KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: krzysimirn »

Hejka
koleżanka szuka sprzętu dla siebie i zastanawia się nad 2 maszynami (poza trampkiem o którym sam mogę jej co nie co powiedzieć)
http://otomoto.pl/show?id=M2563033
lub
http://otomoto.pl/show?id=M2565002

chili ostatnio kupiła takiego freewinad ale może ktoś porównywał te maszyny i coś może o obu powiedzieć. w sumie kle ma 2 cylindry a freewind singiel ale .... no właśnie jak coś możecie powiedzieć lub doradzić to chętnie posłucham.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: graphia »

Freewind może się okazać przyjemniejszy (niższy, lżejszy) ale singiel jak to singiel - będzie lekko trzęsło :) Jeździłem Freewindem i to jest niezbyt wielki motocykl.
Awatar użytkownika
bogdan79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 436
Rejestracja: 30.03.2011, 17:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: bogdan79 »

Miałem okazję przejechać sie freewindem i potwierdzam to co napisał Graphia - motocykl jest dość niski i dość mocno czuć pracę silnika między nogami :smile:
Szczerze mówiąc to przymierzałem się do zakupu takiego motocykla ale po przejażdzce stwierdziłem że dużo lepszy komfort jazdy z jednocylindrowców daje Aprilia Pegaso lub BMW f650 (bmw sa idealne dla kobiet bo maja obniżony środek ciężkości z powodu umiejscowienia baku pod siodłem).
Kolejną rzeczą która "odstraszyła" mnie od freewinda jest jego "skłonność" do zbyt głębokiego składania się w zakręt przy wolnych prędkościach co w przypadku użytkowania tego moto przez kobietę może być dużym problemem.
Kawasaki jest chyba sporo wyższy ale nie jejeździłem tym moto więc się nie wypowiadam.
pzdr
Silnik, dwa koła i mina wesoła…
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: tramp »

krzysimirn pisze:Hejka
koleżanka szuka sprzętu dla siebie i zastanawia się nad 2 maszynami (poza trampkiem o którym sam mogę jej co nie co powiedzieć)
http://otomoto.pl/show?id=M2563033
lub
http://otomoto.pl/show?id=M2565002

chili ostatnio kupiła takiego freewinad ale może ktoś porównywał te maszyny i coś może o obu powiedzieć. w sumie kle ma 2 cylindry a freewind singiel ale .... no właśnie jak coś możecie powiedzieć lub doradzić to chętnie posłucham.
KLE jest strasznie wysoki - wyższy od trampka. Więc dla kobiety która ma mniej niż 180cm to może być przeszkodą. Do tego jest ciężki mimo, że nie wygląda na to. No i naprawdę tragiczna kanapa.
Freewindem z kolei nie jezdziłem ale 'papierowo' wydaje się być lepszym motocyklem dla dziewczyny. Niższy, lżejszy.
Z tych dwóch to zdecydowanie trampek;)
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: krzysimirn »

tramp pisze:
krzysimirn pisze:Hejka
koleżanka szuka sprzętu dla siebie i zastanawia się nad 2 maszynami (poza trampkiem o którym sam mogę jej co nie co powiedzieć)
http://otomoto.pl/show?id=M2563033
lub
http://otomoto.pl/show?id=M2565002

chili ostatnio kupiła takiego freewinad ale może ktoś porównywał te maszyny i coś może o obu powiedzieć. w sumie kle ma 2 cylindry a freewind singiel ale .... no właśnie jak coś możecie powiedzieć lub doradzić to chętnie posłucham.
KLE jest strasznie wysoki - wyższy od trampka. Więc dla kobiety która ma mniej niż 180cm to może być przeszkodą. Do tego jest ciężki mimo, że nie wygląda na to. No i naprawdę tragiczna kanapa.
Freewindem z kolei nie jezdziłem ale 'papierowo' wydaje się być lepszym motocyklem dla dziewczyny. Niższy, lżejszy.
Z tych dwóch to zdecydowanie trampek;)
tragicznie chyba nie jest porównując kle i freewinda do TA650 - oczywiście nie ma sesnu wymieniać zalet TA nad nimi :lol:
KLE:
Dług x szer x wys: 2215 x 880 x 1220 mm
Wysokość siedzenia: 850 mm
Waga: 181 kg
chłodzenie - ciecz
FREEWIND::
Dług x szer x wys: 2205 x 865 x 1240 mm
Wysokość siodła 800 mm
Dostępna wysokość siedzenia 830 mm
Waga na sucho 168 kg
chłodzenie - olej+powietrze
TRANSALP xl650:
Dług x szer x wys: 2260 / 920 / 1315
Wysokość siodła 843 mm
Waga na sucho 191 kg
chłodzenie - ciecz

(różnica między freewindem i KLE w wysokości siedzenia jest spora ale już między TA i KLE nie jest duża, waga tez mniejsza niż TA)

ale cyferki cyferkami - teraz czekam na opinię dotycząca tego KLE, ważne też są opinie o niezawodności lub co szwankuje i przelotach między przeglądami itd itp
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: tramp »

krzysimirn pisze:[...]
ale cyferki cyferkami - teraz czekam na opinię dotycząca tego KLE, ważne też są opinie o niezawodności lub co szwankuje i przelotach między przeglądami itd itp
No właśnie cyferki cyferkami, a siodło w KLE jest wyżej niż to wynika z danych technicznych (znaczy odczuwa się, że jest wyżej).
Mnie to w każdym razie z KLE zaskoczyło jak nim jezdziłem. Z papierów wynika, że siodło jest prawie
tak samo jak w trampku a czuje się jednak to inaczej.
Co do niezawodoności - zarówno suzi jak i kawa mają opinie dość niezawodnych. KLE więcej pali - co może mieć wpływ na wybór przy szalejących cenach paliwa. Mi koło 6l brał spokojnie. W KLE masz jedną tarcze z przodu - ale hamuje spoko.
Za to KLE jest moim zdaniem ładniejszy. Suzi taka bezpłciowa. Ale to już subiektywna ocena.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: krzysimirn »

a jak się spisuje chłodzenie w suzi?? KLE jest na cieczy czyli tak samo jak TA a w SUZI jednak olej+powietrze - jeśli chodzi o suzi czy to chłodzenie olejowe tzn tyle że chłodzi go ten sam olej co do smarowania silnika czy ma osobna chłodnice oleju i osobny obieg oleju do chłodzenia??
marekb
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 05.08.2010, 21:57
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Otwock

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: marekb »

Witajcie . Jeździłem wczoraj w\w suzi. Potwierdzam ,przy niskich prądkościach suzi usiłuje sama zakręcać. dość irytujące, choć można się przyzwyczaić. Co do temperatury ,to przy spokojnej jeździe po lesie trzymała około 80 stopni.
Awatar użytkownika
grzesiek_ts
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 18.12.2008, 00:51
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: grzesiek_ts »

Witam.
Polecam z całą odpowiedzialnością KLE'kota :cool:
Świetnie się prowadzi, łatwo i lekko, zwinny, zrywny, sprawdzone serducho od lat produkowane i wsadzane do innych modeli (rzędówka choćby w GPZ'ecie),
6 biegów!, spalanie 5-5,6L.
No i wygląda jak motor! :thumbsup:
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: krzysimirn »

można już zamknąć temat - moto dziewczę kupiło .Siadła na freewinda i nie chciała zleść :lol: a uradowana taka ze hej.............
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: torak »

grzesiek_ts pisze: No i wygląda jak motor! :thumbsup:
I to jest argument najważniejszy. :grin:
Na naszym forum jest dziewczyna która jeździ KLE od dawna. Poszukać, popytać i będzie wiadomo
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: KLE 500 vs FREEWIND dla dziewczyny

Post autor: ArturS »

Ja bym KLEkota kobiecie nie polecił. Mój na siodle obniżony (bo mam 172cm wzrostu), ale jak moja żona się do niego przymierzyła (169cm), to była przerażona. Znajomy miał Freewinda i poleca płci pięknej - ponoć malutko pali, zdrowo zapiernicza (niska waga swoje robi) i jest łatwy do ogarnięcia. KLEkot ubrany w gmole, stelaże i kufer centralny nie raz zafundował mi glebę parkingową, bo jak już lekko przechylony zaczyna lecieć na nogę, to jedynie można uciekać :lol: Do trampka nie mam porównania, ale jak robiłem objazdówkę na teoretycznie cięższym V-Stromie 650 (w dodatku prawie full zatankowanym), to wydawał się bez porównania lżejszy - widać środek ciężkości znacznie niższy. Kiedyś na zlocie pewna motocyklistka postanowiła się przymierzyć do mojego KLE (w planach miała przesiadkę z CB500 na coś typu KLE, mały GS itp) i trzeba było jej pomóc postawić moto do pionu ze stopki.
Szkoda, że Freewindów tak mało na drogach. Z chęcią bym żonę na coś takiego namówił, tylko jak to z kobietami - musi zobaczyć na żywo, pomacać, przymierzyć. No i musi mieć odpowiedni kolor :lol:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości