Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: pete17 »

KLOSZ pisze:Czołem!
Mamy juz mapke hardszych i mniej hardszych offow i miejsc, a ja chcialem jeszcze zaproponowac zrobienie osobnej (lub dorzucenie do istniejacej - choc nie wiem czy to nie zaciemni obrazu) mapki z miejscowkami, w ktorych mozna zorganizowac w Lodzi i okolicach spotkania ogniskowe.

Dorzucicie cos od siebie? Chodzi o miejscowki, wktorych mozna zorganizowac ognisko nie narazajac sie na zlot Strazy Miejskich, Lesnych i Pozarnych - czyli na legalu, lub półlegalu ;)

http://maps.google.com/maps/ms?hl=pl&dg ... f9f24b0aa2
Fojowo jest w Ldzaniu.. :smile: kiedys często tam ogniskowałem...teraz tam S8 leci góra ale to nie przeszkadza..chyba.
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
miksol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 138
Rejestracja: 18.04.2016, 13:25
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: miksol »

Jak szukacie fajnego miejsca do zobaczenia w łódzkim to polecam Nieborów.

- Muzeum motoryzacji - kolekcja motocykli p. Wojciecha Burego - bilet 10zł - http://www.stacjanieborow.pl/
- W tym samym miejscu domki do wynajęcia, pole namiotowe i restauracja.



- Przez płot muzeum motoryzacji znajduje się piękny kompleks parkowo-pałacowy - http://www.nieborow.art.pl/
ceny zróżnicowany ale podstawowa normalna wejściówka 22zł, w pakiecie z Arkadią 30zł

- Arkadia to park położony w odległości ok 10km od Nieborowa i stanowi kompleks wraz z parkiem i pałacem w Nieborowie.

- W okolicy stadnina koni z możliwością jazdy, pizzeria, restauracje, stacja paliw Bliska.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: pete17 »

Dzięki miksol,nieomieszkam zawitać.Jakiś czas temu dojeżdżałem do roboty w stolicy tamtędy,jeszcze przed A2,i zawsze sobie myślałem że muszę tam pojechać "krajoznawczo" :crossy:
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: falco »

Siema Łodziaki, :punk:
nie do końca wiem czy to dobry dział, ale nie znalazłem lepszego, jeśli źle wpisałem proszę o przenosiny, dziękuję.

5 września jadę na cały dzień do Łodzi aby zamówić specjalistyczną ortezę dla mojego wiernego psa KJ-a, na miejscu będę od 10 (wolny pewnie od 10.30-11, zależy od wizyty).
Startuję z Bałut, po kilku godzinach muszę tu wrócić a potem już jazda do domu.

Ponieważ będę miał kilka godzin, to chciałbym przy okazji zobaczyć to czy owo i oczywiście napaść się do syta, może w Barze Mlecznym (o ile jeszcze jakiś istnieje...)? W Łodzi byłem tak dawno, że prawie nic nie pamiętam, poza tym polskie miasta niesamowicie się zmieniają, więc chcę ucieszyć oczy. :cool:

Jadę TikiTaką, czyli 4oo i cały czas będzie ze mną KJ, więc myślę aby gdzieś spokojnie zaparkować i z buta coś pozwiedzać, oczywiście będę mobilny, więc z chęcią pojadę w kilka różnych miejsc, byle nie spędzić większości czasu w korkach...

KJ bez problemu zostaje w autku na dłuższy czas a ze względu na ciężko chorą i powycinaną z kości łapkę długie spacery niestety na razie nie wchodzą w grę. :sad:

Czy ktoś mógłby podrzucić odpowiednie miejsce/a w mieście, abym bez sensu nie jeździł w kółko, znalazł bezpłatny parking oraz dobrze wykorzystał dzień?

Z góry dziękuję! :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Neo »

Hej

Chętnie pomogę coś wyłuskać z bogatej oferty miasta Łodzi. Będziemy musieli doprecyzować jednak Twoje oczekiwania. Skąd na Bałutach startujesz z wolnym czasem? Kojarzę firmę na Admiralskiej ale to pewnie niejedyna tego typu.

Wpisując podawane nazwy w szukajkę internetową dostaniesz fotki i konkrety. Ponieważ jest to wtorek i przed południem, to trzeba sprawdzić godziny otwarcia.

Proponuję niewielki Park Ocalałych - drzewa posadzone przez ocalałych z getta, ładna okolica. Jeśli to faktycznie Admiralska i interesują cię okołowojenne tematy, to blisko jest Stacja Radegast.

Jeśli preferujesz ciekawą architekturę, to koniecznie wpadnij na nowy dworzec kolejowy w centrum, Łódź Fabryczna oraz przejdź się w okolicach ścisłego centrum żeby zobaczyć Stajnię Jednorożców oraz biegnący pod spodem tunel. Te trzy obiekty były i nadal są szeroko komentowane, mają gorących zwolenników i przeciwników. Warto wyrobić własne zdanie skoro masz czas je zobaczyć.

Kulinarnie Łódź ma obecnie bardzo bogatą ofertę, też będę w stanie doradzić jakieś lokale jak zdradzisz co chcesz spróbować. Na Bałutach jest świetna Gorąca Kiełbasiarnia, przy ładnej pogodzie usiądziesz na dworzu mając swojego towarzysza u boku. Są bardziej wysublimowane Ciągoty i tęsknoty czy dobre włoskie jedzenie w Da Vella przy Inflanckiej. Ostatnio jadłem smaczne jedzenie w syryjskiej knajpie na Piotrkowskiej oraz w barze serbskim prowadzonym przez Serbów na Zachodniej przy Limanowskiego. Uwielbiam kuchnię zza wschodniej granicy w Teremoku nieopodal Dworca Fabrycznego prowadzonym przez... rodzinę popa z Kazachstanu o ile dobrze pamiętam....

Słowem odezwij się jeszcze żeby dopasować ofertę do oczekiwań ;)
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Trasy, odcinki, miejsca godne zobaczenia

Post autor: Sal »

W niedzielę pojeździłem po bardzo ciekawym miejscu. Wprawdzie opon nie mam odpowiednich, więc na szczyt się nie wdrapałem Trampkiem, ale jest kilka mniejszych górek w tym samym miejscu, jest ciekawy tor z zakrętami jak w cyrkowej beczce. Wszystko obok Pabianic, przy trasie S11. Bez opłat.
https://goo.gl/maps/thA5JfSoitppPJXF8 Tor motocrossowy Piątkowisko.

https://goo.gl/maps/L1eWbr59ToAQ9Tsc9
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości