Weekendowe latanie

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

Awatar użytkownika
Skorpionka
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 715
Rejestracja: 09.01.2011, 14:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weekendowe latanie

Post autor: Skorpionka »

przeszczep pisze:Trasa nad Bugiem całkiem wporzo, to tam miałem swoją wywrotkę :D
:omg: :mouthshut: Ekhem... :mouthshut: :)
To nie śpieszmy się za bardzo przed tymi mrozami, błoto będzie twardsze :lol:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

Jeśli mogę, to proszę o potwierdzenie, bo nie jestem pewny czy mówimy o trasie włodka na sobotę (jak wcześniej proponował) czy jednak na niedzielę (jak później proponował)...?

Jest to dla mnie dość ważne, bo chcę pójść na wybory a wracając oczywiście odwiedzić Luka.
Z ogniska na bemowie w tym przypadku zrezygnuję, bo jeśli aura ma dopisać, to ja wolę jeździć... Na ognicho będzie jeszcze okazja... :wink:

Trasa włodka mi pasuje, ale też (jak zresztą wiecie) nie chcę żadnych luźnych nawierzchni z piachem i błotem na czele... ;)
Spotkanie o 10 na drugim końcu Wawy, to pewnie zemsta za moje ostatnie miejsce w K-J... :cool:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Weekendowe latanie

Post autor: przeszczep »

Skorpionka pisze:
przeszczep pisze:Trasa nad Bugiem całkiem wporzo, to tam miałem swoją wywrotkę :D
:omg: :mouthshut: Ekhem... :mouthshut: :)
To nie śpieszmy się za bardzo przed tymi mrozami, błoto będzie twardsze :lol:
Spoko spoko, dacie radę :) To akurat było po drugiej stronie rzeki :D :smile6:
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Weekendowe latanie

Post autor: wlodek_k »

falco pisze:Jeśli mogę, to proszę o potwierdzenie, bo nie jestem pewny czy mówimy o trasie włodka na sobotę (jak wcześniej proponował) czy jednak na niedzielę (jak później proponował)...?
ja piszę o niedzielnej trasie do Niemirowa - uznałem że trza w innym kierunku ruszyć niż ostatnio
falco pisze:Trasa włodka mi pasuje, ale też (jak zresztą wiecie) nie chcę żadnych luźnych nawierzchni z piachem i błotem na czele... ;)
piach może się pojawić ale bez hardcoru - tylko drogi, nawet jeśli piaszczyste, to zawsze drogi - jak będzie za trudno to zawracamy do asfaltu
falco pisze:Spotkanie o 10 na drugim końcu Wawy, to pewnie zemsta za moje ostatnie miejsce w K-J... :cool:
zgadza się :tongue:
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

Ok! To dla mnie już wszystko jasne, teraz zobaczyłem, że trasa jest podobna do tej, którą niedawno zrobiłem, ale to bez znaczenia, bo mam głód kilometrów, więc jeśli tylko nie będzie lać, to widzimy się w niedzielę (o świcie) przed Lirojem na Modlińskiej... ;)

A co z sobotą...?
MADRAFI, może masz ochotę na powtórkę i skoczymy do Piekła (będziesz miał pagórki) a przy okazji spróbujemy objąć Bartka...? ;)
Ale o 9 nie ma szans, może być 10.10 w K-J... ;) Polecam zabierać ze sobą rowerowe polarki, zajmują mało miejsca, dobrze się układają pod kurtką i w razie czego grzeją nereczki...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Weekendowe latanie

Post autor: wlodek_k »

falco pisze: A co z sobotą...?
MADRAFI, może masz ochotę na powtórkę i skoczymy do Piekła (będziesz miał pagórki) a przy okazji spróbujemy objąć Bartka...? ;)
ja niestety mam o 10 w sobotę jakieś zakończenie studiów czy inny shit, więc nie mogę, jak ruszę o 11-12 to was chyba nie dogonię (chyba że jednak tak ;-)
- ale gadaliśmy z jednym tubylcem, że ten Bartek to tylko drzewo i nic tam nie ma - możecie ewentualnie tak jak proponowałem w pierwszej trasie dodać do swojej marszruty jaskinie Raj i Piekło :-)
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Weekendowe latanie

Post autor: MADRAFi »

ja bym chcial jakies gory zobaczyc na moto :)
moze ktos chce poleciec? drzewko bym odposcil,
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Weekendowe latanie

Post autor: wlodek_k »

MADRAFi pisze:ja bym chcial jakies gory zobaczyc na moto :)
moze ktos chce poleciec? drzewko bym odposcil,
masz na myśli Tatry? bo dla mnie cała reszta to tylko pagórki
pomysł dobry ale na 2 dni

jeśli nie Tatry to Świętokrzyskie jedynie - czyli Św Krzyż, jaskinia Raj i Piekło - na 1 dzień
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

MADRAFI - Ok! "drzewko" mogę odpuścić, pojadę sobie innym razem, więc co proponujesz, by nie robić telenoweli ja się dostosuję byle nie... Tatry, bo nie wrócimy... Tak jak podpowiada włodek_k - Piekło, Niebo, Raj...? ;)
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Weekendowe latanie

Post autor: MADRAFi »

moze beskidy ? :)

ja bym wolal zobaczyc:

Lysa gora
Jaskinia Raj
Zamek w Chęcinach
Skansen w Tokarni

Moja propozycja trasy na sobote: http://g.co/maps/awvjr

start z Piaseczna by obu nam bylo w miare po drodze ;) rano 9:30 :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

Miejsca warte zobaczenia, ale sama droga, to 10-11 godzin (samej jazdy bez przygód, tankowania, itp.) dodając zwiedzanie, to nierealne na 1 dzień, zwłaszcza jesienny (krótki).

Trzeba to zmodyfikować ja bym odpuścił miejsca na dłuższe chodzenie zostawiając je na lato. Nie wiem na czym bardziej Ci zależy, więc wybór pozostawiam Tobie (do ewentualnej korekty)... ;)

Moja sugestia, żeby skupić się np. bezpośrednio na Jaskini Raj (na zwiedzanie potrzeba min 45 min), ale żeby ją zwiedzić trzeba wcześniej zarezerwować bilet (17zł)!! Albo wybrać inny punkt "na szybkie obejrzenie" i wrócić, tylko proponuję...

http://tnij.org/no4p
9.39 w K-J ;)
Ostatnio zmieniony 05.10.2011, 10:08 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Weekendowe latanie

Post autor: MADRAFi »

najbardziej zalezy mi na pagorkach :)
oprocz Lysej gory wszystko lezy obok siebie w bliskiej odleglosci, fakt trasa cala to ponad 400km

zawsze mozemy wracac droga krajowa 7 i S7 od radomia :swieczki:
fakt ze oprocz jazdy trzeba by polazic, zjesc, sikac itd

http://g.co/maps/x3wj4
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Weekendowe latanie

Post autor: tomekpe »

Macie w tamtych okolicach fajne dróżki i ciekawe miejsca - polecam skręt w suchedniowie w stronę świętej katarzyny, oraz przelot przez nową słupię w kierunku na szydłów - obie drogi są na wschód od kielc, ale tam też macie atrakcje :) Klasztor na Świętym Krzyżu, miasteczko warowne w Szydłowie, ruiny w bodzentynie, a do tego super kręte drogi. Nie wiem jak skansen w Tokarni, ale w Radomiu jest Muzeum Wsi Radomskiej, zaś zamek w Chęcinach (z tego co pamiętam) to głównie mury.

Fajny zamek z dojazdem pod wieżę jest w Iłży koło Radomia, są też Krzemionki - muzeum archeologiczne, obok Bałtów - fajnie położony, ale pewnie na wykopaliska dinozaurów jesteśmy za duzi - całość koło Ostrowca Świętokrzyskiego, możecie polecieć wzdłuż Wisły przez Janowiec nad Wisłą i Solec (nie wiem, czy tam nie ma ruin). Kilometrowo wyjdzie podobnie. Jeszcze dalej jest Opatów z zabytkami oraz Zamek Krzyżtopór w Ujeździe - polecam, warto.

Ja niestety odpadam czasowo, chociaż cały czas mnie kusi, żeby na kawałek trasy dołączyć :)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

tomekpe - nie kituj, zostaw psa u rodzinki (tak jak ja) i dawaj z nami (na przewodnika)... ;)
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Weekendowe latanie

Post autor: MADRAFi »

ooo! dobrze gada, ja generalnie jestem za gorkami i zamkami, reszte kiedy indziej!
w miejscowosci ujazd jest fajny
http://zamki.net.pl/
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Weekendowe latanie

Post autor: wlodek_k »

MADRAFi pisze:ooo! dobrze gada, ja generalnie jestem za gorkami i zamkami, reszte kiedy indziej!
w miejscowosci ujazd jest fajny
http://zamki.net.pl/
Palazzo in fortezza Krzyżtopór zdecydowanie tak - perełka architektoniczna - no i fajne ruiny w bliskiej okolicy :-)
http://zamki.net.pl/zamki/ujazd-swk/ujazd-swk.php
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
Bartek D.
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 27.10.2008, 16:55
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła

Re: Weekendowe latanie

Post autor: Bartek D. »

MADRAFi pisze:ooo! dobrze gada, ja generalnie jestem za gorkami i zamkami, reszte kiedy indziej!
w miejscowosci ujazd jest fajny
http://zamki.net.pl/

Chopaki.

Proponuję modyfikację trasy na taką: http://tinyurl.com/6zb6coq

Dojazd z Wawy do Suchedniowa to poniżej 1,5 h. Powrót z Chęcin to max 2h.

Trasa z Suchedniowa do Kielc przez Św. Katarzynę (sama jazda) to max 1,5 h. Czyli z 5 godzin samej jazdy.

Warto zatrzymać się w Michniowie (max 30 min.), Bodzentynie (Rynek + Zamek - ok. 1 h), Nowa Słupia - tu warto dłużej pozwiedzać muzeum. Na Św. Krzyż zakaz wjazdu - dawać z kapcia trzeba - 1,5 - 2 godziny łażenia. Św. Katarzyna - wejście na Łysicę - ale to już trochę długo zajmie. Chęciny max 15 minut - nic tam nie ma ciekawego. Raj, jak już ktoś pisał:)
Bartek
XL700VA D.C.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

Jeśli tomekpe się nie wywiąże z bycia naszym przewodnikiem, to nie tylko będzie miał bęcki... :lanie: ale ja dla (jeszcze) większego zamieszania zaproponuję (zgodnie z prośbą MADRAFIEGO o zamki) taką oto trasę...
Wybrałem miejsca, które mają w miarę ciekawą budowlę, są dość blisko siebie, jednocześnie nie wymagają długiego zwiedzania, bo dzień mamy (zbyt) krótki...

"Od Soboty do Piątku (po łódzkich zamkach)" O! :crossy:

http://tnij.org/no7l

Info o poszczególnych zamkach z wcześniej podesłanej strony:

http://zamki.net.pl/lodzkie.php

Świętokrzyskie gdzie mamy od cholery miejsc do zobaczenia i objeżdżenia chyba jednak zostawię sobie na lato i kilku dniowy wyjazd połączony z łażeniem, tak tylko obejdziemy się smakiem...
Ostatnio zmieniony 05.10.2011, 13:22 przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: Weekendowe latanie

Post autor: wlodek_k »

falco pisze: (zgodnie z prośbą MADRAFIEGO o zamki) taką oto trasę...
o ile pamiętam MadRafi chciał głównie górki...
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Weekendowe latanie

Post autor: falco »

Górki i zamki... ;) Ale ja patrzę realnie, żeby pojechać gdzieś wyżej tylko po to aby je "zobaczyć", to (dla mnie) troszkę bez sensu. Oczywiście tylko proponuję, wariantów jest sporo, zawsze można się podzielić na grupy czy pojechać solo gdzie komu pasuje... ;)

Ja będę się skłaniał do wariantu łódzkiego, chyba, że tomekpe "weźmie" nas na objazdówkę po zakrętach i zakamarkach o których wspominał.
Acha ruszam z domu najwcześniej o 9.30.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość