Namiot

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Namiot

Post autor: PawelD »

Mogę Ci pożyczyć, prześpisz się, sam ocenisz :)
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Namiot

Post autor: Huzar »

Dzieki kolego :smile: w razie co dam Ci znać.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Namiot

Post autor: Artek »

Mam ten forclaz. Jest ok.
ALE spakowane go w oryginalny worek to porażka. Trza dokupić worek dekompresyjny, żeby nie zwariować :wink:
Dominator.
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Namiot

Post autor: PawelD »

Artek pisze: 02.02.2022, 12:00 ALE spakowane go w oryginalny worek to porażka. Trza dokupić worek dekompresyjny, żeby nie zwariować :wink:
Żonę czy inną podręczną niewiastę poproś o kilka minut szkolenia. Kobiety są zwykle bardziej systematyczne, dokładniejsze. Moja małżonka nauczyła mnie prawidłowego zwijania, poćwiczyłem jeden weekend i też już umiem ;)
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Namiot

Post autor: Artek »

Na trzeźwo też umiem :wink: :tongue:
Ale z tą niewiastą, to spróbuję na jakimś zlocie :cool: :blush: :lol:


A na moto wożę slumit cub 2

Ostatnio zmieniony 07.02.2022, 21:32 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Namiot

Post autor: dareckihdi »

Dużo jeżdżę i śpię zawsze pod namiotem na dziko.Osobiście polecam materac gruby dobry na kręgosłup i z dobrą izolacją
https://www.skalnik.pl/specjalne/prezen ... ven-607396
namiotów przerobiłem kilka,na dziś jak dla mnie najlepszy najmniejszy najlżejszy,świetna ochrona przed deszczem to
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... mainSearch
spokojnie mieści się w kufrze :zabawa:
Darecki
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Namiot

Post autor: mr bulwa »

dareckihdi pisze: 03.02.2022, 09:47 Dużo jeżdżę i śpię zawsze pod namiotem na dziko.Osobiście polecam materac gruby dobry na kręgosłup i z dobrą izolacją
https://www.skalnik.pl/specjalne/prezen ... ven-607396
Zgadzam się - jak wstajesz rano połamany, zziębnięty i niewyspany to może popsuć dzień (zwłaszcza przy jeździe na moto taka kombinacja nie jest ok).
Ten materac z linka nie za wąski?

Mam samopompującą matę szer. 66 cm / dł. 200 cm / gr. 6 cm - mega wygodna (komfort jak na łóżku).
Obrazek z Dysku Google

Namiot Quechua T2 - jestem bardzo zadowolony, lekki, mały po złożeniu, po rozłożeniu komfortowy z mini przedsionkiem np. na obłocone buty itp.
Obrazek z Dysku Google
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Namiot

Post autor: Huzar »

Znalazłem Colemana. Szeroki, akurat do mojej jedynki używa ktoś taki ? Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/coleman-comfo ... 0484014647
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Namiot

Post autor: Qter »

Ten Coleman IMHO po spakowaniu zajmuje sporo miejsca. Ja mam coś podobnego do tego co pokazywał dareckihdi ze skalnika tylko fijorda nansen. Po spakowaniu zajmuje tyle ile butelka 0.33 ltr wody a nadmuchanie to 100 wdechów. Pakuję to do tego samego worka co śpiwór. Wolę dmuchać mała pompką niż płucami. Dla mnie wystarczająco wygodne. Karimatę samopompującą też lubie ale zajmuje zdecydowanie więcej miejsca.

Pzdr

Qter



Światu pokój - ludziom motocykle

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Namiot

Post autor: dareckihdi »

W moim przypadku materac twardy-odpowiedni bo śpię na twarzy(ze względu na kręgosłup) ramiona lecą na dół.Rano wstaje jak nowonarodzony,Przerabiałem wiele głównie z decatlonu,polecam też forklaz-trekingowy.Wiadomo ograniczają nas wielkość i waga na co zwracam uwagę :witch:
Bulwa patrzę na twoje focie to się serducho raduje i nie może doczekać kolejnej wyprawy :zabawa:
Darecki
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Namiot

Post autor: Sylwek »

Podoba mi się temat. Jestem na etapie poszukiwania nowego wypadowego M2 wraz z wyposażeniem. Dotychczasowa zielona kawalerka, wydechła po nastu latach. A kilka materacy i mat samomogących które mam, powoli acz ustawicznie, gubi powietrze.
Konkludując: czy namiot do ca 600 zł nie rozleci się za rok, dwa lata, czy będzie prosty w montażu i mały po spakowaniu?

dareckihdi pisze: 03.02.2022, 09:47 namiotów przerobiłem kilka,na dziś jak dla mnie najlepszy najmniejszy najlżejszy,świetna ochrona przed deszczem to
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... mainSearch
spokojnie mieści się w kufrze
A jakie wymiary ma toto po złożeniu? Bo po moim aktualnym, który po spakowaniu przypominał kosmetyczkę, chyba wszystko będzie większe :ysz: ?

mr bulwa pisze: 03.02.2022, 11:26 Namiot Quechua T2 - jestem bardzo zadowolony, lekki, mały po złożeniu, po rozłożeniu komfortowy z mini przedsionkiem np. na obłocone buty itp.
Sympatyczny.
Również pytanie o wymiary, bo jakoś na szybko znaleźć nie mogę w sieci.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Namiot

Post autor: Huzar »

Sylwek ,zerknij na miltec recon. W jedynce mogą od biedy dwie osoby przespać :grin: spory przedsionek ,gdzie u mnie lądują buty i kuchenka,prosty w rozkładaniu i składaniu nawet po :drinking: i duże wejście, łatwo wcelować po :drinking: jedyny minus jak dla mnie to stelaż mógłby dzielić się na mniejsze odcinki,ale tragedii ni mo :smile: Wracając do materaca to te 60 pare cm szerokości to jednak trochę mało .
https://youtu.be/uL7J5NJ-lYA
Ostatnio zmieniony 04.02.2022, 08:49 przez Huzar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Namiot

Post autor: mr bulwa »

Sylwek pisze: 03.02.2022, 22:34
mr bulwa pisze: 03.02.2022, 11:26 Namiot Quechua T2 - jestem bardzo zadowolony, lekki, mały po złożeniu, po rozłożeniu komfortowy z mini przedsionkiem np. na obłocone buty itp.
Sympatyczny.
Również pytanie o wymiary, bo jakoś na szybko znaleźć nie mogę w sieci.
Pszę bardzo :grin:
Wymiary, nie wiem czy widać na fotce - (dł. 210 cm / wys. 110 cm / szer. 150 cm), waga 3,4 kg po złożeniu paczka ok: fi 15 cm / 60 cm.
Składanie/rozkładanie bez spiny (z browarem w jednej łapie :grin: ) nie zajmuje więcej niż 5 min. Zanim go kupiłem przeszukałem różne fora górskie, turystyczne, afrykańskie itd... miał dobre opinie, kupiłem i nie narzekam.
Obrazek z Dysku Google


U mnie wszystko elegancko (mata samopompująca + namiot) pakuje się do jednego worka CROSSO DRY BAG 50 i ląduje przed kufrem na kanapie (jak na fotce poniżej). Na górze jest jeszcze nieprzemakalny worek z poprzedniego namiotu w którym mam zapasowe rękawice, bluzę i inne duperele.
Obrazek z Dysku Google

Jeśli chodzi o matę samopompującą to u mnie jest tak, że nie trzeba jej dopompowywać (jak ktoś woli twardsze podłoże to może kilka razy dmuchnąć i zakręcić korek) ale w środku jest pianka, która sama się rozpręża i po kilku minutach materac jest gotowy do spania. Można wygodnie się wyspać nawet z wykręconym korkiem.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Farmer1971
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 03.06.2021, 10:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: GKS

Re: Namiot

Post autor: Farmer1971 »

A śpiwór gdzie pakujesz? Bo namiot i mata u mnie podobnie w worku z tyłu, ale śpiwór już ni cholery nie chce w ten worek wejść.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Namiot

Post autor: mr bulwa »

Farmer1971 pisze: 04.02.2022, 09:40 A śpiwór gdzie pakujesz? Bo namiot i mata u mnie podobnie w worku z tyłu, ale śpiwór już ni cholery nie chce w ten worek wejść.
Śpiwór na maksa skompresowany w kufer + ciuchy na zmianę, buty do chodzenia etc. wszystko się jakoś mieści :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Namiot

Post autor: Piotr76 »

mr bulwa pisze:
Farmer1971 pisze: 04.02.2022, 09:40 A śpiwór gdzie pakujesz? Bo namiot i mata u mnie podobnie w worku z tyłu, ale śpiwór już ni cholery nie chce w ten worek wejść.
Śpiwór na maksa skompresowany w kufer + ciuchy na zmianę, buty do chodzenia etc. wszystko się jakoś mieści Obrazek
A jaki ten śpiwór Obrazek? Właśnie szukam czegoś fajnego.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Namiot

Post autor: Nadol »

Śpiwory puchowe bardzo dobrze się kompresują.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Namiot

Post autor: Piotr76 »

Masz Nadol jakąś sprawdzoną markę?

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 115
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Namiot

Post autor: PawelD »

Absolutny top dla mnie, korzystam z ich produktów od lat, jeszcze z czasów jak długie miesiące spędzałem w górach. Pełna możliwość dostosowania do użytkownika: https://eksplo.com.pl/
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
Awatar użytkownika
dareckihdi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 14.03.2021, 18:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Namiot

Post autor: dareckihdi »

Sylwek pisze: 03.02.2022, 22:34 Podoba mi się temat. Jestem na etapie poszukiwania nowego wypadowego M2 wraz z wyposażeniem. Dotychczasowa zielona kawalerka, wydechła po nastu latach. A kilka materacy i mat samomogących które mam, powoli acz ustawicznie, gubi powietrze.
Konkludując: czy namiot do ca 600 zł nie rozleci się za rok, dwa lata, czy będzie prosty w montażu i mały po spakowaniu?

dareckihdi pisze: 03.02.2022, 09:47 namiotów przerobiłem kilka,na dziś jak dla mnie najlepszy najmniejszy najlżejszy,świetna ochrona przed deszczem to
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... mainSearch
spokojnie mieści się w kufrze
A jakie wymiary ma toto po złożeniu? Bo po moim aktualnym, który po spakowaniu przypominał kosmetyczkę, chyba wszystko będzie większe :ysz: ?

mr bulwa pisze: 03.02.2022, 11:26 Namiot Quechua T2 - jestem bardzo zadowolony, lekki, mały po złożeniu, po rozłożeniu komfortowy z mini przedsionkiem np. na obłocone buty itp.
Sympatyczny.
Również pytanie o wymiary, bo jakoś na szybko znaleźć nie mogę w sieci.
Obecnie mam Naturehike-3,po rozlożeniu wym 200/160/110,Po zlożeniu 15/44cm waga okolo 2,1kg,wszystko sie miesci nawet krzesełko.Jakie on ulewy przetrwał,przez kilka lat był na kilkunastu wyprawach,śladów zużycia brak.Materac po złozeniu wielkości butelki 0,5 :crossy:
Darecki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości