przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: tramp »

Neno pisze: [...]
Najważniejsza jest świadomość PO CO NAM motocykl.
Na latanie po Europie we dwoje nie wybrałbym ani TA700, ani małego DL650.
Co bym wybrał - nie wiem, bo nie stoję przed takim dylematem. Ale jest dużo fajniejszych i lepiej pasujących do tego motocykli w cenie pon.20kzł.
Doookłaadnie. O tym też mówię. D turystyki asfaltem we 2 osoby vstrom nadaje się praktycznie tak samo jak transalp. Czyli mocno średnio - są do tego o wiele lepsze motocykle ale i większe - wieksze silniki, większy udzwig.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

Kurczaczki..... Przecież nie mogę mieć dwóch motocykli do jasnej cholery :D Musi mi wystarczyć jedne do wszystkiego. Ja nie wiem? ALe może przelotowe 120 prze Europę to nie będzie jakaś tragedia? Może jakimiś bocznymi? Ja wiem... litrówka to wspaniały motocykla na autostrady, ale co poza nimi, co z szuterkami, co z laskami i polami i łąkami :swieczki: :cool: :haha:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: wojtekk »

A może supertenere (XTZ750). Taki duży trampek / jak AT. A jest za tańsze pieniądze niż trampki (tylko, że stare, bo dawno przestali produkować - o nowym modelu nie piszę bo majątek).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

za stare..... coś nowocześniejszego.... :)
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: miroslaw123 »

Pewnie mnie tu zaraz zlinczują :mouthshut: ale jak bym miał więcej kasy przed dwoma laty to kupił bym vstorma, wtedy mnie nie było stać, teraz nie żałuję ale... :smile:
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: tomson »

a może triumph tiger 1050 ?? albo ten starszy 950i. Mocy ma dużo. Nie wiem jak w 2 osoby.
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: Neno »

graphia pisze:Kurczaczki..... ALe może przelotowe 120 prze Europę to nie będzie jakaś tragedia? Może jakimiś bocznymi? Ja wiem... litrówka to wspaniały motocykla na autostrady, ale co poza nimi, co z szuterkami, co z laskami i polami i łąkami :swieczki: :cool: :haha:
A myślisz , że ja jak jeżdżę ? Przelotówki głównie 100-120km/h , autostrady 130km/h no chyba , że się spieszę ...
Uwierz mi , że to kwestia duszy... ;)
Ja potrafię cieszyć się jazdą 80km/h po czarnym , podczas gdy po szutrach przyjemnie robi mi się pow 130km/h :D
Spróbuj, w pięknych okolicznościach przyrody, z piękną połówką za plecami prędkość ma trzeciorzędne znaczenie:)
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: tramp »

miroslaw123 pisze:Pewnie mnie tu zaraz zlinczują :mouthshut: ale jak bym miał więcej kasy przed dwoma laty to kupił bym vstorma, wtedy mnie nie było stać, teraz nie żałuję ale... :smile:
Stać Cię było na 650tke trampka a nie na vstroma? Przecież one tańsze są;)
A co do linczowania - chyba fanatykow tu nie ma;) vstrom to fajny motocykl i ja też go poważnie rozważałem. Ale stać mnie było na trampka ;)
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: miroslaw123 »

Teraz może, wtedy był droższy o 15-20% bo nowszy i na wtrysku. Suzi jechałem na jadach testowych i mi się podobało :wink:
graphia, jeżeli się wahasz to popytaj o jazdy testowe...
Ps. jak dobrze że ja nie mam takiego dylematu :lol:
Ostatnio zmieniony 18.02.2011, 12:48 przez miroslaw123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: wojtekk »

tomson pisze:a może triumph tiger 1050 ?? albo ten starszy 950i. Mocy ma dużo. Nie wiem jak w 2 osoby.
Graphia - to pytaj Wojsa i może Wolfa (w sumie nie wiem co on kupił, ale może to). Może Ci podpowiedzą.

P.S.
graphia pisze:Kurczaczki.....(...) Ja wiem... litrówka to wspaniały motocykla (...) ale co (...) z (...) laskami (...) :swieczki: :cool: :haha:
No i wydało się - do czego ma służyć litróweczka? Na pewno nie do podrywania lasek, gdyż do tego lepiej służy 650tka TA :D - według Graphii :D
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

:whip:
exuser

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: exuser »

Graphia :grin: do takiej turystyki o jakiej piszesz, za takie pieniążki jest jeszcze.... TIGER 955i. Wszystkie atuty jakie potrzebujesz, niskie spalanie 5,5l, super wygodny dla dwojga i ma odpowiednią moc dla dwojga ( autobana w dojczach z kuframi, dwie osoby, bez problemu dwie paczki idzie-proszę nie komentować to nie ja zrobiłem).Jest o 10kg cięższy od trampka. W lekki teren spokojnie wjedziesz. w cięższym terenie daje radę ale trzeba umieć trzymać go na obrotach.
I teraz się zacznie :lol:
2006r ( ostatni wypust 955i) spokojnie kupisz do 20ktys w perfekcyjnym stanie- wiem co piszę.
Kolega ma 2003-4 r do sprzedania pewny sprzęt- znany od podszewki,w stanie idealnym- nic nie trzeba w nim robić , poza olejem.Biały :grin: I mniej kosztuje :grin:
PS. Wotekk :whip: :mouthshut:
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

Wolf. Nie mam zaufania do anglików..... No nie wiem...... nie wiem.... nie wiem..... :D
exuser

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: exuser »

Zabobony :lol: robiłem wywiad serwisowy. Triumph to solidna marka.Oczywiście są opinie negatywne, najczęściej tych którzy tym nie latali ani nie serwisowali(mechaniory)- a mają najwięcej do powiedzenia - jak choćby w wątku beemki.
Podsuwam Tobie alternatywwę dla TA , za rozsądna kasę, bo gs 800f jest super, ale za inną kwotę.
A tiger na prawdę lata i wcale nie ma z nim większych problemów, podobnie jak z TA ( też miewają drobne awarie).
Rzecz subiektywna, co kto chce dosiadać. Po prostu tak podrzucam, bo jesienią miałem podobny dylemat, co zamiast TA :lol:
Ja już wybrałem :grin: a TY... masz jeszcze emocje :ok:
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

Trojan dzięki. Mnie wystarczy 120 na autobanie.... Po co więcej.... może powinienem celować w siedemsetkę? :)
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: bankier »

Wiesz co Graphia? Marudzisz! Wsiadaj na swojego Trampka i śmigaj ze mną w lipcu na Czarnogórę i Albanie.
Przyszedł czas na Varadero
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

Bankier.... pomyślę.... dlaczego nie było Cię na piwku w Szwejku. He? :D
Awatar użytkownika
bankier
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 567
Rejestracja: 27.01.2009, 21:33
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: bankier »

Kur,,, Coś sie nie składa ostatnio... :( Wybaczcie
Przyszedł czas na Varadero
Awatar użytkownika
Komar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 288
Rejestracja: 24.08.2008, 16:31
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: warszawa

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: Komar »

Jak wpadła Ci pierwsza myśl o VStormie to znaczy, że chodzi Ci po głowie od dłuższego czasu i kołacze.
Sprzedaj Trampiszona, dołóż do nowego. Podaruj sobie odrobinę luksusu. Pierwsza myśl często jest najlepsza, potem zaczyna się kombinowanie i udziwnianie.
... wolność i przestrzeń niczym nieograniczona ...
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: przesiadka z TA 650 na V-Strom 650?

Post autor: graphia »

Chyba mi jednak finanse w tym roku nie pomogą w podjęciu żadnej drastyczniej decyzji.....
Ten rok pojeździmy we dwoje trampkiem - potem się zobaczy.... :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości