komplecik na motor

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

komplecik na motor

Post autor: pepe348 »

Witam.
Od dawna szukam jakiegoś z tańszych kompletów na motor. Dziś przypadkowo znalazłem taką aukcję:
http://moto.allegro.pl/kombinezon-motoc ... 13044.html
Niestety nie ma czarnego koloru, który by do wszystkiego pasował.
Wygląda porządnie, ciekawe tylko jak będzie w praktyce.
Co myślicie na ten temat? Cena przekonująca... Bo chyba nigdzie nie kupi się kompletu (nowego) za 380zł...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: komplecik na motor

Post autor: mmax »

Jedyne co dobre to właśnie kolor. Będziesz żałował jak kupisz bubel. Chyba nawet wkładek ochraniających nie ma a nie mówię o jakiejś membranie.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: komplecik na motor

Post autor: Driverd2 »

mmax pisze:Jedyne co dobre to właśnie kolor. Będziesz żałował jak kupisz bubel. Chyba nawet wkładek ochraniających nie ma a nie mówię o jakiejś membranie.
Odnośnie ochraniaczy to jest napisane że są, i podpinka że też jest ale o membranie nic nie ma, po za tym komplecik fajny z tym że albo źle szukałem albo nie ma o nim nic więcej napisane w google :)
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: komplecik na motor

Post autor: Bugi »

a czy ta membrama jest potrzeba ? w tanich jest nijaka, przyjdzie cieplo i czlowiek caly mokry bo sie zgrzeje... nie leiej miec dobra kurkte i spodnie bez membramy, a na deszcz kupic p/deszczowy strój?
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: komplecik na motor

Post autor: Driverd2 »

Bugi pisze:a czy ta membrama jest potrzeba ? w tanich jest nijaka, przyjdzie cieplo i czlowiek caly mokry bo sie zgrzeje... nie leiej miec dobra kurkte i spodnie bez membramy, a na deszcz kupic p/deszczowy strój?
W sumie racja, ja mam modekę z wypinanymi membranami a i tak przemaka przy ulewie po kilku miesiącach od zakupu, mały deszcz wytrzyma ale większa ulewa i jestem mokry.
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: komplecik na motor

Post autor: Bugi »

jak mam kurtke Redline i IXS i obie w upalne dni daja popalić...gorąco, na ten rok kupuje zbroje pewnie bo jazda off w ciuchac daje w kosc :egh: , ale nie odbiegajmy od watku :grin:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
pepe348
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 26.09.2010, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: komplecik na motor

Post autor: pepe348 »

Wczoraj byłem u gościa obejrzeć ten komplet. Ogólnie ok, materiał mocny, ochraniacze w kurtce i spodniach są. Membrany nie ma. Podpinka gruba (w sumie za gruba). Tylko że z chyba trochę źle uszyty. Koleś mówi, że towar sprowadza z Pakistanu, i że to niby jego jakaś tam firma. W internecie nic nie ma na temat firmy ARMOUR. Po namyśle... jednak nie kupiłem.

Dzięki za opinie :)
ciames
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 13.05.2009, 11:00
Lokalizacja: Ełk

Re: komplecik na motor

Post autor: ciames »

Dobrze zrobiłeś. Komplet powinien kosztować 2350 a nie 350 pln. Zdrowie i bezpieczeństwo ważniejsze. Zresztą jest takie powiedzenie " tanie mięso jedzą psy ".
CIAMES
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: komplecik na motor

Post autor: tomekpe »

ciames pisze:Dobrze zrobiłeś. Komplet powinien kosztować 2350 a nie 350 pln. Zdrowie i bezpieczeństwo ważniejsze. Zresztą jest takie powiedzenie " tanie mięso jedzą psy ".
dokładnie! Niedawno zmieniłem strój z "taniego"(Roleff) na buse open road (komplet 1400 zł). Przed zakupem biłem się z myślami, czy warto, czy to ma sens skoro stary komplet "daje radę".. I po zakupie przekonałem się, że byłem głupi :)
Te ubrania tylko wyglądały podobnie - nowe jest super skrojone, dopasowane, bardzo wygodne, na jesieni daje komfort termiczny i mimo to wcale sie nie przegrzewam po wejsciu do cieplego miejsca. Trudno porównać mi bezpieczeństwo, ale też raczej nie spadło. Najgorsze, że poprzedni strój wcale nie kosztował tak mało, ot, segment ekonomiczny.
Nie wiem jak będzie w lecie, ale wniosek jeden - więcej na ubraniach nie oszczędzam. Jeśli coś taniego, to tylko dokładnie sprawdzone przez kogoś, inaczej pieniądze idą w błoto. Żadnych okazji!
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: komplecik na motor

Post autor: kret »

Ja zakupiłem komplet Finn'a. Jest naprawdę dobra warstwa wierzchnia, membrana i podpinka. Jak na nooba jakim jestem uważam, ze wszystko w najlepszym porządku biorąc ten przedział cenowy. Ubranko nie przetestowane jeszcze bo..na razie nie mam na czym, a poza tym aura nie dopisuje :P Ale jestem zadowolony, wszystko naprawdę super wykonane i rozwiązania "techniczne" naprawdę ułatwiające/ochładzające życie, przynajmniej tak mi się wydaje :) Plusem jest jeszcze rabat jaki z jakim udało mi się kupić całość. Bez niego jestem pewien, że bym marudził trochę bardziej i dłużej zastanawiał się nad kupnem.
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: komplecik na motor

Post autor: Driverd2 »

Ja mam modekę i cały komplet też nie mało kosztował bo spodnie 690zł jak dobrze pamiętam a kurtka prawie 960zł coś w tym przedziale i od kwietnia do sierpnia było ok i dawało radę w deszczu itd, w sierpniu w ulewie przemokło i potem już każdy większy deszcz i woda dostawała się do środka więc ja się przekonałem że też nie ma co przepłacać a bynajmniej nie za modekę bo przy tej firmie cena nie idzie w parze z jakością (made in pakistan), a co do modelu finn chciałem go kupić ale po przymiarce kurtki stwierdziłem że zbyt mocno ogranicza moje ruchy choć rozmiar był dobry a większy byłby za duży, może na ścigaczu gdzie jest inna pozycja było by ok ale na trampku podejrzewałem że może być niewygodnie więc wziąłem melville. Następny komplet będzie albo innej firmy albo tańszy.
Awatar użytkownika
kret
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 30.09.2010, 17:26
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: komplecik na motor

Post autor: kret »

no dla mnie Finn był w miarę ok, dosiadałem się do Trampka kupując zestaw w Hondzie, z podpinką, bez niej..nie czułem jakoś dyskomfortu, rzecz gustu pewnie..a że całość udało mi się kupić poniżej 1200zł to nie narzekam :wink: i z rosnącą niecierpliwością szukam dalej moto i czekam na wiosnę :smile:
motocykl jest jak Media Markt - nie dla idiotów..
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość