Tarcze Hamulcowe Przód

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
suchyqwe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 22.07.2010, 21:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: suchyqwe »

Witam mogli byście mi polecić jakieś tarcze do przodu do xl 650 tki.
Jakieś w przyzwoitej cenie.
Cennik części zamiennych Strona 1 Strona 2 Strona 3

Sprzedam, dźwignia tylnego hamulca (komplet),
Awatar użytkownika
kuzi4
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 367
Rejestracja: 17.03.2010, 20:15
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chrzanów/Łódź

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: kuzi4 »

Co to jest przyzwoita cena dla Ciebie? Oryginał 450 za sztukę. Ja kupiłem EBC (zacna firma) za 280 za sztukę.
był XL 650V 2000 :( - został zabity...
ZIELONO MI
Awatar użytkownika
suchyqwe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 22.07.2010, 21:26
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: suchyqwe »

mysle ze wiecej niz 300 zl za sztuke nie dam.
a moze mi ktos polecic jakis dobry sklep z czesciami do trampkow w krakowie.
Cennik części zamiennych Strona 1 Strona 2 Strona 3

Sprzedam, dźwignia tylnego hamulca (komplet),
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Jaro-Ino »

Podepnę się do tematu i zapytam co polecicie do TA 600 '92. Jedna tarcza przód. Czy jest jakaś zauważalna różnica w hamowaniu, szybkości zużycia orginału i np. EBC? Jakich cen należy się spodziewać za tą tarczę?
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Daniel 87 »

nissin 430 (orginal), ferodo 470, ebc najprawdopodobniej ok 200-220 zl za szt. ewentualne zamowienia mogę realizowac od poniedzialku.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: AdamG »

Podepnę się pod temat

Daniel, a jaki byłby koszt tarcz do 600-tki 99?
W weekend jak się grzebałem przy moto i miałem odkręcone koło... zahaczyłem :dupa: i upadło. Okazało się, że tarcze chyba trochę skrzywiło bo teraz bije delikatnie przy hamowaniu :swieczki:
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Daniel 87 »

jesli umarla ci tylko 1 tarcza to kup po prostu orginal ja nie mam jakichs specjalnych cen na ebc do trampka to koszt 400 zl na tyl 260
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: AdamG »

Raczej nie brałem pod uwagę wymiany tylko 1 tarczy. Zawsze, jeśli chodzi o tarcze, w różnych swoich toczydełkach wymieniam parami.
Jednak koszt 2 tarcz przód do xl600 to masakra jakaś :omg: może trzeba będzie jednak przemyśleć temat :sad:

Zastanawia mnie jeszcze czy od 650'ki nie podejdą?? W Larssonie np. EBC md6010 jest wymieniana, że pasuje do 600 97-99 oraz do 650 00-07, a więc może w przeciwną stronę, czyli tarcze od 650 będą pasować do 600? Różnica w cenie jest baaardzo duża, na korzyść 650 oczywiście. Rozmiar zewnętrzny też ten sam - 256mm. Nie wiem za to jak z rozstawem śrub?

Może ktoś coś już próbował kombinować w tym temacie i ma jakieś doświadczenie?
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: sewer »

no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: bajrasz »

pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Daniel 87 »

dlatego za taka kase to mozna kupic orginał, nestety jesli masz zamiar pojezdzic tym moto to sie nie przeskoczy pewnej ceny
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Marek »

Swego czasu kupiłem taką tarczę i okazało się, że nie pasuje do trampka. Tarcza (18) musi mieć od wewnątrz wycięcie takie jak na rysunku aby element nr 6 zasłaniał wnętrze piasty.
Obrazek
Odniosłem tarczę do sklepu ale tam o zwrocie pieniędzy nie chcieli słyszeć. W razie czego mam ją w garażu i służę pomocą.
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: bajrasz »

Marku, to jest zdjęcie poglądowe tarczy EBC o średnicy 256. A Pan w sklepie po prostu Cie naciął.
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Marek »

bajrasz pisze:Marku, to jest zdjęcie poglądowe tarczy EBC o średnicy 256. A Pan w sklepie po prostu Cie naciął.
Ha, po trzech latach zamieszkiwania w jednym obejściu z niepotrzebną tarczą hamulcową też zacząłem to podejrzewać.
W katalogu stało (tak jak w tej ofercie), że to jest do TA 650 i sprzedawca poczuł się wolnym od jakichkolwiek interwencji u swojego dostawcy. Ja byłem na końcu łańcucha pokarmowego handlarzy i informuję innych jak to się kończy jeśli towaru nie ma w sklepie od ręki.
Ostatnio zmieniony 06.09.2010, 09:12 przez Marek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pełek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 145
Rejestracja: 28.05.2010, 16:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Pełek »

a ja zapytam - czy do 600ki z fabrycznie jedną tarczą można założyć system hamulcowy na dwie tarcze? czy raczej gra niewarta świeczki?
"Those were the days of good hunting and good sleeping" Rudyard Kipling
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: AdamG »

Daniel 87 pisze:...nestety jesli masz zamiar pojezdzic tym moto to sie nie przeskoczy pewnej ceny
Daniel, ale ja to naprawdę rozumiem i na moto staram się nie oszczędzać. Wszystko robię wręcz "na zapas". Po zakupie, mimo środka sezonu, zamiast zrobić podstawowe wymiany oleju itp i jeździć to 2 tygodnie wszystko sprawdzałem, wymieniałem, smarowałem nawet jeśli coś tylko wzbudziło moje wątpliwości itp... i po prostu się trochę w budżecie nie zmieściłem :sad: Dodatkowo zaraz na pierwszych jazdach testowych po zaliczeniu 2 paciaków i rozpierdzieleniu owiewek po obu stronach musiałem ponownie skorygować budżet i zakupić gmole od henryego :egh: ... no i teraz te tarcze :swieczki:
Po prostu jestem ciekawy czy tarcze od 650'tki będą pasować do 600'tki. Mają tą samą średnicę, pasują te same klocki hamulcowe, prawdopodobnie mają ten sam rozstaw śrub to dlaczego nie pogrążyć tematu i zaoszczędzić jakieś 250pln na kpl. tarcz (w przypadku ebc)? Pomyślałem, że zapytam na forum bo jeśli ktoś próbował takiej adaptacji to chętnie skorzystam z doświadczeń, natomiast jeśli nie to może wątek okaże się przydatny dla kogoś w przyszłości.
Jeśli się nie da to zaakceptuję cenę jaka jest i tyle.
Marek pisze:
Swego czasu kupiłem taką tarczę i okazało się, że nie pasuje do trampka. Tarcza (18) musi mieć od wewnątrz wycięcie takie jak na rysunku aby element nr 6 zasłaniał wnętrze piasty.
Tą tarczę kupowałeś do 600'tki czy 650'tki? Czy ona z obu stron wygląda jak na zdjęciu ze sklepu, tzn jest cała gładka bez żadnych rantów itp?
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Marek »

AdamG pisze:Tą tarczę kupowałeś do 600'tki czy 650'tki? Czy ona z obu stron wygląda jak na zdjęciu ze sklepu, tzn jest cała gładka bez żadnych rantów itp?
Zamówiłem do 650-tki a sprzedali to co dostali od importera wg katalogu gdzie stało, że to jest do mojego motocykla. Tarcza jest gładka bez rantów bo taka ma być. Waga tej tarczy jest większa od oryginalnej, materiał "na oko" też chyba gorszy bo przy próbie zamontowania porysowała się paprochami!
AdamG
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 01.07.2010, 13:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Dzikie

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: AdamG »

Marek, czyli właściwie problem z tą tarczą to że jest "pełna" od strony wewnętrznej, bo przez to nie wchodzi na wycięcia w plastiku zasłaniającym piastę? Jak natomiast z rozstawem śrub? pasuje?
Czy dostałeś tarczę jak ze zdjęcia, ale zupełnie od czapy i nie wiadomo do czego ona pasuje? - skoro bajrasz pisze, że na zdjęciu ze sklepu jest tylko podglądowa fotka 256mm dla przykładu. Pytanie może głupie ale wolałbym się upewnić :smile:
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Marek »

AdamG pisze:Marek, czyli właściwie problem z tą tarczą to że jest "pełna" od strony wewnętrznej, bo przez to nie wchodzi na wycięcia w plastiku zasłaniającym piastę? Jak natomiast z rozstawem śrub? pasuje?
Czy dostałeś tarczę jak ze zdjęcia, ale zupełnie od czapy i nie wiadomo do czego ona pasuje? - skoro bajrasz pisze, że na zdjęciu ze sklepu jest tylko podglądowa fotka 256mm dla przykładu. Pytanie może głupie ale wolałbym się upewnić :smile:
Rozstaw śrub i ilość otworów jest dobra ale po zamontowaniu nie można założyć osłony piasty. Nie mam pojęcia jak jest teraz u tego dostawcy-producenta, ja przedstawiłem historię zakupów sprzed ponad 3 lat. Od tamtej pory nic tam nie kupuję i tyle. Opowiedziałem tę historię koledze a po pół roku dostałem nową tarczę, oryginalną za darmo. Fundatorem była konkurencja.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tarcze Hamulcowe Przód

Post autor: Daniel 87 »

AdamG pisze:
Daniel, ale ja to naprawdę rozumiem i na moto staram się nie oszczędzać. Wszystko robię wręcz "na zapas". Po zakupie, mimo środka sezonu, zamiast zrobić podstawowe wymiany oleju itp i jeździć to 2 tygodnie wszystko sprawdzałem, wymieniałem, smarowałem nawet jeśli coś tylko wzbudziło moje wątpliwości itp... i po prostu się trochę w budżecie nie zmieściłem :sad: Dodatkowo zaraz na pierwszych jazdach testowych po zaliczeniu 2 paciaków i rozpierdzieleniu owiewek po obu stronach musiałem ponownie skorygować budżet i zakupić gmole od henryego :egh: ... no i teraz te tarcze :swieczki:
Po prostu jestem ciekawy czy tarcze od 650'tki będą pasować do 600'tki. Mają tą samą średnicę, pasują te same klocki hamulcowe, prawdopodobnie mają ten sam rozstaw śrub to dlaczego nie pogrążyć tematu i zaoszczędzić jakieś 250pln na kpl. tarcz (w przypadku ebc)? Pomyślałem, że zapytam na forum bo jeśli ktoś próbował takiej adaptacji to chętnie skorzystam z doświadczeń, natomiast jeśli nie to może wątek okaże się przydatny dla kogoś w przyszłości.
Jeśli się nie da to zaakceptuję cenę jaka jest i tyle.
nie ty jeden starasz sie piescic moto, ze mnie sie smieja ze picuję motonga,ale pilnuję wszystkich czynnosci serwisowych skrupulatnie. Sprawdzę ci niestety tylko na foto katalogowych czyt pasuja tarcze z 650 do 600, jesli nie beda odpowiadaly sobie bo cos tam napisze lada chwila




tak to sa te same tarcze, niestety jedne jak i drugie kosztują 402 zł
natomiast tyl 266 mozliwe ze zle spojrzales :)
Ostatnio zmieniony 06.09.2010, 15:27 przez Daniel 87, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości