://picasaweb.google.com/Pawelnext22/LAS# tego trampkiem się nie zrobi .
NIe - nie na kogo wypadnie na tego bęc. Nie jeździć tam gdzie nie wolno. I tyle. Jest przepis - szanuj go proszę.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Andrzej77 »

wojtekk pisze:NIe - nie na kogo wypadnie na tego bęc. Nie jeździć tam gdzie nie wolno. I tyle. Jest przepis - szanuj go proszę.
Ja się od jakiegoś czasu koledze Wojtkowi przysłuchuję (wczytuję się) i jeśli Ty Wojtku jesteś taki, jak sobie Ciebie wyobrażam, to jesteś jednym z niewielu (żeby nie powiedzieć jedynym) krystalicznych ludzi, których znam (choćby tylko przez forum). I nie dlatego, że obracam się w szemranym towarzystwie. Przeciwnie. Znam cale mnóstwo poczciwych ludzi, ale Ty dodatkowo masz poczucie misji. I nie odbierz mnie źle - to chwalebne co robisz, ale czy nie skazane na niepowodzenie? Bo, kurde, co druga relacja z weekendowego poniewierania trampka powinna zakończyć się niemal zarzutami (a wiemy tylko tyle, ile napisze nam autor, bo reszta jest milczeniem :grin: )
I żeby nie było niedomówień: gardzę barbarzyńcami wywożącymi śmieci do lasu, jak i tymi, którzy przewracają go "do góry runem" (sam mieszkam na skraju lasu i szanuję go), ale zdarza mi się czasami np. przekroczyć (w granicach rozsądku) prędkość. To złe... :lanie:
Misjonarzu Wojtku! Nie zrażaj się! Nawracaj! Nawracaj... :smile:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
szsznurek
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 156
Rejestracja: 09.12.2010, 09:12
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: szsznurek »

Ostatnio w TV widziałem program o złych kładach i motocyklach, mówili o możliwości polatania na przygotowanych torach - jest to jakaś alternatywa żeby nie dostawać mandatów za nielegalne latanie po lesie. Pytanie tylko gdzie to jest, no - gdzie to jest.
Nie liczy się ilość, tylko jakość :)
tomasz77
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 591
Rejestracja: 26.11.2008, 20:59
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: KOBYLNICA/K.POZNANIA

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: tomasz77 »

Witam. Legalnie mozna jezdzic po lesie "drogami udostepnionymi do ruchu"tak powiada kolega lesniczy i na takiej drodze mozemy poruszac sie do woli.W razie watpliwosci proponuje zadzwonic do Nadlesnictwa lub lesniczego ktory zawiaduje interesujacym was obszarem lesnym.Darz Bór Trampkom :smile: .
Silnik, dwa koła i mina wesoła…no chyba, że sarna pod koła!!!
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: gwardia »

Moim zdaniem takie gadanie o ochronie ptaszków i drzewek to takie "sra.. w banie", szkoda, że nikt nie zrobił zdjęcia i nie ukarał mandatem organizatorów wiecu w Poznaniu przeciwko elektrowniom atomowym, bo szkodzą środowisku..., a sami po sobie w centrum miasta taki syf zostawili, że te śmieci to się z 10tys lat będą rozkładać.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Mistruś
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 314
Rejestracja: 14.02.2009, 00:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Mistruś »

Wszyscy macie rację, zakaz to zakaz, złamałem, zapłacę i basta :thanks:
tyle że mam strasznego pecha, bo na prawdę wjechałem tam pierwszy raz na kilka minut i jechałem jak z jajem, jak kogokolwiek spotkałem to czekałem aż przejdzie lub pyrkałem na luzie żeby jak najmniej mu nasmrodzić. Brak wprawy jak pisałem, deszcz i anaki na piachu i mokrej ziemi - to sami wiecie najlepiej - to nie była jazda of-road.
Z resztą kilka dni wcześniej byłem tam na piechotę i zgłaszałem do ptasiego pogotowia a potem do straży miejskiej, świeże wysypisko śmieci wśród których było 6 klatek po papugach z czego jedna papuga siedziała jeszcze blisko klatki a druga latała po drzewach. Bardzo możliwe że padłem ofiarą "śledzenia" śmieciarzy, bo zdjęcie było właśnie w tym miejscu i strażnicy też tam zostali sfotografowani bo sie zakopali. Tylko ja byłem kilka dni później żeby zobaczyć czy coś tam się zmieniło.
Więc nie linczujcie mnie za łamanie przepisu i oranie lasu, tym bardziej że akurat padło na mnie jeżdżącego 95% po asfalcie, a jak wiadomo większość trampków ma raczej innych charakter, z resztą do tego one są stworzone ponoć.
Sam jestem przeciwny kładom i krosom, będąc często na piechotę na Jurze, muszę uciekać ze ścieżki żeby przeżyć, a to co robią ze ścieżek dydaktycznych, strumieni które są rezerwatami to nie pojęte.

Nic to, za głupotę i pecha trzeba płacić, napisałem żebyśmy wszyscy uważali bo ponoć mają jakąś specjalną akcję tylko nie wiem do kiedy i jakim sprzętem dysponują.
Poczytałem Wasze odpowiedzi, popisałem sobie i już mi lepiej, jeszcze tylko jakoś to żonie zakomunikować muszę, może kiedyś, i będzie dobrze :wink:
Mimo tego mandatu, nadal jestem za ochroną i szanowaniem naszego otoczenia.
"Ostatni Japończyk"
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: Bugi »

Jak piszecie o "kładach" to piszcie to quady :grin:
a do tematu przez 6 lat współorganizowałem imprezy off-road, wiec różnie bywa z leśnikami. Jedni są przychylni inni nie. Nie róbcie z kogos kto sobie turystycznie wjechał do lasu jakiegoś dewastatora przyrody, wiecej szkody robią niedzielni turyści zostawiajacy góry śmieci.
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Fotoradar/Ornitolog ku przestrodze

Post autor: robii23 »

To ja może zadam nieco głupie pytanie:
a co z drogami ppożarowymi?
Bo ostatnio po takich śmigam, ucząc się zachowania Trampka. Bo jak kolega dopiero zaczynam, a ćwiczyć gdzieś trzeba.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość