Mocowania owiewek - naprawa?

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
GABORBIKE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 21.03.2012, 10:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: GABORBIKE »

To już ogarnąłem ,ale pojawił się nowy "problem.Mój Trampek przechodzi generalny remont z masą przeróbek.Uznałem że Transalp umarł ,a rodzi się całkiem nowy motocykl pod innym umieniem i chciałbym żeby się pojawiło na owiewce w miejscu oryginalnego i oryginalnymi czcionkami.Tak jak z czcionką hondy nie ma żadnego problemu tak czcionki lub liternictwa Transalpa nigdzie nie mogę znaleźć.Ktoś coś wie ,albo może podesłać link do fonta?
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: etop »

Bolec bocznej owiewki zrobilem z plastykowego kółka 10 skróciłem go zalałem troche klejem epoksydowym działa ;-)
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
GABORBIKE
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 21.03.2012, 10:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: GABORBIKE »

Ja natomiast całkowicie olałem odtwarzanie bolców.Użyłem kleju do gwintów.Oblałem nim zewnętrzną stronę nakrętek samokontrujących (czyli z kołnierzem ,z ząbkami) i wetknąłem odwrotnie w tuleje gumowe w np.baku czy ramie.Teraz trzeba było szybko przymierzyć i od wewnętrznej strony cienkopisem zaznaczyć miejsca otworów plastikach poprzez nakrętki pod kontem prostym.Po szybkim nawierceniu mocujemy pamiętając że klej do gwintów schnie jakieś 30min.Minus jest taki że trzeba to zrobić szybko ,a dla zachowania estetyki trzeba zastosować śruby imbusowe o płaskim ,a szerokim łebku ,odpowiednim kolorze i długości.Czasem trudno je dostać.Rozwiązanie na pewno nie jest idealne ,pozostawia ślady ,ale przy zastosowaniu podkładek wyciętych z dętki od zewnętrznej strony jest prostsze ,tańsze i wytrzymalsze niż inne.Dla wielu to szpetne główki nawet najlepiej dobranych śrub na owiewkach ,dla innych najprostsze i najtrwalsze rozwiązanie.Oczywiście w porównaniu do demontażu owiewek z bolcami ,a owiewek na śrubach których nakrętki są powklejane w gumowe tuleje oryginałów jest dużo trudniejsze i bardziej pracochłonne ,ale za to nie obawiamy się że przy nawet najdelikatniejszym odłączaniu owiewek od motocykla bolce zostaną w tulejach a owiewki nam w rękach.Jakość oryginału zawsze kiedyś się kończy ,jakość napraw zawsze pozostaje wątpliwa.Kiedy liczymy się mocno z kosztami pozostaje nam imać się chałupniczych (nie tak wytrzymałych i sprawnych w demontarzu) ,ale prostych i tanich rozwiązań.Chyba ,że nieskazitelność linii owiewek transalpa jest beezcenna.Wolą trzy razy w sezonie doklejać bolec za 30zł lub jeździć z otwartym "grzechoczącym skrzelem" niż rozprawić się z problemem raz ,tanio i dobrze.
szula
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 16.07.2012, 10:29
Mój motocykl: XL600V

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: szula »

gdy zaliczyłem pierwszą "glebe" trampkiem to właśnie połamałem uchwyty bocznych owiewek.klej nie chciał trzymać więc wyciełem szlifierkom resztki bolca z owiewki i w tym samym miejscu wywierciłem dziurę w skręciłem ją śrubami,a wcale tal źle to nie wygląda
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Driverd2 »

Next22 pisze:Gdzieś ktoś pisał że dorabia te bolce z pionków szachowych :smile: Przyklejając na klej do rur , lub rynien . Owiewki trampka raczej nie nadają się do spawania , sprawdziłem to organoleptycznie lepiej kleić .
Nadają się tylko najwyraźniej trzeba umieć to zrobić, i wiedzieć co to za tworzywo, bo nie każdy plastik to plastik :grin: Moja czacha była już raz spawana z uzupełnianiem ubytku, i będzie robiona jeszcze raz a zajmuje się tym mój brat. Bolce też dorabiał mi do tylnych owiewek i do dziś trzymają :) a ze dwa lata chyba mają.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: przeszczep »

Pewnie że się spawa :)
Mój nie jeżdżony w terenie trampek mial czachę w kawałkach:

Obrazek

A po spawaniu wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Miałem jeszcze fotę tuż po spawaniu ale mi zaginęła...

PS. Ha - kolejny wątek gdzie się moim nowym malowaniem chwalę :D :P
^maran^
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 10.07.2010, 10:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: ^maran^ »

Strzała
Ma ktoś może zdjęcie bocznych owiewek od wewnętrznej strony? Potrzebuje zobaczyć jak wyglądają zaczepy (bolce) w nich. U mnie nie ma ani jednego zaczepu.
Strzała
Moto Było : Komarek na dobry początek, Jawa 350 TS, Junak M10 (Jego najbardziej mi żal) Suzuki GS 500E dalekosiężny
Moto Jest : Trampkarz XL 600V zielona mila
: Aprilia Caponord ETV 1000
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: evoluzione »

Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
^maran^
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 10.07.2010, 10:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: ^maran^ »

Strzała
Dzięki ale nie bardzo widać jak wygląda ten dolny zaczep. Głównie chodzi mi właśnie o niego.
Strzałeczka
Moto Było : Komarek na dobry początek, Jawa 350 TS, Junak M10 (Jego najbardziej mi żal) Suzuki GS 500E dalekosiężny
Moto Jest : Trampkarz XL 600V zielona mila
: Aprilia Caponord ETV 1000
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: gibon »

Jestem właśnie na etapie łatania swoich więc przedstawię jak to wygląda.
Obrazek
Poza samymi mocowaniami gwintowanymi i mocowaniami na kierunkowskaz naliczyłem 6 zaczepów.
Zaczepy A i B to bolce trzymające plastik w ramie. Mało który Trampek ma je kompletne. U mnie na prawym plastiku są ok, ale na lewym jeden już się oderwał.
Na zaczep C zwracałem szczególną uwagę, gdy szukałem plastików do swojego moto. Mały i niepozorny ale nadaje estetyki przy mocowaniu wypełnienia zegarów. W plastiku który zakupiłem brakowało go i dorobiłem z kawałka blachy.
Zaczep D wsuwa się w przednią czachę. Z jego to właśnie powodu zdemontowałem swoje plastiki. Dwa lata temu zostawiłem moto w serwisie Demczuk Motocykle. Wyłamali mi te uchwyty przy zdejmowaniu plastików. Nie przyznali się ale po moim sprzeciwie przyspawali coś w zastępstwie. Rozebrałem żeby to porzeźbić (plastiki nie schodziły się z czachą), zaszpachlować i pomalować.
<EDIT> Drobna korekta odnośnie zaczepu E i F - służy do zaczepienia o przednią czachę.
msikora2
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 14.03.2012, 12:13
Mój motocykl: XL600V

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: msikora2 »

Na zaczep C zwracałem szczególną uwagę, gdy szukałem plastików do swojego moto. Mały i niepozorny ale nadaje estetyki przy mocowaniu wypełnienia zegarów. W plastiku który zakupiłem brakowało go i dorobiłem z kawałka blachy.
Można prosić o jakieś szczegóły (np. dokładne fotki)?

Też borykam się z tym problemem ;)
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 08&t=11980
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: pawner1 »

Czy ktoś ma znajomego speca od naprawy plastików? Z chęcią oddałbym plastiki na rekonstrukcji bolców mocujących i naprawę małego ubytku w samym rogu owiewki przy zegarach.

Sam je urwałem, podczas pierwszego samodzielnego rozbierania, ech szkoda, teraz widać ze pasowanie plastików gorsze a i trochę latają na dołkach.

Okolice Warszawy.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Driverd2 »

Mój brat się tym zajmuje w Markach na ul.Orzeszkowej 505 734 968 kilka osób z forum już u niego robiła co nie co, ja też mam już bolce dorabiane i czachę spawaną, Henremu przerabiał czachę na podwójną lampę, tutaj można to zobaczyć viewtopic.php?f=14&t=11757
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: gibon »

msikora2 pisze:
Na zaczep C zwracałem szczególną uwagę, gdy szukałem plastików do swojego moto. Mały i niepozorny ale nadaje estetyki przy mocowaniu wypełnienia zegarów. W plastiku który zakupiłem brakowało go i dorobiłem z kawałka blachy.
Można prosić o jakieś szczegóły (np. dokładne fotki)?

Też borykam się z tym problemem ;)
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 08&t=11980
Wrzuciłem krótki opis na Twoim wątku: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 01#p196901
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Adampio »

Driverd2 pisze:Mój brat się tym zajmuje w Markach na ul.Orzeszkowej 505 734 968 kilka osób z forum już u niego robiła co nie co, ja też mam już bolce dorabiane
Wlaśnie kupuje Trampka z potarganymi owiewkami. Te bolce to brat dorabia z niczego czy trzeba mieć szczątki swoich? Bo planowałem dać zwykłe śruby imbusowe ale jakby nierujnując się moc mieć mieć "oryginał" to czemu nie :smile:
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: piotreklodz »

Każdy dobry spawacz plastiku (jednocześnie blacharz, lakiernik i tym podobny rzeźbiarz) dorobi takie bolce nawet jeśli ich nie ma. Poszukajcie na lokalnych takich magików, posiadacze sportów znają takich całe listy w swojej okolicy :lol:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Adampio »

piotreklodz pisze:Każdy dobry spawac/z plastiku (jednocześnie blacharz, lakiernik i tym podobny rzeźbiarz) dorobi takie bolce nawet jeśli ich nie ma.
Ale rozumiem, że potrzebuje do tego mieć motor pod ręką żeby dobrać długość i kształt "zatrzasku" (zakładam że zwykle bolce są prostopadłe do powierzchni owiewki)?
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: piotreklodz »

Ten który mi robił, potrzebuje znać tylko ich wysokość, czyli odległość od owiewki, dobrze byłoby mieć jakiś na wzór do zdjęcia wymiaru. Można zwymiarować suwmiarką u kogoś kto ma jeszcze fabryczne.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Driverd2 »

Mi brat dorobił te bolce od bocznych owiewek w ciemno i jest ok już ze 2 lata :) choć lepiej jest widzieć jak wygląda oryginał, brat poszerzył trochę zakres działania, gientarka, tig itp
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Mocowania owiewek - naprawa?

Post autor: Adampio »

@DRIVERD2: niech kolega pozdrowi brata, który mi dzisiaj fachowo przywrocil ksztalty i ciaglosci plastikow mojego Trampka!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości