NOWA AFRICA TWIN

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Jaro-Ino »

Ja kupowałem trampka z dokładnie takich samych powodów jak Ty. Ale pierwszy rajd zweryfikował moje poglądy i przekonania i teraz zastanawiam się jak ostrą kostke na przód założyć :grin: Te nowe Hondy śmierdzą mi BMW. Nos żywcem wzięty z GS800, wał w aluwahaczu jakoś źle mi się kojarzy. Wszystkie motocykle dążą do ujednolicenia. Jeszcze troche i nie będzie znaczenia co to za marka, bo tylko znaczek na baku będzie inny. Kiedyś była większa różnorodność. Niestety te czasy już minęły....
Awatar użytkownika
sepcio
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 112
Rejestracja: 27.07.2010, 17:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: sepcio »

No niestety w branży motocyklowej postępuje to co w samochodowej jest faktem od dawna czyli globalizacja i ujednolicenie tym bardziej ma ona miejsce w tak trudnej do zidentyfikowania grupie motocykli zwanych "turystycznymi enduro" dla każdego taki motocykl wygląda inaczej i stad różnice zdań. Jednakże Japończycy trochę pojechali po bandzie nie zbliżając się nawet nowymi konstrukcjami do BMW czy nawet wyczekiwanego Triumpha nie wspominając o KTM. Wyjątkiem jest tu jedynie mała Tenerka, która wydaję się być udaną konstrukcja. Powinni odcinać kupony od legend Tenery czy Afryki.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Wolo »

sepcio pisze:No niestety w branży motocyklowej postępuje to co w samochodowej jest faktem od dawna czyli globalizacja i ujednolicenie tym bardziej ma ona miejsce...
Citroen C1 Obrazek Peugeot 107 Obrazek
Opel Vivaro Obrazek Renault Trafic Obrazek
Seat Alhambra Obrazek VW Sharan Obrazek

I można tak wymieniać dalej... dzisiejsza motoryzacja jest zwyczajnie nudna, brak jej charakteru.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Driverd2 »

Takich podobnych aut jest cała masa :) ale przykłady dobre.
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Wacek »

Wolo pisze:I można tak wymieniać dalej... dzisiejsza motoryzacja jest zwyczajnie nudna, brak jej charakteru.
Nasz kanciak i zza wschodniej granicy kanciak...
Obrazek
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: jeszua »

Driverd2 pisze:Takich podobnych aut jest cała masa :) ale przykłady dobre.
nie wiedziałem, że opel i renault współpracują. natomiast co do pozostałych: c1/ 107 mają jeszcze trojaczka toyotę aygo, wszystkie są wytwarzane w jednej fabryce, bodajże w czechach. vw jest właścicielem seata i sporo modeli tego pierwszego ma "odmiany" ze znaczkiem drugiego, różniące się nieznacznie, i wspólne podzespoły. nie są to podobieństwa, a te same lub prawie te same pojazdy produkowane w ramach współpracy i/ lub wymiany planów. w czasach, kiedy klient w bogatym kraju oczekuje liftingu po 2 latach i zmiany modelu po 4 (bo co 2 kupuje nowy samochód), przy gamie samochodów po kilka w każdym segmencie, opracowywanie wszystkich przez jednego producenta jest ekonomicznie nie do udźwignięcia samodzielnie; po prostu sprzedaż w przeciętnym okresie życia modelu na to nie zarobi. czasy, kiedy jeden model projektowano 10 lat i produkowano 20 minęły wraz z modą na abbę

natomiast mam wrażenie, że w dziedzinie motocykli przebiega to nieco inaczej: znane są preferencje klientów, znana jest odnosząca komercyjne sukcesy konkurencja. kolejne fabryki projektują więc maszyny oparte na tych samych założeniach - stąd jeśli różnice występują, to tylko w zakresie aspektów technicznych jak typ silnika, bo już wielkości kół, napęd kardanem, wygodna kanapa i globtrotterska stylizacja są jednakowe dla wszystkich; oraz w detalach jak światła, kształt owiewki, bo skuteczne muszą być duże i podobnie wyprofilowane, itd. oczywiście mowa o tym przypadku. tym bardziej, że z góry wiadomo który torcik fabryka chce współkonsumować ;)
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Wolo »

Zapewne niewiele to da, ale może warto wyrazić swoją opinię.
Można podpisać się pod petycją skierowaną do Hondy, która ma zasygnalizować potrzebę wielu użytkowników na nieskomplikowany, trwały i niezawodny motocykl enduro (wiem, pobożne życzenia w obecnych czasach)

http://www.petitiononline.com/HondaAT/petition.html

Ps. W linkach YT jest film Sambora
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
CUinHell
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 426
Rejestracja: 01.09.2009, 22:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa- Wesoła

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: CUinHell »

Wolo pisze: Ps. W linkach YT jest film Sambora
A pomocnikiem był chyba Izy.
Głos oddany, a co :smile:
Teraz Africa Twin RD04 HRC, KTM 990 Adventure
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Thorin »

Wolo pisze:Zapewne niewiele to da, ale może warto wyrazić swoją opinię.
Tak się składa, że pracuję w japońskim koncernie (oczywiście nie w Chądzie :lol: ) i generalnie taki system zgłaszania zapotrzebowania rynku działa. Problem w tym, że tych podpisów musiałoby być nie 75 ale 75 000. I najlepiej, żeby każdy dołączył podpisaną deklarację kupna. Wtedy szybciutko mielibyśmy nowy AT i to dokładnie takie jakie chcemy. A że podpisów mamy 75 to pewnie wszyscy skończymy "w" GS'ie :wink:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Andrzej77 »

Tak naprawdę to co mi po nowej africe, skoro móglbym sobie pozwolić na rocznik 2010 jakoś w 2027...
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
tomson
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 19.10.2010, 09:20
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: warszawa ( Ochota)

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: tomson »

hehe popieram wypowiedź powyżej :))
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: miroslaw123 »

Andrzej77 pisze:Tak naprawdę to co mi po nowej africe, skoro móglbym sobie pozwolić na rocznik 2010 jakoś w 2027...
:swieczki:
ktoś musiał napisać prawdę :lol:
Awatar użytkownika
stanik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 16.04.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: stanik »

no właśnie, wszystkim rządzi rachunek ekonomiczny a nie sentyment fanów marki którzy użytkują pojazdy w wieku +/- 7-10 lat, czyli nie są potencjalnymi nabywcami nowego pojazdu(a przynajmniej mała grupa z nich). A widać badania rynku wykazały zapotrzebowanie na taki typ motocykla wśród tych, którzy są gotowi wydać 30-40 tys PLN (przeliczyc na dowolną walutę) w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Cynciu »

Andrzej77 pisze:Tak naprawdę to co mi po nowej africe, skoro móglbym sobie pozwolić na rocznik 2010 jakoś w 2027...
Niestety, jak nie wyprodukują teraz, to 2027 też nie kupisz, bo jej nie będzie :sad:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Andrzej77 »

Cynciu pisze:Niestety, jak nie wyprodukują teraz, to 2027 też nie kupisz, bo jej nie będzie :sad:
Nie specjalnie mi zależy, żeby moje dziecko miało AT, bo w 2027 to ja będę trajką latał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: Thorin »

Andrzej77 pisze:Nie specjalnie mi zależy, żeby moje dziecko miało AT, bo w 2027 to ja będę trajką latał
Jeszcze tylko gumki będziesz musiał zamienić na jakieś majtasy i nic cię nie powstrzyma!!! :lol: :thumbsup:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
pink
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 14.09.2009, 21:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Żywiec

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: pink »

Już się kreci na stoisku , Japoniec mówi że będzie dobrze , tylko czy mu wierzyć na słowo :) ...

http://hondamc2011.com/2010/11/honda-v4 ... interview/
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: mmax »

Gdzieś wyczytałem że Crossturer V4 ma mieć automatyczną skrzynię biegów!
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
MAKOBIBOK
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 21.02.2010, 19:02
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: NOWA AFRICA TWIN

Post autor: MAKOBIBOK »

Będzie dwusprzęgłowa skrzynia taka jak w VFR 1200 i jak na razie to jedyna oficjalnie potwierdzona informacja o Crosstourer 1200. Następca Afry to to na pewno nie będzie, ale mnie się podoba.
Ciężko jest lekko żyć...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości