zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Daroo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 13.06.2010, 16:20
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kalisz

zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Daroo »

Panowie tak siedze i sobie myśle o zmianie na jakis inny sprzet. Mam prośbe co myślicie o Varadeo xl1000 moze ktos z was ma albo jego znajomy. Chetnie poczytam wszystkie opinie od was bo beda one miały znaczenie przy szukaniu czegoś nowego. Pozdrawiam.
Olej trzeba mieć w głowie, nie tylko w silniku!
Xl600V->XRV750->XL1000Vsd01->XT6003tb,XL1000Vsd02->XT660X->K1200LT->XL700V->VFR800X Crossrunner,XS750eCafeRacer,MT-10 Sahara
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: graphia »

Młody miał xl650v a potem Varadero. Jego pytaj :)
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: marecki999 »

Jak "viadro" - to :dupa: zapomnij o jezdzie w jakimkolwiek terenie, oby nie gorszym od polskich dróg...
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: jedras »

Moja opinia będzie bardzo subiektywna ;) Wprawdzie nawet nigdy nie siedziałem na Varadero 1000, ale uważam że to super sprzęt i jak mnie kiedyś będzie stać to bez zastanowienia wymienię na niego trampka :grin:
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: pałeł »

marecki999 pisze:Jak "viadro" - to :dupa: zapomnij o jeździe w jakimkolwiek terenie, oby nie gorszym od polskich dróg...
dolary przeciw orzechom
chyba nie wiesz jak można jeździć wiadrem

jest takie przysłowie:
maszyna gwizda tylko szofer pizda :)
pamiętam Marcela jak wiadrem latał w Bieszczadach
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 16.05.2009, 18:14

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: 16v »

Super motocykl , ale ... raczej nie dla słabeuszy.
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: gibon »

mój post nie ma tu wielkiej wartości bo nigdy tym nie jeździłem. to kwestia preferencji i gustu. jak dla mnie to zbyt przysadzisty. kawał wielkiego motorska - niczym goldwing.
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: tomson »

tak się składa że będąc dzisiaj w salonie hondy po odbiór części, przysiadłem sie do nowego varadero 2011. Wydał mi się odrobinę wyższy niż trampek bo nogami mniej dosięgałem do ziemi niż na 650. Albo to kanapa była trochę szersza. Poza tym poczułem sie jak w domu tylko że jeszcze wygodniej i przyjemniej, myśle że ktoś kto opanował trampka 650, z viaderkiem 1000 nie powinien mieć problemu. Jakoś nie czułem tych dodatkowych kg. :ok:
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: kko »

Trampek waży zwykle od 195 do 220 kg, a V. od 235 kg (bez płynów) teraz plus 25 lt paliwa, olej, płyn chłodzący... 260 kg będzie lekko jak nie więcej. Zabierz jeszcze kuferek (albo 3), pasażera i ... lepiej nie wjeżdżaj w błoto :lol:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Scyzoryk »

kiedyś przerabiałem temat i rozmawiałem z uzytkownikami z forum Varadero. Potwierdzam opinie że motocykl nie nadaje się w teren. Po pierwsze jest bardzo ciężki co wymaga wprawy i siły jak chce się zjechac na luźniejszą nawierzchnię. Po drugie kilka osób po probie ostrego potraktowania Viadra w terenie coś tam pokrzywili itp, generalnie za duży kloc żeby szaleć :) Na asfalt i turystycznie sam miód. Ja stwierdziłem że i tak śmigam 90% po czarnym więc w minusy Varadero nie są aż tak istotne.

Generalnie świetne moto do turystyki. Oczywiście trzeba się pogodzić z większą masą, spalaniem itd ale komfort i zapas mocy jest ogromny. Mi niestety nie udało się w założonym budżecie upolować ładnego Viadra i skończyło się na TDMce.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
E.T
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 258
Rejestracja: 04.02.2009, 00:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Słupsk

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: E.T »

Mój braciszek przesiadł się z trampka XL600 na wiadro i jest mega zadowolony !
Mi osobiście wiadro trochę nie leży bo :
- jakoś tak przypomina mi to wielki skuter :)
- ciężko tym szybko po szuterkach polatać (aczkolwiek nie jest to niemożliwe) ja zazwyczaj 80%off i 20% po czarnym
- Wku... mnie to ile ma mocy wiadro (bo trampiszon jak motorynka przy nim )
- Wku... mnie zużycie paliwa przez wiadro (bo trampiszon żłopie jak oszalały )
A poza tym do turystyki jest stworzony ,trzyma się drogi super! Na winklach na kolanko można schodzić i jest wygodne jak niezły fotel .
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: tomson »

Jeśli ktoś trampkiem jeździ głównie po czarnym i lubi turystykę to chyba wiaderko jest rozsądnym wyborem po trampku. Podobno te wersje na wtrysku już tak dużo nie palą. Gdzieś czytałem relacje kolesia który na wiadrze z prędkościami 80-110 przejechał 520km :) J bym tym w żaden teren nigdy nei wjechał, ale jako turysta wydaje się super, no i trochę tańszy niż gs 1200 :)
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Andrzej77 »

16v pisze:Super motocykl , ale ... raczej nie dla słabeuszy.
Rozwiń, bo:
po 1. o którym piszesz?
po 2. gadka w tym stylu nic nie wnosi, bo skoro przeznaczenie zgoła inne to i dodatkowe kg nie tak uciążliwe, a odkręcanie manetki u większości zaczyna się w głowie a nie w nadgarstku
po 3. jednemu córka, drugiemu teściowa (kwestia zapotrzebowania)

Skoro kogoś (np. mnie) nie ciągnie do lasu a na asfalt owszem, może z czasem potrzebować więcej koników pod dupskiem (jak np. ja). Varadero to moje następne moto. Bez dwóch zdań. Raz jechałem więc nie wypowiadam się jako ekspert, ale różnica jest ogromna (dla mnie i moich potrzeb na plus). W życiu złego słowa na trampka nie powiem (nie tylko przez sentyment, ale głównie dlatego, że to dobra maszyna), ale pierwszy krok do varadero już zrobiłem, bo: WŁAŚNIE SPRZEDAŁEM TRAMPKA!!!
Ostatnio zmieniony 15.04.2011, 12:07 przez Andrzej77, łącznie zmieniany 1 raz.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: tomson »

Andrzej77 pisze:
16v pisze:Super motocykl , ale ... raczej nie dla słabeuszy.
Rozwiń, bo:
po 1. o którym piszesz?
po 2. gadka w tym stylu nic nie wnosi, bo skoro przeznaczenie zgoła inne to i dodatkowe kg nie tak uciążliwe
po 3. jednemu córka, drugiemu teściowa (kwestia zapotrzebowania)

Skoro kogoś (np. mnie) nie ciągnie do lasu a na asfalt owszem, może z czasem potrzebować więcej koników pod dupskiem (jak np. ja). Varadero to moje następne moto. Bez dwóch zdań. Raz jechałem więc nie wypowiadam się jako ekspert, ale różnica jest ogromna (dla mnie i moich potrzeb na plus). W życiu złego słowa na trampka nie powiem (nie tylko przez sentyment, ale głównie dlatego, że to dobra maszyna), ale pierwszy krok do varadero już zrobiłem, bo: WŁAŚNIE SPRZEDAŁEM TRAMPKA!!!

Mam podobne plany na przyszłość , z tym że ja dopiero kupiłem trampka w październiku, ale już teraz wiem że varadero to mój kolejny sprzęt. :thumbsup:

nie zapomnij się pochwalić swoim na forum jak już kupisz
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Andrzej77 »

tomson pisze:nie zapomnij się pochwalić swoim na forum jak już kupisz
Nie omieszkam :grin:
Ale coś mi mówi, że w tym sezonie już nie polatam (mierzę powyżej 2003, coby mieć na wtrysku, bo oszczędniej, a co oszczędniej to drożej niestety - wszystkie lewizny w karman i może do końca roku uciułam)...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: eneron »

Miałem XL600V, po pół roku przyszła chęć zmiany na 1000XL, jeździłem dwoma egzemplarzami 1000XL (niestety oba na gaźnikach) i na trasie po czarnym to jest po prostu bajka, dynamika, super osłona przed wiatrem,prowadzenie, cudowny świst zdławionego silniczka VTR1000... no wręcz moto idealne. Później chciałem spróbować troszkę off'u na wiaderku... ku..a mać, jakie to bydle jest cieżkie i nieporęczne gdy koło zaczyna się uślizgiwać moto zaczyna swoim ciężarem walić się na glebe, trzeba być gibkim i silnym (ogromną winę ponoszą Micheliny Ankee) gdy już wiaderko zacznie grzęznąć na lekko podmokłej łące to nie dość, że się zagrzebie na 100% to i samemu nie dałem radu go wyciągnąć :swieczki: (własciciel pomógł wyciągać mastodonta a przy tym porządnie mnie opier..lił, że mu moto wybrudziłem i ryzykowałem nim glebę).

Spróbowałem jeszcze jak Varadero zachowa się na leśnej, mocno piaszczystej drodze - heheh nie da się praktycznie jechać głębokim piachu, moto próbuje sie położyć na boki (z reszta TA też ale TA łatwo jest oponować przez jego niższą masę), dodanie gazu powoduje że prawie na pewno czeka cię gleba Niestety XL1000 jest mocnym turystykiem i raczej jeździ się nim po utwardzonych nawierzchniach lub po równych szutrach gdzie nie ma luźnego, głebokiego piachu.

Ja osobiście preferuję również latanko po offie łatwiejszym i trudniejszym i to był powód, że zrezygnowałem z XL1000 i kupiłem ponownie TA tylko, że już XL650 :grin:

Gdy już zmądrzeję i przestanę ujeżdżać off'y wtedy może skuszę się na komfortowe, dynamiczne i ładne Varadero 1000, póki jestem głupi i lubię latać po żwirowniach i bagienkach i po lasach nawet nie myślę nad przesiadką na Viaderko :blush:

1000XL jest wygodnym turystykiem, który przejedzie przez kałuże i po nierównej żwirówce chyba, że ktoś jest mega uzdolniony i Viaderkiem z porządną kostką (?) potrafi wyczyniać cuda w terenie.
Trampek dużo słabszy, mniej wygodny i gorsza ochrona przed wiatrem ale jest poręczniejszy i nie ogranicza tak bardzo przy latanku po offie jak wiaderko :wink:

wyraziłęm tylko swoją opinię, nie musicie się z nią zgadzać :roll:
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
Awatar użytkownika
Daroo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 13.06.2010, 16:20
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Kalisz

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Daroo »

Czyli wstepnie juz wszystko wiem. Mam jeszcze jedno pytanko jak myślicie jaka będzie realna róznica w spalaniu między modelem do 2003r na gaznikach i nowszym na wtrysku??
Czy opłaca duzo dokładać do wtrysku jak robie na sezon max do 7 tys km czy styka na gaznikach i nie ma sie czym przejmować??
Pozdrawiam
Olej trzeba mieć w głowie, nie tylko w silniku!
Xl600V->XRV750->XL1000Vsd01->XT6003tb,XL1000Vsd02->XT660X->K1200LT->XL700V->VFR800X Crossrunner,XS750eCafeRacer,MT-10 Sahara
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: Bolek »

Przy dzisiejszych cenach paliwa to nawet litr robi różnicę :grin:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: kko »

Bolek pisze:Przy dzisiejszych cenach paliwa to nawet litr robi różnicę :grin:
Powiedzenie "postawię Ci litra" nabiera nowego znaczenia :lol:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zmiana xl600v na xl1000. Poprosze opinie czy warto??

Post autor: bankier »

A ja odwrotnie, przesiadłem się z Varadero na Transalpa. Varadero jest dużo cięższy i nie dla niższych jeźdźców. Ma wiele zalet ale nadaje sie tylko na szosę i ewentualnie suche szutry. A na szosie idzie jak po sznurku i tu Trampek się chowa całkowicie - poz względem komfortu, mocy, prędkości i stabilności. Mnie najbardziej denerwowało manewrowanie na postoju - szczególnie jak było lekko pochyło - trzeba cholernie uważać żeby nie położyć. A ogólnie to motocykl dla wysokich facetów - najlepiej powyżej 180 cm. To moja skromna opinia :smile:
Przyszedł czas na Varadero
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość