Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

poza dwoma kółkami
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: sky »

Bo miałbym prośbę o opinię.
Muszę zmienić przed zimą furę i takie coś mnie zastanawia.
Niemieckie i pochodne odpadajom, no po prostu siem mnie nie podobywujom i jusz... (panie mod/admin - pisownia celowa, ma odzwierciedlić moje podejście :smile: - proszę nie kolorować/edytować :cool: )
Tak więc... Na tapecie mam: Renault Scenic II (z ukierunkowaniem na wersję Grand), Citroen C4 Picasso, Peugeot 807...
No "autobusy" mi się podobają i już :lol:
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5552
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: wojtekk »

Ja ogólnie odradzam samochody na "F" (jak mi to na pradze Pan Od Wydechu tłumaczył) - na te marki są na "F" bo "Francuzy". Oczywiście co osób to poglądy, ale mi się ciut mniejszy autobus Francuz zaczął coś za szybko sypać a byłem I właścicielem.

Teraz zmieniłem na inny autobus, który ma fatalne opinie - ale, że mam dobre źródło używanych to kupiłem z dobrą historią i od razu liczba napraw (w stosunku do Francuza) spadła. A nabyłem drogą kupna Kia Carnival.

Jak pozostaniesz przy Francuzach (ze stajni Citroen lub Peugeot) to daj znać - miałbym dla Ciebie dobrego mechanika który się w nich specjalizuje (pracuje w Aso).

Ukłony,
W.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: sky »

Wojtek, pamiętam czym jeździsz :smile:
W sumie też trochę biorę pod uwagę :thumbsup:
Co do mechanika, to warto mieć pod ręką nawet przy kupnie (wolę zapłacić takiemu gościowi przykładową "stówkę" niż potem się bujać z wyklepanym przystankiem :thumbsup: )
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: Jaro-Ino »

Od dobrze mi znanego elektryka, który jest w swoim fachu dobry, wiem, że w renaultach elektryka różnego rodzaju pada po okresie gwarancji. Dodatkowo, w niektórych samochodach francuskich np. Renault Laguna II, żeby wymienić żarówke przednią to trzeba połowe przodu rozebrać. z tych co wymieniłeś wybrałbym Peugota 807. Najbardziej przekonuje mnie wyglądem i opinią o tej marce. A w ogóle to wolałbym VW Sharana :D A jeśli nie niemieckie to może Hiszpański temperament Seata Alhambry? :tongue:
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: sky »

Jaro-Ino pisze:Od dobrze mi znanego elektryka, który jest w swoim fachu dobry, wiem, że w renaultach elektryka różnego rodzaju pada po okresie gwarancji. Dodatkowo, w niektórych samochodach francuskich np. Renault Laguna II, żeby wymienić żarówke przednią to trzeba połowe przodu rozebrać. z tych co wymieniłeś wybrałbym Peugota 807. Najbardziej przekonuje mnie wyglądem i opinią o tej marce. A w ogóle to wolałbym VW Sharana :D A jeśli nie niemieckie to może Hiszpański temperament Seata Alhambry? :tongue:
No właśnie tak czytałem i słuchałem i wiem, że mogą być problemy z prądem.
Aut na "F" się nie boję, w końcu ujeżdżam już 6 rok tego samego Fiata :lol: a i wcześniej jeździłem tą marką.
Seaty też odpadają jako pochodne koncernu niemieckiego :tongue:
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: math1982 »

Ja od 5 lat jeżdżę citroenem xsarą I, moja kobieta od 2 lat peugeotem 306, opinie o awaryjności aut na f można między bajki włożyć. Osobiście jestem wielkim fanem citroenów, z tego względu też polecam C4 Picasso, ale w wersji 5 - cio osobowej, która wg mnie jest znacznie ładniejsza od tej 7 osobowej. No i co do aut na f - komfort przede wszystkim :thumbsup:
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: CUinHell »

Scenik II ma akurat dobrą opinię, dużo mniej awaryjny niż Laguny II. Często siada karta do otwierania drzwi i odpalania auta. Jak kupisz od razu zmień baterie w obu egzemplarzach. Sprawdź wyświetlacz komputera na desce rozdzielczej, częsta awaria tego modelu, ale w sumie nie jest drogi. Sprawdź układ wspomagania, elektryczny silnik czasem nie domaga i powoduje efekt jakby skokowej/ przerywanej pracy.
Poza tym to co w innych autach, a popatrz jeszcze na zawias, zwłaszcza tył, często ludzie dopakowywali na maksa te samochody i amory mogły polecieć :)
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: Wolo »

Hej
Kilka Sceniców jeździło u nas w biurach przez ostatnie 3 lata, teraz przerzuciliśmy się na inne marki.
Scenic był najczęściej lądującym w serwisie autem spośród firmowych. Dolegliwości były najróżniejsze, wszystkie trudno zapamiętać. Poczynając od pierdół w stylu często wysiadające światła (wymiana żarówki bardzo utrudniona), po awarię wtrysków itp. Zazwyczaj auta były nękane małymi przypadłościami, nie uziemiającymi auta, ale było to zwyczajnie upierdliwe, jak co chwila coś nie działało. Mieliśmy diesla w automacie- porażka, rozpędzał się jak skuter, co najgorsze miał 4 biegi (!), choć koneic końców ponad 200 poleciał. Silnikowo nic mu nie dolegało, zawieszenie rozwaliłem osobiście, serwis od tego czasu nie potrafił naprawić auta w ten sposób, aby auto jechało prosto przy kierownicy ustawionej "na wprost".
Naturalnie, jako auto firmowe, nie miał lekkiego życia, ale porównując do innych aut firmowych psuł się niestety najczęściej.
Z plusów mogę powiedzieć, że jest komfortowy, zarówno fotele, jak i zawieszenie, dość przestronny, mały promień skrętu, wyjątkowo dobre wspomaganie kierownicy.

Pomysły na biznes idealny- objąć parafię, bądź założyć serwis Renault ;)

Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
bolek1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24.07.2009, 10:09

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: bolek1 »

Ja przez 4 lata ujeżdżałem scenika 2.0 z 2000 roku. 140 koników fajny wygląd i ... to wszystko co mogę dobrego powiedzieć o tym samochodzie. Głośny, bujał jak na falach, awaryjny (gdyby nie to, że był to służbowy, dawno zbankrutowałbym na naprawy). Prywatnie od 3 lat jeżdżę innym autobusem - fiatem multiplą. Wiem, wiem: brzydula, kredens, wodogłowie, terrarium i takie tam, ale można się w tym samochodzie zakochać. Poczytaj. Za pieniądze jakie chcesz wydać na scenika możesz kupić dużo młodszego fiata z 120 konnym diesslem jtd i nowym "grzecznym" wyglądem. pozdrawiam
kiado
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 01.08.2008, 07:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: kiado »

Cześć.
W mojej poprzedniej pracy były same renówki - od twingo do mastera. Poza kangurami najbardziej awaryjny był scenic II szeryfa. Wieczne problemy z kartą oraz klamkami. Nie pamiętam jaki to był silnik, ale 6-cio biegowa skrzynia wymagała ciągłego mieszania, żeby jeżdzić w miarę oszczędnie. Wcześniej miał I i I po lifcie. Twierdził, że II jest zdecydowanie najgorsza. Znam byłego szefa serwiu renaulta w Bydgoszczy. Otworzył swój warsztat. Naprawia renówki, bo jak mówi, przy tej marce zawsze będzie co robić.
Awatar użytkownika
math1982
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 168
Rejestracja: 11.08.2010, 10:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lubin

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: math1982 »

Ja tam zawsze twierdzę, że z francuzów najlepsze cytryny, a najgorsze renie :mouthshut:
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: prosperus »

Bo najlepsze to są samochody nie na F, nie na N tylko na S... Służbowe. :grin:

Pozdr
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
Bart_ass
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 09.09.2009, 16:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: Bart_ass »

math1982 pisze:Ja od 5 lat jeżdżę citroenem xsarą I, moja kobieta od 2 lat peugeotem 306, opinie o awaryjności aut na f można między bajki włożyć. Osobiście jestem wielkim fanem citroenów, z tego względu też polecam C4 Picasso, ale w wersji 5 - cio osobowej, która wg mnie jest znacznie ładniejsza od tej 7 osobowej. No i co do aut na f - komfort przede wszystkim :thumbsup:
Może lekko off topowoale co tam. Tyle opinii ile użytkowników, ale ujueżdżając citroena xsare I, mogę powiedzieć, że hmm no coż silnik ja mam benzyne 1.8 16v to chodzi tak jak należy (odpukać), zbiera się żwawo, ma przekulane ponad 200tys i zamyka budzik nie zjada przesadnie oleju.Auto nie jest dwuletnie więc różne rzeczy mogą zawieść i VW i BMWu ale skłaniam się ku wnioskom, że francuzom zdarza się to częściej. Przeważnie zawodzą duperele ale tak irytujące, że człowieka szlag trafia (np. koło zapasowe pod autem -> powodzenia zimą ze zmianą koła, przerabiałem; elektryka potrafi płatać figle, zamki po deszczu zacinają się nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym aucie -> po deszczu najpierw wchodzi się tyłem i otwiera przód od środka grr....) Słabe zawieszenia w niskich modelach -> komfort przeciętny. Notorycznie wymieniane, końcówki drążków, no i przeochydna belka skrętna którą naprawia jeden koleś w kraju!!! (chyba że chcesz ją naprawiać co dwa miesiące). Elektryka to zależy od modelu ale złośliwi mówią, że jak coś mruga to ignoruj bo France tak mają i tyle...

Reasumując ciężko z czystym sercem polecać France jakąkolwiek, ale jak ktoś się uprze to niech bierze. Ja osobiście z designu najbardziej preferuje Peugota, a cytryną jeżdże z przypadku.
SUZUKI GS500E '90 ---> HONDA XL600V Transalp PD10 '99 ---> SUZUKI DL1000 V-STROM '04
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: sky »

Bart_ass pisze: przeochydna belka skrętna którą naprawia jeden koleś w kraju!!! (chyba że chcesz ją naprawiać co dwa miesiące).
Nieśmiało się zapytam, masz może namiary na tego kolesia? Chyba są potrzebne (nie, nie dla mnie jeszcze)...
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: wojs »

sky pisze:
Bart_ass pisze: przeochydna belka skrętna którą naprawia jeden koleś w kraju!!! (chyba że chcesz ją naprawiać co dwa miesiące).
Nieśmiało się zapytam, masz może namiary na tego kolesia? Chyba są potrzebne (nie, nie dla mnie jeszcze)...

Sky_ ...wejdz na forum Cytryny ... z pewnoscia znajdziesz info na temat belki.
Xantia tez ma te przypadlosc ... ale za to wrazenia z jazdy w ciasnym zakrecie - bezcenne ;) ..jakby samochod wchodzic w poslizg ;) Co nie zmienia faktu ..ze o wiele lepiej sie prowadzi w zakrecie.

Co do samochodow na "F" ... tez mialem obawy ... nic na "F" itp .... bujda na resorach ... mam od 4 lat Xantie z silnikiem 1,9TD .... fakt ze musialoem z nim troche powalczyc (zawieszony zaworek w pozycji ON w turbinie oraz rozszczelniona pompa wtryskowa .. ale od czego sa forumowicze Cytryny) ..ale zaden samochod ktorymi do tej pory jezdzilem nie daje takiego komfortu. No i pelen ocynk !

A w przypadku cytryn ... rzekome problemy z hydraulicznym zawieszeniem .. mozna miedzy bajki wlozyc. Podstawowa zasada ...zreszta jak dla wszystkich pojazdow - trzeba o niego dbac i nie dopuszczac do powiekszania sie usterek.

Sky .. widzialem nowe Berlingo ... naprawde ladne i dosc duze .... moze jednak Cytryna ??? Mowiles tez o C4 Picasso ..czy mi sie wydawalo ?
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: jedras »

Co do awaryjności aut z hydropneumatycznym zawieszeniem, to faktycznie sporo mitów jest na ten temat. Ja osobiście jeżdżę już drugim Citroenem XM w topowe wersji i naprawdę przy odrobinie troski można śmigać bezproblemowo. To samo potwierdzają mój ojciec (XM) i dziewczyna (XM).
Dodam, że i tak najlepsza w tym wszystkim jest mina właściciela VW jadącego ze mną jako pasażer :D Wielkie zdziwienie, gdzie podziały się wszystkie dziury na drodze :)
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: wojs »

jedras pisze: Dodam, że i tak najlepsza w tym wszystkim jest mina właściciela VW jadącego ze mną jako pasażer :D Wielkie zdziwienie, gdzie podziały się wszystkie dziury na drodze :)
Otoz to !
Jedras ... XM to moje marzenie ... ale niestety nie ma nowszych wersji a stare (z informacji od userow i mechanikow) .. mialy problemy z elektryka na silniku (szczegolnie wersje benzynowe).
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
DOMI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 430
Rejestracja: 17.03.2010, 14:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B.B /Bydgoszcz. Hovden i Setesdal. Norge

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: DOMI »

Z tym "F" to zależy jak trafisz,pamiętajmy że, innowacje w zawieszeniu, karoserii, i elektronice to wszystko właśnie "F" czyli Renault
Ja osobiście jeżdżę samochodem na "F" -focusem 01" jest u mnie 6 lat i przejechane 200tyś na gazie dodam. Jeszcze nic się poważnego nie spindoliło a zawieszenia jeszcze nie tykałem
Nie ma już samochodów na "F" , niemieckich, japońskich, wszystko się pomieszało koncerny oszalały :omg:
Trampuś wiadomo...
Suzuki Jimny "kurczak"
Ford Focus "foczka"

Wiatr we włosach,w oczach łzy a na blacie cztery trzy
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: jedras »

wojs pisze:
jedras pisze: Dodam, że i tak najlepsza w tym wszystkim jest mina właściciela VW jadącego ze mną jako pasażer :D Wielkie zdziwienie, gdzie podziały się wszystkie dziury na drodze :)
Otoz to !
Jedras ... XM to moje marzenie ... ale niestety nie ma nowszych wersji a stare (z informacji od userow i mechanikow) .. mialy problemy z elektryka na silniku (szczegolnie wersje benzynowe).
Pierwsze słyszę o takich problemach. Jedynie niedomagania instalacji elektrycznej występowały w egzemplarzach z pierwszych lat produkcji - mk1 - do 94 roku. Problemy te dotyczyły w dużej mierze kiepsko skonstruowanych mas (tzw choinki) i wadliwych łączy od czujników abs. W nowszych modelach problemy te wyeliminowano. Dodam jeszcze, że twórcą tej wadliwej instalacji jest nie kto inny, ale Bosch :]

Przy wyborze XM należy omijać jedynie egzemplarzy z silnikiem 2.5TD, które mają źle zaprojektowany układ chłodzenia. Konsekwencją tego jest pękanie głowic.
Nie najlepszą opinie mają także automatyczne skrzynie biegów, ponieważ ich trwałość oscyluje w granicach 150kkm.

Mnie na szczęście żaden z tych problemów nie dotyczy, ponieważ mam model mk2 z silnikiem 3.0 V6 24V w manualu :P
Awatar użytkownika
Bart_ass
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 09.09.2009, 16:41
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań/Nowy Tomyśl

Re: Ktoś tu jeździ Renault Scenic II ?

Post autor: Bart_ass »

sky pisze:
Bart_ass pisze: przeochydna belka skrętna którą naprawia jeden koleś w kraju!!! (chyba że chcesz ją naprawiać co dwa miesiące).
Nieśmiało się zapytam, masz może namiary na tego kolesia? Chyba są potrzebne (nie, nie dla mnie jeszcze)...
http://www.peugeot-citroen.com/porady/psuja/ generalnie Pan z Piły -> specjalista od belki, w mojej xsarze po jego naprawie wytrzymała +/- 100tys. km

Co do komfortu i awaryjności zawieszenia hydro, nie twierdzę, że nie macie racji, wiem że C5 przy VW pod względem komfortu zwycięża x1000 i jak się dba to się nie psuje. Twierdzę tylko, że modele takie jak 206, xsara itp. na belce skrętnej nie dają już takiej różnicy w komforcie, a na dodatek byle Pan Mietek młotkiem i przecinakiem tego nie wskrzesi, albo wskrzesi na trzy dni...poprostu w Polsce mechanicy nie lubią nic co nie pochodzi z niemiec :dupa:
SUZUKI GS500E '90 ---> HONDA XL600V Transalp PD10 '99 ---> SUZUKI DL1000 V-STROM '04
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości